Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

anma2
6. nov 2008

emita dakujem....
chodis este do skoly,???

emita
6. nov 2008

ja som školáčka 😀 😀 😀 áno diaľkovo si dorábam učiteľstvo ANJ. A tvoja staršia- neviem ako ju doma voláte-už chodí do škôlky?

sara2
6. nov 2008

ahoj,dobré ránko.
Máme trojročnú slečnu 🙂 Ale oslava bude až v nedeľu.
Ano Emi,už je v škôlke.Aj s tatíkom sme ju odviedli.Tešila sa,vôbec neplakala.Má výhodu lebo tam pozná detičky tak utekala zo šatne k nim.Len mňa až srdce boli.... ☹

emita
6. nov 2008

jaj, práve som sa vybrala k PC že musím chytro zablahoželať lebo som zabudla a ty už tu 😀 áno áno prajeme malej princezničke, aby sa jej v škôlke darilo, aby mala veľa dobrých kamarátov, aby bola zdravučká a vždy veselá a ešte všetko všetko naj. 😉

anma2
6. nov 2008

emita nie nedali sme ju tento rok pojde buduci aj s mladsou naraz....
je pravda,ze som ich davala do jasli,ale stale chore tak som to zatrhla.....

Sarinke vsetko najlepsie,nech sa jej vo vsetkom dari,ale hlavne nech je zdravucka..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

anma2
6. nov 2008

a starsiu volame Anicka alebo Anka...ako pride 😀 😀 😀

sara2
6. nov 2008

Ďakujeme pekne,odovzdám jej pozdravy 😉 .

Inna,chcem ťa poprosiť mohla by si mi napísať postup na tu falošnu marcipanovu polevu? Kúpila som v Kauflande od DR.OETKER taku ružovú punčovu čo sa zarába prášok do mlieka.Ale neviem či bude pekná,či nebude moc priesvitná.A tá tvoja sa mi páčila.Vyzerala taká sýta farba a kvalitná.A farbivo si kde kúpila?V Kauflande nemali potravinové farbivo.V sobotu jej chcem upiecť tortičku.Díííííkkkkkk 😎

mirrinka
6. nov 2008

Všetko najlepšie našej princezničke Sárinke,vela zdravíčka,radosti zo všetkého a hlavne vela frajerov 😀 😀 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oriel
6. nov 2008

Sarinke zelame vsetko len to najlepsie..... Nech ma stale usmev na tvaricke..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ako bolo v skolke..... ako sa Sarinke pacilo....... 🙂 🙂 🙂 Anma2 ahoj..... vidim,ze mas dve dievcatka..... to s tou skolkou,je super,ze pojdu spolu..... Budu tam mat jedna druhu...... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

inna7
6. nov 2008

Sara2...no ja som ten marcipán robila takto: 1stužený tuk/cera/, 250g prášk.cukru, 150g sušeného mlieka/laktino/ a pár kvapiek mandlovej aromy.... zmiešaš dokopy.... ja som to vaľkala s valčekom na mikrot.sačku do hrubky 0,5cm... a nasledne naniesla na tortu....neboj sa ak sa ti to bude lámať...stačí ak si navlhčíš ruky a pospájaš to....je to velmi jednoduché, uvidíš...a fakt to super vyzerá...oddel si zopár časti aby si ich zmiešala s farbou akou chceš...a môžeš povykrajovať potom nejaké kvietky, alebo čokoľvek....Lukino chcel šelmu...tak som tam prihodila aj slniečko a kružky aby to bolo veselšie... 🙂 🙂 🙂
Tie veci som kupovala v kauflande a farby tušim v tescu...ale tiež som sa obehala...lebo nemali také aké som chcela....tak držim prsty...potom odfoť....
Taktiež sa pripájam k blahoželaniu a želám všetko len to NAJ malej Sárinke.... 🙂 🙂 🙂

