Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

mirrinka
26. nov 2008

ahojte 🙂 baby,krásne fotočky ste podávali...a tie Sárkine výtvory - krása...šikulka je 😉
sari,brácho je taký vysoký štíhly,presne ako si písala....má cez 190cm 😅

emita
26. nov 2008

sara2 teba to riadne chytilo 😉 nádherné fotočky 😵

sara2
26. nov 2008

už končím.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
dobrú nocku 🙂

inna7
27. nov 2008

Dobré ránko babky.... 🙂 🙂 🙂 Akú ste mali noc..? my ako vždy.. 🙄 a zuby furt nikde.... 😀
Sara..fotočky peknučké...musím sa už aj ja realizovať...lebo malý tiež vkuse niečo tvorí.... 🙂
Tak všetkým pekný dník... 🙂 🙂 🙂

emita
27. nov 2008

Dobré ránko 😵 my noc v pohode ale vstali sme predčasne lebo sa Šimonko "prečurkal". ja už neviem čo robiť. stáva sa nám to každú druhú noc. nad ránom už má takú plnú plienku že keď ľahne na bok alebo na bruško všetko ide vonku 😠 v noci sa nebudí aby som ho prebalila a to mu dávame maxi plienky hoci cez deň má len midi(ešte vždy). 🙄

oriel
27. nov 2008

ahojteeee..... Sari,fotocky su fakt prekrasne..... Aj ja idem niejake nove pridat..... 🙂 🙂 Emi,nam sa to tiez stavalo,len tie fialove tescacke mi neprecurkala...... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mirrinka
27. nov 2008

ahojte,dobré ránko 😅 to vy jak skoro vstávate,baby... 😅 emi,o prečurkaných plienkach by som vedela písať romány...zbavili sme sa toho,až ked som začala kupovať z Billy,tie Clever plienky - najväčšie...sú skvelé 😉 aj teraz na noc ešte nosí,a vždy je plienka plná,ale už sa nestáva aby ju prečurkala 😉 dookonca je navrchu už aj trošku vlhká,ale nikdy ešte nepretiekla,ani ked spí malá na boku...ty aké kupuješ plienky? nám sa to stávalo pri tesco plienkach...
dnes je vonku že vraj ohromná kosa - mám také info 😀 😝 tak neviem kedy vylezieme z bytu 😝

emita
27. nov 2008

no my práveže iba Tesco...

mirrinka
27. nov 2008

tesco plienky sa mi zdajú oveľa tenšie ako tie Clever,tak možno je trošku viac moču na nich priveľa 😖 a tie Clever tiež nie sú drahé,stoja 299,v akcii aj 169 a pár krát sa mi stalo,že som ich kúpila za 139...je ich tam 44kusov

sara2
27. nov 2008

Dobré ránko dievčatá a detičky 😎
Aj my sme mali skúsenosť a bohatú s prečuravaním plienky.Používali sme tiež Tesco fialové ale teraz ku koncu "na staré kolená" už sme jej dávali Pampers.A tie nepretiekli.Tiež som ju v noci neprebaľovala a vydržali do rána.Ale su drahé.Spotreba nebola až taká veľká,pretože cez deň plienku už nemala len na noc.A teraz už spí bez plienky aj v noci-konečne 😀

Oriel,kde kupuješ tie farby na sklo čo si včera spomínala? Ja som pozerala na nete a dá sa tam za rozumnú cenu objednať.Ale su k tomu aj nejaké šablony?Alebo maľuješ len podľa fantázie?

Ja mam navarené už.Dietnu kuracinku s mrkvou a chcela som Sárku zobrať von ale asi je fakt kosa tak počkáme.Do škôlky sa dnes už pýtala sama 🙂 ,ale ešte mi ráno vrackala tak som ju nedala.
Emi,keď budeš mať ten Betlehem,tak ho sfoť.Som zvedavá.Ja som Sárke včera kupila papierový do izbičky.Ale nieje to ono.Chcelo by to riadny dreveny,zvieratka,kolisku,Ježiška....
Už rozmýšľate čo budete na vianoce piecť?

