Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

oriel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oriel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirrinka
12. máj 2008

Ahoj ahoj ahoj.....konečne som doma - tak aj popísať by už trebalo 🙂 😉
Boli sme totiž u našich na dedine,tak malá sa aspoň poriadne vybláznila....za posledných 5 dní chodila spať až okolo desiatej ,čo doma už o pol ôsmej dávno spí 🙂
Emita,čo sa týka tých plienok tak ja malej kupujem Clever z Billy a som maximálne spokojná - a tiež minieme v priemere 3 - 4 na deň.Jednu ráno,jednu okolo tej jednej a potom ďalšiu až na noc.Vychádza mi to akurát dobre, lebo Lianka hneď ráno jak vstane tak do tej počúranej asi kilovej plienky z noci poriadne naloží a potom mám až do obedu pokoj 🙂 😅
dagsty,tiež držím palce - zmákneš to ľavou zadnou 🙂

robodracica
12. máj 2008

Mirrinka: 3 plienky na deň? 😖 Hrôza, des!!! To si teda ani neviem predstaviť, ako s tou kilovou plienkou Tvoja dcérka chodí. Sak ju musí mať až medzi kolenami. 😝 Ja som vždy prebaľovala približne 5 krát denne, v nemocnici na detskom oddelení sa prebaľuje pri každom krmení t. j. každé 3 hod.Ak by si tam s dcérkou ležala a by Ta tam videli dcérku prebaliť 3 krát za deň, tak Ta tam "zožerú". Co šanuješ dávať peniaze za plienky? Asi by bolo treba Teba posadiť na pol dňa do tej počuranej plienky!!! 😠

mirrinka
12. máj 2008

No robodracica,tak to si asi nepochopila čo som napísala...treba lepšia čítať,drahá!
Tá asi kilová plienka je z noci - a v noci svoju malú neprebaľujem,lebo sa jej to nepáči a hned sa zobudí... 😒
Tak druhýkrát kým začneš urážať - prečítaj radšej dvakrát.OK? 😠

robodracica
12. máj 2008

Po troch prebaleniach denne, ma každa plienka tak či tak kilo, ak má dieťa normalny pitný režim. Ved si napísala že prebaľuješ ráno, okolo 13.00, a potom večer. Vieš čo, ked budeš mať menštruáciu, tak si vymeň vložku, ráno, naobed a večer. Babka k babce budú kapce. 😀

mirrinka
12. máj 2008

Ak si taká múdra,prečo nenapíšeš nejakú knihu.Možno by sa mnohé mamičky "poučili" z tvojich "skúsenosti"...Skús si prečítať vyššie,koľko krát prebaľuje svoju dcéru napr.oriel...ja som tam našla 3-4 krát...
A ty si takto meníš vložky,ak vieš,aké to je?
Moje dieťa má normálny pitný režim( keďže chodíme na nefrológiu,tak to musíme dodržiavať) a každú hodinu jej kontrolujem plienku či nie je mokrá...ak nie, načo zbytočne meniť.. a okrem toho si sadá aj na nočník 😝
A ak si si taká istá že po troch prebaleniach denne má každá plienka tak či tak kilo - potom to musíš asi veľmi dobre poznať ☹

mirrinka
12. máj 2008

a ešte niečo robodracica: prečítala som si všetky tvoje príspevky - a zdá sa mi, že si nejaká "múdra"
bola si tu len chvíľu a už si sa pustila do janky33 a emity.chodíš tu kritizovať ostatné mamičky? myslím,že žiadna to nepotrebuje - pretože každá matka asi najlepšie vie čo je a čo nie je dobré a správne pre jej dieťa 😠

dagsty
12. máj 2008

Ježiš baby snáď sa nám tu nebudete hádať.... ☹ ☹
Veď táto stránka je určená pre nás - pre maminky - aby sme si navzájom pomáhali , a nie si tu niečo vyčítali. A to akože nechcete nikdy urobiť nejaké stretko???? To ako sa potom na seba budeme pozerať? Alebo žiadna neprídeme??? NO. no.no!!!!!! ☹
Takže hlúposti preč.... a bavme sa o niečom príjemnejšom. Síce ja momentálne nemám o čom, lebo o tri dni mám tu blbú matiku... Takže sa mi už parí z mojej hlavy..... 😉 😉 😉 😉
Ale po štátniciach milé dievčatá urobíme nejaké stretko, o.k????? 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

