Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

lenka78
autor
18. júl 2006

som jedina? ☹

janeette
4. feb 2007

Ahoj Lenka.Ja budem mať bábetko až v apríli,ale chcela som ťa potešiť a odpísať ti.Ps.V Humennom je to múka,že?Ja mám možnosť ostať vo Zvolene(odtial mam muža),ale domovina ťahá,presvedčila som ho na to.Su tu aj lacné byty a podnájom.

janeette
5. feb 2007

no...vidím,že veľa sa vás tu z Humenného neak nepohybuje 🤐

luciaj
8. feb 2007

ja sa rada pridam do debaty s mamickami, tehulkami a snazilkami z HE 😀 hoci byvam v BA, dusou som stale humencanka🙂

janeette: je to super, ze si sa mohla prestahovat domov, lebo nam sa to nepodarilo, nemame v HE ziadne moznosti na pracu, a teda aj vidina lacnych bytov je nepodstatna. a ty s manzelom ako? teda ty budes urcite na materskej a manzel si nasiel pracu bez problemov?

janeette
8. feb 2007

no,neaký ten mesiac budeme bývať u našich,dokiaľ nepríde prvá výplata,a potom do podnájmu s pomocou našich,a potom sa nám snád podarí kúpiť na pôžičku neaký 1,5izbový alebo 2.izb.bytík.čo sa týka práce,tiež by sme ťažko hľadali prácu,čo ide nad 10.000.-sk,keby moj otec nemal známosť.Na východe je to mizerné,lenže vo Zvolene by som nedokázala žiť,je to veľké rozťahané mesto,ked chceš ísť do mesta 12sk autobus.všetko je daleko,drahý podnájom,drahé byty,tiež tu nieje tolko práce.To v Humennom všetko popri ruke,však holky?... 😀

luciaj
9. feb 2007

to je pravda, ze keby som sa mala rozhodovat, kde zit, ci vo zvolene, kde je vsetko drahe a nie je praca alebo v HE, kde je to omnoho lacnejsie a tiez nie je praca, ale za to su znamosti, co vzdy pomoze ... volila by som urcite HE ako ty. niekedy mi je vazne luto, ze soim bola nutena odist, hlavne ked som doma na dovolenke, je mi tak straaasne dobre a potom musim odist, je mi vzdy clivo (a casto aj slzicky sa vykotulaju 😢 ) ... ale potom ked pridem do BA, do svojeho bytiku, kde sme si uz zvykli a zalozili rodinku, je mi to jedno, kde som, dolezite je, ze s mojim manzelom a drobcekom v brusku 😅

ako si sa vlastne dostala z HE do zvolena? chodila si tam do skoly? a kde ste mali svadbu? na mojasvadba.sk som ta sko humencanku nezaregistrovala ...

janeette
9. feb 2007

čauko Luci!S milým sme sa spoznali v Plzni,ked sme tam robili.No a ked už bola láska na svete tak dialka nebola prekážkou.Svatbu sme mali vo Zvolene,aj ked zvykom je,že v bydlisku nevesty.No a to si mala vidieť-vychodňare vo Zv.Poriadne im ukázali,ako sa robí svadba.Na mojasvadba.sk ešte nemám fotky,ale v blízkej dobe tam dáme zopár.Ináč-mladý tu pri mne vysáva,ta neje mi dobre?

luciaj
9. feb 2007

fuuha, ty si uz doma na materskej? sa mas ... a manzela mas pri sebe ... proste tebe je hej 😀
ja sa uz neviem dockat leta, lebo mi to pride tak straaaasne dlho tych 40 tyzdnov, som nedockava a uz sa tesim na mimco, najradsej by som len bola doma, chystala vecicky, surfovala po nete a nakupovala ... vobec sa mi nechce byt v praci a sustredit sa na pracovne zalezitosti 😠
kedy sa budete stahovat? v Lubisi mam byvalu spoluziacku zo ZS. Vola sa Monika ale priezvisko si uz nepamatam 😨 a okrem toho tam ma nasa jedna znam svoju mamu a mala som od nej zo zahrady na svadbe barvinok 😅 takze jednoznacne je HE male 😀 😀 😀

