Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

sara2
24. nov 2008

Nielen na teba Oriel.Hneď by som zaľahla a spala.A došlo aj na mňa,aby som nebola ukrátená.Nádcha 😢
Nič sa mi dnes nechce,akurát som trošku poupratovala a kupila som v obchode papier,zdobiace trblietave farby a budeme dnes robiť so Sárkou vianočný strom. 🙂

inna7
24. nov 2008

Ahojte...my sme sa tiež pred chvilkou vratili z tej kosy...ale mňa neodfúklo... 😠 asi som ťažšia 😀 😀
Emita..gratulujem...len tak ďalej... 😉
Práve som čítala taký článok o jednej mamičke čo mala prílušnú chuť na sladké...a prešlo to až keď začala brať chrom...tak to bude asi aj môj prípad... 😒
Oriel moja malá dnes spala 2x...raz 15minút a druhy raz 20....nechápem...

mirrinka
24. nov 2008

oriel,presne o takom čase išli driemoty aj na mňa 😀 ale moja cez deň nespí,takže mám smolu 😠

mirrinka
24. nov 2008

baby,teraz ma napadlo,že vám napíšem,čo dnes zaperlila moja malá...len tak sme si čítali knižku a ona z ničoho nič:"mamina,kedy už kúpiš bračeka?"a ja na to,že a ako sa bude volať braček? a ona: VINCO.....tak si predstavte,žeby sa nám narodil malý Vinco 😀 😀 😀 odkiaľ to decko prišlo na také meno..... 😀 a sestričku chce Kamilku...to tiež neviem, kde to počula 😀

emita
24. nov 2008

baby ďakuejm... 😉

Teda Kamilka by sa dala ale Vinco?!?! 😀

oriel
25. nov 2008

Dobre ranko.... Mirri,sranda,co tie deti nepovedia 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 My zas mame s bracekom vyriesene.... Raz sa ucitelka v skolke pytala kazdeho,ci ma doma braceka alebo sestricku.... Lilka tam vraj vkuse tvrdila,ze ona tiez ma.... A ked sme prisli domov,tak hned sa rozbehla k svojej oblubenej babike a ,,mami bracek Rudy,, ,takze mame braceka,no fakt ho berie ako braceka,ked papa ona,musi aj on.... Rano,ked ide do skolky,stale sa s nim rozluci a povie,ze ju ma cakat...... 🙂 🙂 🙂 🙂 Vidite kolko snehu je vonku........ Parada 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

inna7
25. nov 2008

Ahojte....fakt parada...krasne bielo je vonku... 🙂 🙂 🙂 a my nemáme sánky.... 😢 .. také s opierkou by sa nám zišli...idem nejaké poobzerať...

nooo, možno raz prídu do mody aj tieto mena...rudy, vinco...kto vie... 😉

sara2
25. nov 2008

Ahojte,dobré ránko.
Zasa ste ma predbehli. 😀 my sme teraz s mužíčkom po dlhom čase v kľude raňajkovali.Sárika v škôlke,on má dnes Humenné,takže má na mňa čas a vegetíme.Fakt to vonku vyzerá krásne.
My sánky máme ešte po mne.Sárka ráno nacapená na okno,vysmiata od ucha k uchu 😀
Včera večer sme urobili nádherný vianočný strom.Na papier,nie skutočný.Ozdobili sme ho.Lepili sme naň také trblietavé odzobky,kreslili sme gule a potom sme naliali lepidlo a vysypali taký farebný trblietavý prášok.Sárka mala takú obrovskú radosť.Veľmi rada robí také veci tvorivé 🙂 🙂 🙂 .
Idem si zaliať kávu.
A ktým menám,Inna snáď máš pravdu.Možno to raz príde do mody.Ja som chcela namiesto Sárky Kristínku alebo Máriu,ale manžel vybral Sára.A je pokrstená Sára Mária.
Oriel,to je milé s tým bračekom 😉
Mirrink,de si,vstávaj 😎

emita
25. nov 2008

inna my sme objednávali sánky pod stromček z tejto stránky http://www.najlacnejsisport.sk/sane-boby-c-162.... ale tie naše tam už nemajú. dnes by nám mali dôjsť 🙂
paráda dnes už nefučí tak aj von pôjdeme-som zvedavá ako na sneh zareaguje
sara2 ten stromček super-niekde chodíš aj na nápady čo s ňou robiť?

