Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

sara2
25. okt 2007

Ahoj Dagsty.
To počasie je neuveriteľné.A lezie nám riadne na nervy.Sedíme doma.Mala je k tomu nachladená.Tečie jej z nosa.V noci nespíme,ťažko dýcha.Takže vkuse celý deň čítame knižky dookola lebo naša malá to ma najradšej.A čo sa týka zaspávania večer.Našťastie,pokiaľ nieje chorá je to ok.Naučili sme ju,že o ôsmej sa ide spať.Poobede spí tak hodinku a pol.A večer akoby cítila,že je už čas tak sa sama pýta spinkať.Mali sme problémy so spinkaním do roka.Vôbec ani ako malilinká nespala cez deň a v noci akotak.Tak to asi teraz doháňa.V noci sa zvykne budiť ešte aj teraz tak jedenkrát.Tak aspoň ako hovoríš večer máme trošku s mužíčkom čas na seba.
Sesternica skúsila tiež svoju dcérku nedávať spať poobede a bolo to ešte horšie.Večer z tej veľkej unavy nedokázala zaspať.A bojovali do noci.Tak musíš to odskušať sama na svojej princezničke a uvidíš.
No,musím končíť pečie sa mi bábovka,tak utekám.
Pekný upršaný dníček. 🙂

olina01
25. okt 2007

Ahoj Dagsty,tak my mame so spanim presne take problemy ako vy.A v poslednych dvoch tyždnoch sa vystraja aj v noci.Stale sa mi budi a plače,niekedy aj pätkrat za noc.cez vikend sme mali take noci,že bola hore od polnoci až do švrtej rano.No užasne.A potom je cely deň nervozna a nevyspata a ja s nou.
Včera sa mi ju podarilo uložiť až o desiatej večer,takže večerny program mam jasny.Ešte štastie že som zatial doma.Ale od noveho roka by som chcela pracovať,tak sa už dopredu bojim.A to už som tiež skušala nedať ju spať cez deň ,ale potom to bolo ešte horšie.Poradiť ti neviem,lebo sa s tym trapime tak isto,ale možno ťa trochu povzbudi že v tom niesi sama. 😀 😀 😀
A keď je take počasie,tak sa snažim vymyslieť jej nejaku zabavu,a o štvrtej poobede davaju každy deń na čt 1 kuzelnu škôlku tak aspoň pol hodiny mam pokoj. 🙂 🙂 🙂 A inač sa snažim stale dohodnuť s nejakou kamoškou,čo ma male deti aby sa prišli pohrať,alebo ideme my.

olina01
25. okt 2007

Aeta ešte k tvojej otazke.Tak ja sa staram o malu,domacnosť a mmužove potreby,a keď pride rad na mna tak to už nestiham,alebo len tak odbijem.A to som prosim pekne doma.Ale čo keď stale niečo potrebuju,a žena keď si chce urobiť čas pre seba,tak musi na tom poriadne popracovať.Aj to mi veľakrat nevyjde,lebo nemam nablizku nikoho kto by mi pomohol.Tak vlačim malu všade,a tym padom sa kopy veci musim vzdať,lebo sa to neda zosuladiť.Ale čo narobiš ,musiš si urobiť poradie dôležitosti a jednoducho keď sa niekedy niečo nestihne tak z toho nerobiť vedu,veď nikto nieje dokonalý a nejde o život.Takže keď si možeš po robote trošku oddychnuť,tak tomu určite daj prednosť.Veď domacnosť deň dva počka,a manžel je už tiež dospely tak určite pochopi,že aj ty si unavena a potrebuješ oddych.A zapoj ho.
Držim palce. 😀 😀

olina01
25. okt 2007

Baby vidim že sa dnes nikomu nechce,čo?Ja sa už tiež pomaly chystam do postele,len som natrafila na take super torty že mi neda aby som sa s vami nepodelila.Pokochajte sa:http://www.rodina.cz/scripts/album/album.asp?id=25671
Tak dobru noc,idem aj ja.