janeette
9. feb 2007

no na materskej nesom,lebo mi chýbalo do 270 asi 20 dní,tak mi materskú neuznali.ale to,že mám mužíka doma,to je vážne lahoda.Na východ ideme 20-teho teraz,čakáme na výplatu.ja už sa neviem dočkať.Len svokra je mimo,lebo jej beriem synáčika preč daleko od nej.Ja z Ľubiši veľa ľudí nepoznám,ja som tam len málokedy zbehla,ked ešte babka žila.A ty si z ktorého sídl v He?Ozaj ved v Blave vraj stojí lístok na mhd 18sk.A ty máš muža z Blavy?Z fotky mi pripadáš neaká známa,len ty si asi staršia ako ja,že?ja mám 21.

janeette
9. feb 2007

Ty si v 9tt,býva ti zle na žalúdku?mne bývalo strašne vždy ráno ,ale nikdy som nevracala.Potom sa to v 4.mesiaci ustálilo.Teraz ma pre zmenu bolia dosť kríže...Proste vždy niečo.Počula som,že ked má žena chuť počas celého tehu na čoko a sladké a ked jej nechutí kyslé,bude to dievčatko.ja som ten prípad.Kyslé som predtým mala rada,no teraz sa mi hnusí,hnusia sa mi aj jogurty.a doktor mi potvrdil dievčatočko.Predstav si,otec pri pôrode stojí 500.-sk v He.

luciaj
12. feb 2007

janeette, ako vidim, cela debata v teme HE je len medzi nami dvoma, trbalo by to tu ejako rozbehnut ... idem napisat do temy porodica v HE, ze tu mame spolocnu temu HE 😀
Ja som z HE z Kudloviec a ano, som starsia, mam 28, uz 😠 😠 😠
Zo svokry si nic nerob, ved ona pochopi, ked sa vam bude darit a budete stastni, ze jej syn sa ma uuuplne najsuper tam, kde je jeho zena a dcera 😅
Pokial ide o pritomnost otca pri porode,, aj v BA to stoji 500 Sk a epi dokonca 2500 Sk. a to nehovorim o nadstandardnej izbe, 2000 Sk na noc, ked chces byt na nej sama, prip. len s muzom ... no co uz, si nevyberiem. a aj MHD je tu drahe, ale bez toho este mozem chodit autom, co v podstate nie je tiez lacne a v tych zapchach po BA ani o moc rychlejsie ... a peso by som sa daleko nedostala 😀 ale nestazujem sa, uz som si na to zvykla. je tu zasa omnoho viac prilezitosti na pracu, novy byt, kulturu ... no proste vsetko. hoci mi HE hrozne chyba (ideme tam na viken 23ho, sa uz mooooc tesim, najma ze nasi konecne uvidia, ako mi rastie brusko 😅 ).
od 6tt do 9tt mi bolo rano hodne hodne zle, hoci som tiez nevracala a bolo to aj cez den ... ale nasla som si recept, ked som nemala prazdny zaludok, tak mi nevolnost presla. takze som musela stale nieco jest, co sa samozrejme prejavilo na mojej vahe 😲 som zvedava, co mi povie lekarka, ze od zaciatku tehu som pribrala uz 2 kg 😲
nejake speci chute na sladke alebo kysle zatial nemam, ale to asi este len pride a podla toho budem vediet, ci to bude chlapec alebo dievcatko 😀

adicka
12. mar 2007

Ahojte,tak ja sa kvam pridavam.Mam taky pocit,ze Humencanky vela nesurfuju,kedze sme tu iba tri.Lucijaj,vidim,ze ste uz popracovali na babatku 🙂 Ja mam termin na druhy tyzden v piatok,tak sa uz chystam ,zajtra idem do porodnice na poradnu a chcem mu oznamit,ze mam zaujem rodit epiduralom,tak som zvedava ako to prebehnme.tiez si beriem nadstandartnu izbu,Je pekna a je to lacne u nas,v Ba to maju riadne drahe.

