Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

sara2
21. máj 2010

dik kočky,že ste na nás mysleli 🙂 😉

Moji svokrovci maju od pondelka črevnú virozu a včera sme boli u nich a vôbec sa nepriznali 😠 .Tak verím,že ešte nás toto neprekvapí...pretože teraz potrebuje Saruľu byť zdravá lebo až tak do 3-4 tyždňov sa uška uzavrú-dovtedy nesmie dôjsť k infekcii.
inna,držte sa 🙂

ani víkend vraj nesľubuje pekné počasie....kde je slnko?????????? 😒

emita
22. máj 2010

http://www.jemnemelodie.sk/cms/front_content.ph... môžeme poprosiť o hlas? keď už sme tam... 😅

inna7
22. máj 2010

Emi, princezne sme zahlasovali 😉

Sara...dík... 🙂 dúfam, že ste nechytili tú virózu... 🙂

moji stále chorí...s malou som nebola ešte u dr... už teploty nemá, ale hlasivky chytené a pokašlieva...nechcem nič zanedbať, tak v pondelok sa asi vyberieme...

pekný dník... 😵

asshanti
22. máj 2010

ahojte baby,

sara2 - prajem Sarinke aby bola uz coskoro zdravucka !!! 😵
inna - taktiez vela zdravicka obidvom detickam !!! 😵

my sme boli vcera na poradni, maly mal minulu nedelu 2 mesiace a vcera meral 63 cm a vazil cca 6 kg (bolo to nieco malo cez 6 kg, ale mal na sebe body, tak to doktorka odcitala), takze za 2 mesiace vyrastol 13 cm a pribral nejakych 1, 75 kg. 😉 vravela som doktorke, ze je taky nervny, ze place, hlavne ked zaspava to by ste mali pocut, reve ako tur, doslova. ona ho popocuvala, aj do hrdielka mu pozerala, aj uska stlacala, ale vravela, ze je zdravucky, ze krasne pribera, ze keby mu nieco bolo, tak by nepriberal, iba chradol, ze si mame kazdy den povedat, ze uz je o den starsi... 😀 😀 😀 dala nam aj sirupcek, homeopatika (myslim, ze sa volaju Sedalia), je to na ukludnenie, ze nemame zbytocne kupovat, ze najprv vyskusat. je perfektna, dala nam celu 20 ml striekacku. o 3 tyzdne ideme na kontrolu s nozickami, dufam, ze uz nebudeme musiet balit nasiroko, mame sa zastavit aj u nej, budu ho ockovat a tiez nam ponukla ockovanie proti rotavirusom, ze on je taky citlivy, tak by to odporucala. uz teraz sa obavam tych ockovani, ze ako to prezijeme... ja teda budem urcite plakat s nim ako sa poznam... ☹ ☹ ☹ vravela som jej aj, ze ako sa strasne skriabe a ona ze tvaricku ma super, ze to by som mala vidiet ine deti a ze pokozku ma na telicku pekne vlacnu bez potnickov, ze je to super. tiez som sa pytala na oblecenie (ml body s dlhym rukavom, teplakovu supravu zamatovu, taku tensiu - teplaciky a mikinka s kapuckou, ciapku, boticky na nohach a tenku decku), vraj ok, ze by mu uz nic ine nedavala, tak snad sa dobre obliekame... 😉 a ze ked sa budi ruckami, tak stale zavinovat... musim si objednat nejaku tensiu zavinovacku, lebo vcera sme boli v Anjeliku v MI a vsetko len take ako mame doma, jedna bola tensia, ale len na suchy zips, z toho by sa dostal, on potrebuje previazat... 😀 cestou do MI, aj z MI pekne spal vo vajicku, potom doma sa aj hral a ked nemohol zaspat, tak sme ho s drahym zobrali opat do auta, isli sme do vedlajsej dediny, zaspal a potom este hajal vo vajicku na terase, prsalo, tak sme sedeli s nim a drahy ho hojdal. v noci spal pekne, od tej pol desiatej do pol tretej a potom od stvrtej po hodine bol vzdy hore, vytiahol si jednu ruku a budil sa, teraz haja v postielke uz pol hodinku, vonku strasne fuka, tak nejdeme nikam, uz aby bolo teplejsie... 😉
manzelovi som nakoniec kupila balzam po holeni, puzdro na polovnicke doklady, kozenu penazenku a nozik v polovnickych potrebach z ocele, kvalitny, tak sa mu pacil. 😉 ja som upratala poschodie kym mama maleho kocikovala, ale teraz mam pauzu, este dovysavam dole, ked sa zobudi a bude sa hrat. inak, uz vie sam rukou bacnut po opici na hracej deke, aby zacala hrat a svietit, velmi ho to bavi, strasne kope nohami, bucha ruckami, otvara usta a oci a smeje sa! 😵 😵 😵 pekny vikendik

