Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

sara2
18. dec 2008

kurnik koľko chýb,prepáčte 😉

inna7
18. dec 2008

Ahojte dievčatá... 🙂 ďakujem za opýtanie... my sme boli u našich...sme piekli a pieklii a piekli... 😀 😀 😀 sme v pohode... a dúfam že aj Andrii.... 🙂 ..
Ja som prvykrat rodila v He...a aj posledny... a Sarku som rodila v Snine....ako hovoríte...ani mne sa nepáči že si v He nemôžte vybrať lekára...ale nejaký cudzí (ktorému ste v paži) vás odrodí...
Moje kámošky rodili v Snine a veľmi si pochvaľovali...tak som sa dala nahovoriť a neľutujem...ten prístup bol perfektný....a o lekárovi ani nehovorím...zlatý človek... 🙂
Je hrozné, ak umrie bábo...ta mamička chúďatko.... ☹

Malá už plače tak utekám....dobrú nocku....

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oriel
19. dec 2008

Andrii,fakt sme sa tu uz o teba a deturence vsetky strachovali.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ani ja sa nemozem stazovat na Humensku porodnicku,mozno ako pises ty,aj ja som mala stastie.... 🙂 🙂 🙂 🙂 Rodila som pri Dr. Buhajovej,bola uplne zlatucka.... taka kludna,tak super kludne rozpravala a utesovala ma.... Bolo to vsetko take rychle.... Do nemocky ma manzel odviezol bez bolesti o 01.00,okolo 1.20 prisli bolesti a o 3.10 uz bola Lilka na svete..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Innai,aj o teba sme sa uz zacali pomali strachovat...

oriel
19. dec 2008

A este ozaj,nemozem najst vrchnu cast z vianocneho stromceka.... Fakt dobre,vsak? Uz som prehladala uplne vsetko.... Celu povalu,fakt vsetko...... Dufam,ze neskoncila minuleho roku v kontajnery,ked som po vianociach upratovala....... ☹ ☹ fakt netusim....

inna7
19. dec 2008

Dobre ranko... 🙂
Oriel ďakujem...si zlata.... 🙂 🙂 🙂 ... Už zdobiš stromček? asi aj ja začnem skôr...maly je nedočkavy...a už začinaju chodiť navštevy...tak asi ozdobime skôr... 🙂 Noooo...bez vrchnej časti to bude asi chudačikstromček... 😅 skuš ešte kuknuť do krabice od stromčeka... 😀

noo tak to si mala fakt rychly pôrod...super...mňa nechali trapiť sa na tom otrasnom stole dosť dlho...a lekár lúštil križovky... 😠 ešte šťastie že bol pri mne manžel....bez neho by som to nezvladla...psychicky teda určite nie...

To dnes začinaju trhy..nie?? a vonku tak pršiiii.... idete?

mirrinka
19. dec 2008

ahojte 😉
jéj,andrii,inna,dobre,že ste sa ukázali...aj my už asi dnes ozdobíme stromček,lebo malá sa už pýta,že kedy ho už budeme mať...tak asi dnes 🙂

a čo sa týka humenskej pôrodnice,tak ja som na tom asi tak podobne ako andrii a oriel,nemôžem sa sťažovať,no ale bola som tam len raz,tak uvidíme nabudúce 😀 mňa odrodil primár Pavlovčin,bol veľmi milý aj ked sa o ňom hovorí,že je to taký postrach žien...prišla som rodiť presne na termín a on ma najprv chcel poslať domov,že ešte nie som otvorená ani na milimeter,ale potom si to "rozmyslel" a povedal,že ked som už tu,tak už to odrodíme.... 😀 😀 😀 tak mi pichli vyvolávačku a išlo to ako po masle...za dve hodky (o 16:28) už bola Lianka na svete...tiež som možno len mala šťastie,že to bolo všetko bez nejakých komplikácii.... 🙂 a rovnako ako inna musím aj ja povedať,že mi psychicky veľmi pomáhal manžel,ktorý bol celý čas pri mne 🙂 🙂 🙂

o sninskej pôrodnici neviem nič,ale zato viem niečo o michalovskej.teda aspoň z počutia - vraj strach a hrôza - poznám veľa mamičiek,ktoré z Michaloviec prišli rodiť do Humenného 🙂

škoda,že nie je chladnejšie - to by dnes nepršalo ale snežilo..... perinbabka,snež!!!! 😀

sara2
19. dec 2008

Ahojte mamaičky. 🙂
Od rána od deviatej do jedenástej som v tom lejaku jazdila.Našťastie prežila som to aj ja aj iní účastníci cestnej premávky 😀 .Dnes to bolo už dobré ani som sa nebála.A dokonca ma inštruktor aj pochválil na konci 🙂 .

