Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

mirrinka
23. sep 2008

dievčatá ďakujeme za hlasy,ste zlaté.... 😉
dagsty,to vážne mal salmonelozu? a to kde ju chytil,preboha... 😲
inač,aj na mňa dnes ide akási depka,už by sa to počasie konečne mohlo umúdriť...4.októbra je v mojej rodnej dedinke 😀 odpust a ked si predstavím,že tam zase budeme mrznúť v kostýmoch,tak ma ide poraziť.direkt na toto som si kúpila nové sako - také červené,ale určite sa v ňom zmrznem 😅 no čo už,musím samodliť,aby už prišlo to babie leto...možno že čaká na moje narodky a príde až vtedy 😀 😀 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara2
23. sep 2008

Mirrinka,4.oktobra musí byť teplo lebo mi odchádzame na týždeň do Tatier.Tak dúfam,že tam nebude sneh,ale babie leto.
Andrii,všetkému som porozumela.Urobím to na nedeľu.
Fakt kočky,šup sem každá s nejakým receptom a hneď máme na každý deň postarané a nemusíme si sušiť rozum,že čo zas navariť 🙂 🙂 🙂 .
Moja Sárka spí už tri hodinky.Nechápem 😀

mirrinka
23. sep 2008

baby,aj vy kukáte ordináciu? ja sa už neviem dočkať 😀
andrii,ten recept vyskúšam aj ja 😉

sara,taký týždeň v Tatrách by som brala aj ja,nepotrebujete "zavazadlo"? 😀

oriel
23. sep 2008

joj,az sa mi slinky zbiehaju..... 🙂 🙂 🙂 Andrii,diky za recepty..... 🙂 Vyskusam.... Len mne ked nieco zachuti,tak to robim potom kady den,kym sa nam nepreje..... 🙂 Dnes bolo von fakt o.k....... Mirri,aj ja si myslim,ze bude teplo..... 🙂 🙂 sari a od kedy nastupuje Sarinka do skolky..... 🙂 🙂 🙂

sara2
23. sep 2008

Nastúpi,keď sa vrátime z Tatier.Druhý oktobrovy týždeň.Dúfam,pretože keď sme v Tatrách tak je stále choručká.Ten silný vzduch ju prečistuje 🙂

inna7
24. sep 2008

Ahojte...moj maly v utorok 5 rokov a v nedeľu oslavujeme...čiže v sobotu mu pečiem tortu, no stále hľadám nejaký chutný recept...neviete o nejakom dobrom receptíku? čokoládovo-orechová najlepšie... 😝 .. neskoro som sa zdohadala a už mi nikto nevezme objednávku tak musim sama... ☹

inna7
24. sep 2008

A ešte neviete kde by som v HE zohnala taku okrasnu oblatku na tortu?? napr.spidermana...

inna7
24. sep 2008

Ja som sa svojej kopy žehlenia zbavila včera.. 😎 ked mala zaspinkala, tak silou vôle som sa do toho pustila...
Andrii - mam 29.. a ten receptik vyskušam dnes... inač to je moja nočna mora, že čo variť...

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara2
24. sep 2008

Dobré ráno 😉
Ja som si požehlila všetko včera.Hurá...
Na dnes varím zemiakovú kašu a kúpila som rybie prsty.Takže rýchlolvka.Bolí ma dnes hrozne hlava,takže je to na figu a aj ten dážď ma už privádza do zúfalstva.
ahojte

oriel
24. sep 2008

Inna,neporadim ti..... ☹ ☹ Tortu som este nepiekla, a tie oplatky,neviem,v He som nikde nevidela..... Ja som objednavala z MMB,no to by asi nestihla prist...... 😉 🙂 Dnes idem dat do pacu prsicka...... aby bolo na zajtra....... 🙂 🙂 🙂 🙂 Andrii,dufam,ze sa mi to podari....... 🙂 🙂 🙂 Dievcata,dnes prvykrat isla Lilka do skolky uplne bez jedinej slzicky..... Dala mi pusku a utekala k detom..... 🙂 🙂 🙂 🙂 Joj,keby to tak uz bolo kazdy den....... 🙂 🙂 🙂 🙂 ale asi nie,to sa asi dnes len dobre vyspinkala...... 🙂 🙂 Sari,aj mna boli hlava,uz som si dala dve kavy..... no stale boli..... 🙂 😉 ☹

