Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

emita
22. mar 2010

jej tak blahoželám 🙂 my sme tiež ešte bezzubí 😀

clover22
22. mar 2010

Ahoj tak novým maminkam gratulujem k potomstvu,nech Vám robia len radosť ..... 🙂 aj keď je to niekedy ťažke 😠 😒 😀 -
Viem o čom hovorím male deti malé starosti....veľké deti veľké starosti.My sme mali minulý týždeň maturovali tak som to preživala ..... 🙂 🙂a ešte v máji ústne a primačky na VŠ....to bude stres.
Cez víkend ame mali všetci črevnú chrípku.....mala celú noc vracala joj tak som ju ľutovala potom ja, muž jedná dcéra a aj ďalšia.No hotový lazaret....neprajem ani napriateľovi.
Ale už je lepšie.

sara2
22. mar 2010

clover22 a ako to malej prešlo? Chceli ti piť nejakú tekutinu?A s papaním? Moja niečo podobné mala keď mala tuším okolo 2 rokov.A nemohla ani piť ani jesť.Tak sme skončili na detskom na infuziách.

Emi,rýchle uzdravenie detičkám.

Aj my sme dnes od rána boli vonku.A musím pochváliť moju bábiku.Dnes bola u pána zubára.A dve horné stoličky jej blomboval.Ja som pre istotu nešla lebo som si myslela,že to bude boj...tak išiel manžel.A naša herečka vraj bez problémov,bez jedinej slzičky a ešte aj dostala od zubára pastičku na zubky a od tatíka za odmenu voňavku Barbie 😀

sara2
22. mar 2010

Emi,myslela som Emilku .Šimonkovi nech sa to vyhne. 🙂

inna7
22. mar 2010

veď máte čas, kde sa tak ponáhľate s tými hryzadlami...nám vyšli až v 10tich mesiacoch 😀 😀 😀

Sara...super, že to takto zvládla...môj malý by odpadol ešte v čakárni 😀 😀 😀

sara2
22. mar 2010

Aj mojej bábike vyšiel prvý zúbok presne v deň 9 mes.

Inna,raperka nemá chybu 😀 😎 .
Aj ja som pridala foto.Take zhrňujúce 🙂
Vyhovuje mi teraz ,že sa nemusia fotky zmenšovať-stále s tým bojujem.A keď nastavím vo foťaku veľkosť menšiu tak su potom nie moc kvalitné.

emita
22. mar 2010

clover to más pravdu. ja to vidím len na mojich že o koľko viac starostí je so Šimonkom. keď to bude stúpať geometrickým radom... 😝 och... 😖 😝 😀

sara dík

Šimonkovi vyšli keď mal 6,5. ale každé dieťa je iné, že 😉

emita
22. mar 2010

inna bomba fotka 😉

clover22
23. mar 2010

Sara prešlo ale 2 dni nič nejedla len sem tam tyčinku a piškótu a len ležala a bola hrozne unavená.Ale už je to lepšie tak dufam že bude ok......Inač dnes krásny slnečný deň 🙂 🙂 🙂 až sa lepšie dýcha a žije,to slniečko mi už chýbalo.
Ak bude pekne v nedeľu tak ideme s malou do ZOO....konečne vypadneme z domu huráááááá 😉

