Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

mirrinka
30. sep 2008

no,to je pravda,ja som akurát tú ordináciu dopozerala... 😀 ale priznám sa,už ma baví čím ďalej tým menej 😒
oriel,vďaka za blahoželanie 😉

oriel
1. okt 2008

Inna,tu torticku si fakt robila ty...... uzastna...... hotove umelecke dielo..... 🙂 🙂 🙂 Fakt peknucka..... Maly je riadny fesacisko...... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

emita
1. okt 2008

mirrinka, dodatočne ale predsa ti prajeme nech sa ti darí vo všetkom do čoho sa pustíš a tiež ti prajeme pokoj lásku a radosť do srdiečka aby si robila šťastných všetkých ľudí okolo. 😵

nám dnes ocko odišiel na 3 dni preč 😢 neviem ako budeme v noci spinkať lebo Šimonko si dosť zvykol spať pri nás tak sa bojím aby sa neskotúľal. No dajak poriešime. A ešte do školy mám toho toooľko veľa spraviť 😒

mirri a s tou ordináciou je to tak... už sa to prejedlo a hrozne sa to tam motá. Už keď sa dá Lucia dokopy s Vlkom tak ma porazí 😠 A napr. ma hrozne sklamal Gregor že aký je sukničkár 😠 Ale stále je to dobrý relax. 2x v týždni mám vyhradený čas kedy nič nemusím 😉 aj malého uspáva manžel 😉 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirrinka
1. okt 2008

...môj manžel sa na ordináciu vždy teší hlavne preto,lebo vie,že bude mať počítač celý večer pre seba 😀 a malá už o pol ôsmej musí spať...
emi,my ked máme ocka na nočnej,tak to riešim tak,že postieľku pritiahnem ku posteli,aby mi malá z tej postele nespadla,kedže tiež spí s nami.takže postieľka nám slúži ako zábradlie 🙂 a ďakujem tiež za blahoželanie 😉

ako ste naučili deti spať v postielke? jeden čas v nej Lianka spala,ale to len tak,že zaspala na posteli a potom som ju do nej preložila,no v noci už okolo takej jednej sa vždy pritrepala k nám do postele...potom už v nej vôbec nechcela spať.
ale chcela by som ju na ňu nejako naučiť,aby si zvykla,ked pôjde do škôlky...a ďalším naším problémom je to,že cez deň vôbec nechce spať.zaspí jedine v aute,ked to tam s ňou natriasa 😒

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
1. okt 2008

Nám Šimonko tiež spal v postieľke... kým sa nezačal staviať na štyri. potom sa už nedal v postieľke udržať v polohe v ktorej by zaspal tak som ho začala uspávať na posteli. ale v noci sa mi ho nie vždy chce do postieľky klásť keď zaspí lebo som hrozne unavená (vstávame aj 5x) a navyše ho mám poruke takže keď nespím tvrdo, stihnem ho zachytiť keď sa obracia na bruško. To by nič nebolo keby sa len na bruško obrátil ale on ide hneď na 4 a ak je v postieľke tak sa hneď aj postaví alebo min. sadne. Ale dík za radu mirrinka asi to tak spravím. Ja si tiež myslím sa v škôlke sa deti naučia veci čo doma nerobia...
No teraz mi drobec spinká tak idem pracovať 😒

oriel
1. okt 2008

Mirri,ja som tiez urobila chybu,ze som hned od narodeniania nedavala Lilku do postielky.... ☹ Tesili sme sa jej,tak spala pri nas... No potom som to chcela zmenit a zacat ju davat do postielky,no ako pises,najprv musela zaspat na posteli a potom sme ju prelozili do postielky.... no o takej jednej uz spustila rev a sup k nam..... 😉 😉 😉 No potom som skusila tak,ze jednu stranu z postielky sme dali dole,postielku prisunul uplne k posteli a tak to super zaucinkovalo...... mala pocit ze spi pri mne,pretoze som fakt pri nej a pritom spi v postielke.... 🙂 🙂 🙂 Tak je to super,ja som s tym celkom spokojna..... 🙂 🙂 🙂 No urcite keby som mala druhe babo,tak ho davam hned od prveho dna do postielky....... 😉 😉 😉 😉 Mirri,u nas s tym spankom je to tak,ze Lilka niekedy doma potiahne poobede aj 3 hodiny a v skolke iba pol hodiny,max. hodinu...... 😉 😉

mirrinka
1. okt 2008

baby,vďaka za rady 😉 ...my sme raz tiež mali postielku úplne pri posteli,ale mali sme z nej vybraté iba 2 tyčky,a cez tie stále preliezla k nám na posteľ...skúsim to tak,ako si to spravila ty,oriel,že odstránim celú stranu a tak si možno bude myslieť,že je na posteli...
ja som ju tiež od prvého dňa doma dávala do postielky,no potom sa to nejako zvrtlo tak,že chcela spať iba v kočíku...tak som ju uspávala kolísaním v kočíku.tak zaspávala a spala rok a pol...bola som z toho nepredstaviteľne vyčerpaná,lebo som sa nikdy nevyspala a vždy ked sa Lianka pohla,tak som ju musela pokolísať,lebo inak by sa zobudila... 😠 raz som sa už poriadne nas...a odniesla som kočík do pivnice.odvtedy spí na posteli - nejako si zvykla,ale ja musím byť vždy pri nej ked zaspáva,lebo inak by nezaspala vôbec. 😒
dnes to vyskúšame s tou postieľkou 🙂 😉

