Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

emita
10. apr 2010

andrii... pecka 😀 😀 😀 malý nemá chybu. už v noci spinká keď nekojíš?

zuzu101
10. apr 2010

ahojte.celkom pekný dník je dnes,aj sme boli vonku ale normálne nevládzem.túto noc sme zaspali až o 03.30.malý spí a strašne plače už druhú noc.žeby už konečne zúbky?nezažili ste niektorá niečo také?predtým asi mesiac len mrnčal ale teraz...a hádže so sebou a prevaľuje sa na bruško, na bok a chrbátik a stále dookola celú noc. ☹ ☹ ☹

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzu101
10. apr 2010

cez deň je zlatučký, akurát s tým spánkom sa pokazil - tri krát po 40 min. iba vonku. 😠 s bruškom sme problém nikdy nemali 😵 ,pije veľa feniklového čaju a vody.a v puse zatiaľ nič nevidno.nedá sa nič robiť, musíme to vydržať.uvidíme ako to pôjde ďalej.

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asshanti
10. apr 2010

ahojte kocky,

tak my sa iba kojime, v stredu ideme na kontrolu na nozky a potom asi vo stvrtok alebo piatok k doktorke na poradnu, tak uvidime, ze ci malinky pribera, ci mam dost mliecka... buducu nedelu mame krstiny, uz sa tesim, dnes som si aj kupila novy kostym, taky pekny sportovo elegantny, rovnake cislo ako pred otehotnenim, nohavice su mi este trochu volne, este mam trosku brusko, ale kazdym dnom menej a menej... 😉 malinkemu sa vyhadzali trosku na lickach a na hlavke take bodky cervene, vyrazky, take loziska, tak som dnes zacala natierat Holtovou mastou, dufam, ze zaberie...

seuska, gratulujem k malinkej princeznej !!! 🙂 🙂 🙂

oriel
11. apr 2010

Dobre ranko,kocky..... my sme mali vcra krstinky...... 😀 😀 😀 😀 Tesim sa,ze malinka je uz pokrstena..... 😀 😀 😀 😀

oriel
11. apr 2010

inak,vonku je riadna kosa..... vsak? 😝 😝

inna7
11. apr 2010

Dobre ránko, my sme sa pred chvíľou vrátili z detskej omše, a poobede ešte ideme na korunku Božieho Milosrdenstva do Nižného Hrušova... 😵 škoda, že je takéto počasie, ináč by sme boli v Krakove... ☹ 🙂 🙂

Oriel....super....muselo to byť krásne....fotočky sú nádherné.... 😵 😵 😵

prajem krásnu nedeľu.... 😎

inna7
12. apr 2010

ahojte....zasa iba čítate???? 😝

dnes má moja mama narodky a ja nemám darček....a ani nápad na darček... ☹ 😉 takže sa asi vyberieme do mesta..... 🙂
ináč, včera bolo super, prekrásne 😵 😵 😵

sara2
12. apr 2010

ahojte 😎

Oriel,krásne fotočky.Už sa teším,keď sa vonku stretneme 😉

Kočky a čo to stretko čo navrhovala Emita???????? Kedy??????

Inna,idem variť "tvoju" polievočku 😉 mňam.

mirrinka
12. apr 2010

čaute 😉
sari,aká to je polievočka? ja už nemám nervy každý den rozmýšľať že čo variť.....dnes robím guláš 🙂
oriel,krásnučke fotky,malá je nádherná a z Lilky bude skvelá veľká sestra 🙂

mirrinka
12. apr 2010

seuska,gratulujem k malej Saške - je krásna 🙂 🙂 🙂

oriel
12. apr 2010

ahojte..... dakujeme za komplimenty 😀 😀 😀 😀 😀 joj,s tym varenim fakt na nervy...... u nas dnes budu francuzske zemiaky 😀 😀 😀 😀 ozaj,neviete mi poradit? Malinkej som kupila celu sadu Avent.... flase,cumliky,atd..... no cumlik vobec nechce,ani flasu tej znacky....... no ked som jej vyskusala dat flasticku MAM,tak riadne chytila..... myslite,ze aj taky cumlik by chytila? lebo mam pocit,ze by jej cumel pomohol..... niekedy,ked je napapana,tak stale nieco hlada,alebo cmulka palcek...... 😲 asi dnes kupim dalsie cumliky a poskusame 😀 😀 😀 lilka nemala cumlik vobec,no ani ho nepotrebovala 😀 😀 😀 😀 asshanti,Alexovi davas aky? 😀 😀 😀

emita
12. apr 2010

oriel mne aj andrii sa najviac osvedčili obyčajné cumlíky aké dostať v drogérii zabelené v sáčiku za cca 17 Sk 😀 😀 😀 moje deti a pamätám že aj Matúško iné cumlíky nechceli. a čo sa fľaše týka naša nechce žiadnu 😀 😀 😀 len jeden hrnček na pitie z tesca ale fľašu nie 😝 ale vraj kojené deti vezmú najskôr tú mam tak máme nachystanú 😀 😀 😀 pre každý prípad 😀 😀 😀 a fotočky nádherné, krásna ste rodinka 🙂 🙂 🙂

