Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

majina.b
5. máj 2008

ORI-
v NC nie je KKids.
inač to nové NC nič moc, ponuka tovaru vo veku 15 až 25.
dobra je len tam obuv deixman

na nočnik sa najlepšie dieťa da naučiť na jar a v lete.
naša Soňa chodila na malu od 15m.

mirrinka
5. máj 2008

Ja pochádzam z Vyšnej Sitnice.Ale asi to nebudeš poznať.... 🙂
Tiež pozerám von z okna a je to strašné...Kedy už konečne bude o.k. počasie? Takéto premenlivé ma fakt nebaví.Ešte dobre,že Lianka akurát zaspala v kresle pred telkou,tak aspoň s ňou nemusím ísť von.Do takého "nečasu". Človek ani poriadne nevie ako sa obliecť.
A v tom novom NC v MI sme boli na otvorenie, ale to bola hrúza - strašne som bola sklamaná...A naštvali ma hlavne tým, že tam postavili detský vláčik a autíčko a ked som tam hodila 10 Sk, tak až potom mi povedali, že to nie je zapnuté v zástrčke. No a asi si viete predstaviť čo to sparaví s takým malým deckom 😠
A obchody? Nájde sa nejaký celkom v poho, ale väčšinou nič moc...Ešte ten Deichman fakt asi najlepší. 😖

majina.b
5. máj 2008

Mirri,
z Vs, môj otec poxadza o par km dalej.

To si ty hodila foto na MS,? to by ma nenapadlo, podla foto svadobné a v pas sa veľmi na seba nepodobáš

mirrinka
5. máj 2008

a odkiaľ je tvoj otec?
Ja som včera dala na MS fotky,ale to len také obyčajné,lebo tie z fotoštúdia mi tam nechce vložiť....

dadulienka2404
5. máj 2008

oriel ja chodim na rizikove tehotenstvo ale budem chodit aj tu nebola som tu lebo tu nikto nepisal.takze si objednana na testy???inac nechcem urieknut ta tvoja mala sa mi tak pacila je ocarujuca.takze idete na krvne testy???moja asi bude plakat co??

oriel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadulienka2404
5. máj 2008

oriel ja si pametam ked moja mala asi dva roky a bola chora a mala vysusene zili tak jej nasli na hlavke s takou uplne tenkou ihlou brali.sak si nejako sestricka poradi poplace a potom prestane.moj maly ked mu brala tak neplakal.ale sak takemu malemu ani nevidno zilky.no ale preboli.mooooooja zlataaa.kedy ste objednany??

dadulienka2404
5. máj 2008

oriel napisala som to ako turko tatar ale urcite pochopis tu prvu vetu 😀

mirrinka
5. máj 2008

My sme tiež už pár krát boli na odber krvi a malá sa na tu ihlu pozerala jak na zjavenie...rozplakala sa až ked jej ju sestrička vybrala.Teraz 19.mája nás to tiež čaká.Uvidíme ako to dopadne tentoraz 😖
A so žilami máme takisto problém,lebo Lianka má dosť tučnučké rúčky a nie a nie sa tam nejaká ukázať.
Z hlavy jej už tiež brali krvičku,ale to mala asi len 1 alebo 2 mesiace.Už si to presne nepamätám. 🙂
Ale neboj sa oriel, tvoja Lilka vyzerá ako "silná žena" tak si myslím, že to obe zvládnete ľavou zadnou. 🙂 🙂 🙂

oriel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirrinka
5. máj 2008

nie,my ideme na nefrológiu

oriel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirrinka
6. máj 2008

jáááj...tak konečne som sa tu dostala...píšem,píšem a nič - nechce mi nejako vložiť odpoveď.asi budeme mať niečo z netom 😠
skúsim sa s tým ešte pohrať a potom tu ešte nakuknem...
oriel,dakujeme - dúfam, že výsledky budú ok. 🙂

