Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

sara2
31. okt 2008

Kočky prajem vám pekný sviatočný víkend 🙂 .
My cestujeme v nedeľu do Bratislavy.V pondelok budeme mať tam maraton návštev u lekárov tak na nás myslite.
Pa 🙂

alcapalca
31. okt 2008

Inna7 dakujem 🙂

emita
1. nov 2008

sara2, budeme na vás myslieť 🙂 tiež prajeme pekný víkend

dnes som prispela novou fotočkou keď už máme 9 mesiacov 😉

mirrinka
2. nov 2008

Ahojte dievčatá 🙂
emi,blahoželáme k deviatim mesiacom...Šimonko je už poriadny fešáčisko 😉
sara2,my na Vás určite budeme myslieť,lebo aj my ideme k doktorovi - mali by sme už íst vyberat stehy,ale uvidíme ešte,že čo povie,že či sa to už celkom zahojilo.V piatok vravel,že je to vyzerá tak,že v pondelok by sa už tie stehy mohli vybrat.tak sa aj tešíme aj bojíme zároven.Lianka si už na ten obvaz zvykla,ked som jej povedala,že jej ho dajú dole,tak o tom nechcela ani počut,že ona tu rukavicu chce mat na rúčke...lebo sestrička ked jej ho previazovala,tak jej povedala,že vonku je zima,tak jej dá na rúčku takú rukavicu 😀

baby,nie ste náhodou zaregistrované na facebooku? (www.facebook.com)...je to celkom fajn stránka,hlavne sa tam vojde strááááášne vela fotiek,ja tam mám už možno okolo 700 fotiek... 😉

emita
2. nov 2008

mirrinka držíme palce. a ako ste na tom s mliečkom? chutí jej sojové?

oriel
3. nov 2008

Ahojte..... my sme po tom dlhom vikende akisi rozlietani...... Neznasam vybalovanie veci,ked sa vratime domov....... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Mirri,Sari ,myslim na vas........... 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
4. nov 2008

no andrii veru že máš čo doháňať 🙂 ja tu chodím často ale nikto nič...
máme 2 nové zúbky a ďalšie na ceste: to znamená ruky stále v puse 😠 tečú mu soplíky a na nosík je taký citlivý že mu ho len-len zvládnem utrieť: na odsávanie ani pomyslieť-to spustí hysterický rev 😠
no ale pozitívne je že moji chlapi idú so mnou v piatok do PO. tak sa hrozne teším že aspoň raz sa nebudem terigať spojmi. a prespíme u kmotrovcov takže budeme mať aj výlet aj žúrku aj všetko čo má byť 😀

oriel
4. nov 2008

Andii,super vsak..... dobre odreagovanie..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Lilka ma dnes v skolke rodicovske zdruzenie..... Neviem,co to tam bude,no niejako sa tesim...... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Vonku je naozaj pekne,aj ja sa chystam do mesta..... 🙂 🙂 🙂 🙂 Vcera sme boli v Zempline v Mi.... super,no trebalo by tam stravit aj cely den..... my sme vsak mali len 40 minut 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Kupila som si sveter aj nohavice,maju tam aj vypredaje..... super,no pozerala som Lilke cizmicky..... cena 1600sk..... myslim,ze to je dost vela......

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anma2
4. nov 2008

ahojte....
prepacte,ze Vam tu leziem,ale chcela by som vediet ci su tu aj niejake mamky s Trebisova???

