Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

sara2
18. nov 2008

Mirrinka,si expert.Chudák Mikuláš 😀
Na moju Sárku neplatí nič.Môžem sa vyhrážať nemocnicou,injekciou a nezaberá.Keď sa raz zatne.... ☹
Baby a čo nabalíte do Mikulášskych balíčkov?
Keď sme teraz v nedeľu oslavovali Sárkine narodky,tak keď došli hostia-gratulanti ešte nestihli sa ani vyzliecť a Sárka na nich vybalila:"kde mám darčeky?" 😀 😀 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
inna7
19. nov 2008

dobré ráno... 🙂 🙄 no musím pochvaliť manžela...skôr ako odíde do práce, tak mi spraví výbornú kávičku... 😀 takže si ju pocuckávam už v správnej teplote... 🙂
presne ako píšete, u nás to isté....keď malému telefonovala krstná, tak jej povedal, že kde toľko trčí že už si chce rozbaliť darček.... 😎
no a do mikulášskeho balíčka mu dám samozrejme nejakú hračku /pretože to by zanevrel na mikuláška/ a sladkosti....

emita
19. nov 2008

joj tak pre nás ešte Mikuláš veľa neznamená-je jedno čo bude v balíčku hlavne nech šuští 😀 😀 😀

baby takú zlú noc sme nemali ani nepamätám. do 2.30 sa prevaľoval, potom bol 2 hod. hore a potom sa zase prevaľoval. A ráno kašľal. Bojím sa že bude chorý. Ale tak snáď nie lebo v sobotu chceme ísť na stužkovú-konečne niekde vypadneme 😎 ak sa podarí... neviem ako sa budem dnes učiť keď som sa nevyspala 🙄

sara2
19. nov 2008

Emi,chce to doping 😀 napr.dvojnásobne silnú kávu 😀 .
No ,dufájme,že ti na malého nelezie nejaká potvora choroba.Ale v takom nečase sa nedivím.Ja dávam Sárke jesť veľa ovocia a dnes mi mužíček sľúbik kupiť odšťavovač,tak budeme odšťavovať ovocie a zeleninu a piť to.A tiež jej dávam imunoglukán na posilnenie imunity a vitamín C.Ale aj tak hlieny ma stále,počuť ,že to dýchanie je ešte furt zhoršené.je to aj tým suchým vzduchom tu doma.Už raz sme mali ked bola malinká zvlhčovač vzduchu,tak by sa to zišlo znova.Ja sa tiež ráno budím s upchatým nosom a suchým hrdlom.
O hodinu mám trenažér,tak držte palce. 🙂
pa a pekný deň.

mirrinka
19. nov 2008

sari,tak si to na tom trenažéri uži...uvidíš,jaká je to somarina 😉 do ktorej autoškoly chodíš? ja som chodila do NOVY...vtedy(pred piatimi rokmi) tam mali strašne staré a oničom trenažére...ale bola to aspoň sranda 😀

emita
19. nov 2008

káva u mňa veľmi nezaberá a Šimonko ovocie neľúbi-pár lyžičiek z povinnosti... a ešte si nemala jazdu?trenažér je odveci vec 😀

inna7
19. nov 2008

sari...držime prsty...len nevytrhni ten volant... 😀 😀 my zas mame vlhko doma....a to vetrám pomerne často...ja odšťavujem tiež, ale pijem to len ja... 😖 malému nechutí...iba s medom... 🙂
tak aj vám pekný deň....

inna7
19. nov 2008

Emi daj si striedavú sprchu...aspoň mne to pomáha...a potom si dám kávičku. 😎 .. a takto môžem fungovať... 🙂 .my totiž noc čo noc nespíme.. 🙄 ..ja si deň bez kávy neviem vôbec predstaviť... 🙂 🙂 🙂

sara2
19. nov 2008

Mirri,chodím tiež do Novy.Jáj sa toho desím.Niekto mi vravel,že mu po trenažéri bolo blbo.Aj sestra moja prišla z trenažéra chorá. ☹