majina.b
22. máj 2010

emi zahlasované 😉

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asshanti
22. máj 2010

emita, aj od nas mate hlas 😉 😉 😉

rejoice
22. máj 2010

Ahojte 🙂
emita - zahlasované, ako deti sme to robili tiez, najradsej sme mali pokrievky z hrncov a varechy a bol doma orchester 😉
asshanti - Alex ti krasne rastie, my sme boli na poradni v pondelok, Mariannka vazila 4840g a merala 57cm, ale ja cisto kojim tak pribera pomalsie 🙂 Dobre si manzelovi kupila, aj moj manzel si stale nieco vyberie z tych polovnickych potrieb v MI 😉
Vcera sme s manzelom nechapali co sa s nasou Mariannkou deje, ona normelne vecer od pol deviatej spinka a cez noc sa budi 2-krat, a vcera plakala tak strasne a ani brusko nemala tvrde, a potom az o 23.00 mi zaspinkala na rukach a spinkala do pol 6.00, napapala sa a spinkala do pol 12.00, a potom znova sa napapala a spinkala do pol 15.00. Takze dnes ma spaci den, a ja som si mohla konecne kludne poupratovat, pozehlit atd. 😵 😵 😵

asshanti
22. máj 2010

rejoice, tak to Ti teda fakt zavidim... 😉 😉 😉 ale v dobrom ! 😉 nas Alex zaspava vyhradne na rukach, sem-tam v noci staci ho po jedeni dat do postielky a zaspi, ale to je fakt vynimka... a neviem preco, ale zaspava vzdy s placom, tak sa uklada, ze sa hra a potom zacne tak zalostne "kecat" a sucha si ocka, tak viem, ze uz chce hajat, ale potom na rukach strasne nervaci, puci sa, kope nozickami a az tak zaspi. nastastie to netrva dlho, tak do 15 minut spi, ale budi sa dost casto... asi chudacik tazko zaspava a velmi lahko sa budi, neviem... ☹ ☹ ☹ ja som az teraz dovysavala, maly este haja, o tretej sa najedol, vyhral sa na deke a spi uz viac ako hodinu, len asi raz sa zobudil co mu vypadol cumlik... tak ja si teraz vychutnavam kavicku a slivkovy kolac a cakam kedy sa ten moj pokladik zobudi... 😵 😵 😵

emita
22. máj 2010

jej, ďakujem, zlaté ste 😀

naša ráno začala hrozne kašľať. som jej začala dávať mucosolvan a asi jej urobil ťažko na žalúdočku lebo 2x sa jej grclo čo by ma pred 3 mesiacmi nijak neprekvapilo 😀 ale teraz... ☹ a možno jej len hlieny robia zle. ešte aj z nosíka jej začalo tiecť tak neviem kedy sa z toho dostaneme. Ešte že Šimonko sa drží 😎

no asshanti máš čo nosiť na rukách 😀 Šimonko tiež zaspával len na rukách ale on mal v 3 mesiacoch 5 kg a to som už nevládala 😀 😀 😀 ja tiež nemusím nad darčekom pre manžela dlho lámať hlavu. stačí že zájdem do rybárskych... 😀 😀 😀 Sú to lovci, noooo 😀 😀 😀

sara2
23. máj 2010

Pekný deň 🙂

Kočky,detičkam je dúfam už lepšie 😉 😉
Emi,aj moja Sárinke zle znáša Mucosolvana a ani Solmucol-čo je podobné nemôžme.Tiež mala asi necely rok a vracala mi od neho.Potom sme jej ho už nedávali.Ale môže to byť aj tym,že je zahlienená.A keď ich vyvracká tak je lepšie.Aspoň u nás to tak funguje.
Svieti slniečko-hrozne sa tešíííííme 😉 .Ideme do kostola na 10.30 a potom ostávame lebo kamaráti krstia synčeka.Poobede chceme isť do múzea.Je deň múzeí a vraj je nejaká pekná vystava v kaštieli.