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirrinka
24. sep 2008

baby,nám netečie voda 😠 ma porazí. asi dnes ani variť nebudem... no pizza to istí 😀 😀 😀
oriel,každým dňom to bude s tou škôlkou len lepšie a lepšie,uvidíš... 😉 tiež by som si dala kávu - no z čoho ju uvariť??? 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirrinka
24. sep 2008

no,ani neviem odkiaľ,ale číslo ja také - 0915440800 😉 a je suprová.hlavne ananásová,šunková a klobásová - tú zbožňuje môj manžel,ale je trošku pikantná 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oriel
24. sep 2008

Pizzu by som si tiez dala..... 🙂 🙂 No mozno poobede... 🙂 🙂 My stle objednavame Pronto pizzu,ani neviem z kade..... je tiez suprova...... s donaskou 110sk..... 🙂 🙂 Dobre,dobre ze sa to tu rozbieha........

emita
24. sep 2008

uf som tu dlho nebola pozerám. inna ty máš 29 a vravíš že veľa? si ma pobavila 😀

andrii aj ja tie recepty vyskúšam. Náš obľúbený sú čínske rezne. mäsko(väčšinou prsia) nakrájam na malé rezančeky a napacujem do takej marinády: 4 vajcia, lyžička soli, cukru, papriky, lyžica kari, solamylu, horčice a pol cibule. na druhý deň vyprážam: s maličkou naberačkou naberám a vyprážam také menšie placky. 😉 vyskúšajte

emita
24. sep 2008

tak a pokračujem (Šimonko chcel mliečko 😉 ) druhý recept: prsia kojorením , osažím, poukladám na pekáč, rozložím šunku, šampiňóny, zalejem kyslou smotanou a 2-3 vajíčkami. potom samozrejme zapečiem (ak to varím v nedeľu tak dám do chladničky a keď sa vrátime z cerkvi šupnem do rúry zapiecť 😉 ) a potom krájam normálne porcie (nie podľa rezňov lebo ich už nevidno ako sú uložené)

ja som poslednú dobu taká zaneprázdená... ☹ vôbec nestíham myslieť na nejaké depresie 😖 V kuchyni ma čaká obrovská kopa riadu ale musím počkať kým dôjde manžel domov, lebo Šimonka nemôžem pustiť z očí (aj teraz nemôžem napísať celú vetu bez pauzy). a keď mám nejakú pauzu že spí a nemám akútnu prácu (napr. varenie) tak čítam knihy do školy. ale to je fajn to ma baví. Len keby na to bolo viac času. A po nociach sa tiež nevyspíme lebo náš veľký chlapec spí ako malý 😠 . často sa budí, robí si aj viac ako hodinové pauzy a niekedy prespí aj celú noc pri nás. takže tak non stop nevyspatá a vkuse nejaká robota. Ale ešte stále je to v pohode. Viem že bude ešte horšie.

Ale ordináciu si musím vždy pozrieť 😀

my si tiež objednávane pizzu tuti ak objednáte 2 pizze máte plechovku pepsi k tomu zadara.

emita
24. sep 2008

a ešte: sara2, vy stále po nejakých výletoch chodíte 😀 joooj aj ja by som chcela 😀 nech vám víde počasie 😉

sara2
24. sep 2008

No Emi,až tohto roku sa to voľajako rozbehlo.Dovtedy som mala furt nejakú vyhovorku,že Sárika je malá.Ale tá zvládala cestu či lietadlom,či autobusom či autom oveľa lepšie než ja.
A ma kopec zážitkov,stále to omieľa dookola.A pre mňa najprv kopec starostí s balením,ale potom veget.Teraz čo ideme do Tatier ideme bez tatíka.Švagrinká tam každý rok z jesene objednáva chatu.Sme tam celá rodina s malými deťmi.Tohto roku o 2 nových členov viac.Takže budeme ako v škôlke.Ale teším sa.A Sárika to tam pozn,pretože chodíme aj vo februári tam lyžovať a tohto roku sa chystáme ju dať prvykrát na lyže 🙂 .
No,idem variť.Na zajtra kelovy prívarok a fašírky z hovedziny.
papa kočky.
Oriel ,mne káva nepomohla.Buchla som do seba 2 Ibalginy a je mi ok.

