Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

rejoice
11. máj 2010

Ahojte 🙂
Čítam že máte choré detičky, je mi to ľúto, a prajem im skoré uzdravenie. Ja som nevedela že odstávajúce ušká sú zdedené, ja nemám odstávajúce uši, ale manžel má 😅 . Ja som vedela že uši odstávajú preto, lebo mamky nedavali pozor pri polohovaní babätka. To nevadi, to je len estetický problém, len nech bude zdravá a keď bude mať dlhé vlásky tak sa to skryje 😉 prajem vám pekný deň 😵

emita
11. máj 2010

andrii ☹ skoré uzdravenie prajem

rejoice no kľudne jej môžeš dávať tú čelenku ale určite sa netráp ak jej budú ušká odstávať. keby to mala veľmi tak okolo tých 10 rokov sa dá operovať, poznám 2 také dievčatká, ale verím že nič také nebude treba a Mariannka bude minimálne taká kočka ako maminka 🙂 😉

no, žienky my sme dnes boli v škôlke 😀 to bola kovbojka 😀 Šimonkovi sa tam tak páčilo že nechcel ísť domov 😅 ale úplne ho chápem, veď nestihol vyskúšať ani polovicu hračiek čo tam mali 😀 😀 😀 Emily tiež ako doma 😀 aj zvieratká sa nám páčili 🙂 majú v triede rybičky, bielu myšku aj andulky. a deti také zlaté spievali nám, recitovali a Šimonko totálny nezáujem 😀 len vyťahoval autá 😝 😀 akurát keď všetci spievali Pec nám spadla to zbystril pozornosť lebo to je jeho obľúbená... 😅 tak ešte tam môžeme niekedy prísť - už sa tešíme 🙂 🙂 🙂 sa bojím že odteraz bude chcieť Šimonko chodiť na prechádzku len do škôlky 😀 no nech mu to vydrží do septembra, že? 😅

emita
11. máj 2010

oriel, práve som kukla fotky a nevychádzam z údivu... 😵 aká Lilka kočka veľká 🙂 a maličká aká zlatunká bacuľka 🙂 musíš z nich mať veľkú radosť 🙂

oriel
11. máj 2010

joj,emi,dakujem 😀 😀 😀 😀 😀 Drzim palce,aby to Simonkovi vydrzalo.... 😀 😀 😀 😀 😀
rejoice,aj mne odstavaju usi.... a stale sa smejem a vycitam mame,ze my ich nelepila,ked som bola mala 😀 😀 😀 😀 😀 poviem vam pravdu,Lilke som lepila,aj ked jej neodstavali,lebo som sa bala,aby nahodou 😀 😀 no teraz to absolutne neriesim 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 andrii,nech ste skoro fit 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 my sa zbierame von.... joj, tie kolotoce by uz mohli odist,lebo skrachujeeeeeeeem 😀 😀 😀 😀 😀

sara2
11. máj 2010

Andrii,skoré uzdravenie 🙂

Moja princezná je tiež teraz na kolotočoch.Krstný otec ju vzal 😉

Kočky Sárka je hrozne zachripnutá.Čo jej mám dávať? Hrdielko ju nebolí.

bobooo
11. máj 2010

ahojte sara2 nám pomáhal hedelix...je dobrý pretože uvoľnuje aj nos aj dýchacie cesty a tiež umožňuje vykašliavanie...
pridala som nejaké fotky novšie tak ak chcete tak kuk.... 😀

oriel
12. máj 2010

dobre ranko...... Sari a calciovy sirup ste neskusali? 😀 Sarinka vcera jazdila na vlaciku za Lilkou na kolotococh..... 😀 😀 😀 😀 😀

emita
12. máj 2010

bobooo krásni sú 🙂 a Tobinko je o toľko vyšší? 😅 zaujímavé 🙂 Som ti chcela povedať že odkedy nejeme banány tak sa jej pokožka tak vyčistila že by som nepovedala že pred mesiacom mala ekzém 😵 ďakujem 🙂

inna ty si spomínala že ste chceli ísť do Poľska na púť? nevieš čo potrebujú deti - či im treba nejaký cestovný doklad... ďakujem

