Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

lenka78
autor
31. júl 2007

Ahojte,ma niekto skusenost s centrom pre deti na Gastanovej??? 🙂

dagsty
4. aug 2007

Čaute baby, prihlásila som a tu prvýkrat.
Dúfam, že sa tu trošku odreagujem od normálnych bežných domácich starosti.Mini životopis: Vek 28 , vydatá, 2 detičky Nikolas 8 rokov, Rebeka 2,5. Pracujem v školstve........
Chcela som odpísať lenke78, že ja mám skúsenosti s centrom na Gaštanke. Dávam tam syna tak 2x do týždňa. Je tam svetovo. Vieš podrobnosti????
Nikolas si to nevie vynachváliť. Ja som tiež veľmi spokojná, úroveň poskytovania služieb - vysoká, prístup pracovníkom k deťom - super. Keby niečo tak napíš a dám ti bližšie info .
Tak pa a debatujme...ostatné fóra po 700 stránok a my humenčaky 3 stránky...Hmmmmmmmmmm
Pa.pa.pa.. 🙂 😵

dagsty
5. aug 2007

To akože Humenné reaguje iba 2x do mesiaca???? 😝
Dúfam, že nie.... No tak baby... kde ste????? 😅 😵 😉

lenka78
autor
5. aug 2007

Vitaj dagsty

lenka78
autor
5. aug 2007

boli sme teraz na gastanke a Chrisa som odtial nemohla zobrat,tak sa mu tam pacilo.Tie bludiska su super!!!

lenka78
autor
5. aug 2007

Inac aj ja som pracovala v skolstve. 😀
Chcela som info,lebo tam chcem nechat na par hodin Chrisa,tak sa pytam.Mal teraz tri,no cakaju ma 2 ambulantne operacie,no nemam ho kde nechat,tak ma to napadlo. ☹ Nechavala si tam aj svoju Rebeku?Pytala som sa tam len,ci sa to da,tak za poplatok tam bude s nim urcita osoba,ktora sa mu bude venovat.Neviem,mam trochu obavy len tak nechat niekomu dieta.Kedze maju taku zonu,tak by tam mal byt niekto kvalifikovany,no bolo mi divne pytat sa,ci je od fachu.Ved ani au-pair nie su skolene!No tento tyzden tam budeme viackrat,aby si zvykol,tak potom snad?Neviem! ☹ Je to ine,ked som tam s nim,a ked tam nie som.
Inac je to tam super,ludia mili,no nemam dobre skusenosti s inymi sluzbami,tak mam obavy.Asi preto,ze Chris je dost energiou nabity.Nechcem pisat zivy,lebo ked som este deti nemala,tak mi bolo pri tomto pomenovani stale do smiechu.Ved vsetci sme zivi 😀

lenka78
autor
5. aug 2007

dagsty,kukla som len tak na nitru2,ze o com si tak pisu.Takze o spinkani,vareni,odsavacke a momentalne o dovolenke.humencanky asi nebavi pisat len tak... 😵

lenka78
autor
5. aug 2007

a ja si tu pisem momentalne sama so sebou 😎

dagsty
5. aug 2007

Ahoj lenka78, tvoj Chris je energiou nabitý, 😕 no to si ešte nevidela moju Rebeku /meno úplne vystihuje jej charakter/. Ale Rebeku som hore nedávala, lebo mám ku Rebeke opatrovateľku, ktorá k nej chodí už od mala /keďže som do práce nastúpila keď mala Rebeka pol roka. Je to super pani na nezaplatenie. Aj teraz pre malú sem tam príde, Nikolasa odveziem hore a poďme na učenie - v septembri mám štátnice. 😒 Dúfam, že dopadnú dobre... Júj,, až po mne prešli zimomriavky.
lenka78, tvoj malý má tri roky??? Keďže nitra2 si píše o varení atď..., chcem sa ťa opýtať ako to je s odvykaním od plienok.... Rebeka už nenosí /iba na noc/, na malú sa v pohode pýta, no na veľkú...Pane Bože, asi 2x sa mi opýtala a to je všetko... Reve pri tom jak najatá...No katastrofa. ☹ Vyskúšala som už všetko ...aj tortičky , aj odmenu za kakanie a stále nič. Keď vieš nejakú etódu, ktorá zaberie tak mi poraď.
lenka78,končím, večer sa ešte ozvem, lebo malá mi spí tak to idem využiť na učenie, lebo potom nemám šancu. Tak pa.pa.pa. 😅
Som veľmi rada, že si sa ozvala. 😉

dagsty
5. aug 2007

Halóóóó humenčanky ozvite sa, nech je nás viacej..... 😉 😉 😉 😉
Nech máme o čom debatovať..... 😎 😅 😵