lenka78
autor
16. apr 2007

Ahojte,uz som ani nedufala,ze sa niekto ozve.
Ahoj,Lucia,Gratulujem!!! 🙂
Vidim,ze ste sa uz dlho neozvali.
Ja mam 2,5 roc. chlapceka Chrisa.Teraz sme v Humennom.S moznostami pre deti je bieda.Este dokonca aj to jedine ihrisko pri kaske je rozbite a trcia tam klince,labilne dosky,smykalka vytrhnuta,takze ak si chcete dieta doriadit,nech sa paci.V CVC-ku este funguju,no priestory su male.Je to vhodne pre male deti.
My byvame na trojke,niektore preliezky funguju a piesok este minulorocny.
Najnovsie sme sa rozhodli pre tury,no niekedy su v lese neprijemni navstevnici.
janeette s luciaj sa rozpravali o praci.pripojim sa tym,ze Chrisa som supla do sukromnej skolky,aby si zvykol,lebo som chcela pracovat,no od januara som este zamestnanie nenasla.manzel po mizernej vyplate je zase vonku,teraz je to Irsko.takze sme doma dvaja.No asi odideme vsetci prec.rodicovsky prispevok mi skonci v auguste.
Luciaj,Jitka ma dvojicky Barborku a Tamarku.Uz aj nastupila do prace po pol roku.Sem-tam pride Igor s malou.
V porodnici sa vraj vela zmenilo,su vraj milsi a izby su uz oddelene.Ja som rodila na cisarak,lebo Chris isiel von nostekom.mna ta jazva niekedy boli aj teraz.No skoro ju nevidno.Kojila som rok,odstavil sa sam.

iwett
18. apr 2007

Ahojte so z Košic.Ale začiatkom maja sa chcem odstahovat do Humenného s priatelom.Rada by som bola keby mi niekto napisal za kolko v He davaju do podnajmu 1 izb.byty.Lebo na nete to neviem nájst.Díkkkk 😉 😉

majina.b
19. apr 2007

Iveta,
http://podvihorlatskenoviny.sk/test/admin/data/...
alebo
www.humenne.sk
pod písmenom R, realitné kancelárie

lenka78
autor
6. máj 2007

Humenčanky,aký máte skúsenosti s miestnymi škôlkami?Chris chodí zatiaľ na súkromnú na Duchnovičovu,no neviem...máte skúsenosti so škôlkou na trojke? ☹

lenka78
autor
6. máj 2007

janeette,to Humenne je fakt male.Ved sme boli z jedneho vchodu!uz je asi Slavka na svete.Gratulujem!

tereza78
10. máj 2007

ahoj Humenčanky pridavam sa k vám, vidím že nás tu je malo, som priamo z He potvrdzujem, že možnosti aktivit s malym babom su tu naozaj nulove 😠

luciaj
11. máj 2007

Caute kocky,
tak co noveho v HE? uz sa vsetky tesite na leto s detickami, co??? vidim, ze tato tema je naozaj akasi zaspate, nikto tu nechodi ☹ zeby bolo tak malo tehuliek a maminiek v HE??? 😠 ja sa chystam na cely buduci tyzden na dovolenku do HE, tak sa tesiiiim 😅

btw. kde v HE by som mohla kupit nejake tehu oblecko? tu v ba sa mi zdaju niektore ceny hodne prehnane 😠 , tak by som chcela vyskusat v HE. Poradite mi? dakujem

lenka78
autor
13. máj 2007

Ahojte,

na buduci vikend organizuju Nase slniecka program.Oplatilo by sa podporit.Z rozpravky do rozpravky.Na KAS-ke je putac.
V He je mamiciek dost,no...neviem.Asi su vzorne mamicky a vsetok svoj cas venuju detickam. 😉 Vsimli ste si,ze Daisy kupili nove hojdacky?Dokedy ostanu ciste?

