Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

asshanti
9. mar 2010

ahojte,

hlasim sa vam este stale ako kinderko... 2 v 1... 😀 😀 😀 😀 😀
prezliekla som este postelne pradlo, dala vyvetrat na balkon, lebo vonku je nadherne sviezo, to sa bude super spat... 😉 😉 😉 dala som hned oprat a inak len veget. nevarime nic, este mame hubovu polievku a z nedele s pecenovymi haluskami, tie milujem a fasirky. a s drahym sme si navecer vymysleli chlieb s maslom a cibulou, mnam... 😀 😀 😀

sara2
10. mar 2010

Kočky čaute 🙂

Čo vám pomrzli počítače???? Kde ste???? 😒

zuzana0409
10. mar 2010

ahojte chcem sa spytat ci niektora z vas nema krce v nohach.....neviem ci je to v poriadku ale skoro kazdu noc mam take krce v nohach ze sa nemozem ani pohnut diky za odpovede

oriel
10. mar 2010

AHOJTE KOCKYYYYYYY 😀 😀 😀 Uz som doma.... ohromne sa tesim,no musim len lezkat s lezkat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 NESKOR SA OZVEM ...PAPA

emita
10. mar 2010

oriel super! Teším sa s tebou 🙂 🙂 🙂 ležkaj ležkaj 😉

Zuzana ja som mala krče. ako píšeš-v noci. Doktorka mi kázala brať viac magnézia (3 tablety na deň tuším).

dnes sme hore od 5.30 a som patrične unavená. myslela som si že pospím na obed s deťmi ale Emily mi zrušila plány: zaspala na prechádzke tak sa teraz hraje. Gúľa sa a plazí po obývačke. joj ale keby ste videli to plazenie. sa z nej tak smejeme lebo to vyzerá akoby plávala na kraula 😀 😀 😀 nožky pracujú akoby išla račkovať ale ruky akoby plávala 😀 😀 😀 zlatá je 😀

inna7
10. mar 2010

Oriel...no čaaaau...tak len pekne ležkaj.... 😵 😵 😵 super že si domka, Lilka sa teší, čo?

Zuzana, to je normálne...tiež som mala časté kŕče v nohách...v lýtkach...ja som brala 2x denne magnézium... 🙂 pomohlo... 🙂

my sme sa len nedávno vrátili z prechádzky...vonku je supeeer... 😉 Sarulke som obliekla nové skinny rifličky, a asi po desiatich minútach sa rozčapila celá akurát do blata.... 😀 😖 ☹ 😉

sara2
10. mar 2010

Oriel huráááááá 🙂 Len si dávaj pozor a lež.

Inna,tak to si bola potešená čo? 😒
Kočky dnes som so Sárkou robila zemiakové gule plnené slivkami....mali ste vidieť tu kuchyňu,keďže som jej dovolila robiť so mnou.Kus cesta som jej nechala.Doniesla si svoj valček,vykrajovačky.len som si nevšimla ,že tam ostala múka ☹ a ta bola komplet všade.......

oriel
10. mar 2010

Lilka je v skolke a ani o tom nevie..... 😀 😀 😀 bude prekvapko........ uz sa na nu tesim..... 😀 😀 😀 😀 no vcera do telefonu mi povedala,ze mam prist domov,az ked bude sestricka...... 😀 😀 😀 😀 😀 joj kocky,normalne neuverite,ale som doma par hodin a nemocka mi chyba 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tam mi zasa strasne chybal net...... keby som ho tam mala,ani domov neidem........ bola som tam inak velmi spokojna..... uplne super pristup a tak...... so sestrickami som sa skamaratila,vkuse sme kecali,popijali kavicku... 😀 dnes na velkej vizite sa aj Dr. smiali,ze im tam budem chybat,ze normalne nezvyk,ze otvoria dvere a mna nikde.... 😀 😀 😀 😀 v stredu tam idem na vysetrenie,sono,atd,tak ich pojdem aj na oddelenie kuknut...... 😀 😀 😀 😀
Inak,uz som asi pisala,ze nakoniec idem rodit klasicky,lebo vsetci v nemocke ma odhovorili,ze hlavicka malej je uplne dole a ze sa aj otvaram,takze sa smiali,ze dvakrat zatlacim a bude von 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 juj,kiezby tak bolo...... ked ja sa tak strasneeeeee bojim...... pre istotu mam uz vybavenu aj epiduralku,ze keby to bolo komplikovanejsie,,,,,,, 😲 😲 😲 kocky moj,juj,len my drzte prsty,aby som vydrzala.......... aspon do toho 20teho 😀 😀 😀 😀
s tymi krcami v nohach som mala problemy aj ja,tiez som brala myslim magne B6....... 😀 😀 teraz v nemocke som vybrala cca 66 injekcii magnezia...... 😀 😀 😀