mirrinka
19. nov 2008

...aj môj brat tam teraz chodí 😉 taký vysoký,skoro 2 metre - 18 rokov 😀
mne po trenažéri nebolo blbo,lebo som tam bola len chvíľu - povedala som inštruktorovi,že to je riadna somarina,že to sa skôr naučím šoférovať ked si na počítači zahrám formulu 1 😀 mali sme tam byť asi hodinu,alebo hodinu a pol, už si celkom nepamätám,ale po pol hodine som odišla - lebo fakt to bola blbosť,čo mi aj inštruktor potvrdil,lebo mi dovolil odísť 😀

oriel
19. nov 2008

cauteeeee 🙂 🙂 Ja som tiez myslela,ze trenazer bude bohvieco... no fakt onicom..... Aj ja si idem az teraz dat kavu,lebo rano sme zaspali..... vstali sme o 7.40..... tak si to viete predstavit...no na 8.00 sme uz boli v skolke..... 🙂 Sari,Sarinka bola uplne pokojna,hned pribehla do satne a ukazovala,aky ma copik..... a potom isli spolu s Lilkou do triedy..... super,boli zlate...bez placu a s usmevmi na tvari...... 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirrinka
19. nov 2008

andrii,čo tak dlho spíš? 😀 posledná ideš spať,posledná vstávaš... 😀 😀 😀

emita
19. nov 2008

aj ja som chodila do Novy 😉

emita
19. nov 2008

Mirri tiež pred 5 rokmi 😉

inna7
19. nov 2008

andrii to ja som v začiatkoch stále zastavovala resp.brzdila ked išlo oproti auto... 😕 😅 😀 no a tých áut bolo neurekom,nie... určite by aj z teba bola dobrá šoférka... 😉 na začiatku sa každy bojí.. 😕 ..hlavne my mamičky...obzvlášť ak mám v aute aj detičky... 🙂
oriel...peknučká fotka....maličká je celý ocko...čo.. 🙂

mirrinka
19. nov 2008

emi,ja som mala skúšky 16.októbra 2003 😉
baby,čo dnes bude u vás na obed? ja som akurát dorobila zemiakové placky,budeme ich mať s jogurtovým dresingom,mňam...síce nie veľmi zdravé,ale mňam 😀 😀 😀

sara2
19. nov 2008

Ahojte,už to mám za sebou 😀
Síce sa mi krúti hlava.Mirri prejazdila som hodinu a pol a nezdrhla som 🙂 .
No poviem vám,že mne sa to blbosť nevidí.Aspoň som si osvojila poriadne držanie volantu,nevybočovať na kraj a do stredu cesty...a len trikrát mi to zdochlo na červenú 😀 😀 😀
My máme dnes paradajkovú polievočku,bravčové na šťave s brokolicou a mrkvou a k tomu idem teraz uvariť zemiačiky.Po Sárinku ide dnes svokra lebo poobede mám od pol tretej do pol piatej teoriu autoškolu.
Oriel,TO SOM RADA,že to takto ráno bolo.Zas s ňou išiel ráno manžel.Ale teraz na obed keď došla Drahuša,tak verím,že plače. 😒
pa

mirrinka
19. nov 2008

sari,tak potom super 😉 možno že to už vylepšili alebo nejako vynovili 😀 ....veď 5 rokov ja dosť dlhá doba... a teóriu máš s Dušanom Mattom? on je super 😉 taký zlatý...ešte teraz mi stále zdraví,ked ma vidí 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara2
19. nov 2008

Oriel,dnes bola pre Sárku babka.Ale keď som došla poobede z autoškoly o pol piatej,tak Sárka bola úplne bez nálady,kruhy pod očami,tak asi nespala a len zíva.Idem ju akurát dať spať.A zas plače,že do škôlky zajtra nepôjde ,keď tam bude Drahuša.Ja sa zbláznim....aký ma strach z tej učiteľky.Svokra mi vravela,že keď došla po malú,tak Drahuša kričala na deti nech hovoria tišie a že im vravela "ja už som tu nemala byť mňa z vás len bolí hlava"...... 😒

emita
19. nov 2008

tak to by tam fakt už nemala byť 😠 vyhorená učiteľka... 😖 dúfam že taká nikdy nebudem 😖

