Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

marhar
19. aug 2007

ahojte!

Tak my máme za sebou krstinky /s birmovkou/ - bolo fajne, trošku sme si v kostole pospievali... u nás to tak dlho trvá!! Kostol bol hodinu!!!
Prežili sme to s odsatým mliekom /hurá, podarilo sa mi odsať 60ml!! - začala som odsávať, keď maličký pije Nutrilon, tak sa celkom dá a už mi to ide!/ a jednou dávkou Nutrilonu. Neskôr pridám aj fotočky, ale teraz zasa musím ísť, lebo Alexej pustil do gaťušiek bombu... 😀 😀 😀 😀

olina01
19. aug 2007

Ahoj Lenka 78,
rozhodla som sa že navštivime so Sisi mojich rodičov a zdržime sa par dni.
Tak sa par dni neukažem na nete.
Dufam že ti už je lepšie a už to prestalo tak boliet.Ozvem sa,pozdrav Chrisa. 😀 🙂

lenka78
autor
19. aug 2007

Ahojte,ja len tolko,ze sa mi to tam zapalilo,tak zajtra mi to maju cistit. ☹ Neviem ako,ked otvorim usta,ze mam medzi zubami 1 cm.Uz beriem antib.,lebo som stale opuchnuta a v lici si citim gulku s priemerom 4 cm.Takze dufam,ze od zajtra uz bude len lepsie.Drzte palce,aby som zubarovi otvorila usta.
Krstni uz odisli,Chris ani nespal,lebo sme ho od krstnej Ati nemohli ani odtrhnut,tak odpadol okolo 18.30 a uz spinka.Este spat siel o 23.30 a vstaval o 6.,lebo hladal krstnu.Ti chlapi...Uz mu ani mamka nechybala,bol z nej mimo,pekna kocka a chce sa mu venovat,co mu viac trebalo?Mozno pridam foto.
Piste aj vy!Dajte daku temu!Nech to tu trosku ozije! 😎

lenka78
autor
20. aug 2007

Haaaaaaaaaaaaaaaaallllllllllllllllooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
Nikto nic? 😉

lenka78
autor
20. aug 2007

Dnes som tu sama?

luciaj
20. aug 2007

Ahoj Leni, som mala pokazeny PC, tak som tu dlhsie nebola. My sa zatial drzime "pokope", termin mame o 4 tyzdne, ale asi pojdeme cisarskym, lebo babenko sa neotocilo hlavickou dole a vraj uz nie je vela nadeje, aby sa otocilo ... ale inak sme v poriadku, vo stvrtok za UZV mi doki povedal, ze babo ma cca 2800 g a ze je ok.

citam, ze si mala problemy so zubkami, dufam, ze si uz ok ... kedy teda idete do Irska? co inac noveho?

marhar
20. aug 2007

Ahojte!
Dnes sme mali poradňu, konečne sme začali trošku priberať!! tak sa veľmi teším!
Pridala som aj foto s krstiniek 😉

Lenka, ako si prežila zuby??

lenka78
autor
20. aug 2007

Ahojte,kedze ste sa viacere pytali,ze ako som dopadla,tak si pozrite v albume poslednu foto.
Momentalne som na antibiotikach,paralene a vyplachujem si domacou slivovicou 58-kou.Rano idem zase na cistenie a cvicim otvaranie ust,takze som akoby ryba na suchu 😀
luciaj,som rada,ze ste ok,uz som mala obavy.Takze budes aj ty sekciou rodit.Budes uplne mimo alebo od pasa dole,tak ihned budes pri uzreti mandarinky?Nebudes trpiet pocas porodu,no po.Viem o com hovorim.Vacsina rodiciek na 2.den chodi v poho,no ja som cely tyzden chodila skrcena ako starena.A jazvu mam citlivu doteraz.No aspon tam dole sme ok 😀 😀 😀
A vraj deti rodene cisarskym maju slabsiu imunitu,atd.Urcite si uz toho prestudovala,kedze ta to caka.
aha,a letime 22.9. z Blavy.Chris vyrastol a je z neho stale taky certik,ako si videla naposledy. 😎

olina01
22. aug 2007

Čaute baby,ako sa mate? Vidim že som tu sama.Zase. ☹
Nejak sa nevieme dohodnut.
My sme boli dnes na krčnom,lebo Simonka mi prestala papat,nechce mlieko a začala sa stažovat že ju bolia uši.Bola som s nou minuly tyžden u našej lekarky,a ta nas poslala domov s tym ,že su to zubky .Dneska som s nou šla na krčne,lebo sa mi to nezdalo a zistilo sa že ma zapalene obe uška a aj hrdlo.Tak berieme Atb a čakam nech mala vyzdravie a menime lekarku.
Ozaj poznate niekto Tornyosovu na detskej poliklinike?
Lenka 78 ako sa maš? Už je trocha lepšie? Na zapaly zubov a pier ti možem doporučiť:Kamistad-Gel.Ja som to použivala ked mi tahali zub,A je to preto dobre že to znecilivie to miesto a tak ti trochu ulavi od bolesti.Mne to poradil zubar,lebo sa mi to tiež zapalilo a chodila som na čistenie.Vyskušaj,maju to v lekarni.
Tak ahoj 😀 😀 😀