sara2
25. okt 2007

Tak,keďže asi všetky spinkáte,alebo planujete skoro isť tak sa aj ja lučim.A tiež dufam,že dnešnu noc budeme mať pokojnejšiu.Ináč neviem ako u vás ale na našu malú nezaberajú žiadne kvapky do nošteka.Vyskušali sme už snáď všetky.Ma tak husté soplíky a nič jej nepomáha.Kupila som teraz Vincentku v spreji,tak uvidíme.
Dobrú noc babenky 😔

dagsty
25. okt 2007

Ahojte baby, tak ako????? Nemala som čas, tak som sa neozvala.
No malá mi dnes išla spať o 22.30 hod. - a to bola v plnej paráde. Len som ocinka vyhnala do postele, nech ju uloží. A ja pozerala film na markíze o potkanoch...fúúúj....
Neviem, čo budem robiť s tým našim spaním... dúfam, že sa to nejak samo upraví... Myslela som , že ju poobede nedám spať, ale také malá dieťa predsa potrebuje oddych, nie?? 😉 čo by som ja dala za spánok - non-stop by som spala... 🙂
Joj, jak dobre, že sme sa tak rozpísali... 😅 čo poviete???
Tak nám všetkým prajem peknú a nerušenú noc, nech tie naše ratolesti spia a nechajú nás spať.
Pa.pa.pa. Dobrú nôcku...

dagsty
25. okt 2007

Inak tie torty sú super..mňam... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

marlin
26. okt 2007

Ahojte.
vidim anouchka že si ma odhalila a potom mi to doslo. Ved ked si kliknem na obrazok zobrazi sa moj profil a doslo mito velmi skoro čo? 😀 😀 😀 😵 Inaks a mame super, nic nestiham , a medzi tym ked mala spi sa musim rozhodnut ci sa vysprchovat, ci navarit, ci sa ucit na skusky . Proste super. Priznam sa ze tyzden po prichode z porodnice som mala riadnu depku , kricala a plakala som na striedacku. Ale uz je to OK. 😅 Som rada , ze sa tak to mozem vyspovedat. Inak Lenkaajarek to je moja zlata sestricka.
A dievcata dakujem za typy na tortu.

olina01
26. okt 2007

Tak dievčata ,konečne sa tu rozputala aj nejaka debata čo ma veľmi potešilo.Simonka dnes zaspala celkom v slušnom čase,o pol ôsmej -až sa musim pochvaliť lebo sa to už dosť dlho nestalo. 🙂
boli sme dnes trošku po nakupoch,lebo ma v utorok meniny,tak som si bola trochu zautracať. 😀 😀 😀 .A to ešte len začina,potom hneď budu narodky...a ďalej ani nepokračujem.Rozmyšľam že pôjdem " pozrieť" nejaku banku.Lebo sa nedoplatim,a z materskej sa veľmi vyskakovať neda ,čo?
Kto sa chce pridať? 😀 😀 😀 Všimla som si že sme tu viacere,ktorym budu mať deti teraz narodeniny.
Sara kedy sa narodila tvoja mala? Moja Simonka 1.12 Tak neboli sme nahodou v porodnici v rovnakom čase?
A tie sopliky,to je aj u nas stale.A ja použivam odsavačku na vysavač,lebo s obyčajnymi sa jej vôbec noštek vyčistiť neda.Najprv sa bala,ale teraz sa už da a je to raz dva,tak som spokojna.
Tak sa zatiaľ majte pekne,idem sa zohriať do sprchy lebo je mi strašna zima.
Už mam dve bundy a stale sa trasiem,tak dufam že nebudem chora.Dobru noc. 😔

dagsty
27. okt 2007

Sevas dievčatá, mám nervy, lebo mi niekto vymazal môj príspevok 😠
Tak ako sa máme??? Zrejme každá upratujete, že nemáte čas na koníkovanie...
Tak ja idem makať teraz: vysávať, prať atd...
Tak sa zatiaľ majte 😉