oriel
12. máj 2010

boboo,krasni su 😀 😀 😀 😀 😀 uz riadne vyrastli 😀 😀 😀 😀

mirrinka
12. máj 2010

ahojte 🙂 to dokedy bude také počasie? ☹ ☹ ☹ ja chcem slniečko 😎
bobooo,akí sú zlatí - podarení 🙂 🙂 🙂
emi,podla mna stačí asi len preukaz poistenca,lebo čo iné pre deti (alebo možno kopia rodného listu)...my ked sme chodili do Madarska na kupko,taklsom si pre istotu brala tú kopiu rodného listu,preukaz poistenca mám stále v peňaženke.....

seuska
12. máj 2010

Jeeej Oriel mala je nadherna.... vcera sme vas videli pred Laborcom, som Vas podla Lilki spoznala... 🙂 my sme boli so Saškou na prechadzke... Ten overalik bielo.cierny flakaty co ma Leila na sebe je uzasnyyyyyyyyy... odkial ho maaaaaaas???????

sara2
12. máj 2010

Pekné upršané ránko 😉
Ja už aj obed mám navarený 😀 😀

Oriel nepovedala mi Sárka,že vás stretla na kolotočoch.My dnes mám o tretej generálku na piatkovu tanečnú súťaž.Nieje dôležitejšej osoby u nás teraz 😀 😀 😀

Kalciový sirup sme dobrali pred 2 týždňami.A teraz má nasadený Fenorin na ľahšie vykašľávanie.Dávam jej olejové zábaly a biolampu,tak snáď sa to zlepší.

Inna,kde si???????????????????????????????????????????

oriel
12. máj 2010

to pocasie je na nervy 😢 😢 😢 seuska... skoda,ze som ta nevidela...... ani neviem,ci by som ta podla fotky z pasu spoznala,.... nabuduce sa ozvy... 😀 😀 😀 budem rada 😀 😀 😀 ten overalcek mam este po Lilke z Anglicka 😀
Sari,co si varila???? 😀 😀 kurnik,u nas zahadne miznu pinzety 😀 😀 😀 a stale ju zabudnem kupit.... 😝 😝

sara2
12. máj 2010

Polievku mám zeleninovú a zapekané cestovinky s karfiolom a kuracim mäskom a syrovou omačkou 😉

mirrinka
12. máj 2010

oriel,to nie len u vás.....ja svoju hladám už od soboty 😀 a manikurové nožničky takisto 😀

inna7
12. máj 2010

čaute... 😀 🙂 😉 tu sme, len nestihačka... 🙂

boboo....rozkošní sú.... 😵

Emi....ja som s deťmi síce nebola, ale oboch mám zapísaných v pase....podľa mňa by pri "náhodnej" kontrole len preukaz poistenca nestačil.... 😉 naši idú teraz 15-teho.... 😵

Sara....ja stále iba calcium chloratum...a tie olejové zábaly...plus mliečko s medíkom....ale to len na zachrípnutie...keď odíde hlas...pri zahlienení mliečko nie je vhodné...skoré uzdravenie princezne....nech je fit v piatok...tá dôležitá osôbka.. 😵 😵 😵
a to si od 5tej začala variť ??? 😀 😀

ja idem k našim....papapa a pekný dník....

oriel
12. máj 2010

ja som bola na obocko u kozmet. 😀 a aj na maji na zmrzlinku 😀 😀 😀 😀 andrii,mate tam vybornu tu jadransku zmrzlinku... 😀 zboznujem vanilkovu...... stale kupim 10porcii do kelimku a vychutavam 😀 😀 😀 ozaj vyborna 😀 😀 😀 😀

bobooo
12. máj 2010

dik baby....
emita myslím že Tobino je o také 3-4cm vyššíí a o 1,5kg ťažší....ale to nevadí - je to chlap 😀
s tým cestovaním do zahraničia určite nestačí ani kartička poistenca ani rodný list....na to aby sme cestovali treba doklad s fotkou-pas, alebo občianský....alebo zapísané deti v pase ale ten musíš mať samozrejme pri sebe....
a s tým banánom som rada, že to zmizlo - neďakuj ja som rada že moja rada poslúžila 😉

