Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

sara2
2. dec 2008

Dobré ránko 🙂
Andrii,gratulujem.A závidim ti,že máš takmer všetkych vybavených na sviatky.Ja nemám ani jeden jediný a ani neviem čo.Sárke toho veľa kupovať nebudeme,pretože rodina jej toho pokupuje až až.A aj tak ju učíme,že darčeky nosí Ježiško dobrým detičkám pod stromček,ktoré sa každé ráno a večer modlia...takže aj tak nebude vedieť od koho to dostala....My s manželom sme sa dohodli,že si nič nekupime-hoci ako ho poznám vždy niečo malinké vymyslí.Chceme ísť do Tatier po vianociach na pár dni lyžovať tak šetríme korunky tam.Ale asi v sobotu zabehnem do toho "šialenstva" ako ja nazývam markety a niečo pokupim.Ja sa viacej teším na stavanie stromčeka,zdobenie.Po minulé roky sme stromček chystali večer a ráno ho Sárka našla a sme jej vraveli,že nám ho v noci Ježiško a anjeličkovia doniesli.A tohto roku ju chcem už zapojiť do práce 😀 A piecť sa teším najviac.A stále pred sviatkami večer si zapneme stromček a moja mama a Sárka si pospevujú koledy 🙂

A teraz si idem vypiť kávu a učiť sa do autoškoly.
Pekný dníček všetkým 🙂

emita
2. dec 2008

tak náš Šimon až teraz zaspal 😠 je normálne aby z dňa na deň si posunul spánok o 3 hodiny?! 😠
ja mám s celých Vianoc najradšej sedenie pri svietiacom Vianočnom stromčeku s mojím milovaným manželíkom 😵 a veľmi sa tešíme ako bude malý reagovať na stromček. našťastie všetky ozdoby máme nerozbitné 😀 och, to bude vzrúšo. ja hovorím: beťár veľký, rozumček malý...

mirrinka
2. dec 2008

ahojte 🙂
ja som ešte len teraz dovarila obed,lebo sme boli na návšteve,medzitým mi moje decko stihlo rozbiť peru 😠 a poriadne ma nas..ť 😠 také mám nervy,žeby som dačo rozbila - keby tu bol manžel,tak po ňom normálne hodím tanier,len aby som sa ukľudnila 😀 😀 😀
vo štvrtok sa idem pýtať do škôlky - tuna do sanatória či mi ju tam vezmú, a bude pokoj 😅 vraj ked chodí decko tam,tak sa môže aj materská poberať,kamoška to tak robí a môžu tam deti chodiť aj choré,lebo oni ich tam naparujú či čo,dávajú im vitamíny a tak podobne....a stále sa na nich chodí pozerať doktor Prokipčák - jemu to asi aj patrí,nie som si istá ☹ kamoška tam dáva dvojročnú dcérku a je veľmi spokojná,tak skúsim aj ja....a vraj majú voľné miesta,tak možno od januára by som ju tam šupla 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara2
2. dec 2008

Mirrinka tak si sa riadne rozvášnila 😀
Lianka musí byť riadne číslo,čo? 😎
No u nás je situácia taká,že keď je Sárka so mnou teraz čo nechodí do škôlky tak je schopná plakať celý deň.Proste chce kukať rozprávku,tak mi to nepovie,ale plače,chce si kresliť-plače,chce spať-plače....atď.No a keď začne,tak ju zavriem do detskej izby(ona nevylezie) pokiaľ ju to neprejde.A v posledných 2 dňoch tam trávi dosť času 😀 .
To sanatorium patrí dr.Prokipčákovi ako si písala.Ja som tam mala Sárku tiež zapísanu,ale som sa rozhodla dať ju tu na Mierovku,kvôli tomu,že tu poznala viac detičiek.Majú tam v sanatoriu aj saunu,dychaju ako si vravela.Majú k dispozicii lekára a aj sestričku.Keď mi bude Sárka takto chorľavá,tak budem rozmyšľať tiež že ju tam dáme.
A rozmyšľam aj nad tým,že si ju do konca roka nechám doma.Musí sa preliečiť.Je furt zasoplená,kašle jak tur 😒

oriel
2. dec 2008

Ahojte,joj viete co mne je...... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Sme konecne doma..... chodili sme od rana po doktoroch.... vobec sa mi nepacilo,ako sa Lilka nemoze ani nadychnut nosikom..... Isli sme k nasej DR. hned ako pocula jej dychanie,poslala nas na krcne a ..... ZVACSENE NOSNE AJ KRCNE MANDLE..... takze ihned sme sa boli objednat,budu jej ich tahat...... vraj nosne ma tak zvacsene,ze zakrok je nevyhnutny.... sme objednane na 10.12.... boze,bojim sa..... Dr. vravel,ze vraj samotny zakrok trva tak 7 minut,ze deti to v pohode znasaju,no vraj jej to pomoze..... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Sari,takze ani mi minimalne do konca roka do skolky nepojdeme.... 😒 😒 😒 😒 😒 Mirri a ta v skolka v sanatoriu je sukromna?