inna7
1. okt 2008

Oriel a Andrii - ďakujem veľmi pekne za pochvalu 🙂 ...pôvodne to mal byť spiderman, ale z červenej sa mi urobila krikľavá ružová a z modrej katastrofálna modrá....tak na druhom mieste bol gepard....keďže moj syn sa vkuse hraje na geparda..akurát dnes mu došiel kostým gepardí čo som mu objednala...asi ho z neho len zoškrabem potom vo vani... 😉

nám už asi týždeň nejdú slov.programy...takže som zmeškala ordinaáciu..ale ako píšete o veľa som neprišla..je z toho fakt telenovela...akoby tie postavy mali schizofréniu...dve tváre...aj tá mladá doktorka sa správa čudne...

u nás je to so spánkom tak že ja spím s deťmi v spálni a manžel v detskej izbe...aby sa "pán veľkomožný vyspali"...kedže maličká sa často v noci budí...
Sárka spinka vpostieľke..ale najprv ju musím uspať na rukách, alebo pri kojení...ináč Lukáško spal veeeľmi dlho medzi nami....od začiatku odmietal postieľku....

inna7
1. okt 2008

dnes som varila zapekanú cuketku s tvrdým syrom....s malkou na rukách som to nejak dovarila, a mojho malého po ochutnaní prvej lyžičky normálne naplo. 😠 ..chápete? som myslela že ma porazí...a pritom to bolo celkom chutné..teda mne chutilo...ale mne chutí všetko 😀 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara2
1. okt 2008

Dobrú noc žienky. 🙄 Som taaaaka unavená....

emita
2. okt 2008

mirrinka ako ste spinkali? lebo my úžasne 😵 Šimonko spal až do 7.00 v postieľke a prvýkrát sa zobudil papať až o 4.30!!!!! 😵 Potom o 7.00 a potom sme si ešte do 8.00 podriemkali v posteli. Och už dávno som tak dobre nespala 😅 Pár krát som ho sice v noci "prichytila" že sa posadil a zložil na druhý koniec postele no ale hlavne že sa nezobudil 😉 Joooj taká som happy. keby tak spal každú noc bola by som ešte viac 😀
Máme dnes krásny deň, že? To by bolo stretko....

mirrinka
2. okt 2008

Ahojte 🙂
no naša noc bola otrasná.začalo to celkom fajn,lebo Lianka zaspala sama v postieľke asi do piatich minút,spala tri hodiny takmer bez pohnutia a potom to prišlo...zobudila sa,chcela mlieko,vypila ho a spať už eéé 😠 tak sme do 23.00 pozerali televízor a potom sme si išli znova ľahnúť.no do postieľky už nechcela,tak spala s nami na posteli 😖
tu jednu stranu postieľky dole dať nemôžeme,lebo by sa nám rozpadla celá postieľka- oriel,vy máte asi iný typ postieľky 😉
ale aspoň že v nej sama zaspala,som jej vravela,že ju nezoberú do škôlky,ked sa v nej nenaučí spať.a ona chce veľmi ísť do škôlky,každý deň sa tam pýta,tak týmto som ju nejako okabátila 😀 nechcem nič robiť na silu,tak kúsok po kúsku to budeme každý večer a každú noc skúšať - dúfam,že kým bude mať tri roky,tak už nebude chcieť spať s rodičmi 😀 😀 😀

mirrinka
2. okt 2008

naozaj krásny deň,chystáme sa vonku asi tak o hodinku,tak dúfam,že aj ked svieti slniečko 😎 tak že není kosa 😅

sara2
2. okt 2008

Mirrinka,moja Sárka je už taká "imúnna" na moje reči typu" "veď počkaj v škôlke sa s tebou nebude nikto hrať,alebo detičky v škôlke papajú same a pod...že ona mi odpovie,tak nepôjdem do škôlky a hotovo.Dnes ráno v kuchyni pri raňajkách na barovej stoličke predvádzala kúsky,tak som ju upozornila,že spadne a udrie sa a bude ležať v nemocnici v posteli.A moja bábika nato,že mamka čo ti v hlavke ťut-ťuk-veď ja som balerína mne sa to stáť nemôže 😀 😀 .Kde nato chodí,netuším....
U nás sme našťastie problém s postieľkou nemali.A keď bola choručká a chcela som ju mať pri sebe aby som nemusela stále vstávať ,tak som musela ,pretože ona chce spať sama.A do narodenín jej chceme prerobiť už jej izbičku a som v štádiu vyberania postele.
Krásny slnečný deň.
pa

