Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

sara2
15. apr 2010

zuzu to ti fakt prajem aby vám to ostalo.Moja bola nadšenkyňa ovocia a zeleniny.Žiaden problém s ničím nebol.A dnes ju nutim jesť lebo okrem jablka a uhorky nezje nič.Sama,ale nasilu musí.Robím jej kaše ovocné a mám super knihu od kamarátky a tam su fakt suprové receptíky od malinkych drobcov až po detí do 6 rokov 🙂

emita
15. apr 2010

Ja neodsávam, som odsávala pri Emilke ani nie 10 krát. proste nemám čo. ja som stále mala problém skôr s tým že mlieka bolo málo. asshanti, nepodliehaj tomu že musíš mať naliate prsia aby sa malý napapal. Ja som to začala robiť pri Šimonkovi som si povedala: dokrmím, potom bude viac mliečka a to bol začiatok konca lebo mliečka bolo stále menej a menej... Teraz som zvolila inú stratégiu: keď sa mi zdá že sa málo napapala, dám jej hoci za hodinku znovu... čím viac budeš kojiť tým viac budeš mať mliečka 😉 😉 😉 neboj sa 🙂 🙂 🙂

Šimonkova postieľka je suprová. Normálne závidím 😀 😀 😀 No ale Emily nemohla zaspať - v kuse sa chcela stavať... celý deň nič iné nerobí... 😀 z tejto fotky sa tak smejeme 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
16. apr 2010

Dobré 🙂
ďakujem 🙂 vidno že v noci 5x vstávame, že? 😀 😀 😀
chcem sa spýtať či máte niečo na stene aby na deti od steny neťahalo. a čo?

seuska
16. apr 2010

Ahojte kocky. Dakujeme za gratulacie, sme stastní rodicia. Vo stvrtok sme prisli z porodky, mala je uzasna. Vcera sme boli u lekarky sa ukazat, tak bohuzial dokrmujeme, ja si odsavam mliecko, ale nie je to bohvie co ☹ Neviete mi poradit kolko vydrzi v chladnicke materske mlieko? Chceli by sme ist s malou cez vikend ked bude pekne na hodinku - dve von. Neviete ci sa to moze s takym tyzdnovym babatkom?
Oriel krasne fotky z krstin, kocky ste vsetky tri 🙂
Emita ta fotka nema chybu, fakt som sa nasmiala 😀 Emi je rozkosna...
A tu je nasa:

emita
16. apr 2010

Jeeej aký krásny drobček 🙂 mliečko v chladničke vydrží 24 hod. a čo Saška nechce papať od teba ☹ ja som bola s Emilkou prvýkrát vonku keď mala 11 dní (v auguste) so Šimonkom až po 3 týždňoch (vo februári)

seuska
16. apr 2010

Nevie sa poriadne prisat mala, len sa trapi hneva a nervaci, mam take vtiahnute bradavky a strasne to boli, tak skusame odsavat a dokrmujeme Nutrilonom, nechcela by som prist o mliecko tak aspon takto to riesime zatial... skusam ju prikladat uvidime ako nam to pojde dalej...

emita
16. apr 2010

tak len vydržte, dúfam že to časom pôjde 😉

sara2
16. apr 2010

seuska,vraj sa dá kupiť pomôcka na vytiahnutie bradaviek.Neviem nič konkretnejšie,ale vraj sa to nosí riadne v podprske a pomáha to pri vpadnutých bradavkách....skús sa poinformovať. 😉

rejoice
16. apr 2010

Ahojte :o)
Seuska gratulujem, a prajem hlavne vela zdravicka.