A tiež sa pripájam do debatky ohľadom pôrodnice.U nás to bolo trošku špecifické.So mnou pri pôrode bola susedka-zlatá tetuška,ktorá kedysi na pôrodnici robila pôrodnu sestru.Tak ju tam všetci poznali.Tiež som rodila pri primárovi Pavlovčinovi.Pôrod však bol nekonečný takmer 13 hodín.Plodová voda mi odtiekla v noci o druhej a Sárka sa narodila pred štvrou poobede nasledujúceho dňa.Samotný pôrod bol rýchly.A čo sa týka kontrakcií furt som čakala ,že prídu horšie bolesti.Ale pre mňa šok nastal keď mi povedali čo so Sárikou je.Bola som jak zmyslu zbavená.A potom nás previezli na nedonosenecké a tam sme strávili 2 týždne a odtiaľ rovno do nemocky do BB na operáciu.Ale furt som mala tu v HE pocit v nemocnici,že každý nás len očumuje a nikto mi nepovedal,že čo bude nasledovať,nepomohli mi pri kojení a pod.Akurát raz prišla do služby staršia sestrička a tá videla ako sa trápim aj odsávam aj skúšam jej dávať prsník...a ona sa mi prihovorila,že tiež mala synčeka s rážtepom a ukázala mi čo a ako.A až odvtedy som sa cítila smelšia.Čiže chýbal mi ten ľudský prístup tam ☹

inna7
19. dec 2008

tak čo boli ste kuknuť trhy...?? ja som akurat vymrzla na cencuľ... 😀 😅 sa mi fakt oplatilo ist...kupila som až dvoje ponožky a dvoje pančušky pre deti.... 😖 😀 som sa normalne musela šmariť do vany.... 🙂 ale už je dobre...akurat tu s vami popiiijam kavičku...dieťa spiiiii....druhe pozera rozpravku....konečne oddych... 🙄 🙂 🙂

Sara...no vidiš...zaraz lietaš....ako my.. 😀

emita
19. dec 2008

no ja mám pocit že pre kojenie tu robia málo ☹ ale možno som len veľmi náročná. ale čo sa môjho pôrodu týka tak tiež nemôžem povedať krivé slovo... bola som tam asi 4 hodinky takže ešte sa dalo...

andrii inna, odľahlo mi že ste v poriadku 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
19. dec 2008

ty kokso rodiť s krámovými bolesťami to by som aj ja chcela 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oriel
19. dec 2008

Emi,peknucka fotka..... 😀 😀 😀 joj,viete co,ten vrch stromceka som nenasla..... mam pocit,ze sa minuleho roku vyhodil aj s krabicou po vianociach... Totizto,robil poriadky manzel.... a jemu sa vsetko zda nepotrebne.... tak predpokladam,ze ked videl druhu polovicu stroceka von,tak si myslel ze to je vsetko a krabicu vyhodil.... Neviem,netvrdim,mozno sa po vianociach dakde najde..... No my sme uz dnes aj tak postavili stromcek.... Svokrovci mali na povale.... Nieje sice najmodernejsi,no Lilka z neho ma obrovsku radost.... prave som dopiekla medovniky a aj kokosove rozky..... uz asi aj mna chytila ta pekarenska mania.......... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mirrinka
19. dec 2008

jéééj,emi, jakí ste kláááááásny 😉

sara2
19. dec 2008

Emi,jedna bomba ta fotočka 😀

inna7
20. dec 2008

Ahojte babky....pekné ránko vám želám.... 🙂 🙂 🙂
Emi, akí ste na tej fotočke vianočníííí....pekne zladenííí.... 🙂 🙂 🙂
Oriel...super..tak nahoď fotečky...medovníčkov a rožkov...nech sa inšpirujem...lebo ja už mám len zopár medovníčkov....asi budem musieť napiecť znova 😀 😀 😀

No idem hľadať stromček...a ozdoby..ach jaaj...kde ste.... 😅

emita
20. dec 2008

ďakujeme 🙂 ja som si ani neuvedomila že sme vianočne zladení 😀 😀 😀 ale tak môže byť.

sara2
20. dec 2008

ahojte.
u nás už vianočná nálada.Staviame stromček,pečieme a hrajú nám koledy. 🙂 Akurát sme len dve a s babkou lebo tatík je až do večera v robote a aj zajtra ☹
Bola som na trhoch na medovinu,mňam 😝
Oriel ozaj pridaj foto kolačikov.Ja už mám 6 druhov suchych a idem robiť kokosové ježe.Ale pojedáme ich ,tak neviem či vydržia... 😀

mirrinka
20. dec 2008

ahóóóóóóój 🙂 ejha,nejako to tu stagnuje 😝 už ste asi všetky vianočne naladené,čo? my sme to dnes tiež mali pestré,došol môj oco z Francúzska,tak celý deň sa len pije 😀 teda chlapi pijú a my tak po troške posmrkávame fernet so spritom,mňam 😀
ráno sme tiež boli trošku pozrieť v meste,lebo som chcela kúpiť bratom a manželovi tie tričká s tými nápismi - kabát,nirvana,iron maiden...viete aké,nie? oni len na tom nejako fičia,teda manžel až tak nie,ale vybral si aj on niečo 😀 😀 😀 aj stromček sme dnes už urobili,síce ešte len u našich,ale aspoň sme sa zabivili jak sme dávali sviečky 😀 manžel najprv vyskúšal či fungujú,fungovali,tak sme ich dali na stromček,potom všetky tie ozdôbky a cukríky a tak...a ked sme zhasli svetlo a znova to šli vyskúšať,tak sviečky už nesvietili 😀 😀 😀