sara2
6. máj 2008

Bože baby,nestíham čítať 😀
Svokrovci mi bavia malú,tak mám čas.Oriel,ja som sa riaditeľky v škôlke pýtala či môžem prísť na skúšku s malou tak na hodinku aspoň dvakrát týždenne už teraz.Moc nadšená nebola,ale povedala,že sa mám dohodnúť s učiteľkou.Prišlo mi to trošku divné,lebo si myslím,že by to malo byť normálne.Ale s učiteľkou som už rozprávala,tak pôjdeme.Sára tam nabehla jak profík 🙂 a domov sme šli s plačom ☹ ,tak sa jej tam páčilo.Deti ju hneď vzali dovnútra a umyvali si ručky a vyzuvali sa a ona bola celá bez seba 😀 .
A čo sa týka nočníka...tak o tom by som ti mohla písať romány.Mi plienky máme ešte stále.Ale keď som doma,tak už len gaťky.Má dni kedy sa neopýta p pišká aj naschvál 😠 ,ale už pár dni po sebe sa krásne pýta.Tak uvidíme.My jej stále vravíme,že ju nevezmú do škôlky keď sa nebude pýtať a tak každý večer mi oznamuje,že od zajtra sa už bude 🙂 .
A čo sa týka práce...neviem.Mám obchodnú akadémiu.učtovníctvo ma nikdy nelákalo...robila som operátorku,tak niečo podobné.Uvidím čo príde.Možno druhá materská-to by ma potešilo najviac 😉
Idem sa ja pozrieť Oriel na tvoj albumček keď tu tak vychvaľujú vaše kráľovstvo.Sárke tiež krstný kupil aj pieskovisko ,aj šmýkalku a máme to u svokrovcov na dvore,ale...teraz najradšej behá s motykou po záhrade. 😎

mirrinka
6. máj 2008

baby,neviete o nejakom 3-izbovom byte na predaj? chceme isť do väčšieho,lebo našej Lily dve izby na rozhadzovanie hračiek nestačia 🙂
na nete som pozerala,ale už takmer nič nie je aktuálne.nemáte nejaké echo? 😉 diky,diky,diky.... 🙂 😉

oriel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirrinka
6. máj 2008

no,teraz je s tými bytmiá dosť veľký problém..... 😒 takže Lilke sa nechce rozprávať? My sme na tom s rozprávaním už celkom dobre,musím poklopať- Lianka sa už začala chytať aj do takých slov ako je
napr.( papať,ahoj,dosť,kľúče...také jednoduché,ale aspoň niečo). 🙂
Ja som však strašne rada,že ma už vie pomenovať viacerými menami - mama,mamka,mamina,maminka...keď niečo chce,tak som maminka a keď jej niečo nechcem dovoliť tak len surovo zvrieskne mama! 😀
Ale neboj sa oriel, ona sa chytí...poznám deti,ktoré sú oveľa staršie ako tvoja a nevedia povedať možno ani to,čo ona...aj u nás v bytovke máme taký prípad.dievčatko má už viac ako tri roky a moja Lilly lepšie rozpráva ako ona.Ale každé dieťa je iné - treba len trpezlivosť.
A tiež som dosť počula aj o to, že deti nevedeli povedať nič a po prvom týždni v škôlke prišli domov a začali sypať ako z vreca.Rodičia len čumeli 🙂

Sara, takže druhé bábo? tak ti prajem aby ti to vyšlo...ja sa pokúsim o druhé tak o 5 rokov 🙂
Idem hajinkať.Dnes budeme len samé dve lebo ocinko nám išiel na nočnú.tak dobru nocku 😵 a pa zajtra

oriel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirrinka
7. máj 2008

😅 My sa tiež tešíme zo slniečka.Keď som ráno vstala a videla som ako do kuchyne svieti slnko(keďže je otočená na východ)tak som až zajasala.Už ráno bolo okolo 15 stupňov.Teda aspoň na našom teplomeri.A mnžel jak prišiel z nočnej okolo pol siedmej tak vravel,že je neuveriteľne teplo.
Tak sa fakt teším, lebo dnes máme na pláne odviezť malú k babke do Sitnice nech sa trochu vybúri na dvore. 😎 🙂

sonoga
7. máj 2008

ahojte. prepacte, ze som sa vam votrela do temy, ale chcela by som sa vas opytat na vasu nemocnicu v Humennom. 18.5. ideme som synom vyberat mandle do Humenneho, tak by som chcela vediet, kolko vo vasej nemocnici stoji nadstandardna izba a co ma vo vybave, ak viete. dakujem