Oriel,vravela som Drahuši,že na Mikuláša na to posedenie niečo upečiem 😉

oriel
27. nov 2008

Sari,ja som ich kupovala v Tescu..... pretoze minule som objednala z netu,boli sice lacnejsie,no nechceli dobre tuhnut a lepili sa na ten obal..... Su pri nich aj sablony,no take malinke,su pekne,no je s nimi babracka.... Ja som si obkreslila na papier velkeho Tweetyho,nanho som dala klasicky priesvitny obal,na ktory som nimi kreslila.... Mne sa to velmi paci...... 🙂 Super,ze Sarinka sa uz sama pyta do skolky.... mas pravdu,nechaj ju este doma neh bude o.k a v pondelok nastupi v plnej krase..... rano bude robit Anicka..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ja som tiez vravela,ze na to posedenie nieco donesiem...ja sa riadne tesim..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Dnes som upiekla taky kolac s kyslou smotanou..... je fajny..... nasla som recept na MMB,bol ako najoblubenejsi recept..... no je fat dobry,len som ochutnala,lebo je este teply...... Dlho som nic nepiekla,no niejako ma to teraz chytilo.....

oriel
27. nov 2008

tak kde ste vsetky............ Sari,Sarinke je uz lepsie...... 🙂 😉

sara2
27. nov 2008

boli sme na prechádzaku teraz.A zaklopali sme na balkon detičkám.Drahuša nám hneď otvorila.A Lilka nám mávala.Akurát obedovali.Nešli von lebo vraj urobili v kupelni potopu a boli mokré všetky a musela ich poprezliekať do pyžamka ešte pred obedom 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
27. nov 2008

díkes, skúsim niekedy skočiť do billy a uvidíme čo a ako ☹ už ma to fakt nebaví 😠

takže sfotiť betlehem a stromček... musím si to niekde zapisovať 😀

andrii my sme tiež včera v tescu brali hračky jak zadarmo 😀

na vianoce budem určite piecť perníčky. viete aké? Nie nedovníčky ale perníčky také čo sa spájajú lekvárom a máčajú do čokolády. U nás ich všetci ľúbia. a ďalej neviem čo ešte.

sara2
27. nov 2008

Ja som dnes poobede skúšala nový recept.Také "sucháriky" koláčiky.Z mletých ovsených vločiek.Su dobručké 😀
Dnes som bola so Sárkou podvečer pozrieť rozosvietené mesto...veľmi sa nato tešila,ale museli sme uháňať domov lebo zas mala hnačky. ☹ A to som si myslela,že zajtra idem do škôlky.Ale si ju ešte nechám doma.
pa

mirrinka
28. nov 2008

dobré ránko....dnes som prvá 😝 ako ste sa vyspinkali?
vonku to vyzerá otrasne,tak neviem,čo dnes vôbec budeme robiť 😠

oriel
28. nov 2008

Dobre ranko,ja som bola von.... pripada mi to ako v jeseni.... tak mokro,no nieje zima...... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

emita
28. nov 2008

oriel u nás teplomer ukazuje +2 stupne 😖 žeby to bolo len tým "vysokohorským" prostredím? 😀 my určite pôjdeme vonku. sari tie koláčiky poznám sú fakt super 😉 a vy čo pečiete na Vianoce nech sa inšpirujem...

oriel
28. nov 2008

juj,teraz som bola dlhsie na balkone /lepila som na okno sviecky/... a je mi zimaaaaaaa....... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Ozaj,zabudla som vam vcear napisat,ze u Burdovej oproti sporitelni maju totalny vypredaj detskych veci..... Ja som kupila Lilke len dva svetriky po 80sk..... nechcelo sa mi tam cakat a prehrabovat sa,bolo tam kopec ludi.... aj veci veeelmi vela......

oriel
28. nov 2008

pozeram,ze ste sa vsetky niekde stratili......... odchadzam aj ja..... idem nieco robit...... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mirrinka
28. nov 2008

Vianočné koláčiky 🙂
postup prípravy:
Zapni trúbu. Odprac z linky zapackané poháriky, lego a prázdne obaly
od cukríkov. Priprav misu a suroviny. Vylúskaj orechy, odváž múku a
cukor. Vyber z múky puzzle. Odožeň deti a umy z nich múku. Zober
vajíčko. Podaj manželovi pivo. Vráť sa, odožeň deti, zober handru a
utri rozbité vajíčka. Zober iné vajíčka a rozbi ich do misy. Zdvihni
telefón, odožeň deti, pozametaj črepiny z misy a utri podlahu. Zober
druhú misu. Zarob nové cesto. Nájdi rum. Odober rum manželovi. Odožeň
deti a umy z nich cesto. Plech vytri palmarínom. Podaj manželovi
tlačenku. Vráť sa, odožeň deti a vyber z plechu orechové škrupinky.
Podaj manželovi noviny. Vráť sa a odožeň kocúra, ktorý dojedá zbytky
cesta. Zavolaj veterinára. Zober si ukľudňujúce prostriedky. Umy
podlahu, stôl, stoličky, riady, chladničku, sporák, steny, deti a
kocúra.