anma2...ahoj ahoj 🙂

sara2
6. nov 2008

Ďakujeme za blahoželania 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .
Inna7 veľmi pekne ďakujem.Urobím podľa tvojho receptu.Nevyzerá to náročné.Pôjdem kupiť zajtra do Tesca tu potravinovu farbu.V Kauflande som kupila také postavičky anjelikov a tiež také drobné ozdobky v tvare kvetiniek,tak nimi vysypem plochu na vrchu.Sárinka chcela princeznovu tortičku,ale postavičku princeznej som nenašla ani v jednom markete ani v Katke-cukrárni.Tak bude mať anjlelikov.Jedine,že by sa mi podarilo podľa niečoho vykrojiť postavu princeznej.V nedeľu je oslava len neviem kedy to stihnem urobiť...

Oriel,prišla som pre Sárku o dvanástej.Akurát deti dojedli.Moja Sárka bola špináva až hrôza.Aj Lilka taká chodí?Učiteľka mi povedala,aby som jej nedávala ružové "cukríkové" šaty lebo,že bude furt zafúľaná.Ale išlo ma rozhodiť keď som videla,že rifle su komplet od blata,o topánkach ani nehovorím,mikina po lakte od blata a vetrovku jej vraj zaprala lebo vraj vyzerala hrozne.Asi si musím na to zvyknuť,že bude chodiť takáto.
Ale jedna vec sa mi nepáčila.Ked som došla tak tam deti po tej kupelke pobehovali iba v gaťkách a bosé.Učiteľka akurát tvoju Lilku obliekala do pyžamka a keď videla,že Sárka ide tak trošku plačkala.Tak som tie detičky poslala za učiteľkou dovnútra.Fakt boli bosé...a pod umyvadielkami bola voda.Viem,že ich nemôže ustriehnuť všetky,ale toto nie......veď budú prechladené a choré nonstop.....čo povieš?

emita
6. nov 2008

sara2 takže si odhalila prečo sú deti v škôlke často choré? 😕 😠 potravinovú farbu kúpiš aj v drogérii. ja kupujem u Veľasovej

anma2
6. nov 2008

este raz Vam pekne dakujem za privitanie a prijatia medzi Vas 😀 😀 😀 😀 😀

oriel rozhodli sme sa tak preto,lebo jedna bez druhej nevie vydrzat aj ked sa biju 😠 😠 😠 😠

baby nic v zlom ja viem,ze toho maju vela,ale toto by som nenechala len tak povedala by som jej svoje...
😠 😠 😠 😠 😠

oriel
6. nov 2008

Sari,poviem ti pravdu uz som si na to zvykla..... stale ma v skrinke dalsie teplaciky,aby ju mohli prezliect..... My to riesime tak,ze rano ide z domu rovno v teplacikoch a niejakej bundicke a poobede jej uz donesiem vacsinou veci,no vy to mate len par krocikov ku vchodu,takze mate vyhodu.... 🙂 🙂 🙂 🙂 A ozaj Sari,asi opat ide niejaky virus,lebo ta Kika je uz chorucka a aj dalsie dve deticky,len co viem z ich triedy.....Aj Lilka mi obcas zakasle......Zajtra ju nedavam do skolky,asi pojdeme do Volice.....,ked nie zajtra tak v sobotu..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Aj ja kupujem farbiva v drogerke....

inna7
7. nov 2008

Dobre rano... 🙂 my sme stale chorí.... akoby išli do horšieho...vobec sa im to nezlepšuje...som z toho nešťastná... ☹
Sara2....tak to je hrozne...tym učitelkam je to jedno...a my sa tu mame zblazniť, len aby boli zdrave...všelijaké vitaminky a prostriedky na imunitu...a zbytočne....
Mňa hrozne štve to že niektoré mamičky dávajú choré deti do škôlky.. 😠 ..už zoparkrat som tak natrafila na choré dieťa v šatni..ale nemala som odvahu to tej matke povedať....uplne zasoplene a kašlajuce dieťa....som myslela že ma vystre.... 😠
a potom sa čudujme prečo su tak chore ked chodia do škôlky.....
podla mna by učitelka nemala vobec prevziať choré dieťa....
Ale to asi nezmeníme...peniaze su silnejšie ako nejaké bacily.... 😖 😠