v pondelok a utorok ešte ideme do škôlky a potom už len oddychujeme 😉

mirrinka
20. dec 2008

došol 😀 😀 😀 😀 😀 chcela som napísať došiel 😀 😀 😀 a nie zabivili ale zabavili 😀

emita
20. dec 2008

mirrinka to došol bolo super 😉 ja som dnes skoro nič nespravila lebo Šimonko nechcel spať celý deň. zaspal až o 17.00. tak som zvedavá čo bude v noci. stromček bude až v utorok večer aby stredu ráno už stál ale tak my sme iná veková kategória 😀 a piecť začínam až pondelok... zajtra dôjde bráško s Betlehemom tak sa tešíme ako malé deti. potom nafotím 😉

sara2
20. dec 2008

Emi,určite nafoť.A spýtaj sa bráška či za dobrú cenu neurobí na ďalšie vianoce aj nám.Myslím to vážne.
Mirri,aj mne sa to došol páčilo,ako z Oravy to vyznelo.
A s tými sviečkami...my sme mali 4 rôzne druhy a dnes sme zistili ,že nefungujú ani jedny 😒 ...

oriel
20. dec 2008

juj,vy uz urcite vsetky spinkate..... Ja som prave prisla domov... boli sme si s manzelom posediet,lebo po dlhom case prisiel domov jeho kamarat.... 😉 😉 😉 A k tym medovnickom... hm,uz ich mame aj ozdobene... no neslo mi to... cakala som,ze to pojde uplne super,uz som si aj planovala co budem kreslit a tak.... Neviem,cim zdobite vy? Ja som zdobila len tak sackom,no des... ☹ ☹ ☹ Ale chutia dobre a to je hlavne.... Aj som ten moj ,,vytvor sfotila,, mozno zajtra vlozim..... Uz idem asi spat.... no vypila som kavu,tak sa mi ani moc nechce.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ozaj,aj ja som bola rano na trhoch.... Sari,skoda ,ze sme sa nestretli,dali by sme si spolu medovinku.... teiz som po nej pokukavala.... no nedam si sama,nie??? 😎 😎 😎 😎 Kupila som len pernicky,trdelniky a aj Lilka si vybrala takych dvoch havkov na baterky.... boze,mali by ste tu dnes u nas byt.... stekot /lepsie povedane piskot/ jak v blazinci... No tak sa im tesi,ze az.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
DOBRU NOCKUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

sara2
21. dec 2008

ahojte 🙂
Nikoho nikde...tak asi máte veľa robotky.Ja mám dovarený obed a čakám svoju "posádku" kedy dôjdu z kostola.Poobede musím ísť mužíčkovi pomôcť do roboty a Sárka bude u bybky.
To počasie mi lezie na nervy...na chvíľu ráno snežilo,mali ste vidieť Sárku jak kričala od radosti.Myslela si,že už pôjde lyžovať 😀
pekný deň.

mirrinka
21. dec 2008

ahojte 🙂
sari,to vážne? v Humennom snežilo? my sme 25km od Humenného a tu len leje a leje....fuuuuj 😝 ale aspoň vyhrajem šampanské,lebo sme sa so sesternicou (Liankinou krstnou) stavili,či budú Vianoce biele....ja som vravela,že nie,ona že hej....tak asi som vyhrala,aj ked ešte chýbajú 3 dni,no pochybujem,že sa dovtedy niečo zmení... 😝 😅
oriel,tvoja Lilka je rovnako stará ako moja,tak sa ťa chcem opýtať,že či ti chce čurkať do nočníka,lebo Lianka už absolútne odmieta nočník,už chce chodiť len na zakod(tak ho ona volá) 😀 potom si vždy chce poutierať pišulku a minie asi pol kotúča toaltného 😀 a samozrejme,splachovanie to je jej 😀 to musí urobiť aspoň dvakrát po sebe 😅

idem papať,mama navarila 😉 😀 😀 😀

emita
21. dec 2008

miri ale veď to je super že chce na záchod... ja som tiež dnes nevarila. ideme k rodičom-už odchádzame 😉

oriel
21. dec 2008

mirri,odkdy zacala chodit do skolky,tak je to tak,ako pises ty,len zakod /aj u nas/.... No ked je zapozerana do dvd,tak je super uz a jnocnik.... 🙂 🙂 🙂 🙂 S toaletnym tiez to iste... u nas ide toaletny ako na dracku...
ll