mirrinka
4. nov 2008

halo,halo....už som tu aj ja 😀
začnem trochu od konca: anma2,tu v "Humennom" nie su mamky z Trebišova,no ak ich nikde nenájdeš,tak sa kludneš mozeš pridat aj k nám,baby určite nebudú proti 😉
andrii,krásne fotka a ešte krajšie tie okále vygúlené - nádherný je 🙂
oriel,za čižmy 1600Sk? to boli zo zlata,alebo čo? oni sa už asi zbláznili... 😖 dúfam,že rodičko dopadlo super 😉
emi,cogratulation k zúbkom...prihod ešte nejaké zubaté foto,nie??? 😀
sari,dúfam,že v tej Blave ste dopadli ok.držala som palce 😉

a teraz niečo o nás - v pondelok nám stehy nevybrali,tak nás to čaká zajtra 🙂
baby,nedali by ste si tortu? akurát dojedám zo včerajška - mužíček mal 26-tku,tak som včera ani na vás nemala čas - celý den som varila a piekla...no viete,žienka domáca 😀 😒 ale musím sa pochválit . fajnú som upiekla...ovocnú 🙂 na pohlad nič moc,lebo piškóta mi splasla 😀 ale chutí vynikajúco... 😉

emita
4. nov 2008

😨 andrii, Matúško je úplne nádherný 😨 to je fotka niekde na obálku časopisu 😎

anma2 kľudne sa môžeš pridať k nám, aspoň to tu bude živšie 😉 máš pekný pas 😉

mirrinka vieš že by som si dala? vôbec by nevadilo že nevyzerá tip-top. To tak väčšinou býva keď sa človek veľmi snaží 😅

sara2
4. nov 2008

Ahojte dievčatá,tak som sa na vás tešila 😀 .
Ale fakt,mám perfektnú náladu,pretože sme dopadli super 🙂 .Dokonca nám dr.na plastike povedala,že keď to pôjde takto ďalej ako doteraz,tak sa snáď vyhneme operácii,čo by bolo super,pretože tak aspoň ešte dve korekčné ju čakajú vo veku 5-6rokov.Ale to hlavne ako reč a zubky a čeľusť je vraj v norme tak sme happy.
Cesta bola únavná ale tatik kupil Sárinke do auta mobilné dvd,tak pozerala rozprávky a ja som mala veget a mohla čítať Mama a ja 😀 .
pekný večer

inna7
5. nov 2008

Pekné ráno všetkým... 🙂
My sme choručký....najprv Lukino začal kašlať a teraz už aj malá sopli.....vkuse odsávam...aj to málo čo v noci spala už nespí... 😖 ☹

Andrii..maličký je zlatý...ako mu chutí papkať ?? mojej malej chutí iba ovocie...ale tak sa snažím aj tu zeleninku do nej nejako dostať....ked ju zabavím... 🙂 🙂 aj ja by som už išla niekam von... 😔 😵

Sara2...som rada že vám to dopadlo super...aj ked neviem aky zdr.problem mate...no nechcem vyzvedať.... 🙂 na to dvdečko do auta sa lakomim aj ja....pre deti super vec...mojej známej maličká vobec nechce pozerať rozprávky ale svadbu jej rodičov..vkuse dokola.... 🙂

emita
5. nov 2008

inna to je pekné že chce pozerať svadbu rodičov 🙂 prajeme vám skoré uzdravenie

sara2 tak to je super, teším sa s vami. Som prekvapená že ju ešte čakajú operácie. podľa mňa vyzerá super 😉

oriel
5. nov 2008

Sari,super,ze ste tak dopadli..... urcite sa tesite 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Kedy pride Sarinka do skolky...... 🙂 🙂 🙂 🙂 V noci sa mi Lilka dvakrat pocikala,dufam,ze nebude nachladena,lebo jej sa to inak vobec nestava..... 😒 😒 😒 😒 😒 😒