Asshanti,moja Sárka sa uspávala vždy s plačom snáď do 2 rokov a nosili sme ju na rukách pred zaspávaním aj 20 minút a aj po roku...takže veľa síl 😎

majina.b
23. máj 2010
emita
23. máj 2010

aj my sa chystáme ak nám to víde ale len do skanzenu pozrieť na koníky a tancovanie 😀 také čo by Šimonka mohlo zaujímať. tak sa možno stretneme 😉 ja som čítala že nejaká výstava pre deti Pinoccio a jeho kamaráti v múzeu 😉

sara2
24. máj 2010

Dobré ránko.

My sme hore od 6.10 😒 .Ale vyzeralo to o tomto čase vonku ešte sľubne,ale teraz 😠 😒 opäť dážď.....
Ešteže nedeľa nám vyšla.
Emi,naším detvákom sa tam tak páčilo,že sme prišli domov pred ôsmou 😀

emita
24. máj 2010

nedeľa bola krásna. my sme tiež Šimonka dostali do auta len s tým že ideme ešte k dedkovi a do 19.15 sme boli vonku. no len dnes ráno už chcel Šimonko fúkať nos 😠 a ja cítim hrdlo... 😝 no ale Sárka vyzerala bombasticky 🙂 🙂 🙂 júj aká kočka 🙂

oriel
24. máj 2010

ahojte kocky..... ja sa len narychlo hlasim od sestry..... neviem,doma sa nemozem pripojit na konika...... 😝 😝 idem este narychlo pocitat..papa

mirrinka
24. máj 2010

ahojte.... aj my sme mali peknú nedelu,boli sme vo Vrbove na narodeninkách....neterka mala 3 rôčky 🙂
dnes zase prehánky...ach jaj 😒

emita
24. máj 2010

no tak Šimonko tiež chytil od Emilky laryngitídu 😢 och viete ako sa bojím noci? modlite sa za nás prosím. teraz na obed spinkal a zobudil sa s takým záchvatom kašľa... sa normálne dusil možno pol hodiny trvalo kým sa ukľudnil ☹ . Hrozné niečo ☹ a do toho malá reve lebo ona je naňho veľmi citlivá a ešte aj bola hladná a unavená. uf ešte stále predýchavam 😝

inna7
24. máj 2010

Emita držim prsty...u nás to isté....malá to chytila od Lukáška...predtým sa on dusil v noci, teraz ona...taktiež zvracala zopárkrát...hlieny...včera sme boli na pohotovosti, pretože sa jej stav z hodiny na hodinu veľmi zhoršil...tak berie atb, leži a stále je "bez života"....

tiež sa obávam noci...no verím, že jej tie atb už zaberú....držte sa 🙂

sara2
24. máj 2010

Emita,Inna držím palce nech je anjelikom už dobre. 😉

inna7
25. máj 2010

Emita, tak ako ste zvládli noc? my celkom dobre, až na to, že malú z tých ATB preháňa 😒 chuďaťko moje...dnes jej dr.zmenila atb, no najprv sa musí napraviť črevná flóra ☹

kde ste všetky? 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
inna7
25. máj 2010

jéééj, tak to želáme malému oslávencovi len to NAJ !!! hlavne veľa zdravička 😵 😵 😵 😵 😵 aký frááájo v tej šilkte 😀 🙂

emita
25. máj 2010

andrii zo srdca prajeme veľkému chalpcovi aby bol zdravý, veselý, mocný a najmä svätý 🙂 🙂 🙂

noc sme prežili bez problémov ale cez deň Šimonko zachrípol... 😖 Emily stále kašle... obaja soplia.... uvidíme ako sa to bude vyvíjať ďalej ale naša doktorka má dovolenku, k cudzej sa mi ísť nechce. no keď bude treba... dúfajme že nie 😅

inna, prajem aj vám skoré uzdravenie

bobooo
25. máj 2010

jééé ja len tak narýchlo...
andrii malému prajeme všeeeetko najlepšie, hlavne veľa zdravíčka , veľa kamarátov, aby poslúchal mamku samozrejme a aby bol každému len na radosť 😀

sara2
25. máj 2010

Andrii, prajeme malému krásavcovi veľa zdravia,lásky,pokojíčka,aby rástol do krásy a veľa Božieho požehnania 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirrinka
26. máj 2010

ahojte 🙂
dodatočne aj my prajeme Matúškovi všetko najlepšie k narodeninkám......a teda veľa hračiek aby mal tie baterky kde dávať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrii
26. máj 2010