inna7
7. nov 2008

Sara2...ozaj videla som na nete krásnu tortu s hellou kitty...neviem či sa to tvojej malinkej páči, ale je to podľa mna jednoduchšie vykrojiť z toho marcipánu...ako princeznu.... stačí tu hlavičku s mašličkou....

anma2
7. nov 2008

dobre ranko...

inna7 ja,ked som nastupila do prace tak som ich dala do jasli o 3dni na to my priniesli infekciu,ked sme sa s toho dostali po dlhej dobe opat isli do jasli 2dni na to boli opat chore.....
necudujme sa,lebo 1den,ked som sa tam bola pozriet mamka s 6mesacnym dietatom prisla a maly jej kaslal a mal sople az po kolena a mamka ho tam chcela nechat ....
ta mamka sa zacala somnou rozpravat a v tom momente som jej povedala svoje ohladom maleho otocila sa a odisla len nie kazdej dohovorime.....

sestra spominala,ze niesla svoje dievcata do skolky a mamka tam priniesla dieta s 39teplotami....
vraj ju nema kde nechat a ona potrebuje ist do prace.....
ucitelka nic ako keby sa nic nedialo,vzala ju....
skuste hadat ci moje netere isli na druhy den do skolky.....

mirrinka
7. nov 2008

ahojte 😉 tak to ste ma fakt !potešili! 😉 už sa neviem dočkat kedy dám Lily do školky ☹ moja kamoška mala teraz zase problém zo všami.dala malú po prvýkrát do školky a o týžden už musela kupovat šampón proti všiam...zbavili sa ich ale nie nadlho.asi o dva týždne ich mali znova...a to všetko priniesla zo školky ☹

dievčatá včera som vám aj zabudla napísat,že sme boli vyberat stehy.trošku si poplačkala,ale nebolo to až také hrozné...dali jej ešte obvaz,ale večer ked sa kúpala,tak si išla poškriabat ritku a zabudla,že má obvaz,tak ho celý namočila...dali sme jej ho dole,jasné,že tiež sa to nezaobišlo bez revu...ale spala už bez neho.a ráno ked vstala,tak to ste mali vidiet.sme sa s manželom skoro počúrali od smiechu ako si tie prsty obzerala...už jej ho len máme močit v harmančeku a na kontrolu až v utorok 😉

dnes to tiež vyzerá na pekný deň,tak si ho užite...papa 🙂 😉

oriel
7. nov 2008

Mirri,tak to je super,ze sa vam to pekne hoji..... 🙂 Boze,dieta s teplotami do skolky,a este take malinke..... nechapem tu matku,ze sa nebala,ako by sa to dietatko citilo...... ☹ ☹ ☹ Chore deti su asi v kazdej skolke..... No teraz na tom rodicku,nam riaditelka vravela,ze vysiel niejaky zakon,ze ak dietatko chyba v skolke viac ako 2 dni,musi mamicka doniest od lekarky potvrdenie,ze je v uplnom poriadku a moze nastupit do kolektivu..... takze myslim si,ze aspon tym sa pocet tych chorych deticiek znizi.... Sari,dnes ako....... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

oriel
7. nov 2008

Mirri a v ktorej skoke boli vsi..... mne kamoska vravela,ze jej mala tiez mala,ona chodi na Sidl. pod Sokol.......