sara2
5. nov 2008

Jáááj Emi si pokladík...tak si nám polichotila 😉 .Až ma zahrialo pri srdiečku.
Inna7,aby si bola v obraze lebo babenky tu to vedia aj videli.Sárinka sa nám narodila s rážtepom peri i podnebia.
Predstavte si kočky,že sme tam boli aj u foniatričky síce je špeci na rážtepy ale všeobecne mi vravela,že aké je nebezpečné odsávanie soplíkov s odsávačkou.Hlavne tou na vysávač.Keď som jej povedala,že sme takto fungovali tak len zalomila rukami,že som Sárinke ubližovala tým.Že v ušku sluchová trubica,ktorá vedie cez sluchovody až k strednému ušku dostáva riadne pri odsávaní zabrať.A že detičky,ktoré majú často nádchy a často im odsávame nošteky tak vraj im tu trubicu oslabujeme.Ale...to je zas názor jednej lekárky...pretože ináč by snáď na trh nepustili takéto škodlivé výrobky,že?
Idem pozrieť andrii aj tebe emi albumčeky ako fešáci vyrástli.
Andrii švagriná mi vravela,že ste boli spolu v porodnici.Jej malý sa narodil 23.mája.A vieš aký je z neho pampúch 😀 .Váži 9200 a je aj vysoký chodidlo má dlhé a pritom rodičia obaja sú malé pivá 😀 .

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara2
5. nov 2008

Ahoj Andrii,akurát som pozrela albumčeky.Fakt je Matuško aj Šimonko zlatučký.Joooj jak by som ich vystískala.Nás malý valibuk teda synovec sa volá Lukáško.A je to fakt kus chlapa.
Idem Sárke pokupovať niečo do škôlky a zajtra nastupujeme.A ja som sa dala na autoškolu ☹ já taký technický antitalent,bola som k tomu donútená....jáááj ako to len zvládnem ☹
inna ,chcem sa opýtať odkiaľ si kupovala tu farebnú polevu na tortu?
Mirrinka aj mne stále korpus keď upečiem tak padne dole.Ale mám dobrý recept kde narastie moc vysoko a potom aj keď padne tak zostane taký akurát.Ja v sobotu idem Sárke piecť lebo zajtra má moja prekrásna bábika už 3 ročky.

emita
5. nov 2008

sara, ja len pravdu. Sarinka je peknučké dievčatko 😉

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirrinka
5. nov 2008

ahojte...no rozjeli ste to poriadne 😀
sara2,teším sa spolu s vami,že ste dopadli super a emi má pravdu,Sárka je krásne dievčatko a podla mna to nie je až také viditelné.kto o tom nevie,tak si to možno ani nevšimne 🙂 a teším sa na ten recept na korpus 😀
no a čo sa týka vodičáku,tak teraz si ho robí aj moj brat,lebo od nového roka vraj budú poriadne pálky za vodičský.ja už mám chvalabohu 5 rokov,a ešte som auto nerozbila 😀 😀 😀 ale raz som skoro zrazila starú babu na prechode...stále tam v prostriedku a kukala na mna.no nezrazíte ju? 😀 😀 😀
ináč,stehy nám dnes zase nevybrali,čakali sme na chirurgii dve hodiny,za ten čas tam prišli tri záchranky s pacientmi tak doktor prišiel povedat,že všetci čo tam čakáme,že bud počkáme ešte dve,tri hodinky alebo máme príst inokedy...tak neviem,možno s nou skocím ešte teraz alebo až zajtra...ale moc sa mi nechce,lebo asi na mna niečo lezie,nedávno bol chorý manžel,tak teraz to asi čaká mna ☹
a včera sme konečne dostali výsledky z alergologie,tak nakoniec to nie je alergia na laktózu,ale intolerancia na mlieko,takže aspon na rok máme vysadit klasické mlieko,ešte dobre,že moze aspon jogurty 😖 mám jej vraj dávat acidko,to v živote ešte nepila,ale včera som jej dávala,tak si predstavte,že vypila skoro liter - tak jej chutilo 😉

inna7
5. nov 2008

Sara2....polevu som nekupovala, ja som robila falošný marcipán..zo suš.mlieka...aj tie ozdobky su z neho....kupila som iba potr.farbivo....veľmi lahko sa s nim robi... a vyzera krasne na torte.. 🙂 ..
čo sa tyka tej odsavačky.... ja som s nou velmi spokojna...až na ten hluk...ale odsaje rychlo...a hlavne všetko...som sa natrapia s tou hadičkovou pri Lukáškovi.... je to otestovaná odsávačka a nemala by poškodzovať nosnú sliznicu...tiež som o tom dosť čitala...ja si myslím že ak sa nepouživa často tak je to ok....
Ja mam vodičak už od strednej ale začala som šoférovať ked som bola v 7m s Lukáškom...tiež som sa bála, ale teraz už lietam... 🙂