dagsty
27. okt 2007

Paráááda, Humenné sa zapája.... 😉 😉 😉 😉 😉
Baby , kde ste???? 😉 😉 😉 😉 😉 😉

dagsty
28. okt 2007

Kde ste??? To koníkujem sama??? Ale no tak, pridajte sa!!!! ☹ ☹

olina01
28. okt 2007

ahoj ste tam niektora? 🙂

olina01
28. okt 2007

Dagsty kedy si nastupovala do prace po rd? Ako to prebehlo? A mala ako si zvykla na to že pracuješ? Ja sa neviem od malej odputať,strašne je na mna naviazana, tak sa bojim ako bude znašať, keď pôjde do škôlky. 🙂

dagsty
28. okt 2007

Ahojky, olinka01 nastupovala som na Oui pre telesne postihnutú mládež v Humennom.Rebeka bola veľmi malá, tak neregistrovala, že odchádzam do práce. A tak si zvykla, že niekedy mi povie, že už choď....sranda...
Neboj malá si určite kolektív detí obľúbi, začiatky možno budú ťažké - hlavne pre maminku, ale neboj v pohodičke to zvládnete....
Potom sa ozvem, lebo idem deťúrence kúpať a manžela mám v práci, tak to musím zvládnuť sama...pa.pa.pa 🙂

sara2
28. okt 2007

Ahojte kočky.
Keby ste ma teraz videli,tak zaplačete so mnou.Boli sme v sobotu na svadbe v Prievidzi,resp.na Bojnickom zámku.Manželov bratranec sa ženil,bral si žienku odtiaľ,tak sme partia z vychodu šli tam.Hneď po svadbe ráno o pol štvrtej sme sa vracali domov.Som uplne zabitá...ešteže mi s malou pomáha maminka a nechala nás pospať.Ale stálo to zato.Mali sme riadny zážitok.
Olina-moja Sára sa narodila 6.novembra,takže sme sa určite na pôrodnici nestretli.Je o mesiac staršia od tvojej dcérky.Akurát sme jej pustili dvd,tak pozerá rozprávočku a ja si idem dať "životabudič"-kávu,aby som nezaspala.
Pekný večer 😎

lenkaajarek
28. okt 2007

Hej Marlin nepoznam ta nahodou 😀 😀 😀 tie mena poznam aj moje netere sa tak volaju 😀 😀 😀

lenkaajarek
28. okt 2007

no nakoniec som si precitala aj prispevky a ukazalo sa ,ze som sa nemylila sestricka.Ako sa mate?Kevinkovi uz asi polezu zubky,stale place 😢

dagsty
28. okt 2007

Sevas baby, asi spíte??? Pridala som fotky do albumu...pa.pa.pa. 😉

sara2
29. okt 2007

Dagsty,kedy sa ty vyspíš? Keď v takú neskorú hodinu ešte "konikuješ"?
Kočky kedy je najvhodnejší čas a vek na premiestnenie dieťatka z postieľky do vlastnej postele a izbičky?Naša kočka bude mať dva roky.Ale ešte sa v noci budí,tak asi je to skoro,čo? 😉

dagsty
29. okt 2007

Ahojo sara2. Kedy sa vyspím???? Len málokedy... 😔 Nobelovu cenu tomu, čo vymyslel make-up a korektor pod oči na zakrytie tmavých kruhov...hi.hi.hi