mirrinka
25. nov 2008

tu som.... 😀
čo sa frajeríte,že ste ma predbehli...my sme už boli v nemocnici na kontrolu s prstom a dokonca už máme za sebou aj takú menšiu guľovačku 😉 šikuľky sme čo? 😢
Ked som ráno odtiahla žalúzie,tak Lianka hned k oknu a vraví: hurá,snežik,všetko biele je.... 😀 😀 😀 o hodinku ideme zase vonku aj s Liankinou kamoškou,tak sa poriadne vybláznia 🙂
sari,ja mám birmovné meno Sára 😉 .... a Vinca určite mať nebudeme aj keby to bolo najmodernejšie meno na svete 😀 😀 😀
idem papať,lebo som ešte nestihla raňajky...pááááááááááááá 😀

sara2
25. nov 2008

Emi,chodila som so Sárkou do materského centra tu v He.A tam mali taku zlatulinku učiteľku.Ona vždy chodila s takýmito nápadmi tvorivíme.A sama my vtedy vrvela nech v tom pokračujem,že Sárika má super fantáziu a trpezlivosť pracovať.A mňa to s ňou tiež baví.Teraz chcem vyrábať vianočné ozdobky lebo tento rok budeme mať na stromčeku orechy,šušky,medovníky a nejaké naše vyrobené vianočné ozdoby.Sem tam mrknem aj na Modru strechu cz a tam také niečo žienky robia.Ešte chcem adventný veniec urobiť.V kostole vraveli v nedeľu,že farba pôstu je fialová,tak dnes idem kupiť fialové sviečky.A tiež farbu na sklo a namaľujeme niečo vianočné.Len zháňam niekoho kto by vedel urobiť drevený alebo slamený Betlehém a hlavne za rozumnú cenu.

Mirri,ty si ozaj šikuka.Už si robila test?Som zvedavá aj za teba. 😀
Inna ako ste dopadli na kontrole u dr,včera?Už je detičkám lepšie?

emita
25. nov 2008

tak nám má spraviť Betlehem brácho (figúrky máme) lebo jeho hobby sú diarami (to sú také výseky nejakej krajiny aj s figúrkami- on to robí s vojačikmi, tankami a je v tom fakt dobrý) Už sme hrozne zvedaví ako to bude vyzerať lebo Betlehem v živote nerobil ale veríme že super a nevieme sa dočkať. Škoda-keby mal viacej času tak by som sa ho spýtala ale on sa dal tiež na školu... vlastne na oplátku mu má manžel napísať esej 😀

mirrinka ja tiež čakám že ako dopadneš s testom. Normálne napätie 😅

sara2 len píš ďalej čo robíte. snáď si na niečo aj spomeniem keď Šimonko vyrastie 😀

emita
25. nov 2008

diorámy som mala napísať 😀

mirrinka
25. nov 2008

baby,test som si ešte nerobila,chcem ešte chvíľku počkať... 😉 ale tiež som hrozne zvedavá,že či sa niečo "ujalo" 😀 😀 😀
sari,do materského centra som chodila aj ja s Liankou...tú zlatú "učiteľku" si myslela Agátku?lebo ona tam bola z nich taká najzlatšia...my sme tam tiež rady chodili,dokonca som aj ja chodila v MC na taký menší tvorivý krúžok,mám aj zopár vecičiek odtiaľ čo som spravila 😉
...ale už sme tam dáááávno neboli 😖
idem teraz trochu oddychovať - lebo už som aj povysávala,aj posteľné obliečky už mám vyprané...obed nevarím,lebo nám zostalo zo včera,tak si idem oddýchnuť kým nezavolá kamoška,že sa ide von s deťmi 😉
...ozaj,a akej farby budete mať vianočnú výzdobu?....ja ani neviem,akú sme mali minulý rok . tuším červeno-zlatu...niečo také sa mi marí 😉 teraz by som chcela tyrkysovú.videla som včera v hypernove krásne tyrkysové ozdoby 🙂

inna7
25. nov 2008

my sme tiež už boli v tom mc..ešte s Lukáškom ked bol maličký....ale bola tam jedna mamicka s takym mensim chlapcekom, ktoreho ked sa moj maly dotkol tak na mna pozrela jak kobra... 😖 ...odvtedy som tam nebola..necítila som sa tam dobre.. pritom nič mu neurobil....len sa chcel hrať... doteraz ju vídavam v meste a stále má nepriateľský pohľad... dokonca aj v kostole... 🙄

Sara2..na tej kontrole ok.. 🙂 ..je to už lepšie...už tam nemusíme chodiť...aj ked Lukáško berie ďalšie atb...a mám ho nechať do konca roka doma... pre istotu... a Sárka už tiež menej soplí...aj keď ešte večer a ráno ju odsavam... 😖
Ja som mala vybraté ešte Natália a Simona... a keby si vedela aké meno vybral manžel... 😀 😀 😀 že Valentína... popozeral si kalendár a povedal...no, jednoznačne najkrajšie meno je valentína... 😅 😕
Sárka u mňa vyhrala...to meno sa mi páčilo už veľmi dlho...a stále sa mi aj páči... 🙂

Emi..dik..bola som už na tej stránke...asi si dokúpim iba operadlo...lebo aj my máme staré sánky...
Mirrinka...ja som si asi pred dvoma rokmi pokúpila veľmi pekné ozdobky z tesca...a niečo som dokúpila aj minulého...takže už toho máme ažaž...šak potom hodíme nejaké vianočné fotky...nie..? náš bude zlato červeno biely...