luciaj,ked som bola tehotna,tak som v He nic nezohnala,no Jitka to riesila modnymi bluzockami,trickami,ktore boli a su este stale in.Vies,tie prestrihnute pod prsiami a volne v pase.No zda sa mi,ze v jednom z podchodov v meste je obchod pre tehulky.Asi ako je Tramontana????Fakt si neviem spomenut. 😒

A este

VSETKO NAJLEPSIE NAM MAMICKAM!!!MDM 13.5. 🙂

tereza78
14. máj 2007

Ahojte,
presne tak je to v jednom z podchodov na pešej zone tehu oblečenie a ešte oproti všeobecnej zdravotnej poisťovni na mierovej v tom obchode pre detičky. ozaj ake boli včerajšie oslavy mamičiek?

majina.b
14. máj 2007

Tehu oblečenie predávaju aj v textile/ neviem názov predajne/ medzi papiernictvom a potravinami na pešej zone.

adicka
14. máj 2007

ahojte humencanky.no konecne tu niekto aj je.vidim,ze temata su slabsie,tak tu stranku aj malo navstevujem.Lucijaj,myslim,ze v He si nieco vyberies,na pesej zone su obchody pre deticky a da sa tam pekne vybrat a nakupit.neviem,ci si este pamatas,pisali sme si na stranke moja svadba-bola som vtedy v Irsku.

tereza78
16. máj 2007

ahoj mamičky, ako trávite dni so svojimi ratolesťami? je tu možnosť využiť bazen s detičkami alebo podobne aktivity? existuje tu aj niečo ine ako Daisy pre mamičky s deťmi?
mam 2,5 mesačnu kočku a chcem ju aktivne voviesť do života napr. kurzy plávania, mate niekto skusenosti s tym, alebo niečo podobne, nechce sa mi stale vysedavať v Daisy a kočikovať po pešej zone. ako ste na tom vy?

luciaj
24. máj 2007

ahojte humencanky, tak s pychou oznamujem, ze budemem mat dievcatko - Julku. 😀

Leni, ked prideme do HE, Chris bude jej flajel 😀 😀 😀

ako sa inak mate? co noveho? janeettee sa neozvala, ze ako v porodnici?

zade
26. máj 2007

luciaj - nelmi pekne tehu oblecenie som videla v Krosne /v Polsku/ za nedkutocne ceny. Bluzka za 500, rifle za 600, kostym na leto za 900.
Tak aspon na inspiraciu 🙂

adicka
27. máj 2007

ahojte 🙂 mame sa fajn,cas s malym ubieha,je to super.Blahozelam,planovalii ste dievcatko?Janette sa neozvala,kazdy den tu nakukujem ci nepise.Zrejme nema cas pri malickom,viem ake to bolo ked som sa vratila z porodnice ja.Luci myslim,ze nemusis ani tehu oblecenie,teraz v lete maju krasne trika-volne,take mamickovske,a aj satky,kratasy.Ja som bola tehu v zime a ziadne tehu oblecenie som nekupovala,nejake rifle-tricka a tak.A teraz v lete mas vela moznosti. 😉

lenka78
autor
30. máj 2007

Ahojte, ked som precitala o kurze plavania,tak som sa pousmiala.Ja som tiez mala velke oci,no v He nic take nie je.Je akurat nova palacinkaren so super sluzbami a maju tam kutik pre deti.Domcek a tak.V meste v podchode za byvalou humens.pekarnou ako su polovnicke potreby.Inac maju to manzelia z agentury Dvaja a je to tam fakt super.Obsluha,palacinky,prijemne vystupovanie,atmosfera juhomoria... 😎

Luciaj gratulujem!!!!!zmluvne podmienky k sobasu s Juliou dohodneme 😀

lenka78
autor
30. máj 2007

Vidim,ze na net chodia Humencanky. Prosiiiiiiim,ma niekto skusenosti so skolkou na trojke a na Duchnovicovej????????????? 😒

majina.b
31. máj 2007

škôlky na 3- rovnaká úroveň.,
duchnovičova je súkromna.