k tomu že kedy stretko sa neviem momentálne ani ja vyjadriť lebo zase meniíme režim 🙄 😉

inna7
12. apr 2010

Oriel...u nás to isté...mala som avent...aj mam....bambulka chcela iba cumel od značky mam....taký široký...takže používame fľašky avent ale cumlíky mam...ináč v tescu majú také podobné cumlíky...ale čisto iba cumlíky - akože náhradné do fliaš....tak som si nakúpila - úplne rovnaké ako zn.mam....... 🙂

ja akurát dováram mäskovú polievočku a kuracie rezne s ryžou.... 😵 včera sme mali výletný deň, tak sme nevarili... 🙂

asshanti
12. apr 2010

ahojte,

oriel, krasne fotocky, zlatucki ste vsetci !!! 😵 😵 😵

malinky ked pil z flase, tak znacky MAM, tych mam viac, aj na cajik, aj do zasoby a cumlik ma tiez tej znacky, zatial len ten jeden pouziva, lebo na spanie ho on vypluva, iba ked zaspava po jedeni, tak si chce pozuzlat trosku... 😀 dalsie mam nejake znacky suavinex (cca 5 eur jeden), ale este sme neskusali... baby, ako dlho moze mat jeden cumlik? alebo mam striedat?
my mame krstiny v nedelu, uz sa neviem dockat, dufam, ze v kostoliku bude dobrucky... 😉 teraz hajka vonku v kociari, strazi ho moja mama a ja zatial surfujem a zehlim... 🙂

oriel
12. apr 2010

my sme sa vybrali na prechadzku,no chytil nas dazd.... 😀 😝 😝 no co uz..... na prvykrat aj tak stacilo 😀 😀 😀 😀

sara2
12. apr 2010

ahojte.
Mirri,je to bavorská polievka.Recept mám od Inny 😉 .Je fakt vynikajúca.
Ja som teraz dožehlila.Trvalo mi to 1hod40min. 😒 Ideme robiť so Sárkou maffinky.Našla som sympatický recept na MMB.

bobooo
12. apr 2010

ahojte tak seuska gratululej a prajem hlavne veľa zdravíčka
emita ani ja tomu nerozumiem...narodila sa celá červená aj tak sa veľmi lúpala-vraj z toho že plodová voda bola už taká do zelena akoby som prenášala týždeň....pritom malý mal plodovú vodu číru a čistučku 😨 nechápem...možno to bolo niečo iné a ten banán no ja neviem ja jem banány a možno som aj nejaký zjedla v pôrodnici ale neviem isto no a troška som kojila aj keď veľmi som mliečko nemala...ale banány jedli až neskôr až asi 4mesiace mala tak do mliečka som jej ho rozrobila...a mala to čím dalej tým horšie...a v lete minulý rok sme banány nemali a pomali sa jej čistila tvárička tak som jej ani nedávala...a viem určite že z banána pretože sa mi ešte raz vysypala keď som jej dala výživu jablkovo-banánovú...a to už som vedela naisto...
oriel ja mám fľašky od narodenia avent a cumlíky moji drobci nemali tak s tým ti nepomôžem a mením na fľašu cumle tak asi raz za 3mesiace, ale také cumliky neviem či treba meniť často alebo nie... 😵

emita
13. apr 2010

ja som sa včera rozhodla že to vyskúšam s banánom a nebudem jesť ani ja ani malej nedám 😉 uvídíme 😉 kiež by to pomohlo... 😉

tak cumlíky na fľašu asi tak ako píše bobooo 3 mesiace. on sa už potom tak pozanáša hoci ho umývaš... čiže podľa potreby 😉 a také "šidítka" neviem či silikonove majú obmedzenú životnosť ale latexové vraj 3 mesiace. ale to asi tak že 3 mesiace jeden cumlík 🙂 my máme od narodenia 6 cumlíkov 😀 a stále tie isté. všetky sú fajn 😉 starý latex je potom hnedý a lepkavý 😝

prajem krásny deň 🙂

oriel
13. apr 2010

haloooooo????? ta co je s vami????? mne herecky zaspinkali,mam klud, a vas nikde... 😲 😲 😲 My sme dnes fungovali od 5.00 😅 😅 😅 😅 hm,aspon bol dlhsi den.... von sme dnes boli az 2krat...... 😀 dnes si Leiluska troska poplackala.... joj,moje male,asi brusko ju bolelo...... 😢 😢 aj take akoby nafuknute ho mala........kocky,neviete nieco na brusko? dala som jej espumisan.... mam aj tu rurku,no neviem ako ju dat..... to ju treba len tak koncekom,alebo hlbsie.... papa

inna7
14. apr 2010

pekné upršané ránko 😀

Oriel, poslala som ti IP....držím prsty, aby to malej čím skôr prešlo... 🙂 🙂 🙂

no, utekám variť.... 🙄 😉

emita
14. apr 2010

oriel tak 2-3 cm myslím. predtým môžeš natrieť olejčekom aby ľahšie išlo. ale už je asi neskoro radiť. dúfam že už je dobre. 😉
škoda že sa dnes nedá ísť vonku...