Baby , nehádajte sa tu!!!!!!!! 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

Moja malinká je nachladená a k tomu má aj zápal očka.... dostala krém na oči modrej farby... Tak si viete predstaviť, ako vyzerá, keď jej natieram očko..hi.hi.hi... 🙂 🙂 🙂
Manžel odišiel k mojim rodičom , maličká je u svokry! Každý mi vytvára podmienky na moje učenie. Akurát mám doma svojho chlapčeka Nikolasa, ale on je taký zlatučký, že dovidenia. Teraz som mu objednala pizzu a ide sa učiť. Áno objednávam stravu, lebo o varení v tomto čase nemôže byť ani reč....hi.hi.hi
Po štátniciach im budem variť do ošalenia....hi.hi.hi 😉 😉 😉 😉 😉 😉
Tak sa majte prekrásne ....cmuk.cmuk.cmuk
PS: Robodračica, daj nejaké fotečky, hmmmmmmmmmmmm. 😎 😎

mirrinka
12. máj 2008

Máš úplnú pravdu,dagsty....toto fórum nie je na kritizovanie ostatných a nejaké výčitky 😉

robodracica
13. máj 2008

Ja som sa do nikoho nepustila, len som jej napisala že jej syn pribera malo, čo bola aj pravda. A myslim si ze by mi dal za pravdu aj každý rozumny človek ktory si vie v hlave prepočítať kolko ma dojča priberať.Alebo máš pocit že som písala nerozumne?
A ak napišem svoj nazor, prečo si myslíš že sa hned do niekoho púšťam. Ved život nieje len o ťahaní motúzikov popod nos, ale tvrdá realita.
A čo sa týka mojej "MÚDROSTI", tak si dovolim tvrdiť, že som vcelku sčítany človek s dosť širokým rozhľadom, a možno raz napíšem aj tú knihu.

S Mudr. Ivankovou sa poznám. 😎

Dagsty: Fotky na net zásadne nevešiam. 😉

majina.b
13. máj 2008

no pekne sa rozprúdila debata.......k tým plienkam, miri nie je jediná čo použije len X- kusou denne, aj moja suseda prebaluje len 3 krát denne.perlička na záver : raz som s ňou aj jej synom išli von pred obedom, a malí stašne zapachal od stolice, a ja jej hovorim , že sa je po.... a ona nato že vie , ešte po raňajkach ale že mu plienku vymení až po obede, to ma uplne odrovnalo.
my sme mali spotrebu plienok strašnú, da sa to porovnať skoro s používaním bavlnených, a to som používala len pamp. mala som raz zakúpené clever a nemohla som sa ich zbaviť.

ak sa môžem vyjadriť k Robod.. mne sa nezdá premudrela, skôr racionalne uvažujúca, buď to vekom, lebo skusenosťami

Sara čo je stebou?

DAGSTY držim všetky prsty....veľa šťastia...


PS. ak som sa niekoho dotkla svojím názorom tak...pardon

oriel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anaidka
13. máj 2008

ahojte.. 🙂

ja by som sa vas chcela opytat, ci nahodou nepoznate Katku Samelovu (za slobodna) z Humenneho? 🙂 dakujem vam!

mirrinka
14. máj 2008

Ahoj 😎
robodracica: si sčítaný človek? 😀 ale asi čítaš len príslovia,porekadlá a sem tam nejaké citátiky,že?
a čo si chcela povedať tým,že sa poznáš s Mudr.Ivankovou? Myslíš,že si jediná kto sa pozná s nejakým doktorom?

majina.b: ak tvoja susedka mení synovi plienky len tri krát denne ak treba aj viac,tak to určite nie je môj prípad... ak sa moja dcéra pokaká 10 krát,tak jej ich vymením 10 krát...ale ako písala oriel, načo zbytočne meniť suchú plienku... Lianka sa hneď ráno ako vstane vykaká a to je všetko - takto to má už asi zaužívané.samozrejme,že občas má aj nejaké tie hnačky alebo zje niečo čo jej dopomôže aj k ďalšej pokakanej plienke,ale to sa stáva veľmi málo.