dagsty
5. aug 2007

Chcela by som pridať aj foto , ale máme čosi s počítačom,, tak to nejde.
Ale nabudúci týždeň si kupujeme nový počítač, tak to potom napravím...
lenka78 Chris je veľmi zlatučký, taký malý mačo.Výzorom vyzerá na veľmi dobré dieťa. No, ale to aj Rebeka - blondínka a ešte keď jej urobím copíky /čistý anjel/, ale to je len očný klam... v nej je nie 100 ale 200 chlapcov. Pa.pa.
Sleduješ ako sa učím, keď sa mi treba učiť , tak zrazu mám toľko povinností, že dovi. Pa.pa.pa. 😉

lenka78
autor
5. aug 2007

Plienky,juj,to bol horor.Chris preskocil obdobie sedenia,takze sedenie babatka na nocniku nebolo mozne.Teraz sme uz uplne bez plienky,no niekedy sa v skolke pocural,ked uz nan isla choroba.Cez noc mu nedavam,no pred 2 tyzdnami mal obdobie pocikavania,tak som mu dala na noc.Ked som ho k niecomu nutila,tak to nemalo ucinok,tak som si pockala,kedy vlastne aj v noci,aj cez denne spanie mal plienku suchu cca mesiac,no niekedy sa mu aj teraz stane,lebo on nema kedy ist sa vycikat,tak len pobehuje,dupe pred WC a pokial sa vyzlecie alebo ja jeho,tak si trosku cikne.No ako 2 rocny bol cez den s plienkou.Horor! 🙂

dagsty
5. aug 2007

Inač Rebeka keď vstala, tak sa počúrala na moju posteľ. Dobre, že som písala, že cez deň nenosí plienku. 😒 Sranda, tak budem písať, že sa počúrava a možno sa nebude. Ha.ha.ha.ha. 🙂

dagsty
5. aug 2007

Inak písala som predtým príspevok a vôbec mi ho nezobrazilo. 😉 Paráda.Písala som že sa ešte furt neučím a teraz konečne idem na to. Ozvem sa večer pa.pa.pa.pa. 😉

lenka78
autor
5. aug 2007

ani mne

lenka78
autor
5. aug 2007

Aj ma to samo odhlasilo,tak vecer. 😉

olina01
5. aug 2007

caute som z Humenneho tak ma potesilo ze som nasla aj niekoho odtial. 😀

lenka78
autor
5. aug 2007

Ahoj,Olina,som rada,ze si nas nasla.Ako bez plienok?
dagsty,pripominas mi casy na vyske,tiez som hladala hocico,len aby som sa este neucila.A potom som tahala cele noci 😀 Myslim,ze ked sa Vam este cca 2-rocne deti pocikaju,tak v pohode,ved sa este stale ucia.My sa momentalne ucime na spravne nacasovanie,kedy na zachod a vyzliekanie nas nebavi. 😎 Inac moja svagrina davala dieta na nocnik ako 5-mesacnu,no jedna mlada detska lekarka vravela,ze staci okolo 2 rokov,lebo dieta jednak nevie zadrziavat a jednak nechape,ze nieco urobilo.Jednoducho sedi a zrazu tam nieco je.Takze neviem,no je to indi-vindi.
Chcela som sa este spytat😝oculi ste uz o tom,ze dieta velmi bolia nohy az place,vraj z toho,ze rastie;
-mate skusenost,ked dieta ma hlieny v hrdle,tak vracia alebo niekedy vracia z kravskeho mlieka;
-kedy zena po cisarskom moze mat druhe??? 😉

dagsty
5. aug 2007

Ahoj olina01 vitaj medzi nami humenčankami, no to sa mi páči takéto pribúdanie 😉 . lenka78 , čo sa týka bolestí nôh, Nikolas neustále plakal, že ho bolia nohy /vo veku 3 - 7 rokov/, stále som mu ich natrela hocijakým telovým mliekom a trochu pomasírovala, pomojkala a už bolo po bolesti.Čo sa týka vracania z kravského mlieka tak to neviem, lebo moje deti absolútne nechcú mlieko. Niet sa čo čudovať, lebo ani ja ani manžel vôbec mlieko nemusíme. 🤐
lenka78 moja kámoška teraz neviem presne, ale zdá sa mi, že jej robili cisársky a ona potom do 1 a pol roka /+ -2 mesiace/znovu rodila a znovu cisárskym. 😕 . A čo plánujete???? 😝 Ja už dúfam, že mne sa to už neprihodí, no kamoške sa v pondelok narodil chlapček. A keď som bola v pôrodnici a videla aký je chutný...Hmmmmmmmm.... No , ale preč s tými myšlienkami. Ha.ha.ha. 😉
Baby som rada, že sa rozrastáme... no idem si ešte trochu opakovať otázky... no ešte prídem 😀

dagsty
5. aug 2007

Sevas , no čo hádam všetky nespíte???? 😖 Ja v plnej sile a kráse, po troch kávičkách denne sa hlásim na debatku, ale asi len sama so sebou.Hmmmmmmmmmmmm...
Deti spia, manžel pozerá formulu, a ja mám voľno. ha.ha.ha
Inak manžel /Peter/ sa musel vrátiť y plánovanej prechádzky v meste domov, lebo Rebeke sa stala nehoda . No myslela som , že ma trafíííííííííí. 😲
No nič, ešte si asi počkám na to aby si uvedomila, že čo má robiť , keď jej treba.
Inak olina01 pozrela som si aj tvoj albumček, no tá tvoja malá je riadna zlatuľa, také malé usmievavé dievčatko. Je rozkošná. Škoda, že nemôžem vložiť fotky, no keď kúpime počítač , tak to chytro napravím.
No ja som tu sama , asi spíte.... No nič prídem sa tu poyrieť ešte neskôr.
Dobrú nôcku 😔