zuzu101
14. apr 2010

ahojte.no mne dnes vôbec nevadí ten upršaný deń, konečne som malému dala do poriadku izbičku.všetko som poprehadzovala a teraz má krásny veľký priestor na lezenie.už len nalepiť sloníkov na stenu a hotovo.len netuším kde mu dám postieľku.chcela by som ho premiestniť do jeho izby,no nie som si istá, či to nie je ešte skoro.možno keď ma nebude cítiť, bude lepšie spať. 🙂
dnes trhol rekord, do postele som ho vzala až o pol tretej 😀 😀 😀
pekný upršaný dník 🙂

inna7
14. apr 2010

mne tiež nevadí dáždik...konečne využijeme nový pršipláštik a gumáčiky 😀 😀 😀 už len čakám, kým sa princezna zobudí... 🙂 už tri dni vkuse kukáme dobu ľadovú 3... 🙄 musím ju schovať.. 😀 😀 😀

oriel
14. apr 2010

ahojte kocky..... joj,dnes pocasie na spanie..... 😝 😲 my sme dnes boli s malinkou s nozkami,ma ich chvalabohu v poriadku,no este mame balit na siroko.... 😎 bola som aj na gynde potvrdit ten papier a tak.... 😲 uz som tu rurku vyskusala,dakujem za rady 😲 😲 😲 s kakanim problem nemame,no vypukala sa poriadne...... 😀 😀 zuzudaj potom vediet,ako malinky spinkal v izbicke 😀 😀 😀 pisem s vami a odsavacka mi taha mliecko 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 joj,super vecicka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 lutujem ,ze uz pri Lilke som nemala 😀 😀 😀 😀 😀

emita
15. apr 2010

prestalo pršaaaaať 😀 😀 😀

dnes nám došla posteľ pre Šimonka 😀 😀 😀 ale matrac dorazí až zajtra ☹ ale pochybujem že ešte bude chcieť spať v starej keď zmontujeme novú 😀 behal s doskami po byte.... 😀 len som musela stále kontrolovať aby náhodou malú neudrel... som mu nechcela pokaziť radosť 😀 A Emily sa okolo všetkého chce postaviť a nemusím vám vysvetľovať že hore to ide ale dole nie 😀 😀 😀 takže fakt ju nemôžem nechať bez dozoru keď nechcem aby padala... 😉

zuzu tak čo, skúšala si?

oriel, môj Šimonko keď sa dostane k odsávačke si ju priloží a robí "víííáááá, vííííáááá" 😀 😀 😀 perfektne ju vie napodobniť 😀 😀 😀

asshanti
15. apr 2010

ahojte baby,

my sme dnes boli opat na poradni po 2 tyzdnoch, maly uz vazi nejakych 5 050 g, takze od minula pribral zase nieco vyse 400 g, tesim sa !!! 😵 ale mliecka nemam nejak vela, tak robime tak, ze raz kojim a raz prikrmujeme, za tu dobu sa mi naleju viac prsia a vidim, ze maly sa lepsie napapa ako predtym, tak som spokojnejsia. pekne ocural pani doktorku, az sa musela ist prezliect... 😀 😀 😀 prisli sme domov, napapal sa, zaspal, ostal s mojou mamou a ja som zasla na hodinu ku kadernicke, zafarbit a ostrihat vlasy, kedze v nedelu su krstiny. 😉
teraz idem zehlit, lebo maly ma uzasnu spotrebu veciciek... 😀 😀 😀 uz som sa aj pytala doktorky ci ho zle balim, lebo sa mi precura, ale vravela, ze nie, ze vidi, ze ho dobre balim, ale ze on vela papa, pije, je velky, tak nema problem precurat 2 plienky. vcera sme boli na nozicky, tak opat o 8 tyzdnov na kontrolu, doktorka vravela, ze je to ok, ze este pobalime nasiroko a potom uz nemusime. 😉
oriel, nam dnes malemu pani doktorka pomohla s rurkou, lebo celu noc nekakal a mal tvrde brusko, unho je to nezvyk, lebo kaka takmer zakazdym papanim...
baby, ja vobec neodsavam mlieko, je to ok ??? 😒 😒 😒 mne sa zda, ze ked nakojim maleho, uz tam nemam nic... iba niekedy mi pretecie z tej co menej potahal do tej vlozky do podprsenky...

zuzu101
15. apr 2010

ahojte, akurát sme došli domov z prechádzky.malý ešte nespal vo svojej izbe - poriadne som to nedomyslela a musím mu poprehadzovať pult a posteľ, lebo nemám miesto pre postieľku tam kde som ju chcela.nechávam to na budúci týždeň 😝 😝 😝
ja si mliečko ešte odsávam, asi tak 150ml a večer mu robím z neho ryžovú kašu.nijakú inú nechce ani nič sladšej chuti.tak papáme len masko, zeleninku a kyslé ovocie.dúfam že mu to ostane 🙂 🙂 🙂