asshanti
23. mar 2010

ahojte kocky,

dakujeme za krasne blahozelania, ste zlate, ze ste na mna tolko mysleli !!!
vcera nas pustili z nemocky domkov, co som strasne rada, zatial je to super, musim si zaklopat, maly je uzasny, dobrucky, prebalime, napapame sa, niekedy sa chce trosku ponosit, kym zaspi, ale potom krasne hajka vo svojej postielke. drahy je doma cely tyzden, uzasne mi pomaha, malemu robi mliecko aj ho nakrmi, necha odgrgnut, takze si mozem aj konecne oddychnut, lebo v nemocke som nespala skoro vobec, iba 2 dni po sekcii, potom som mala maleho pri sebe, takze som sa musela starat sama...
v pondelok mi dali 2 tablety do posvy, ale nezaberali, otvorene iba na prst, maximalne 2, dali ma na izbu, vecer monitor, nieco mi pichli, no furt nic, potom mi na noc zase nieco pichli, ze bud sa to rozbehne alebo budem spat, zacali mi slabe kontrakcie, tak som nespala celu noc. v utorok po mna dosli o siestej rano, ze ideme na sal, dali mi klistir a pichli infuziu, bolo 6:50. drahy musel cakat na chodbe, lebo vedla rodila ina zena, totalne bol hotovy... potom ho pustili, ale velmi to nepokracovalo, kontrakcie silneli, boli aj kazde 2 minuty, doktorka mi pichla plodovu vodu, ale otvorena som bola stale len na 3, 5 az 4 prsty, tak nakoniec ze ideme na sekciu, to bolo nieco po 11-tej. drahy mi velmi pomahal, masiroval chrbat, drzal za ruku, trpel so mnou... aj som sa zlakla, ale bolesti boli priserne, tak uz som aj bola za, aby ho zo mna vybrali... tak sa to zomlelo rychlo, ani neviem ako, pamatam sa, ze mi prikladala kyslik a potom som sa uz zobudila, vsetci vraveli, ze krasne a sama som sa zobudila a ze mam nadherneho syna, mala som celkovu narkozu, ale na sale mi doki povedal, ze bude spinalna, manzo to ani netusil, az asi o 2 dni nahodne sme o tom hovorili a on ze sak som mala spinal a ja ze nie, tak bol hotovy... ale dobre ze nevedel, aspon sa menej bal... 😉 ked ma viezli na izbu, tak ma cakal na chodbe, podakoval za krasneho syna, ze ma miluje a ze maly je cely moj otec. dalsie podrobnosti vam napisem neskor, teraz som sa nejak rozkecala velmi... 😀 😀 😀
inak, boli sme spolu s Oriel, mala Leila Zoe je nadherna cernulka, aj Lilku som videla, obe rozkosne !!! a Oriel jak herecka, hned po porode ako keby nic, vyzerala uzasne! nie ako ja... ale to uz je za nami... 😵
apropo, s tou 13 rocnou som bola na izbe... uzas... 😠 😠 😠 mlieka mala jak nejaka dojka, furt jej tieklo, normalne nechapem, ze taka mlada... hrozne, ale co uz, strasny svet... ☹ ☹ ☹

inna7
23. mar 2010

čafte babky.... 🙂 Emi, dík 😵
Asshati, tak to máš super manželíka, keď ti takto pomáha.... 😵 dolož nejaké fotočky maličkého rozkošníka 🙂 🙂 🙂 a tá 13-tka je ok? fíjha, riadne mladučká...

s Oriel som práve dopísala...všetky vás pozdravuje 🙂 🙂 🙂 pôrod jej prebiahal hladko a rýchlo, malinká krásne priberá a pije mliečko..ale všetko vám to sama vyrozpráva 😵 😵 😵

Andrii, ty sa kade zase flákaš???? 🙂 😉

mirrinka
24. mar 2010

krásne slnečné ránko sa praje 😎 😎 😎 😎 😎
oriel s malou kedy pustia domov,neviete?

inna7
24. mar 2010

krásne ránko 😵 😵 😵 vonku je fakt úžasne... 😎 😎 😎

neviem kedy ju pustia, ale už je tam 5dní, tak možno každú chvíľu..ak bude všetko ok... 😉
my sa zberáme k našim....Sarulka tam má rovnako starú kámošku, tak už dlho "nekecali" 😀 😀 😀

pekný dník.... 😵

emita
24. mar 2010

hej krásne je vonku a my sedíme doma... Šimonko sa nevie zmestiť do kože 😠 Išla som strihať deťom nechtíky. prvá v poradí bola Emily a Šimonko jej hovorí: "díš, neboj, mama tiha nety" no a keď som dostrihala volám ho že nech príde on a on vraví "ja nema nety" 😀 😀 😀 on nechty nerád strihá-hlavne na nohách 😝

asshanti hlavne že to máte šťaste za sebou a že ste zdraví.

