Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

nika23t
13. máj 2010

Emita, dakujem velmi velmi velmi pekne 🙂

asshanti
13. máj 2010

emita, myslis klasicku bielu perinku? aj tu mam, len ho do nej nedavam... len bez tej vlozky by nebol spevneny a ja ho polohujem na bok... bolo by to ok? 😕 😕 😕

emita
14. máj 2010

sara tešíme sa na fotky a držíme Sárinke pršteky 😀

asshanti to ti neviem povedať ja som deti už v takom veku nepolohovala. Emilka nechcela spať na bočku vôbec. som si myslela či nebude mať zležanú hlavičku keď pol roka len ležala na chrbátiku ale vôbec - to je asi tiež genetika...

naše deti od rána na okne lebo dedko pracuje v záhrade 😀 😀 😀

nika za málo, budťe zdravučkí 😉

inna7
14. máj 2010

Pekné ránko...

Sari....držím malej palce aj na nohách... 😀 😀 tak príjemné vystúpenie... 😵 😵 😵

počasie zasa o ničom...včera bolo super....boli sme v meste pri fontánke, a toľko čo sme došli domov, spustil sa lejak... 😉

už vôbec neviem čo mám malej variť...nič mi nechce jesť...polievky čo mala rada, úplne odmieta... ☹
Andrii - čo má rád tvoj malý...? poraď niečo... včera som jej urobila čučoriedkové palacinky...tak tie zmastila...ale nechcem stále len sladké jedlá....mäso do nej nedostanem...zeleninu tiež.. ☹ ☹

mirrinka
14. máj 2010

ahojte 🙂
zase prší ☹
emi,tak dúfam,že to bude tak ako píšeš,že No.1 😀 😀 😀
inna,zelenina a mäso nehrozia ani u nás 😠 a to som si myslela,že aspon v škôlke to bude jesť ked doma odmieta,ale kdeže....mäso a zelenina vždy zdobia okraj taniera...aj učitelka sa z nej smeje,že najprv všetko pekne povyberá až tak sa pustí do jedenia - jasne,že je vždy posledná 😀 😀 😀 ale cestoviny,zemiaky,ryža,pirohy,halušky - to je jej...... no a nedeľné jedlo? každú nedelu -to sa u nás už akosi stalo zvykom - vždy papá len zemiaky s mliekom 😀 nič iné nechce.....

inna7
14. máj 2010

mirri... 😀 😀 😀 podobné som to mala s Lukáškom.... 😉 ale ten sa polepšil....len tá malá opica začína vymýšľať.... 😉
ja len dúfam, že je to dočasné.... 🙂

katka16
14. máj 2010

caute!
asshanti- my mame vekovo rovnake deti,a ju obliekam len kratky rukav-body na to dlhe tricko,,,,alebo dlhy rukav -body a nato kratke tricko,ciapka,a nohavice-ako( dupacky)a do kocika dam len perinku a deku.to je vsetko,lebo keby jej bolo teplo,tak by nezaspala...v perinku my nepouzivame .lebo mala to nema rada,akurat len vecer na spanie.aj teraz som dala lauru na vzduch.toto je vyhoda,ze mame rodinny dom 😉

andrii
14. máj 2010

inna7..môj malý má rád sladkosti,ale sladké jedlá veľmi nie,to ho skôr nútim,ked niekedy spravím,aby zjedol....ale to má po mne,ja tiež sladké jedlá nemusím... môj má rád cestoviny s omáčkami, potom s tvarohom, bryndzové halušky,aj knedlík, mäsko ,ani so zeleninou nemáme nejaké veľký problém...vlastne skoro všetko poje,no najradšej má párky 🙂 .... teraz ked bol chorý a vracal 5 dní,tak len toto pýtal 🙂 ..no ale dietu mal,tak som iba zahovárala a nedala...až dnes ráno.ked videl,že som ich vytiahla z chladničky,tak na celú kuchyňu zakričal-mamiii,máme paky, idiš? 😀 😀 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
14. máj 2010

andrii 😀 😀 😀 som sa pobavila. Šimonko by tiež stále jedol len knedlík, pečené zemiaky a pirohy. keď chcem aby zjedol mäsko tak istá cesta je - obrať mu ho do polievky 😉 lebo on polievky ľúbi a najradšej má vločkovú : povarím ovsené vločky v osolenej vode do mäkka a zalejem mliekom. ale do tej jasné že mäsko nejde 😀 ani zelenina 😀 žeby ju preto ľúbil? 😀

mirrinka
14. máj 2010

andrii 😀 😀 😀
ale zaujímavé je,že moja šunku a párky zje,len mäso v omáčke alebo v polievke,rezeň,fašírku - to zasa nie.... ale snažím sa jej párky a šunku často nedávať,lebo manžel čo robil v macome,tak vravel,že práve tieto výrobky sú najhoršie čo môže byť.... ešte šunka ako tak,ale párky,to je vraj jeden odpad...tak neviem.... 😒 😒 😒 a ja párky práveže tiež zbožňujem.... 😀 😀 😀

inna7
14. máj 2010

andrii...to ako by som malú počula..."idiš" ? no len ona parky ani počuť..šunku ani vidieť....a omáčky ??? absolútne...iba suché cestoviny 😒 😀
najradšej má "tiik" - syr ...kiri, a aj tvrdé syry...ten by jedla od rána do večera...