asshanti
12. máj 2010

ahojte,

maly spi konecne v kociariku, tak som zabehla... zase prsi, este ze sme sa vcera cely den boli kocikovat, lebo dnes sa neda... spi v zavinovacke, inak sa budi, tak hlavne, ze spi. 😉 ale uz sa aj menej skriabe, pekne sa hra na novej hracej deke, celkom ho bavia tie hracky. dnes mi prislo objednane kresielko Fisher Price, tak to som zvedava ci sa mu v nom bude pacit, dufam ze tam niekedy aj zaspi... 😀 😀 😀 inac, je strasne zvleceny na ruky, normalne fnuka, mrnci ked ho polozim, nepaci sa mu to... 😠 😠 😠
dufam, ze vsetky vase chore deticky sa rychlo uzdravia !!!
rejoice, aj my mame taky isty spaci vak, len je nam na figu... 😀 😀 😀 pridala som nejake foto, tak mozete kuknut... 😉 ale dnes v noci spal dobre, viac ako styri hodinky, napapal sa a potom zase nejake styri hodky, tak sa to uz hadam zlepsi... 😉 len cez den nic nestiham, iba ked trochu pospi, alebo ho niekto vezme na prechadzku... teraz som rychlo hodila veci do pracky a poupratovala trosku, cakame krstnu na navstevu.

rejoice
12. máj 2010

Ahojte 🙂
asshanti - a to kresielko Fisher Price si mu odkial objednala a kolko stalo, a ktore si objednala? Ja by som chcela take modre co vibruje 🙂

inna7
13. máj 2010

Ahojte... 😵 kde ste?

včera sme boli so Saruľou na vystúpenie v škôlke...ešte ku dňu matiek... 😵 krásne bolo...malú síce viac zaujímal taký stolík so zrkadielkom a stoličkou...tam si sadla a fintila sa.. 😀 😀 Lukino mi dal kvietok a povedal že ma bude celýýýý deň poslúchať.. 😀 😀 ale musela som to vkuse pripomínať 😀 😀 😀

tak mi ideme na slniečko...pekný deň... 😎

mirrinka
13. máj 2010

ahojte 😉 čo tu dneska tak pusto? vonku to síce vyzerá pekne,ale zdanie klame....fuuuuj vetrisko 😝 😝 😝 teda aspoň u nás...
u nás vystúpenie na deň matiek bude v sobotu,už sa všetci nemôžeme dočkať a hlavne Lianka - tá už počíta,že koľko krát sa ešte musí vyspať 😀 bude to v kulturáku pred kopec ľudmi tak som veľmi zvedavá,či sa nebude hanbiť 🙂
zajtra rodičko - bude sa prejednávať výlet 😉

čo varíte? ja dnes segedín...

asshanti
13. máj 2010

ahojte baby,

ako obliekate teraz male babatka v tom teplom pocasi? hlavne Ty rejoice a oriel poradte... ja som mu dnes dala body s dlhym rukavom, pancusky, rifle, papucky, ciapku a taky svetrik - tenka pletenina s kapuckou. ale v aute ked som ho chytila na zatylku, tak bol trosku spoteny, v aute bolo totiz fest teplo... stacia mu v aute len body s dlhym rukavom? a moze byt otvorene okno v aute, tak trochu iba? samozrejme tak, aby nefukalo na maleho...

rejoice, kreslo som objednala na www.biga.sk, stalo s donaskou kurierom cca 62 eur, je to kreslo, da sa aj hojdat a aj vibruje, je modrucke so slonikmi. zalomil tam dnes po hajkani asi na 10 minut a potom sa klasika zobudil s rukami... ☹ ☹ ☹ nebude mu teraz v lete horuco v zavinovacke? lebo ked ho niekedy v noci rozbalim, tak ma az trosku mokre dupacky na mieste kde ma rucky pri tele...