adicka
23. aug 2007

Ahojte,tak ako sa mame?vidim,ze su tu nove mamicky,tak to je super🙂Dr.Tornyssova je vyborna🙂Vsetci ju chvalia,nema vlastne deti a tak ma k cudzim pekny pristup-nic nevynecha a radsej sa dvakrat uisti ci je vsetko u deticiek v poriadku.Je super🙂 🙂

lenka78
autor
23. aug 2007

Ahojte,vidim,ze to tu zase viazne.Asi nevieme najst spolocnu rec 😖

olina01
23. aug 2007

adicka dakujem krasne.Už sa teraz snažim premysliet poriadne ku komu prihlasim malu.Po tych skusenostiach,ktore mame.
Boli sme dnes s malou na krčnom zase a povedali mi,že pri opakujucich sa zapaloch uši bude asi potrebne vybrat nosnu mandlu.Tak som hotova.
Ved nema ešte ani dva roky.Dufam ,že sa to upravi a nebude to potrebne. 😒

olina01
23. aug 2007

Ahoj Lenka konečne sme sa zišli. 🙂

olina01
23. aug 2007

Si ešte tam?Alebo si to už vzdala? 🙂 Ešte stale čakam,že sa niekto ozve baby. 😀

olina01
23. aug 2007

tak nič,dobru noc 😔
Snad to vyjde nabuduce. 🙂

lenka78
autor
23. aug 2007

ukladala som Chrisa

dagsty
24. aug 2007

Caute baby , dlho som sa neozvala, lebo chodím už do práce - pripravovať veci pre začatím šk. roka. Ako s máme??? lenka78, dúfam, že si už o.k. No nezávidím ti návštevu zubára , ja sa totiž veľlmi zubára bojím a keď idem, tak stále pred ambulanciou vypijem 0.5 l coca coly - to mi poradila moja zubárka. No veľmi to nepomáha... 😖
olina01, neboj malej to možno prejde a vôbec nemusíš pristupovať na to vyberanie mandle. A ak áno,tak to robia v narkóze - tak sa do dá prežiť. No ja ti tu dávam rady, ale keby mojim deťom hrozilo vyberanie mandle, tak sa asi zbláznim. Nikolasovi pred dvoma rokmi operovali pruh a mala som čo robiť... 😒
Baby mi sa asi netrafíme spoločne na debatku, jedna o 10.00 , druhá 13.00, potom 23.00 atd...
Tak sa majte krásne, poobede sa ešte ozvem... 🙂

adicka
24. aug 2007

Ahojte.Olinka,nedakuj.Ja k nej nechosim,ale poznam,je z nasho sidliska.Rada by som k nej sla,no je to tazsie,mam znamu lekarku a ona by sa asi tak trocha nastvala 😠 dnes mal moj maly tazky den,ako sa mi prevracal,skoncil z pohovky na zemi🙂chvalabohu dlho neplackal a ani nejake zvracanie a tak.dufam,ze je vsežtko ok:Stalo sa to vasim babatkam?

olina01
24. aug 2007

Ahojte dievčata,čo mate nového?Mam chvilku čas,ale opať som tu sama.
Adicka: Nam sa tiež raz stalo ,že sme mali dosť neprijemny pad.To už mala začala loziť.Išli sme sa obliekať a ja som sa otočila po nejaku vec.Moja mala sa medzitym za tu sekundu stihla dostat na koniec velkej postele a spadla za ňu.Je tam medzera medzi postelou a radiatorom.To som sa poriadne zľakla.
A teraz ma zase padacie obdobie,ešte len včera sa jej podarilo spadnut za jeden den dva razy,a to tak ,že ma hrču na hlave ,obite koleno a oba lakte.
A to sa jej doteraz pady vyhybali.Tak si to chce vynahradit. 🙂
Takže sa neboj ešte si užiješ aj ty s malym. 😀 😀 😀
Už musim ,tak sa majte pekne. 😀

lenka78
autor
25. aug 2007

Ahojte,uz som ok,no este mam malu gulku v lici a je to trosku bolave,no mam stehy von!
aj nas chrusto sa opadal,poobijal,spadol z postele,ked spal,potkol sa na rovnej zemi o nic a celom do roha chladnicky,...no vsetko nastastie bez ujmy na zdravi.Najhorsie bolo,ked ho pohryzol pes.Skoro som omdlela.Boli sme v Kosiciach,takze ked sme prisli,tak uz bol posity,chudatko moje drobnucke.Bol taky smutnucky.No des.No nastastie aj to dopadlo dobre a ostala mu uz len jazva na cele,no uz mu tam rastu vlasky,tak ok.No pamata si aj po roku,ze ho havko papal. 😒

lenka78
autor
25. aug 2007

spite?Vychutnavate si este posledne letne dni?
my mame obdobie nie,preco a dnes zacal pocitat veci 😀 😀 😀