oriel: dala si zaočkovať Lilku proti pneumokokom? ja by som chcela ísť v piatok,lebo vraj do zajtra v celom humennom nie je vakcína 😠 a kamoška mi vravela, že dve detičky čo chodia do škôlky s jej malým majú pneumokoka,tak sa toho veľmi bojím.

emita
14. máj 2008

ciii to čo sa to tu robí? 😒 Och a to som začala ja mojou otázkou? 😢
čo sa nášho priberania týka tak podľa doktorov "prospieva hranične" ale ja s tým nič nenarobím, lebo už je aj dokrmovaný(ak treba) a pred týždňom mal rovných 5kg-ani o gram viac 😀 . Vidím to tak, že on vždy bude takej "atletickej postavy" po ockovi.
Ale som sa chcela pochváliť: už nemusíme baliť naširoko 😎 . Joooj paráda bo ho bolo čím ďalej tým ťažšie baliť-hrozne to nemá rád.
Ja by som bola za stretko 😉 . Len neviem čo na to Šimonko. Poslednú dobu nám vie riadne vyvádzať v kočíku... Susedia si o nás musia myslieť... No čo-na pokoru. Ale tak zase keď má chuť tak vie aj pekne ležkať alebo ešte lepšie pospať.
Janka tu dávno nebola ale sa mi zdá že raz spomínala že ide do Poľska na buginu(či šporťák) tak by ma zaujímalo že ako dopadla, lebo aj my by sme chceli ísť. Och, náš kočiar má 20kg: som si nemyslela že s malým to bude až taká váha (bývame do kopca ☹ )
Viete že pneumokoka môže dostať aj po očkovaní? Ja neviem či očkovať. Teraz isto nie (veď my máme ešte časuuuu)

majina.b
14. máj 2008

http://koktail.pravda.sk/sk_kzdravie.asp?r=sk_k...

EMI, my sme buginu pôvodne planovali zakupiť v PR, ale ma kamoška odradila od nakupu a presmerovala ma do košic na blšak, kde sme ju aj kupili, cena s kusakom/navlekom/ aj plaštenkou nas vyšla na 2600 sk.

skus niečo na nete, ale mne sa zda že Šimonko je na bugi ešte maličky, toť môj názor

emita
15. máj 2008

Majina my chceme kúpiť nejaký ľahký kočiar ale aby sa v ňom dalo ležať-až na leto. Aj tak už prenosnú tašku z kočíka budeme musieť tak za mesiac vybrať, lebo Šimonko je taký dlhý (keď už nieje balený na širiko) že tam má asi 5cm miesta keď vystrie nožičky 😖 .

janka33
15. máj 2008

ahojte,kocky 🙂

tak sa zhlasim po dlhsej dobe...malej isli horne zubky,tak bola nervozna,1 sa uz prerezal a dalsie 3 este nie 😒 konecne bolo pekne a teraz uz prsi,no aspon bude lepsi vzduch 😉
my sme boli na sportovy kocik v Ke,no nic sme nekupili a nakoniec sme kupili buginu tu v HE,ako vzdy 😀
a mna jak na potvoru v nedelu stipla osa,ruka mi napuchla jak balon,no uz sa to pomaly zmensuje,ten opuch,no hroooozne to svrbi

prajem pekny dnicek 😎

emita
16. máj 2008

dagasty tak čo sa nechváliš? Oslavuješ? 🙂

emita
16. máj 2008

dagsty... som sa pomýlila 😉

oriel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dagsty
16. máj 2008

Sevas dievčatá, dikes za podporu....
Od včera som Mgr. "Dagsty"... Ozvem sa zajtra, lebo práve mi zvoní návšteva, ideme oslavovať.
Ešte raz ďakujem......
😉 😉 😉 😉 😉

oriel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majina.b
17. máj 2008

Mgr.Dagsty- gratulujeeeeeeeeeeeeeem!!!!!!!!!!

emita
17. máj 2008

Tak blahoželáme Dagsty. Užívaj si ten slastný pocit keď sa zrazu nemusíš učiť....

mirrinka
17. máj 2008

Aj ja sa pripájam ku gratulantom....Super! Musí to byť skvelý pocit mať už to všetko za sebou,že? Skoro ako po pôrode 😀 🙂 😉

oriel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oriel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka78
autor
19. máj 2008

Mgr.Dagsty,vitaj medzi nami.Gratulujem,aj ja.