emi...ja stále do polievky "nahádžem" aj masko...ale to keď uvidí na lyžičke tak povie..mama netem uť...a pritom ešte ani neochutnala 😒

a kinder párky sú vraj ok...tiež mám známu, čo má známu v mecome tuším, neviem...len vravela že tie kinder párky sú dobré.. 😉

emita
14. máj 2010

hej aj môj svokor robí v mecome a hovoril že kinder sú ok 😉

neviete náhodou či niekde v HE robia sladké kytice? 😅 😉

mirrinka
14. máj 2010

emi,ja som raz robila sama takúto sladkú kyticu a to tak,že som kúpila normálnu kyticu ( moja bola umelá) z kvetinárstva a na špajle som napichala sladké bonbony - potom som ich pozapchávala do tej kytice....bol to darček pre sesternicinu 5 ročnú slečnu a veľmi sa jej to páčilo...samozrejme,po pol hodinke na tej kytici tie sladkosti už neboli 😀 😀 😀 😀

mirrinka
14. máj 2010

o hodinku idem na rodičko,tak zdrhám odtial 😉

zuzu101
14. máj 2010

ahojte.ja by som skúsila zeleninku zmixovať s omáčkou alebo urobiť výživu napr.mrkva s jablkom.moje krsniatka tiež nechceli a keď som to urobila malému tak nebolo lepšieho jedla na svete. 😀 😀 😀
dokonca včera som im dávala chutnať materské mlieko a pobavila ma poznámka emmušky že "také ako normálne mliečko, škoda že nemáš kakauko".
no alebo by som ešte skúsila nech si masko alebo zeleninku skúsi prirpaviť sama za odbornej asistencie maminky 🙂 🙂 🙂

asshanti
14. máj 2010

ahojte,

katka16 - tak ja do kocika uz perinku nedavam, preto davam mikinku a deku, niekedy ked je velmi teplo, tak ani deku nedavam... 😉 aj my mame rodinny dom, terasa je aj prekryta strieskou, takze aj ked prsi tam moze byt, ale problem je v tom, ze Alex spi vacsinou iba ked je kocik v pohybe, ked stoji, tak to je na par minut, maximalne pol hodina... 😠 takze ja ho nemozem len tak vysadit na terasu... 😀 😀 😀 aj teraz ho mama zobrala a isla k mojej svokre, lenze zacalo prsat, tak asi budem musiet ist po nich autom, ale uz aj prestalo a slniecko vyslo. 😉 ja zatial zehlim a nalozila som aj do pracky.
inak, vecer zalomil okolo deviatej na mojich rukach a spal a spal a spal, az som ho o jednej zobudila na papanie... pije uz iba UM, ja nemam vobec mliecko, odsavala som minimum a prestala som, lebo pri nom nestiham a ziadny zapal, ziadne nic, takze fakt som mliecka nemala, bohuzial... ☹ takze UM ma jest kazde 3 hodky, maximalne 4 ked spi, no a on vcera potiahol 5, asi preto ze bol unaveny... a ani sanechcel zobudit, bozkala som ho, hladkala a on nic... 😀 😀 😀 a niekedy ho zobudi ked vstanem z hojdacieho kresla, alebo ked zavrzga postel... 😀 😀 😀

bobooo
14. máj 2010

ahojte tak s tým jedením to nie je ružové ani u nás...v podstate malý spapa hocičo...ale sofia 😒 zemiaky nie, ryžu nie, knedlík nechce ani vidieť a to ani Tobino....
ale zase pirohy, halušky a cestovinu to hej....však minulý týždeň tu bol synovec 10ročný lebo nebol v škole tak si zažiadal špagety, to bol štvrtok, v piato som ich robila o 10.00pred obedom, pretož Tobino vykrikoval pagety pagety a ryčal neskutočne, v sobotu u svokri hádajte čo? no špagety...nedeľa kľudná, v pondelok špagety a v utorok nie špagety ale vretienka s kečupom a so syrom...už mi to ide hore krkom len to robím 😠 a keď som počula včera že pagety tak som ho rýchlo presvedčila na iné...a my bežne papame , že Sofia má tanier s mäsom a Tobino so zemiakmi - že delená strava 😀