oriel
24. mar 2010

ahojte kocky........ Wuaaaaaw,ta to co to tu za zmeny?????? 😀 😀 😀 Nas dnes chvalabohu pustili domov..... jojoooooooj,tak sa tesim..... Malinka ma este troska zvysenu zltacku,tak sa momentalne vyhrieva v izbe na slniecku..... 😀 😀 😀 joj,kocky moje,dakujem ze ste na mna mysleli...... boze,som taka stastna,ze to mam chvalabohu za sebou a ze je malinka v poriadku..... 😀 😀 😀 😀 😀 Joj a k tomu porodu..... bol az necakane super,skoro bezbolestny aj bez epiduralky..... naozaj si spominam len na tie tri posledne silne kontrakcie a tri zatlacenia a velikansku ulavu,ked som pocula malinku zaplakat..... 😀 😀 😀 😀 fakt som sa tolko bala,modlila sa...... ze az to stalo za to...... 😀 😀 😀 😀 Rodila som pri primarovi,joj,bol uzasny......uz rano som prisla otvorena na 4prsty...... cca okolo 8smej mi hned dal infuziu,no len tak uplne pomalicky,aby sla po kvapkach..... kontrakcie zacali tak do hodiny..... no to sa neda nazvat ani kontrakciami,boli take uplne slabucke,par sekundove a potom 10minut nic.... takze som sa s nimi v pohode bavila a cakala na dalsiu..... 😝 to som sa uz medzitym otvorila ako na porod...... pred jedenastou mi infuziu dal uplne nasilno.... vtedy prisli tie tri kontrakcie a tlaky...... a hned tie tri zatlacenia...... jedno zakricanie a bolo to...... 😀 😀 😀 😀 😀 JOJ HOLKY,CHVALABOHU 😀 😀 😀 😀 Bola som aj s Asshanti,je uzasna...... uplne perfektna..... a malinky Alex...... joj,taky chlapisko oproti mojmu drobcovi... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Takze tak...... joj,sa tesim...... DAKUJEM VAM VSETKYM,ZE STE NA NAS MYSLELI........ POTOM SA OZVEM........... PAAAAAAA

mirrinka
24. mar 2010

oriel ahoj,no vitajte doma 😉 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 🙂
a dúfam,že čoskoro budú aj fotky 🙂

emita
24. mar 2010

oriel super, teším sa s tebou 🙂

asshanti
24. mar 2010

ahojte,

Oriel, dakujem za komplimenty, Ty si strasne zlata, som velmi rada, ze sme sa spoznali !!! super, ze ste s malinkou uz doma. 😵 😵 😵 😵 😵
nas maly ma dnes horsi den, od rana nejak nemoze zaspat, place, nevieme co mu je... vcera bol super, ale tak nie kazdy den je rovnaky... 😒 😒 😒 teraz konecne zaspinkal, dufam, ze sa nebude budit...
baby, chcem sa vas spytat, dodrziavali ste ten 3 - hodinovy rezim z nemocnice? my mame malo mliecka, tak dokrmujeme, ale dufam, ze sa to uz rozbehne... papame polievky, vela pijeme, tak snad to pomoze. 😉 poradte nieco o vasom rezime s miminkami... 🙂

emita
24. mar 2010

asshanti my sme 3 hodinovy režim nemali ani v nemocnici 🙂 pri Šimonkovi nikdy (on mal 2 hodinový režim) a pri Emílii až teraz keď je väčšia aj to sa nedá povedať že by sme mali režim. jednoducho keď vidím že je hladná tak papáme 😉 a keď boli takíto malinkí tak jediný stabilný bod v programe bolo kúpanie +-okolo 19.30 sa okúpali a šli spinkať hoci Šimonko ten zaspával až okolo 22.30 (on bol veľmi nekľudné bábo) a keď píšeš že ešte nemáte dosť mliečka tak by som na 3 hodinový režim zabudla. Ak bude papať častejšie tak sa viac napapá lebo stále sa nejaké mliečko spraví. Ja keď som mala málo mliečka papali sme aj každú pol hodinu len aby nebola hladná aby sme nemuseli dokrmovať. tak držím palce aby sa to čím skôr rozbehlo 😉 😉 😉