asshanti
10. mar 2010

ahojte baby,

oriel, velmi sa tesim, ze si uz domka, super, len oddychuj a davaj na seba pozor, vsetko bude ok !!! 😵 😵 😵

my sme dnes opat boli v nemocke, najprv nam natocili monitor srdiecka, lebo som musela cakat na doktorku, mali velku vizitu, srdiecko krasne, aj tam vystupila trosku kontrakcia, to drobcek riadne kopol. 😉 potom Dr. zavolala ku mne Dr. Pisaka, ze nech ma on vysetri a rozhodne co dalej, otvorena som iba na tesny prst, amnioskopia sa zase nedala urobit. ale je to v pohode, vravel, ze este nie som v termine, vychadza mu to podla ultrazvuku fakt az na piatok, toho 12., takze je to ok, je cas. len nas lutuje, ze musime chodit kazde 2 dni tak daleko (cca 55 km), tak sa pytal ci nechcem ostat v nemocke, aby sme tolko nependlovali... a ja ze radsej budeme chodit aj kazdy den, ze naco zbytocne, ked mi nic nie je a moze to trvat este nejaky ten tyzden... 😝 tak sme mali prist v sobotu, ze bude mat sluzbu a ze ma vezme na vysetrenie, ale to drahy uz ma prvu sluzbu po dovolenke a uz sa neda vymenit, robi cely den, tak dojdeme v piatok, lebo ze v nedelu uz je neskoro, po 4 dnoch. doktorka mi spravila aj sono, take dlhsie, prietoky su vyborne, vsetko ok, aj mi ho ukazala, ze ked tam uz tolko chodim, nech z toho nieco mam, lebo nikdy nic nevidim, monitory maju natocene na seba. tak som videla pekne hlavicku, placentu, brusko, rebierka mu presvitali a rucku mal tak krasne natocenu, ze bolo vidno vsetkych 5 prstikov, krasne ich spocitala. 😵 😵 😵 len nebolo vidno ci ma pipika alebo nie... 😠 😠 😠 ale keby ste videli, jak si tam leharo lezi, sa necudujem, ze je mu tam tak dobre... 😉 a vaha jej vysla 3 800 g... 😀 😀 😀 je to maly tlstoch... snad ho vytlacim... 😀 😀 😀 vravela, ze to je plus minus 200 g, takze je to poriadny macko, vidno, ze je mu tam dobre... 😉 tak cakame dalej...

oriel
10. mar 2010

asshanti,moja,tak to je uz poriadny chlap...... 😀 😀 😀 😀

zuzu101
10. mar 2010

ahojte.na tie kŕče skôr čisté magnézium ako magne b6.aj ja som brala mg aj so sintofilinom dvakrát,niekedy aj trikrát denne v infuzkách a to ich bolo viac ako dvesto.potom som prestala počítať - ale to som brala aj vitamínové a glukózové infuzky.kamoška sa otvarala s dvojičkami - doktori chceli vydržať aspoň do 34tt a s mg to dotiahla do 39tt.

asshanti
10. mar 2010

oriel, to teda je riadny tlstosik... 😀 😀 😀 😀 😀 ale je to dobre, lebo ja som nepribrala az tak vela, cca 10 kil a vidim, ze vsetko ide pekne malinkemu, mne neostava nic ani na zadku, ani na bokoch, ani na tvari, tak som spokojna. 😉 dnes som nahodou v Kauflande stretla byvalu kolegynu, tusim sme sa nevideli takmer rok a vravi mi, ze som sa vobec nezmenila, ze by povedala, ze ked budem tehotna, tak budem jak tank, ze som na to mala predispozicie a ja nic, iba velke brusko... 😀 😀 😀
ja tiez mavam tie krce v nohach, najviac asi v 7. - 8. mesiaci, teraz ma bolia hlavne ruky, mam opuchnute prsty, nohy mi vobec neopuchaju a to aj nosim normal opatky, nie rovne podrazky... a magnezium som ja vobec nebrala, ani mi gyndos nespominal... 😒 naco je to dobre? ja beriem len pravidelne vitaminy Centrum Materna a predtym Calibrum Mami, aj pred otehotnenim Calibrum Baby plan. 🙂

emita
10. mar 2010

zuzu tu si? ako sa máte?