oriel, ako s Leiluskou, uz je to lepsie ? 😉

rejoice
13. máj 2010

Ahojte :o)))
Asshanti- my sme dnes poobede cestovali ku svokrovcom na predlzeny vikend (aj som pozerala ci ta neuvidim kocikovat), no a malu som obliekla tak ze mala body s dlhym rukavom na to kosielku a dupacky, ale jej bolo hrozne horuco tak sme museli v Sobranciach zastavit a dala som jej kosielku dole, lebo mala az pot na spankoch, a to nebola prikryta ani dekou ani v zavinovacke nebola, len polozena v autosedacke. No okno sa bojime otvarat, to radsej spravime prestavku a vyvetrame, klimu nemame. Aj ja Mariannku v noci ked zoberiem na ruky tak sa mi zda ze je trosku spotena, ked bude trosku teplejsie tak ju budem davat v noci do spacieho vaku.

emita
13. máj 2010

dnes bolo vonku fajneeeee 🙂 no, asshanti my sa obliekame takisto iba bez pančušiek 😉 ale to musíš sama vyskúšať ako mu je dobre. každé dieťatko je iné. jedno je zmrzlejšie (Emily), druhému je stále teplo (Šimon) 😀 😀 😀 keby si ho zabalila do nejakej tenšej dečky na spanie? ak by bol v nej celý zabalený tak by mu stačili len body... a to lehátko ako vibruje? ja si to vôbec neviem predstaviť 😅 páči sa mu to?

jeeej aj ja sa už teším na také vystúpenia 😀 mirrinka, Lianka je herečka, ona to zvládne ako hviezda no.1 😀

nám dnes od 10.00 do 17.00 nešla elektrika 😖 😖 😖 akože nič mi nechýbalo ale tie veci v chladničke... ☹ 😠 😝 nemám z toho dobrý pocit 😖

nika23t
13. máj 2010

Ahoj Humencanky. Nemohli by ste mi niektora napisat, co treba zo sebou do porodnice pre mna aj pre babatko? A ci babatka ostavaju pri mamach cely cas a tak vsetko, ako to chodi v Humenskej porodnici? O necele dva mesiace mam termin, uz som ako melon, menej vladzem, tak chcem vsetko nachystat, kym este aspon trochu mozem 😉
Dakujem a pekny vecer

asshanti
13. máj 2010

rejoice, a kde mas svokrovcov? dnes som nekocikovala, boli sme v SO na nakup a vecer ho zobrala mama kocikovat, do tej siedmej. 😉 Ty mas malu tiez v perinke? a co ma v nej oblecene? my mame v izbe aj dost teplo, ked teplomer dobre ukazuje, tak okolo 25 stupnov, netopime uz, tak sa cez den nahreje a to pravidelne vetram...
emita, ale Alex nebude mat rucky pod dekou, on ich vytiahne aj tak a hned sa s nimi aj zobudi, je to fakt o drzku... ☹ ☹ ☹ ja ho mam teraz v zavinovacke, je to taky material ako tensi paplonik a na sebe ma len dupacky (dlhy rukav, dlhe nohy), ale nohy mu zo zavinovacky trcia, tak ich prekryjem este jednou vrstvou tenkej deky. kresielko tak fajne vibruje, take jemne vibracie su tam kde sedi, pacilo sa mu to myslim este viacej ako ked sme ho kolisali... 😀 😀 😀 len keby tam este vedel zahajat na dlhsie ako 5 minut... 😅 😅 😅

emita
13. máj 2010

nika toto si čítala? https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/porodnica-v-humennom-recenzie/ aj na s. 263 ti baby niečo písali 😉

emita
13. máj 2010

a viac máš v ip

asshanti všetko bude 😀 zatiaľ stačí aj 5 min, nie? 😉 škoda keby si mala klasickú zavinovačku mohla by si ho baliť bez tej vložky keď mu je teda horúco...

sara2
13. máj 2010

Babenky čaute.Nemohla som sa tu dostať dnes.Nešlo to pripojiť-akosi zlyhavá moderná technika 😀 😝

Andrii,dúfam,že ste už ok....lebo švagrinká mi večer volala aj jej malý ma virozu-hnačka a vracanie plus teplotka.Včera boli detváky naše spolu-len dúfam,že nás to obíde 😒

Zajtra ideme na tanečnú súťaž.Kočka sa už teší a ja tiež.Budem fotiť 😎
pa