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
inna7
24. sep 2008

andrii.. kľudne ich môžme dať dokopy...len neviem či je tvoj malý na staršie...? 😉 😀 😀

Ani ja si nenechám újsť ordináciu....už som svojich chlapov naučila že nemá zmysel práve vtedy kukať čo ide na ostatných programoch a že rozprááávku čita ocko 😠

Tú oblátku na tortu som nakoniec nezohnala, tak som pokúpila rôzne ozdôbky..no uvidíme čo sa mi podarí vytvoriť...normálne sa tej soboty obávam...dúfam že maličká bude mať spavý deň 😖
torta, zákusky, šalát, mäskovú roládu...a ešte pratať... 😖 asi začnem už v piatok..

Ja som dnes varila iba cesnakovú polievočku..keďže sa nám pozvyšovalo kopec jedla... ale zajtra idem robiť tento rýchly receptík...a chutný..:
Kuracie prsia narezané na pásiky osmažím na oliv.oleji do biela a do mäkka, okorením mletým bielym korením, pridám šľahačkovú smotanu, rozdrvím syr niva a varím už len do rozpustenia syra...solím až nakoniec lebo syr je slaný... ktomu cestovinky penne .. mňam...

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
25. sep 2008

wow inna to môže byť super. to isto vyskúšam a ešte som si spomenula na gyros. tiež mäsko na rezančeky, napacovať do oleja, gyrosu a soli a potom už len opekať kým sa mäsko mierne neprismahne. mňam a pečené zemiačky a tatárka k tomu 😉 Len s gyrosom opatrne lebo to môže potom byť mierne pikantné. inna a recept na tortu už máš? Ja som piekla krstniatku pred 2 týždňami a bola super. Bola to zalievaná torta teda nie s plnkou ale takým riedkym krémom, ktorý sa vpil do cesta a bolo to také mňam 😉 tak ak chceš tak napíšem. ak nie nebudem sa zdržiavať 😅 dnes ma toho zase čaká.... okrem toho aby som na zajtra chlapom všetko nachystala ešte musím spraviť domácu úlohu 😀 😀 😀 sranda.

inna7
25. sep 2008

breranko...doteraz som "hajkala" malu na rukach...čim je staršia vôbec nechce spinkať..v n 😀 oci vstavam každu chvíľu a teraz už ani cez deň nepospí...polhodinové spanie...

andrii aj ja milujem brokolicu...a zapekanú s praženičkou...hmm asi dáme na večeru... 😝
joooj priďte pomôcť kľudne...mám viac mopov.... 😀 😀 😀 ale tak už som kľudnejšia lebo som sa dohodla s mamou..tortu pôjdem piecť k nej a ona mi postráži malú... 😉

emita- ďakujem pekne, ale nemusiš... 🙂 už som si zohnala recept on známej...vraj jednoduchá a chutná...thak uvidíme 😖

inna7
25. sep 2008

no kde ste babky perinbabky... 😉

k tomu receptíku ešte: pridala som tam aj brokolicu uvarenú v pare...a už som skoro aj všetko zjedla.. 😠
Bol u mňa na návšteve otec a tiež mu veľmo chutilo 🙂

sara2
25. sep 2008

Emi,ak máš čas,šup s tým receptom na tortu sem.
Sárika má 6.novembra tri rôčky a chcem upiecť tortičku.Doteraz som dávala objednávať,ale chcela by som sa realizovať .Chcela by som jej aj vyzdobiť tortičku nejakými postavičkami.Tak ak sa tá tvoja dá ozdobiť,tak mi ten recept napíš,prosím ťa. 🙂
Kočky,normálne si idem tie receptíky opísať do zošita a mám jedálny lístok na celý týždeň.Ak máte aj nejaké bezmäsité rýchle recepty,rada uvítam.Ďakujem 🙂