mirrinka
2. dec 2008

oriel,to fakt? bože,chúdatko moje...mojej mame ťahali mandle a vraj by si už viac nikdy nedala,tak to bolelo...ale nechcem ťa strašiť,deti to asi fakt znášajú lepšie....tá škôlka neviem či je súkromná alebo aká,ale platí sa tak normálne ako do každej škôlky

oriel
2. dec 2008

fakt sa bojim...... vraj to robia v riadnej narkoze......

mirrinka
2. dec 2008

oriel,trošku na upokojenie....akurát tu bola moja mama,tak som sa jej pýtala o tie mandle - tak že jej ťahali krčné,ale že s tými to je horšie ako s nosnými....ťahanie nosných je vraj v pohode 😉 a že pozná aj jedno štvorročné dievčatko,ktorému to robili,a vraj fakt v pohode,takže sa nemáš čoho báť.....ja by som sa tiež bála,to je jasné,to asi každá matka,ale neboj,dopadne to dobre a potom už bude mať Lilka aspoň pokoj,už ju tie choroby nebudú toľko prenasledovať 😉 držím prsty a toho desiateho na vás budeme myslieť...

oriel
2. dec 2008

Joj Mirri,no jej budu aj nosne aj krcne..... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

sara2
2. dec 2008

Oriel,to mi je ľúto.
Ale neboj sa.Aj Majkovi ťahali nosné mandle pred dvoma rokmy v lete.Bol tak starý ako Lilka.A zvládol to v pohode,len Marianna,teda jeho mama bola v strese.Aj mne krčiar hovoril,že deti to veľmi ľahko znášajú.
Škoda,že už neprispieva Lenka,ktorá je zakladateľkou humenskej stránky na Koníku lebo jej malému Chrisovi ťahali tu v humennom pred rokom nosné mandle.
A vravel ti či je to záležitosť okamžitá,či práve teraz pri tomto ochorení jej sa tak zväčšili,alebo je to dlhodobejšia záležitosť.Ono,aj ked tie mandle vytiahnú,oni majú aj tak tendenciu do 9-12 rokov narásť znova.
Budeme na vás myslieť.Neboj,dopadne to dobre.

A tá škôlka je súkromná,ale poplatok mesačný je minimálne vyšší ako od bežnej škôlky.Mne vraveli ,že 170 korún mesačne a plus ktomu 35 korún stravná jednotka na deň.Ked to od septembra nezmenili.

Oriel,to fakt obe naraz?Ty kokso,to som ešte nepočula...

oriel
2. dec 2008

vravel,ze ony sa postupne zvacsovali,no teraz,odkedy nastupila do skolky,co bola castejsie zahlienena sa jej zvacsili uplne.... tie druhe /krcne/,ze nebudu uplne tahat,vraj z nich len odcvaknu,ci co..... 🙂 🙂 ☹ ☹ Ked je taky poplatok v skolke a aj ostava materska,to tam nemaju preplnene? Zda sa mi to niejake divne,pretoze sukromne skolky su uplne plne a nikde inde neberu deticky,aby ostavala materska...... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

oriel
2. dec 2008

Sari,volala som Drahusi.... ze neprideme do konca roka isto.... taka bola zlata,ze nam drzi palce,ze sa mame potom ozvat.... 🙂 Len som sa zabudla opytat o fotocky,ze kedy budu.....

sara2
2. dec 2008

Ja som počula,že práve kvôli tomu rodičia trošku váhajú,že zaradzujú medzi zdravé aj choré deti.Neviem čo je natom pravdy,ale minule som sa stretla s jednou známou čo sme kedysi spolu robili a ona vravela pravý opak.Že dávala syna na Mierovku a preložila ho tam do sanatoria lebo že tu bol furt chory.A ona mi zas vravela,že každé ráno ich lekár prezrie a ak usudi,že dieťa je "prenášač" ,tak ho pošle domov.A teraz si vyber,kde je pravda.A keď som sa tam bola pytať,tak mi vraveli,že oni maju obmedzeny počet deti.Že nefunguju tak,že čo najviac deciek,ale max.15-17 deti na dve učiteľky a plus zdravotná sestra...
Za opytanie nič nedáš,tak to skús.Ale fakt sa aj ja poradím s dr. a uvažujem že bude do Nového roku doma.hoci môjmu mužovi sa to nepáči.Ten tvrdí,že čím skôr sa popasuje s bacilmy tam v škôlke tym skôr si zvykne.Ale daj ju tam ,keď vieš,že nieje 100% tne zdravá,nie?
A dnes bola Anička s deťmi tu na prechádzku okolo bytovky.A vieš koľko ich bolo? 7. Päť dievčat a dvaja chlapci....