mirrinka
25. nov 2008

jááááááááááj mamule,tak my už máme aj snehuliaka postaveného.....super bolo vonku,krásne je teplúčko,nie ako včera 🙂 boli sme s kamoškou aj s jej malou,tak dievčatá sa poriadne vybláznili 😀 dala som aj do albumu nejaké fotky (moja Lily je tá v ružovej vetrovke - pre rozoznanie) 😀 😀 😀

ked už hovoríte o tých menách,tak ja som mala ešte v zálohe Karinku a Adamka 😉 ale teraz sa mi hróóóózne páči meno Elissa - neviem prečo,ale úplne ma dostalo 😉 a manžel mal vybraté že Tiffany - celkom pekné,ale... 😖 😖

keď príde manžel z práce tak ideme do Lidlu,vraj tam majú mandarínky po 14,či po 15 korún,teraz už neviem presne 😉

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
inna7
25. nov 2008

Aj my máme snehuliaka...boli sme u babky, tak som Lukáškovi dovolila trošku ostať na dvore...postavil obrovského snehuliaka...a sám...dedko mu akurát hrniec priniesol.. 😉
no ale ked sme sa vrátili domov, tak malý nevydržal a postavil sa na jazierko čo máme pred domom..aj ked som mu zakázala...a hadajte čo...ľad praskol a on spadol...ale našťastie iba s jednou nohou..pridržal sa plota... 🙂

mirrinka
25. nov 2008

sari,pekné fotky....malá je zlatá 😉 🙂

mirrinka
25. nov 2008

inna,to muselo byť "vzrúšo",ty kokso...ešte že to dopadlo len tak 🙂 😉

sara2
25. nov 2008

Mirri,dík.
Baby,konečne sa mne technickému "polodebilovi" podarilo zmenšiť fotky a urobiť album 😀

sara2
25. nov 2008

len neviem prečo mám nad fotkami tie znaky...

mirrinka
26. nov 2008

ahojte...takže dnes som prvá? 😉
sari,tie x- sú na zmazanie fotky,šípky sú na otočenie a tie trojuholníčky sú na posunutie fotky,čiže si môže fotky podla nich poukladať v akom poradí chceš 😉
na tortu som sa nemohla vynadívať - nádherná 🙂

inna7
26. nov 2008

Serusky... 🙂 🙂 🙂 Mirri ja som ešte kukala album sarkin... 🙂 Sari...malá je zlatá...nechodí náhodou do tej škôlky pri kauflande? tam chodíme my.... 🙂 aj tortička super...krásna...sakra...som myslela že len ja viem také krásne robiť... 😀 😀 😀

emita
26. nov 2008

sara2-supeeeeer 😵 a z tej torty som tiež vedľa. Šikulka si 😉

sara2
26. nov 2008

Mirri,a keď nechcem tam mať v albume myslím tie somarinky-značky ako ich mám vyhodiť? 😉

Máme doma virozu.Sárka ráno vrackala a mala hnačky a kašle.Dr. povedala,že je to nová viroza.Tak si ju do piatku nechávam doma.Dúfam,že teplotovať nebude. ☹

emita
26. nov 2008

sara2 ale tie značky vidíš len ty. my ich tam nemáme...
joj to je zlé že je choručká... nech sa skoro uzdraví... ☹

oriel
26. nov 2008

Sari,fotocky su peknucke.... Sarinka je zlatucka...... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 A ta torticka je prekrasna.... Na vianoce ju asi vyskusam tiez,alebo na Mikulasa..... 🙂 🙂 🙂 Dnes som robila na balkone vyzdobu..... dnesny den tak rychlo utiekol..... o chvilku uz idem po Lilku a ideme trocha do mesta.....

sara2
26. nov 2008

Oriel,ako bolo dnes v škôlke?
Sárinku nedám ani zajtra ani v piatok.Nechcem tam zaviesť nejaku virozu medzi detičky.Koľko ich bolo dnes?
Mesto bolo teraz večer krásne,vysvietené.Aj my už pracujeme na vyzdobe okien.Sárka vystrihovala poobede s babkou hviezdičky a anjelov a nalepíme na okno.A chcem skúsiť aj farby na sklo.Ešte som s tým nepracovala.

Emi,díkes.Ja fakt som jak truba...teoriu ovládam,ale prax 😒 Aj na autoškole som dnes hviezdila...lebo som sa učila,ale aké budú jazdy,to neviem.
Mirri,ako vyzerá brácho:Taký vysoký,štíhly?
Inna,Sárka chodí aj spolu s Lilkou na Mierovu do škôlky.
idem variť na zajtra nech mám potom veget a babka sa venuje malej 😀

oriel
26. nov 2008

Sari,myslim,ze bolo celkom o.k.... bolo ich asi 9..... Zajtra,ze vraj bude uz aj Anicka 🙂 🙂 🙂 🙂 Ja som tiez lepila na okno mikulasov a taktiez aj ten umely sneh v spreji...... Mne sa s farbami na okno robi super,hlavne,ked si obkreslim niejaky velky obrazok..... taj je to super pekne a aj jednoduche.... 🙂 🙂 🙂 🙂 Varim teraz rezance,lebo sme pozerali casopis a boli tam rezance s makom,tak Lilka si zmyslela,ze chce ,,cierne cestovinky,,....