My sme mali v sobotu krstiny, uz tu mam konecne spraveny aj album s Mariannkou :o)
V stredu sme boli na kontrole, tak vsetko je v poriadku a pribrala 350 g, tak sa tesim, lebo ju vobec neprikrmujem, ale zato ju mam dost casto pri prsniku. Ak sa mi zda ze ma nafuknute brusko tak jej ho pomasirujem Pupikom aj jej dam kvapky Infakol. Aj vy davate svojim babatkam kvapky Kanavit (zrazanlivost krvi) a Vigantol (vitamin D3)?

asshanti - Alex je zlatucky, pekne ti rastie, moja Mariannka tiez v noci nekaka az rano sa poriadne vykaka :o))) ja malu neprikrmujem ako som uz pisala, len jej stale davam prsnik, a tiez si myslim ze je prazdny, nieje naliaty, uplne makky ale mala z neho dokaze tolko vysat ze az vygrcne. Ja pijem aj rozne cajiky na podporu tvorby mliecka, skus aj to ak ich nepijes. Mne chuti ten od Hipp.

seuska
16. apr 2010

Rejoice dakujem, aj ja Vam gratulujem k Mariannke je nadherna na fotockach... 🙂
Nam dala doktorka EspumisanL 3 x denne a ten Vigantol tiez berieme...

marcelka123
16. apr 2010

Ahojte dievcata...

Hladam si porodnicu a informacie a chcela by som ist do Humenneho...
Nemate nejake cerstve info o aktualnom stave?? Hlavne odporucit nejakeho dobreho porodnika, co treba zobrat do porodnice, trosku povzbudit, ze su tam trpezlivi ak spanikarim 🙂)
A ceny? Za nadstandardnu izbu, epiduralku, partner pri porode a nejake vase tipy a odporucania co by ste chceli dostat ak by ste sli prvykrat rodit???
Dakujem za odpovede, dufam, ze nejake budu 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rejoice
17. apr 2010

ahoje:o)
emita- Emily je na tej fotke fakt podarena, zlatunka je :o) a uz aj chodi?
andrii - dakujem !o)
marcelka123- ja som rodila nedavno v HE, doktora som nemala vybaveneho ziadneho. Rodila som pri doktorke(je mi luto ale neviem meno), ta mala pri mne velku trpezlivost, rodila som dost dlho, ale ked mi dali infuziu tak to potom zbehlo rychlo. Mala som nadstandardnu izbu, kde sme boli dve. Oproti beznej izbe tam bola chladnicka a TV, ale najvacsie pozitivum bolo to, ze sme mohli mat navstevy na izbe a az do vecera. Za izbu sa platilo 10€/noc. Do porodnice pre babo budes potrebovat plienky, krem a cumlik. Pre seba ti odporucam podlozku do postele, lebo oni maju taku gumennu podlozku a mne sa na nej spalo otrasne, plachta sa smykala a bola tvrda, ale ked som si dala tu podlozku tak to bolo ok. Z epi sa plati asi 100€, za partnera pri porode 33€. Nerozumiem celkom otazke, co by som mala dostat pri porode?

oriel
17. apr 2010

ahojte holky..... 😀 😀 s tym mlieckom je fakt pravda,ze cim viac babo taha,tym viac sa tvori..... odkedy som zacala odsavat aj pre Lilku,tak mam fakt uplne kopec mliecka... Lilka denne vypije mojho cca 150ml.... 😀 rejoice,mala je krasnucka.... 😀 😀 Seuska,Saska je rozkosna...... dufam,ze tu uz zavitas castejsie.... a ozaj,seuska,kolko kvapociek toho Espumisanu davas malinkej 3xdenne? asi aj ja zacnem davat pravidelne a nie uz az ked brusko boli..... 😲 My sme uz pomaly stale vonku.... Hm,kocky.... moja princezna,ked je kociar v pohybe,tak spinka ako anjelik aj dve hodinky,no staci,ze na chvilku je kociar na mieste uz je zle..... myslite,ze sa to zmeni? 😲 Emi,ta fotocka Emilky nema chybu.... 😀 😀 😀 😀 😀 o chvilku beha sama 😀 😀 😀