emita
2. okt 2008

sara2 tak to ti závidím tie starosti. my detskú v byte nemáme... ☹

mirrinka
2. okt 2008

aj ja chcem detskú 😲 teda nie pre mňa 😀 😀 😀

sara2
3. okt 2008

No,to je des kočky čo ? 😔
Tak a idem so Sárkou variť obed.Musím ju zapojiť do procesu lebo sa začne o chvíľku nudiť.Budeme robiť ryžový nákyp 😉 .
A čo sa týka tej izbičky.Pozerala som na internete aj nejaké tapety,posteľné obliečky s rozprávkovým motívom.Ale nech sa nehnevajú...také nehorázne ceny pre deti...
A poraďte na akú farbu namaľovať steny?Ružovú nechcem,aby to nebolo moc presladené...
Poobede balíme.Zajtra cestujeme do Tatier.Len dúfam,že počasie nebude takéto tam ako dnes tu...
pekný deň.

inna7
3. okt 2008

Dnes je fakt škaredo...ale do tatier by som išla aj za takeeeho počasia 😅 😉
Ja som Lukáškovi vymaľovala na zeleno...je to taká žltozelená pekná svieža farba...a na to som so silno zelenou a oranžovou pomaľovala také psie a mačičkovské ťapky..také stopy pozdlž stien až k oknu...celkom dobre to vyzerá...ale asi skôr pre chĺapca...
pozri na www.wallpainting.sk.. nádherné niečo...a inšpiruj sa...ja som si podľa toho vymaľovala spálňu... 🙂
Sárka až teraz zaspinkala tak idem hodiť kávu.. 🙄

inna7
3. okt 2008

Andrii diki...dnes som si to kukla na nete...nemam stale notebook tak ma to ani nenapadlo... 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marhar
3. okt 2008

ahojte!
dávno som tu nebola, júlovky ma zamestnávajú 😀 . spomínate tatry.. 😵 tak sa vám pochválim, že sme mali júlovkovské stretko v tatrách a bolo super. nejaké foto sú aj v mojom albume. škoda len, že všetky detičky chytili nejakú virozu, takže po perfo výlete sa všetci kurírujeme, lebo to postupne prešlo aj na nás 😝. Ale stálo to zato, predstavte si 18 detičiek narodených v jednom mesiaci 😵

sara a čo tak nejaká lilavá farba? je to aj dievčenské, aj nie presladené. viem si predstaviť k tomu nejaké jemné zelené doplnky...napr. záves, alebo vankúše, alebo poťah na posteľ 😉 keď budete mať hotové, nezabudni hodiť foto, ok?
čo sa týka spánku, tak my našťastie spíme v postieľke. dokonca, keď som ho mala aj teraz pri sebe, keď mi grckal, tak vám poviem, že sme sa vôbec nevyspali. Alexej potrebuje svoj priestor...

😎

emita
4. okt 2008

moja farba je marhuľová 🙂

sara2
4. okt 2008

Ahojte.
Čo sa týka tej izbičky,páči sa mi svetľučko fialová,ale sestra poslala malej doplnky v zeleno-žltej farbe,tak asi zvíťazí zelená jemnulinká a žltučká.
Kočky ráno sme mali vyrážať do Tatier.A Sárinka asi predsa chytila tie kiahne.Pretože na brúšku sa jej už vyhodili.Tak počkám do rána ako sa to rozbehne,či su to vôbec kiahne.Ja som ich nikdy nemala,tak neviem.A čerpám informácie len z kničzky o Matke a dieťati.
Dobrú náladu vám prajem napriek upršanému počasiu.

ajka122
4. okt 2008

Ahojte , dlho som tu nebola a citam , co tu mate noveho .
sara2 , ked to bude pravda , ze tvoja mala ma kiahne , .. ona to zvladne.. , ale vraj ked ich clovek dostane v dospelosti , tak je to horsie , urcite sa tomu nevyhnes .
a izbicka v zeleno-zltuckej farbe bude super vyber , ja mam v tych farbach vymalovanu obyvacku ,....

emita
4. okt 2008

ajka aké rozkošné fotočky. Akí sú chlapci už veľkí... 😕 skoro ako ten môj 😀 a akí vyfešákovaní 😎 fakt sú zlatunkí 😉

sara2 budem na vás myslieť. Ale ja som počula že kiahne môžeš prekonať a ani o tom nemusíš vedieť. niekto má len jednu vyrážku a to je všetko. Takže ti prajem aby to bol aj tvoj prípad (že si ich už prekonala).

viete čo sa mi práve podarilo? Premeniť moju polročnú odsávačku na takmer novú. Teda bola celá od vodného kameňa(veď som každý večer podctivo vyvárala) a dosť ma to štvalo. A moja úžasná kmotra mi poradila vyvariť vo vode s kyselinou citrónovou 😕 vedeli ste o tom? kameň sa sám vyvaril a odsávačka je takmer ako nová. Taká som z toho happy že som sa musela prísť podeliť 😅 no a odsávačku môžem odložiť - hádam sa ešte zíde 😀 😉

emita
4. okt 2008

a ešte niečo: dnes chcem Šimonkovi ostrihať ofinu lebo ju má už v očiach tak držte prsty aby som ho nespotvorila ☹ 😅