emita
19. nov 2008

som našla na bábätkách tému že od 1.1.09 sa ruší preventívne balenie naširoko a balenie do periniek. Ja si myslím že Dr.Juskanič bude aj tak dávať baliť 😀 a viete si predstaviť bez periniek v pôrodnici? to si asi budeme nosiť vlastné obečenie 🙂 super, lebo tie ich ozrutánske košieľky a perinky do ktorej som malého nikdy nevedela poriadne zabaliť... 😠 ale zase ja som ho dlho dávala spinkať na bok lebo grckal a keby nebol v perinke tak asi ho tak nedám. no uvidíme čo to za fámu. šup-šup do druhého kola nech vieme čo to bude 🙂

sara2
19. nov 2008

Emi,ja si myslím,že široké balenie má svoj význam.A perinka tiež.Veď to telíčko je taak jemnučké.A mnoho detí je v perinke pokojnejších.Ale zasa neodsudzujem tých,ktorý to nepraktizujú.Napr.u nás to bolo tak,že naša Sárka pokiaľ nebola poriadne zviazaná v perinke a ručky pri tele,nevedela zaspať.A neuveríš,ale do 5tich mesiacov sme ju na noc museli baliť do perinky.To už bola veľká,zospodu jej nôžky trčali von,ale ten pocit,že je v perinke a ručky pri tele ju okamžite upokojilo a spala 😀 .Prelom nastal,keď sme išli na druhú operáciu do BB a to som tam nechcela ísť s perinkou s"veľkou slečnou" a tak sa odučila. 😀

emita
20. nov 2008

No niekomu to vyhovuje, niekomu nie. Šimonko napr. reval keď som ho balila do perinky a aby mal ruky dnu? nehrozilo 😒 a na široké balenie mám tiež ťažké spomienky keďže sme mali koliky... 😖

dnes ešte horšia noc ako tá minulá ☹ na stužkovú nepôjdeme 😢 o 12.00 sme mu dali Ditiaden lebo sa budil každú pol hodinu na plný nosík s hrooooznym revom. Potom už sa nezobudil až o 6.30, ale pravidelne sa prevaľoval a fňukal a ja čo som citlivá na každý pohyb v postieľke som zase toho veľa nanaspala 🙄 . keď to že on si nedá ani vyťahať tie sople ani kvapky kvapnúť. ešte aj tie soplíky spod nosa utierame s revom 😠 už aby bol veľký a vedel smrkať 😒

emita
20. nov 2008

A prajeme všetkým dobré ránko a pekný deň 😉

mirrinka
20. nov 2008

ahojte,dobré ránko 🙂
emi,neboj,ani sa nenazdáš a už budeš mať doma veľkého fešáka 😉
... možno budem prvá,v tom druhom kole a dám vám vedieť ako to je s tými perinkami a balením na široko - tak za týždeň by som to už mala vedieť - teda to,že či budem prvá 😉 😀
ináč,Lianka v perinke tiež dlho nebola a aby mala rúčky dnu,to nehrozilo.dokonca ani pri krste - to mala 14 dní,mala ruky vonku a ked ju kňaz krstil tak sa poriadne ponaťahovala 😀 ale myslím,že balenie do perinky aspoň prvý mesiac alebo dva určite má svoje opodstatnenie,takisto ako balenie naširoko .moc sa mi to nepáčilo,furt ju takto baliť,ale čo už,ked treba,tak treba a určite je to pre deti lepšie 🙂
no,uvidíme...možno za 9 mesiacov to budem vedieť lepšie ohodnotiť 😀

emita
20. nov 2008

jeeej mirrinka!!!! čo vyzerá to tak?!!! 😉 držíme palce 😉

no ja som tiež balila do perinky mesiac ale napr. švagriná len 1 týždeň lebo malá sa narodila v lete a mala hroooozne potničky...

mirrinka
20. nov 2008

no,ešte len predvčerom sme to skúsili po prvý krát,tak dúfam,že sa ujalo 😀 tak za týždeň si kúpim test a uvidíme....som hrozne nedočkavá 😀
ja som tiež dlho do perinky nebalila,lebo malá sa narodila 1.7. - v tej najväčšej horúčave,tak cez deň mala iba body a na noc išla do perinky,ale tiež nie dlho,potom bola už len v zavinovačke 😉