oriel ako Lilka? 🙂

My sme boli na predkrstnej náuke. joj ako mi to dobre padlo 🙂 trochu som sa duchovne "nakopla" a tiež vypadla z toho kolotiča... fajne 🙂

seuska
10. mar 2010

Oriel vitaj doma... uz som ti chcela pisat dnes sms ze ako sa mate. Tak nakoniec ides rodit normalne? No este mate cas s drobcekom... Joj Lilka ma dnes ozaj radostny den.... Tak si si nakoniec oblubila nemocku? No vidis, ako dobre ti tam bolo...Ako je to vlastne s tou Epiduralkou? Ja som pocula ze ju pichaju len v pracovnych hodinach. Ja aj kvoli tomu idem dom Sace. Uz som tam bola na poradnu a teraz idem druhy krat v piatok... Ten pristup si fakt neviem vynachvalit....

oriel
11. mar 2010

dobre ranko....... seuska,caukoooooo...... takze nakoniec predsa Ke? a pojdes tam na vyvolavcku? 😲 😲 aspon co ja viem,ze v pohode pride Dr. pichnut epidural aj mimo prac. doby...... fakt zalezi na okolnostiach,pretoze niekedy sa vraj stava,ze ju ani nestihnu pichnut,lebo vsetko ide uz tak rychlo.... 😲 pretoze pichnut moze az vtedy,ked uz zena ma pravid. kontrakcie a je otvorena min. na 4palce...... takze preto ja ju mam len tak do zalohy... 😲 😲 lebo pri Lilke som tiez prisla otvorena len na 2 a do 1 a pol som porodila.... 😲 😲 😲 takze uvidime.....
V noci som sa hrozne prestrasila,mala som normalne take bolesti,ako pred kramamy,fakt som uz myslela,ze kontrakcie.... no niejako to preslo,lezkam,zatial vsetko o.k.,babika v brusku kope,takze dufam,ze je setko v poriadku........ Lilka je uz od 7.00 v skolke,takze jalen lezim a lezim......

mirrinka
11. mar 2010

ahojte... 🙂
oriel,serus,konečne si doma,už si nám tu chýbala 😉 😉 😉
vy rozumiete tomu počasiu? lebo ja absolútne nie...hádam to takto nebude až do augusta 😀 😀 😀

oriel
11. mar 2010

MIRRI,cauko....... joj kocky,poviem vam pravdu,ja sa tesim,ze je take pocasie..... pretoze keby von bolo teplucko,tak by ma slo urvat,ze musim trcat v posteli..... 😀 😀 😀

emita
11. mar 2010

no ten sneh už fakt nemusel byť...

moja malá zas štrajkuje s jedením 😠 tomu už fakt nerozumiem...

majina.b
11. mar 2010

predajňu KIK v hypernove otvárajú 29.3. o 9,00, a bude otvorená 7 dní v týždni.

asshanti
11. mar 2010

ahojte kocky,

ja som rano normalne neverila, ze zase mame sneh a snezi stale... 😠 😠 😠 a to som zajtra chcela zobrat uz poltopanky, ze do auta v pohode, lebo sa mi tazsie narychlo po vysetreni obuvaju cizmy... 😒 ved uz bolo tak kraaaaasne...
ja som nalozila do pracky, potom vyvesim a citam si, asi poobede aj trochu pozehlim, ale nejak ma boli hlava, asi budem len lezat... drahy vari gulas, on je na to odbornik, mnamky, uz sa tesim... 😀 😀 😀 booooze, ved o chvilu mi moje prejedanie skonci.... 😠 😠 😠 bude mi to chybat... 😀 😀 😀
inac, vcera som uz toho mala plne zuby, bola som strasne podrazdena, nervozna, na draheho som kricala, aj som plakala, maly ma strasne, ale naozaj strasne kopal, tlacil a v kuse, velmi nekludny bol vcera... 😖 ale dnes je zlatucky, len sem tam sa pomrvi, natiahne, aby som o nom vedela, 😵 vcera ma uz naozaj vsetko bolelo... 😖

sara2
11. mar 2010

asshanti,zvykaj si...tak to bude 😀 😀 😀 😝 -ale nemyslím to v zlom...raz bude kľudný a raz ho bude plný dom 😅

majina-dík za info.Je mi ľúto tých predavačiek,ktoré tam budú musieť trčať aj v nedeľu 😒