emita
5. nov 2008

joooj ja mám veľmi pekné spomienky na robenie vodíčáka a teraz šoférujem veľmi málo, lebo väčšinou ideme na aute spolu a ja som s malým vzadu. ale keď som bola tehotná tak som sa len vozila 😎 bolo to fajn-na nikoho som nebola odkázaná. takže držím palce 😉 a tiež budem na vás myslieť zajtra aby ste nástup do škôlky obidve zvládli 🙂

Mirrinka na tej babe som sa tak pobavila 😀 😀 😀 jej, ale to je super že nieje alergická na mlieko. snáď sa to upraví

sara2
5. nov 2008

Mirrinka tu je recept:5 žltkov zmiešaš s 1 celým kypriacim práškom do pečiva.5 bielkov vyšľaháš s 5 lyžicami kryštalového cukru a 1vanilkovým cukrom do tuha.Keď máš sneh,tak ho po lyžiciach pridávaš do tých žltkov.Jemne premiešaš a pridávaš ďalej 5 lyžíc polohrubej múky a 2 a pol lyžice vody.A dáš piecť.Je to taký obrátený postup čo sa týka žltkov a bielkov a hlavne muky.Tá sa zvykne dávať do žltkov a až tak bielka vyšľahané.Ale fakt to funguje.Takže skús,dufam,že budeš úspešná.
Oriel,Sárika ide do škôlky zajtra.Tak keď budeš na koníku dneska tak sa to dozvieš 😀 .Stretneme sa ráno.O koľkej dávaš Lilku do škôlky.Ja tu našu odvediem tak o ôsmej a dám ju zajtra a v piatok len na 4 hodiny.Od pondelka na celý deň.
ináč mi porozprávaš že čo bolo na rodičovskom,učiteľka dnes nemala čas mi to opakovať ☹ .
pa

oriel
5. nov 2008

ahojteeeee...... normalne nestiham citat...... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 super..... ze nas je tu tak vela....... 🙂 🙂 Aj ja mam vodicsky uz viac ako 5 rokov,no vobec nesoferujem...... no minule som skusala....,bola som aj v autoskole na tu rekondicnu jazdu,cia ako sa to vola...... no teraz uz chcem naostro sadnut za volant a ist...... doteraz som nebola nutena,lebo vzdy som mala po ruke niekoho,kto ma odviezol.... no teraz,kd vozime Lilku do Volice k babke na vikendy,tak je to zdlhave,musi nas tam stale vozit manzel..... takze hlavne preto chcem zacat...... 🙂 🙂 🙂 🙂 Sari,dnes aj ucitelka v skolke vravela,ze Sarka zajtra pride...... Lilka hned ukazovala,ze kde ma skrinku...... Ja ju nosim kedy ako,no najneskor do tych 8.05 tam je,no najcastejsie okolo 7.45.....

mirrinka
5. nov 2008

sari,skúsim ten recept,vdaka...najbližšie asi na Martina,kedze manžel je Martin - no škoda,že nepríde na bielom koni.my sa s Lily tešíme na sneh a nikde nič... 😒
emi,dúfam,že s tým mliekom sa to upraví,ale máme ho vysadit aspon na rok.aj teraz pred spaním vypila len to ochutené pomarančové acidko...ale nechcem jej ho tiež vela dávat,lebo ja sa držím zásady,že všetkého vela škodí 😉

anma2
6. nov 2008

ahojte chcela by som sa Vam podakovat za pridanie do klubu 😀 😀 😀 😀

emita
6. nov 2008

anma niet zač ešte raz vitaj

sara to je fakt zvláštny recept 😕 už ste v škôlke... 😕

ja sa tak teším zajtra do školy. už potrebujem vypadnúť 😖