oriel
25. mar 2010

dobre ranko,holky...... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 asshanti,ani ja vobec nedodrziavam ten 3hodinovy rezim.... v noci by sa dalo povedat,ze aj ano,pretoze tak niejako sa sama budi...... no napriklad vcera som jej davala pit cca okolo osmej a ked som isla spat ja okolo desiatej,tak som jej prilozila prsnik,tak sa napapala,aj ked bez budenia..... a potom uz sa budila na papanie... 😀 no cez den jej davam papat castejsie..... niekedy aj po hodinke,ked chce.... aj pri Lilke som tak davala 😀 😀 Ozaj,dnes som este aj pre Lilku odsala mliecko /50ml/ a zmiesala som jej do flasky s jej,aby ani nevedela...... 😀 😀 😀 takze aspon troska na imunitu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mm sa smeje ze budeme robit syr z materskeho mlieka,ze niekde v telke davali 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dnes mam este volat do nemocky o ockovanie,pretoze vraj sa im musi nazbierat min. 10 deticiek na ockovanie,aby zaockovali,takze neviem,ci pojdeme dnes alebo zajtra 😀 😀 😀 Varim polievocku a neviem co druhe........ HMMMMMM niejake typy? 😀 😀 😀 😀 😀

oriel
25. mar 2010

tak kde ste kto????? 😀 😀 😀 😀 urcite vsetky lopotate po vonku 😀 😀 😀 Ina,tvoja rockerka je peckova 😀 😀 😀 😀 😀 super:::: 😀 😀 😀 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oriel
25. mar 2010

tak kocky....... kde ste????? 😀 😀 😀 😀 andrii,super,ze sa maly tak rychlo odnaucil 😀 😀 😀

inna7
25. mar 2010

babky čaute... 😵 ja som dnes nemala pc...tak sa ozyvam až teraz.... 🙂 ja som dnes robila "segiňa"...segedín 😉 aj s mojou bezlepkovou knedľou z krabičky..fuj... 😠 už ju nekúpim, ale urobím normálne... 😉
ináč celý deň na prechádzke... 😵 😵 😵 krásne bolo... 😎
andrii...dík....
s tými očami ma to mrzí, hádam sa to napraví... 🙂

oriel tiež dík 😎 ako sa má bábika??? malá Lilka si ako zvyká...? nechce sa s ňou hrať?? ako s bábikou??? 😀
saraaaaaa, kde siiiii??

emita
25. mar 2010

andrii to je super že si tak rýchlo zvykol 🙂 zbytočne si sa obávala. len si dávaj na oči pozor!!!! A aké mliečko teraz pije? Ja homeopatiká neužívam lebo sú za tým všelijaké čachry machry s energiami a tak... proste to nereže s mojou vierou 😉 ak chcete niekto čítať viac: http://www.redemptoristi.sk/modules.php?name=Ne...

aj my sme dnes boli po dlhom čase vonku. aj na kontrole sme dnes boli a už sme ok 🙂 no a Emily bola celkom v pohode v kočíku: až hodinu sme vonku vydržali 😀

inna7
25. mar 2010

Emita, tak kvoli tomu som sa ja skoro pohadala s dr...ona vacsinou predpisuje homeopatika, a ja jej stale na zaciatku uz poviem ze hom. nechcem...tak mi zacala vysvetlovat, keby som vedela kolko ona uz kurzov ma za sebou a tak...ze sa tym zaobera uz strasne dlho.....tak som jej to pekne polopate vysvetlila, ze NIE a odvtedy je uz dobre... 😉
ja o tom viem z duch.cvicenia....ono to vraj na zaciatku pomoze a zaberie, ale sposobi to rad dalsich problemov...ktore sa mozu objavit az uplne neskor... 😉

inna7
25. mar 2010

nooo, moja malá si práve vylieva čajík na zem, a takto ho potom pije 😠 😠 😠

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
25. mar 2010

no veď si prečítaj link... To máš ako s tým jablkom čo dal had Eve... všetky veci ktoré núka diabol sa zdajú na prvý pohľad dobré... keby nie tak niet hriechu na svete 🙄