Emi a čo znamená,že malá štrajkuje?Že ti vypľuvne jedlo alebo že ho vôbec nechce a len mliečko?To mi je ľúto.My sme taký problém nemali.Moja bola ako šrotovník....

mirrinka
11. mar 2010

aj ja mám doma šrotovník 😀 😀 😀 😀 a to dokonca dvakrát 😀

inna7
11. mar 2010

aj u nás je jeden....ja 😀

mirrinka
11. mar 2010

😀 😀 😀 😀

emita
11. mar 2010

štrajkuje tak že zje 3-4 lyžičky a potom len pľuve 😒

dnes som si kúpila krásny kostým 🙂 aj blúzku, sa teším 🙂

asshanti
12. mar 2010

ahojte,

u nas som za srotovnik ja, manzo sa zo mna uz len smeje... 😀 😀 😀
dnes sme boli opat v HE, uplna rychlovka, Pisak ma vysetril, otvorena som len na 1 prst, ze dnes je ten termin, takze pohoda, uz sa mi konecne dala urobit amnioskopia, iba s malym amnioskopom, bolo to ok, ani to velmi nebolelo, len je to take neprijemne... 😖 opat mame prist v nedelu, co nam vyhovuje, lebo kebyze v pondelok, tak nestihame, lebo manzel konci nocnu o 7:30 a hodina cesty, prisli by sme az na deviatu, tak lepsie v nedelu. a potom ze zas v utorok, keby nic... 😠 tak dufam, ze sa to nebude tahat do Velkej noci... 😀 😀 😀 😀 😀

bobooo
12. mar 2010

ahojte
asshanti no vieš je ešte zima a malému sa nechce veď tam ju je dobre teplúčko 😀
emita sofia mi tak skoro nič nepapá a ostalo jej to do dnes...zato tobino je fakt šrotovník....
inak baby ako sa vám páči tá nová verzia koníka? mne vôbec 😖 som z toho zmätená a dúfam že ju nespustia...vôbec na mňa nezapôsobila ani nič podobné...a vy ako?

emita
12. mar 2010

bobooo mne sa to tiež veľmi nepáči ale bude ako bude... a tým papaním si ma nepotešila 😀 Šimonko tiež nieje veľký jedák ale šlo nám to lepšie...

asshanti tak do Veľkej noci určite nie 😀 držím palce aby čo najskôr 🙂

sara2
12. mar 2010

bobooo pridávam sa ani mne sa nepáči.Ani Modrá strecha po novom sa mi nepáči-aj tam zvyknem zakúknuť.

My sme dnes boli v BB na kontrole so Saruľkou.Už spinká bola hrozne unavená.Cesty boli hrozné a k tomu snežilo.Vyrážali sme okolo šiestej.Ale dobre to dopadlo ale o mesiac znova kontrola a ma nasadené lokalne ATB do nošteka lebo ho ma stále upchatý.Ale ináč Chvála Bohu všetko dobré.

pekný víkendík prajem.....

seuska
13. mar 2010

Oriel hej som rozhodnuta do Sace. Vcera som tam bola na druhu poradnu a som fakt spokojna... Mala ma trosku vystrasila, lebo na ctg mala malo pohybov, tak ma doktorka poslala sa najest a ze skusime o hodinku znova, tak som malej dohovarala a slubovala vsetko mozne, len nech sa pohybe trosku viacej 😉 Je to maminkina poslusna pusinka, hmyrila sa po treske jak blazniva 😀 Ja som zatial zatvorena uplne, krcok 2 cm, takze na porod to nevyzera, ved mame cas este. Bola som aj na poucenie o EPI. A vlastne to funguje tak, ze ked by som sa zacala otvarat, tak tam mozem zostat ale inak mi primar hovoril, ze sa nemusim bat, ze prvorodicka neporodi do hodiny, ked to na mna pride tak mam prist a vsetko sa stihne, tak snad hodinku v aute vydrzime 😉 Muz si robi srandu, ze uz vidi ako budeme mat ciganske decko a porodim v Trhovisti pri ciganskej osade 😀 Tak snad nie... Tak vidis a ja mam informacie uplne ine o EPI v Humenskej porodke.... a mam ich od sestricky jednej... Ved ale dobre ze si sa poistila.... drzkam zatial palce...