Choď do cukrárne. Kúp vianočné koláčiky.

emita
28. nov 2008

mirrinka to je dobré 😀 😀 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara2
28. nov 2008

Mirri,si ma perfektne pobavila... 😀 Ale ja pečiem rada a veľmi rada,takže ja piecť určite budem.A aspoň 5 druhov,ale len take suché koláčiky.Sárka mi bude pomáhať.
Dnes sme boli na krčnom na kontrole.Tak má nasadené ATB.A aj som rada,hoci som ich odmietala.Ale od septembra je už viackrát nachladená a teraz najviac a ešte aj viroza,tak sa snáď prelieči a dostane sa z toho.A 16.12 majú v škôlke vystupenie a nato sa moc teším. 🙂

emita
29. nov 2008

oriel dík za tip. kúpila som v tom obchode malému "baranicu" za 100Sk a zateplené mečestráčky tiež za 100Sk. tie mu budú asi až o rok no ale nekúp nohavky za 100-ku 😉

sara2 a ty fotky pridávaš a ani sa neozveš? ☹

inna7
29. nov 2008

Ahojte...no vy ste sa riadne rozpísali...nestíham ani čítať... 🙂
My pracujeme od včera....maľujeme obývačku aj chodbu... 😝 takže všetko ako po výbuchu... 😖 🙂
Deti sú už ok...ale prešlo to na mňa... ☹
Sara2...želám vám skoré uzdravenie....ja už Lukáška nedám do škôlky..až po Novom roku...pekné fotočky.. 🙂
Ja sa tiež chystám niečo upiecť...ale bojím sa že to bude u nás vyzerať ako mirrinka popísala...
tak peknú sobotu...... 🙂 🙂 🙂

oriel
29. nov 2008

ahojte.... my sme dnes rano boli na pohotovosti.... Lilka je zahlienena a aj kasle..... takze beri ATB a som aj celkom rada,lebo stale sa tie hlieny vracali.... Sari,takze tento tyzden nepojde do skolky ani Lilka.... uvidime ako bude... v utorok ideme na kontrolu,snad v piatok by som juaj dala,aby aspon jeden den bola,ked robi rano Anicka.... no uvidime,co povie DR.. 🙂 ☹ ☹ ☹ ☹ Inna zelam vela energie do upratovania......

sara2
29. nov 2008

Ahoj Oriel.
No,to mi je ľúto.Tak Lilka preberá štafetu...Sárke už je lepšie,odkašliava a v noci dobre dýchala už riadne nosom a nie ústami.Ale dnes je jak za desať chlapcov 😀 Vystrája...ja od rána upratujem,varím na dnes a aj na zajtra a chcem požehliť a upiecť štrúdlu.A manžel mi volala,že dnes ideme von lebo došiel kamarát z ameriky.A mne sa absolútne nechce.Mám pocit,že padám z nôh a ruky mám vyťahané jak opica ☹ .
Aké lieky vám dali?Má Lilka aj teploty?Sárka už nehnačkuje,ani nevracia tak som rada.Len nemám čas sa učiť a v pondelok mám trenažér a v stredu už prvý test-skušobný... 😲 -to akože panika.
A to počasie,des a hruza,kde je sneh??????

oriel
29. nov 2008

Dali jej Ospexin,Solmucol... atd.... Ja som chcela,aby jej dala Atb,nechcela som ju nechat trapit sa... lebo v noci vobec nemohla dychat,vkuse sa budila,az ju dusilo....... A aj ja bojim,aby jej nepostekali hlieny,pretoe ked mala rok,tak som odmietala atb,a potom mala zapal pluc..... ☹ 😉 Teploty nema,je aj uplne cula..... hrava..... 🙂 🙂 🙂 🙂 joj,tebe sa von nechce a ja by som tak isla..... stve ma,ze uz niesu diskoteky /post/.... 🙂 🙂 🙂 Sari,ja uz ani neupretujem,lebo to by som asi od rana robila dookola.... Prave tu hracku,ktoru chcem odlozit,prave Lilke treba....