oriel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirrinka
7. máj 2008

Ahoj sonoga.No,oriel má pravdu - neviem, či budeš spokojná.pokiaľ ja viem, tak na krčnom to vyzerá dosť strašne.Ale nechcem ťa strašiť.Dávno som tam síce nebola - asi dva roky dozadu naposledy,ale za 2 roky sa toho dá veľa zmeniť.Len pochybujem, že aj v našej nemocnici ☹
Na detskom oddelení to ešte celkom ujde,ale chvalabohu nikdy sme tam nemuseli ísť na dlhšie ako boli tie štyri hodiny minulý rok v máji,ked Lianke dávali infúziu (mala vtedy črevnú chrípku)

Ale držím vám palce aby to všetko dobre dopadlo 🙂

sonoga
7. máj 2008

dakujem Vam, mne je to v podstate jedno, ako to tam vyzera, hlavne ze mozeme byt so synom na izbe. lebo sme mali na vyber este KE a PO, a tam nie su take moznosti. len som chcela vediet, s cim mam pocitat.

emita
7. máj 2008

Chcem sa spýtať len tak pre informáciu, keď ste hovorili že vaše kočky majú ešte plienočky- koľko na deň ich asi spotrebujete? Čo sa rozprávania týka, môj synovec v tom veku hovoril len ko (na všetko mužského rodu)alebo ka(všetko ženského). Rozhovoril sa až po 3.narodeninách. Ale zato neter keď mala čosi vyše roka, hovorila už "káva ata"=káva zaliata 😀 Fakt individuálne... (my zatiaľ len gí, gú, ej a pod. 😀 😀 😀 )

oriel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara2
7. máj 2008

Kočky,mi už tretí deň úspešne bez plienok 🙂 🙂 🙂 .
Iba na noc jej dávam.Pýtanie na nočníček sa jej moc zapáčilo-pýta sa totiž každých 20minút 😀 .Tiež kupujem Tesco plienky ale občas aj Pampersky.
Idem aj ja kuknúť do Tesca.Treba mi pre malu tepláčiky a trička na leto a tiež nejaké klobúčiky.
Ďakujem vám za podporu dievčatá a ja dúfam,že sa nám druhý potom skoro podarí 😀 .Ináč,vám sa to ľahko hovorí,vy máte keď tak na vás pozerám max.25r.Ale ja už 30 😒 😠 .Sama tomu neverím.Bože,ten čas letííííí.
Krásny zajtrajší deň.Dufam,že počasie vydrží.My plánujeme opekať u svokrovcov pri dome.Prídu kámoši so synčekom.
Oriel dnes sme ťa so Sárkou vyzerali po meste.Boli sme celé doobedu a vás nikde ☹ .
pa

oriel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oriel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
8. máj 2008

oriel, i ja som závislá-každé ráno musím na net popísať cez ICQ s našimi kmotrovcami 😀 A keďže sa dnes Šimonkovi nechce samému hrať-chvíľu popíšeme spolu 🙂 Aj my máme fialové Tesco. Ja som ešte nenašla plienky ktoré by náš chlapík z času na čas neprečurkal 😒 . Ale to bude asi tým že je chlapec. Už som mu na noc začala dávať midi (máme 5kg-hurá-konečne)ale ani to dnes nepomohlo. Plienky pre nás ešte nevynašli 🙂

dagsty
8. máj 2008

Sevas dievčatá....vítam nové maminky.
Nemám vôbec čas , aby som vás aspoň pozdravila. Mám síce už týždeň dovolenku, ale presne od dneska o týždeň mám štátnice z matiky...
Takže počítam, počítam, počítam. neviem jak vyzerá mesto, neviem jak vyzerajú obchody...len počítam...hi.hi.hi
A vy sa máte ako?????
Ani som nepozerala, čo ste popísali, ale hádam o týždeň už s čistou hlavou si to všetko prejdem.
Drže mi palce, možno sa ešte ozvem....urobím si maličkú pauzu.o.k? 😉 😉 😉
V byte bomba, nič nevarím - varí mi svokra a mama...deti ani svoju mať nepoznajú, furt sú u svokry,a domov chodia prespať....jaj bože....
Tak zatial pa.
Pozdravujem deťúúúúúúúrence... pa.