dagsty
5. aug 2007

Baby sorry ešte mi začala blbnúť aj klávesnica , čosi sa mi zmenilo a namiesto z mi píše y, a namiesto y - z.
Tak mám nervy. Pa.pa.pa 😉

lenka78
autor
5. aug 2007

je tu este niekto???

dagsty
5. aug 2007

Ahojky lenka78, ja som stále tu. Nespím a ani tak skoro asi nebudem, lebo práve dopíjam kávičku... 😉

dagsty
5. aug 2007

Olina01 určite už spinká, asi má rozum, aby bola zajtra fit a my ponocujeme a furt sa sťažujem aspoň ja, že som unavená.. No komu niet rady.... 🙂
Ale proste kávičku /večernú/ si neodpustím...
Ešte idem niečo v byte poupratovať /hlavne kúpeľňu/ - Peter kúpal deti...no vieš si to predstaviť. 😨
Haló, ste tu. 😲

dagsty
5. aug 2007

lenka78 , olina01 kde ste??????? 😲

lenka78
autor
5. aug 2007

I ked som Chrisa ulozila skoro,bola som na skype,taak az teraz som tu.Ja som tu vacsinou na nete do 1.00 cez vikend,lebo net vyuzivam iba u nasich.My net nemame,lebo sme casto prec,tak ani teraz sme si nedali,lebo odideme zas. ☹
dagsty,ty niekde ucis?
inac to y-z,asi si si prepla engl. klavesnicu na inojazycnu.
babo by som aj ja chcela,no 3-rocna materska nie je nic pre mna,tak DUFAM,ze v Irsku si uz najdem miesto,lebo som doteraz mala na sebarealizaciu iba smolu.Najprv som po roku nemohla mat dalsie pre cisarak,gynekolog mi povedal,ze po 2 rokoch,potom som si myslela,ze budem pracovat,no nevyslo to,potom sme ako rodina nieco ine skusali,no nepodarilo sa,tak teraz cakam na odlet a novy zaciatok.Chcela by som aspon rok porobit,a potom zasadit semienko,lebo aj ked som robila az do nutenej predcasnej hospitalizacie,bola som pre caste nadklananie sa nad zachodovou misou prace neschopna.takze v Irsku by sa tak asi pracovat nedalo,takze pre istotu by som to chcela takto,no clovek nikdy nevie. 😀 ved aj Chrustika sme neplanovali,jednoducho bol tu 😀 😀 😀
citala som postrehy na temu vybaveny cisarak a jedna tam napisala,ze ak zena chce normalne rodit po cisarskom,tak az po 5 rokoch sa to vsetko zrastie a ulozi tak,aby cisarskym nemusela rodit.Ked mal Chris asi 6 mesiacov,bala som sa,ze som v tom a gynekolog mi povedal,ze ak som,tak pojdem na potrat.Taky des uz nechcem zazit!!!Nastastie teta prisla 😀

dagsty
5. aug 2007

Takže ty odchádzaš???? ☹
Ja pracujem ako vychovávateľka na OUI pre telesne postihnutú mládež /oproti LDCH/. Pracovná doba o ničom väčšinou od 13.00 - 19.00 hod. Najhoršie je to , že Nikolas chodí do školy a ja sa s ním učím večer , keď prídem. Keď má Peter ranku tak on.
Preboha to čo máš za gynekológa??? 😒 Ja mám Macka a on je super...
Ja som mala Rebeku, keď mal Nikolas šesť rokov a môžem to len odporúčiť. On mi tak pomáhal s malou, keď bol Peter v robote, že si to ani nevieš predstaviť. Ja som kľudne išla do sprchy... Ja fakt môžem odporúčiť taký vekový rozdiel...
Dúfam, že keď odídeš, tak budeš stále na net prispievať!!!!! 😵

dagsty
5. aug 2007

lenka78 a kedy to vlastne odchádzate???? Tvoj manžel je v Írsku???? To sa ti nečudujem, že chceš ísť za ním. Ja neviem, ja by som asi manžela nepustila nikde /pokiaľ by to nebolo nevyhnutné/. To ti musí byť riadne smutno .. Aj malému ☹
A keď pôjdeš do Írska, čo tam budeš robiť???? 😅

dagsty
5. aug 2007

kde ste??????
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
sledujete tú nudu????

dagsty
5. aug 2007

tak ja to dnes asi zavesím ☹ Idem ešte preopakovať nejakú otázku a do hajan.
Majte sa krásne dobrú nôcku 😔
Zajtra vás dievčatá očakávam na pokec.... 😵
pa.pa.pa.