sara2
18. apr 2010

No babenky,kde ste kto???
Tak mi máme svadbu za sebou.Ale hororovú takmer ☹ .Bola aj Sárka s nami,ale od soboty od rána kašľala ako tuberák a na svadbe keď lietala a tancovala tak sa to zhoršilo.V noci o jednej mi mamka volala nech prídeme lebo hrozne kašle a nemôže sa nadýchnuť 😒 .Tak sme šli do nemocky.Dýchanie úplne čistučké,ale hrozny kašeľ.Vraj akutna alergia a to sme pred 2 týždňami boli na testy a všetko jej vyšlo negatívne 😠 .Dostala inhalácie,spreje,a 2 injekcie.prišli sme odtiaľ okolo druhej v noci a zaspala o štvrtej a spala do šiestej a to som ju musela držať na sedavo lebo ma ľahato ju dusilo.A ráno o desiatej sme museli znovu do nemocky lebo opäť hrozny dusivý kašeľ a nemohla sa nadýchnuť.Robila primárka a tak jej už nasadila ATB 😒 .Kašle stále,ale už odkašliava nie tak dusivo.Kočky vyzerám jak angorák 😒
No len dúfam,že noc bude pokojná 😉

Oriel to je bomba ,že máš toľko mliečka.Lilke to úžasne pomôže na imunitu. 🙂
ahojte

emita
19. apr 2010

och moja zlatá 😢 to musel byť fakt horor. aj náš malý je nachladený a v noci nespal ale čo je to proti tomu... 😒 a načo môže byť tá alergia? na nejaké pele?

inna7
19. apr 2010

ahojte babule....
Sara...škoda, že musíte tie ATB, no ale nech je Sarulka čím skôr zdravučká.... 🙂 🙂 🙂
Emi...pekná fotka v pase 😵
Oriel...to isté som mala s malým...keď som zastavila kočiarik, otvoril oči 😀 😀 tak skoro sa to nezmenilo... 🙂

ja som bola odviezť Lukáška do škôlky...po týždni...ste mali počuť dievčatá ako vrieskali...tešili sa....aj učiteľka povedala, že konečne prišiel, lebo dievčatá už nemohli ani spať... 😀 😀 😀 😀 ...ach jaj, a to je len v škôlke 😀 😀 😀

ozaj a včera sme zašli s deťmi do Brestova, na tú Pohodu...ale mňa to nejak neočarilo...je tam akurát to ihrisko, ale človek musí byť neustále v strehu, pretože tam je ten rybník 😖 🙂 čiže o posedení sa hovoriť nedá 😀

seuska
19. apr 2010

Oriel pani doktorka nam kazala davat 3 x denne 25 kvapiek toho espumisanu a mala po nom fajne prdi, jak stary chlap 😀 😀
My sme boli tiez vcera na dve hodinky vonku, mala tiez spala jak zarezana, som ju stale kontrolovala ci je ziva... aj v noci celkom dobre spinka, niekedy aj 6 hodin v kuse prespi...Je to nas anjelik... Ty davas Lilke mliecko? 😀 to je super a chce ho pit?

oriel
19. apr 2010

seuska ahoooj.... aj ja zacnem davat 3x denne.... Lilka nevie,ze to je moje.... riedim jej ho s klasickym a tak ani nevie 😀 😀 😀 😀 a ako si na tom s kojenim? a v noci sa nebudi na papanie? vydrzi aj 6hod?
joj sari,nech uz je Sarinke lepsie,chudatko moje 🙂 ,Inna,Lukasko je ale riadny fesaaaak 😀 😀 😀 😀

seuska
19. apr 2010

Oriel aj kojim aj dokrmujem Nutrilonom, mala je spokojna... teda vacsinou, ale ak daco zjem co jej nesadne tak je to brutal... ale kojime to je zaklad... No vecer trosku vyvadza od tej osmej do tej desiatej - jedenastej potom sa napapa a spi 6 hodin v kuse, potom sa zase napapa a spi do rana... je taky spachtosko po mamine... teda zatial, uvidime ked bude starsia...
Tak si s Lilkou vybabrala 😀 My mame v sobotu krstiny tak uz potom budeme ovela viacej lopotat po vonku... Dnes asi nepojdeme kedze prsi... ☹ Tvoja mala ako spinkava? Cisto ju len kojis? A stravujes sa ako?