oriel
7. nov 2008

Halooooo,tak kde ste....... alebo uz u vsetkych zacal vikend.... 🙂

sara2
7. nov 2008

Ahoj Oriel,aj sesternica dáva na Sídl.pod Sokolejom a mali tam vši ako si spomínala.
No dnes tak isto ako včera.Tak letí zo šatne do triedy,že sa so mnou ani nerozlúči ☹ .A na obed som šla po ňu a nechcela ísť domov.Ale znova som zostala trošku prekvapená.Detičky sa akurát obliekali do pyžamka a znova behali po kupelke a až do šatne za nami v gaťkách,bosé a Sofia aj bez gatiek 😲 .No mala som na jazyku ,že niečo poviem ale som cúvla...asi som mala učiteľkam povedať,že čo to znamená,nie?A okrem toho okolo umyvadielok bolo na zemi kopec vody lebo im jedno umyvadlo preteká len rychlo to tá čiernovlasá učiteľka utierala keď videla ,že Sofiu cez tu mláku prenášam na rukách...A samozrejme,že dnes prišla opäť jak prasiatko.Akurát mi práčka perie.Musím ísť do Barte kupiť jej nejaké tepláky lacné obyčajne.Sestra jej naposielala ružové,biele a pod. tak jej ich tam dávať nebudem....

Inna7,zajtra pečiem tortu ,tak dufam,že to vyjde.Skoré uzdravenie detičkám.

anma2
7. nov 2008

ahojte mamuse prave pozeram sudnu sien a su tam z Humenneho....

inna7
7. nov 2008

baby, dnes som mala celyyy deň chuť na sladké a u nás samozrejme kdeničtunič...až na kryšt.cukor...ale tak zle na tom niesom.. 😅 tak som začala okolo 15tej piecť kolačik....pudingovo-jablčkový mňam koláčik...ako na potvoru mi maličká nedala ani len jablka ostruhať....celý čas mrzuta...pred chviľkou som ho dopiekla a ked som ho už nakrájaný na tacke priniesla na stôl, tak ma normálne prešla chuť... 😖 😠 😠 straaašneee
ináč ja kedže málo spím tak si tu energiu dobíjam - kompenzujem sladkým.... 😉

sara2...dakujem...dúfam že už bude lepšie....a držím prsty zajtra...nech sa ti vydarí....

inna7
7. nov 2008

vložila som si dve fotočky, tak nakuknite ak chcete....papa a pekný víkendík želám... 🙂 🙂 🙂

sara2
7. nov 2008

Inna7 píšeš ,že energiu dobíjaš sladkým...no pokiaľ nepriberáš tak je to super.Ale ja keď len pozriem na sladké a už hop pol kila hore.Sárka ma tri roky a ja mám furt 7 kíl naviac ako pred otehotnením.A dietovať sa mi nedarí.Kedysi to nebol problém...ale teraz to ide ťažko.A keď je perný deň,tak normálne keď si dám nejakú mňamku tak tiež cítim,že mi je lepšie 😀 .
Pekný víkend dievčatá.

mirrinka
7. nov 2008

oriel,tie vši boli na Družstevnej... minule som sa rozprávala s kamoškou,jej malý tiež chodí do školky kde Lilka a vravela,že Lilka sa mu velmi páči...ten chlapec sa volá Kristián 😀 😀 😀 vo februári mal tri roky...
inna7,pekné fotky,ja som už nakukla 🙂
sari,tá tortička sa ti určite podarí,som si istá...potom nezabudni na foto 😉

oriel
7. nov 2008

Joj,Mirri,normalne ma uz svrbi hlava 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 No,druzstevna nieje az tak daleko od nas... Najblizsie uz kupim nieco na tie potvory,lebo urcite to mozeme cakat.... Neviete nahodou,ci nieje nieco,aby sa im predislo.... ako napr. proti komarom..... Ano,Kristianko s nou chodi do skolky.... jej,zeby prva laska....... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Sari a ozaj,v utorok sa v skolke fotia....... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ja som este len teraz dopiekla fasirky.... .....

anma2
7. nov 2008

baby ako citam idem do sprchy 😠 😠 😠 vsetko ma svrbi