oriel
14. máj 2010

ahojte.... nemam ani chut pisat,no pisem,aby ste vsetky mysleli a modlili sa.. 😒 Sesternicina mala dcerka /taka stara ako lilka lezi na Are v Ke/ -rozsiahle krvacanie do mozgu - nahla mozgova prihoda.... boze predvcerom ju riadne rano viedla do skolky,mala bola v uplnom poriadku,uplne zdravucka.... poobede prisla po nu,vsetky deti uz papali za stolom,len ona este spinkala... sla ju zobudit,no ona nechcela vobec vstat,ze chce este spinkat. Pockala par minut,no potom ju nasilu uz zobudila a na rukach odniesla domov,doma sa zacala stazovat,ze ju boli hlavka,aj vrackat zacala a ocka uz zatvarala ta,ze jej ich trebalo nasilu otvarat.. hned zavolala zachranku,priviezli ju do nemocnice,porobili vysetrenia a sli rychlou do Vt na CT mozgu a tam to zistili... najprv si mysleli,ze spadla v skolke alebo nieco,no uraz vylucili.... vraj sok,trauma atd.... a presne pred tyzdnom,tej malinkej dedko dostal doma infarkt,doma upadol do bezvedomia,prisla zachranka,ozivovali ho a tak a mala to vsetko videla... tak si davaju do suvisu ,ze asi z toho..... boze ,je to hrozne... z VT sli zachrankou rovno do Ke,hned ju dali do umeleho spanku... 48hodin je velmi kritickych,potom sa bude rozhodovat,ci budu operaovat alebo neviem.... boze ,to je riadna tragedia... dedkovi to ani nepovedali/dr. zakazal/,on sa uz z toho ako tak dostava,stale telefonuje a chce ju pocut,no ony musia klamat,ze je tam a tam.... je to ich jedina vnucka aj dcerka. 😲 boze taka je zlatucka... prosim pomodlite sa.

sara2
14. máj 2010

Oriel,to je hrozné.
Veľa sily rodičom a nech malinkú ochraňuje mamka Božia,chuďatko maličké.

emita
14. máj 2010

😢 😢 😢 budem určite

asshanti
14. máj 2010

oriel, budem sa za malinku velmi modlit... dufam, ze to dobre dopadne, drzte sa vsetci! ☹ ☹ ☹

mirrinka
14. máj 2010

aj my sa budeme modliť .... dúfam,že sa skoro uzdraví....

majina.b
14. máj 2010

je to hrozné čo už musia male detičky prekonávať,.....držím prsty.....

inna7
14. máj 2010

pánečku aj my hrozne držíme prsty a budeme sa modliť... ☹ taká malinká a krvácanie do mozgu... ☹

bobooo
14. máj 2010

júúúj to je hrozné..nech všetko dobre dopadne ☹

clover22
14. máj 2010

Tak to je riadna tragédia ale dúfam že s dobrým koncom ale nejde mi do hlavy že len tak z ničoho nič.Možno sa fakt buchla alebo spadla a nikto to nevidel.....no nech je ako chce dufam že aj modlitby pomôžu a uzdraví sa božátko malé.
Moja tiež s jedlom niekedy vymýšľa a má rada aj masko aj sladké ale podľa toho aký má deň.Papala dobre ale po črevnej chrípke to bolo hrozné mlieko nepila 2 týždne len keď ho vydela kričala neeee vrackala a už bolo po pití.A teraz dva týždne dozadu som jej začala dávať krabicové a to jej tak chutí že pije aj pred spaním aj keď vstane............... 🙂
Teraz máme perný týždeň dcéra v pondelok maturuje a potom prijímačky na VŠ,tak sa musela vysťahovať lebo pri malej sa učiť nejde.Tak nám držte prsty a modlite sa nech to zvládne.. ☹ 😉.
A pridala som nové foto.....tá slečna na foto je moja stredná dcéra a najmladšia..tak mrknite papa dobrú noc.

sara2
15. máj 2010

Dobré ránko 🙂

Clover, kočandy babenky.Malá je na tej prvej fotke hotová modelka 😎 😉 🙂

Oriel,vieš niečo nové?Len dúfam,že to ta malinká vydrží.
My sme hore od pol siedmej.Vždy keď je víkend tak naša kráska je hore skoro.Poobede pridám fotky z tej tanečnej súťaže.
Pekný dník ´prajeme hoci asi opäť bude upršaní.Hlavne ,že sme zdraví.

emita
15. máj 2010

sara2 my sme hore od 5.45 ak ťa to poteší 😀 . a tiež celý týždeň vstávali o 7.00 😝 idem si dať kávičku 😵 😵 😵 po neviem akom dlhom čase-1,5 roku žeby? 😉 mám nízky tlak tak treba poriešiť, že? 😀

clover krááásne

čaká ma krásny víkend bez varenia 🙂 dnes 50-ka, zajtra prvé sväté prijímanie 🙂 len nech sú detičky dobré 🙂