dagsty
26. aug 2007

Sevas baby, či si vychutnávame posledné dni leta??? No mne osobne je tak teraz vonku otrasne, že dovi... Normálne mi je vonku zle. Čo sa týka pádov. Moja Rebeka padá neustále - non stop. Minule spadla u mojej sestry v dome asi zo 16 schodoch - no to bolo otrasné. Revala jak najatá, a ja som ju celú noc pozorovala, ako sa prejavuje. Našťastie všetko dopadlo super. Olina01 tebe som prednedávnom písala čosi, že sa nemáš báť keby náhodou malej vyberali mandle. Ja som včera zistila, že Rebeka má pri pupčeku také akoby vyduté. Moja mamka mi vravela, že je to pruh: Takže zajtra ideme k lekárke a mám dosť. Už odteraz chodím na WC - ko. Neviem si to vôbec predstaviť, že moje malé dievčatko by operovali. ☹
A NIkolas keď mal tri roky tak sme boli na svadbe, boli sme tam asi 15 min. a počas tých minút si stihol rozbiť hlavu až do kosti. No toto neprajem nikomu zažiť. Mal bežový oblek a za pár sekúnd bol bordovo- červený od krvi. Katastrofa. No našťastie sa mu to super zahojilo a má iba takú jazvičku na čele/3 cm/.
Tak to sú naše skúsenosti.
🙂

lenka78
autor
26. aug 2007

vidim,ze kazdy ma skusenost s obijanim.
dagsty,co to znamena,ked dieta najradsej maluje ciernou?

anouchka
26. aug 2007

Ahojte žienky.Prave sme sa dozvedeli ,ze cakame dievcatko.Preto sa chcem poradit ci nausnicky dat nastrelit,alebo uska prepichnut este v porodnici.A tektiez ake nausnicky kupit.Ak mete skusenost,tak poradte.Pripadne,kde nausnicky nastreluju.
Dakijem

olina01
26. aug 2007

ahojte.
anouchka:gratulujem k dievčatku. 🙂 🙂 🙂
Myslim ,že mate ešte dosť času rozmyslieŤ si to. 😀
Ja osobne som však davala malej naušnice pred necelym mesiacom.Dali sme jej ich nastrelit.Robia to hore v Jednote na Namesti slobody.A hoci mala plakala,ked jej to robili,tak už ked sme vyšli vonku,tak sa hrala a bola v pohode.Dokonca ani so spanim nebol problem,čoho som sa najviac bala že ju to bude boliet.Mesiac nosila tie čo jej nastrelili a akurat dnes som jej vymenila za zlate.Kupili sme jej take klasicke so zapinanim.Rozmysľala som že ake ,ale myslim že nateraz jej budu dobre.Chcela som jej dat kružky,ale bojim sa aby si to nezatrhla ručkou.A čo sa tyka prepichovania uši v porodnici,tak sa mi to nejak nezdalo. 😖
Ale keĎ by si sa rozhodla dať prepichnuť neskôr,tak jej to spravia aj u tvojej detskej lekarky alebo na krčnom-tam sa myslim plati okolo 200,sk.
Mimochodom tolko isto stalo nastrelenie.. 🙂

anouchka
26. aug 2007

Ahoj Olina01. Dakujem za odpoved.Kedze mala sa narodi kazdym dnom,musim uvazovať aj o tom.Aj mne sa to zda v porodnici priskoro.Prave preto zvazujem moznosti.Este raz dakujem.

majina.b
26. aug 2007

podľa mňa je lepšie prepichnúť uši v pôrodnici. robia to v deň odchodu domov.
cena do 200sk.skôr to prebolí. ak nemáš zakupene náušnice, na tu chvíľu ti postačia aj tvoje z detské, len si ich dezinfikuješ.
ak porodíš 4, tak budeme oslavovať s tvojou dcérou naraz narodeniny.

lenka78
autor
27. aug 2007

Ahojte,viete o tom,ze v Nemecku neprepichuju uska babatkam v takom skorom veku,lebo hrozia nejake komplikacie s pecenou?Svagrina davala prepichovat tu u nas.

dagsty
27. aug 2007

Sevas baby, ja by som dievčatku dala prepichnúť uši určite v pôrodnici. Dieťa to skoro vtedy vôbec nevníma. 😉 Ja som Rebeke dala prepichnúť v pôrodnici a do krstin mala uška v poriadku /cca 8 dní/.
Ja som teraz prišla od lekára s malou. Bola som za lekárkou , čo s tým pruhom. Poslala ma na chirurgiu atd... Verdikt znie: V pondelok na príjem, v utorok operácia. No viete si predstaviť aký mám akože teraz stres. Neviem jak to prežijem . a ako to prežije moja bambuľka. Ach jaj.. ☹ ☹ ☹
Asi to budem celý týždeň predýchavať a podobne... 🙂
Idem dať detičkám papkať a potom sa ozvem... 😉

anouchka
27. aug 2007

dagsty,budete hospitalizovane na detskom alebo na chirurgii?O chire som svoje pocula.Nechcem ta nalakat ale urcite sa nechaj hospitalizovat s dietatkom.