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oriel
2. dec 2008

andrii,dakujem....... 🙂 🙂 🙂 🙂

emita
2. dec 2008

mirrinka tak to ťa musela malá riadne napáliť... v tom santóriu robí aj manželka nášho dekana a je to tá najmilšia žena akú poznám 😉

oriel neboj... keď jej to má pomôcť...

mirrinka
2. dec 2008

ja už sa neviem dočkať štvrtku,že čo mi v tom sanatóriu povedia....dúfam,že je to pravda a fakt majú miesto... 😉 išla by som už aj zajtra,ale chcem tam ísť s kamoškou,čo tam dáva malú a ona môže až vo štvrtok ☹

emita
3. dec 2008

no čo je čo je? vstávame!!! 😉 aspoň tí čo sú zdraví 😖

oriel
3. dec 2008

Dobre ranko..... teraz som prisla na to,ze nemam svoju karticku poistenca.... Niekde som ju musela stratit..... Dufam,ze ju vydaju na pockanie.... Takze o chvilku sa poobliekame a ideme...... Zajtra nas caka odber krvi.... a potom s vysledkami dalsie predoperacne vysetrenia..... Juj,uz teraz mi beha mraz po tele..... 😒 😒 😒 😒 😒

oriel
3. dec 2008

halooooooo,kde ste vsetky???????? 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

mirrinka
3. dec 2008

oriel,už máš tú kartičku?ja som si tiež myslela,že som stratila Lianku kartičku poistenca,tak mi na počkanie spravili druhú,ale nakoniec som mala dve,lebo aj tá prvá sa potom našla...jasné,že vo vrecku v mojej bunde,ktorú som na sebe už dlhšie nemala.....takto ja nachádzam aj peniaze....minule som vo vetrovke čo nosím len v jari a v jeseni našla 500 SK 😀 😀

sara2
3. dec 2008

Ahojte
Oriel bola so so Sárkou dnes v škôlke.Dostali sme látku a máme ušiť sukničku na vystúpenie.Na fotky som sa zabudla opýtať.Ale Anička chce,aby som Sárku dávala aspoň na pár hodín,aby sa naučila básničku a pesničku na to vystupenie.Zajtra máme kontrolu ,tak uvidím.Ale asi nie,pretože aj dnes kašľala horšie ako včera.A už druhú noc sa mi počurkala....a bola taká zlatá....zobudila sa na mokré a volá na mňa: "mamka ,rychlo mi daj suché pyžamko lebo toto sa mi veľmi spotilo" 😀 😀 😀 .Tak ju teraz budím každé 3 hodiny na nočník.
A ako vy,máte už predoperačné?

oriel
3. dec 2008

Mirri,mam,dali mi ju na pockanie..... chvalabohu,lebo uz som si myslela,ze s tym budu problemy a do nemocnice treba aj moju......... 🙂 Mne ju urcite niekde zapatrosila alebo stratila Lilka,lebo stale sa hrala s mojimi dokladmi..... 🙂 🙂 🙂 🙂 Sari,aj my sme dnes isli okolo skolky,ked sme isli po tu karticku,Lilka strasne chcela ist do skolky.... len jej hovorim,ze skolka je zatvorena,ze vsetky deticky su chore...... Teraz sa sama pyta do skolky,no uz to vidim ako v januari budeme zacinat uplne odznova ....cize s placom...... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ No co uz,len aby bola zdrava....... Predoperacne este nemame,zajtra ideme na odber a az potom s vysledkami na Aro,atd....

sara2
3. dec 2008

tak sa držte kočky.Zajtra mi zavolaj ,keď budeš mať čas.Ja ráno idem tiež so Sárou ku dr,ale okolo obeda už budeme doma.

mirrinka
3. dec 2008

ahojte...už hajkáte? 😉

oriel
3. dec 2008

Ja nieeeeee 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Predchvilkou som tu kukla,no nikde nikoho.....

mirrinka
3. dec 2008

ja tu ešte oxidujem 😀 😀 😀

oriel
3. dec 2008

Mirri,aj ja.... no uz to vzdavam...... dobru nocku...... Rano na nas myslite,Lilke budu brat krv...... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

mirrinka
3. dec 2008

dobrú....budeme na vás myslieť,držte sa.... 😉