Čo sa týka toho premiestnenia... ja plánujem na budúci rok.- to bude mať Rebeka 3 roky a Nikolas 9. Nikolas teraz spí sám v izbičke , ale o rok kúpime poschodovú posteľ /takú lepšiu/ a nech si spia... 😉
Rebeka strašne chce spať s Nikolasom...tak verím, že to bude fajn...
No ja si myslím, že teraz je ešte skoro...síce Rebeka sa mi už v noci nebudí, ale zdá sa mi ešte maličká... tak zatím pa...ozvem sa okolo polnoci...bu.bu.bu 😝
hi.hi.hi. 😀

dagsty
29. okt 2007

Inak k otázke kedy spím...teraz som si ešte len nafarbila vlasy...moja milovaná dcéra mi teraz zaspala a až teraz pre mňa začína večer...manžel na nočnej , ja v kúpelni... na jednotke môj obľúbený Dr. House...PARÁDA... 🙂
Ráno síce vstanem jak po bare, ale to neva...mám predsa make-up a korektor pod oči...ha.ha.ha. 😉
Tak ja sa ešte ozvem...ešte dlho do môjho spánku...hi.hi 😵

sara2
30. okt 2007

Dagsty asi si to "zalomila" skôr keďže si sa už neozvala 🙂
A poraď ten korektor,ktorý ti zaberá.Lebo mne žiaden.A mala zdedila kruhy pod očami po mne ☹

dagsty
30. okt 2007

Ahojte baby, včera som už nešla koníkovať, lebo ma tak štípali oči, že dovidenia...
teraz som prišla domov. Od rána 8.00 som bola v robote, mali sme poradu a kolega oslavoval 50-tku...bolo celkom dobre, ale mala som auto, tak som si ani nehrkla... 😲
Ako sa mávame???
nikto sa tu neukáže jak je deň dlhý...no, no, no...
Sara2 , ja používam korektor pod oči z Oriflamu...jeden tekutý aj tuhý...kedy ako, na ktorý mám momentálne náladičku...ten tuhý som si objednala vo veľkom 4 ks- šak v noci nespím, tak nech mám zásobu , nie. 😀 😀
Tak zatial pa.pa.pa. 🙂 😉

sara2
31. okt 2007

Pekný večer babule.
Máte niektorá skúsenosť s atopickým ekzémom? Chodíme ku kožnej už rok lebo Sára mala od malinka strašne suchú pokožku.Teraz ma na ručkách i nožkách malé vyrážky.Kožná mi teraz povedala,že je to atopický ekzém.Kupujeme drahé krémy na telo ako Lipikar a Excipial a nepomáha.Vravela,že vždy v lete to bude lepšie ale keď bude slniečka menej,koža sa zhorší.A fakt.Malá je jak hrošík-drsná ☹ Už neviem čím ju natierať 😒 .V Lekárni mi poradili nejaký krém,ktorý stojí 495Sk.Je to dosť,ale ak by pomohol? 🙂 no neviem....

dagsty
1. nov 2007

Ahojte dievčatá, sara2 nemám skúsenosť s ekzémom. Joj, moja zlatá bambulka... 🙂 A nezdá sa ti ten krém veľmi drahý??? Škoda, keby si mala niekoho, kto ti povie, že určite pomáha, tak by to bolo super a v tom prípade peniažky asi nie sú podstatné...
aby ozvem sa večer , idem páliť sviečočky na hroby.
Joj, dnes je taký smutný deň... ☹ ☹ ☹ ☹ tak aspoň zapálime sviečku a spomenieme si na našich blízkych...ach jaj... ☹

lenka78
autor
1. nov 2007

Ahojte,ako sa ma Humenne?My sa aklimatizujeme v Irsku 😀 😀 😀

majina.b
1. nov 2007

S AE ti poradiť neviem ale skus preštudovať diskusiu na

http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.php?t=305

držím prsty AE aby sa čim skôr stratil

majina.b
1. nov 2007

Ahoj Leni a ako?
pochváľ sa

dagsty
2. nov 2007

Sevas lenka78, no ako sa vám darí???? Prisahám, že včera som na vás myslela, že sa ani neozveš, či je všetko o.k??? 🙂 Teraz je vám určite super - spolu celá rodinka..... 😉
Ja som v práci a nudím sa... 🙂
Tak čauko.
Lenka78 , prihoď nejaké fotečky...nech vidíme, kde´si nám to ušla... 😵 😵