emita
20. apr 2010

ahojte. tak u nás sú sopľaví už obaja+Šimonko hrozne kašle. dnes sa chytám vyrobiť tú odsávačku na vysávač z obyčajnej odsávačky čo vtedy hodila link majina 🙂 🙂 🙂 len mi ešte niekto musí kúpiť odsávačku 😀

inna ďakujem.

oriel moja plakala v kočíku do 8 mes. plakala kým nezaspala. potom kočík mohol aj stáť. skončilo sa to keď sa naučila pekne sedieť a sledovať čo je okolo ale kočík musí byť v pohybe 🙂 Šimonka musím na pechádzke stále plašiť aby sa veľmi nazastavoval 😀 😀 😀

emita
20. apr 2010

hókus pókus hotový: odsávačka je fantastická 😀 😀 😀 Emilka ani nevie kedy jej soplíky odsajem (doteraz som odsávala takou ručnou, balónikovou a sa vždy naplakala) a Šimonko ten si dokonca odsáva sám 😀 😀 😀 proste sranda 😀 😀 😀 a fakt za pár korún 😉

všetci ste vonku, že? krásny deň 🙂

oriel
20. apr 2010

ahojte.... seuska,ano cisto len kojim.... mliecka mam chvalabohu neurekom..... 😀 😀 😀 Stravujem sa uplne normalne,no okrem struk.,kapusty,citrusov a tak........ povedala by som,ze spinka dobre,no ma problem zaspinkat... zaspinka len pri prsniku alebo na rukach alebo v kociari 😒 😒 ked uz zaspinka,tak je o.k.... je ina ako Lilka... 😉 Leila si vyzaduje viac pozornosti... joj,len po ruckach by sa nosila.... 😲 no co uz 😲 v kociariku bz sa vozila aj cely den 😀 No v noci v pohode..... zaspinka cca okolo 8mej... potom,ked ja idem spat po tej 10tej,tak jej dam papat,potom sa budi okolo 1nej,neskor o tej tretej ,no a o tej pol 6 uz vstavame.... ,lebo v spani je hore kazdu chvilku,pojdeme do druhej izby a tak po pol hodinke zaspinka,no ja uz som hore 😲 no uz si pomaly zvykam 😀 😀 😀 Lilka je z nej hotova..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 emi,takze odsavacka sa podarila 😀 😀 😀 😀 suuuuper 😀 😀 😀 Sari,ako sa ma sarinka?

oriel
21. apr 2010

haloooooo..... kde ste kto? 😀 😀 😀

emita
21. apr 2010

tu soooom 😀 😀 😀

inna pýtala si sa na tie topánočky s koženou podrážkou?

zase krásny deň 🙂 navarené... 🙂

emita
21. apr 2010

a odkaz pre bobooo tak asi viac ako týždeň nejeme banány a musím povedať že Emily je "stabilizovaná" 😀 😀 😀 akože nezhoršuje sa jej, dokonca by som povedala že sa pomaly zlepšuje. počkám kým sa vyčistí a spravíme ešte jeden "kontrolný pokus" 😉 dúfam že to bude ono, ďakujeme za tip 😉

sara2
21. apr 2010

pekný dník 😉
Kde ste kto?????
Sárinka sa má lepšie.Dobrala ATB.Ale keď vyjdeme vonku ,tak takých 10-15 minút kašle jak tuberák a potom keď si zvykne a predýcha tak je dobre.Je aj zasoplená,aj očká ju svrbia trošku 😉 Len nechápem to,že 2 roky berie sirup Xyzal na alergiu a vôbec to neučinkuje pravdepodobne.
Počasie sa nám zhoršilo,čo? My sme len len dobehli predchvíľkou domov a hneď začalo pršať.

oriel
21. apr 2010

tak my sme dnes boli na poradni..... Leila nam za mesiac pribrala 1700g 😀 😀 😀 😀 😀 😀 kade sa tulate*? ved ide buuurka 🙄

oriel
21. apr 2010

sari,caukooooo 😀 😀 😀 to e super,ze je sarinke lepsie 😀 😀 😀 sari a chodite riadne von,aj ked berie atb? 😀