Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

emita
14. jan 2009

nooo vyzerá to dobre len toľko babračky 😝

dnes som skúšala dať Šimonka samého do postieľky zaspať. tak mi reval odušuuuuuuuuu.... cca 15 min. potom ma to prestalo baviť, šla som k nemu do spálne a on sa hneď ukľudnil a zaspal 😅 snáď sa to do augusta naučíme aj bez mojej prítomnosti 😅 mimochodom donedávna zaspať v postieľke nevedel vôbec-len so mnou na posteli takže sme postúpili 😉

tamarka_na
14. jan 2009

No Miri,na tom tanieri to najprv nevyzeralo bohvieako,ale keď som čítala,zmenila som názor...môže to byť výborné...ja rada robím kadejaké zapekačky 😝

Emi,mne deti doteraz nechcu zaspávať samé...ani Nellka a to má tri roky...Teraz sa to už dá,lebo mi zaspávajú naraz,ale predtým to bolo ťažké...Alex spal dvakrát do dňa,Nellka iba raz...sa vyrušovali navzájom... ☹
A v postielke mi nespalo ani jedno,ešte Alex zo začiatku...ale predvčerom som ho tam dala lahnúť...a vydržala som iba 5 minút 😒 😠 😀 ,tak sa rozplakal,že som myslela,že odpadne... 🙂

bobooo
14. jan 2009

nemáte niektorá skúsenosti s ekzémom....taká som zlá,,,doktorka malej vylúčila zo stravy všetky príkrmy..tak sme len na mliečku a max. rýžova kaša bez príchute...no a taktieť žiadne mydielko, olej, púder, vlhké utierky len som sa jej zabudla opýtať či môžem pampersky jej dávať či nie náhodou rovno na záchod - tak ma užrala že až..a pritom jej ani krv nebrala a ani iné testy nerobila ta ja neviem... 😢

emita
14. jan 2009

boboo moje krstianko má atopický ekzém(aj ja) nevysadili jej všetko len ovocie, ovocné kaše, paradajky a produkty z nich (ona má už 16 mes.) ja som ešte nepočula aby mal niekto alergiu na mrkvičku, zemiačky, mäsko a pod. 😝 doktory hrozne preháňajú 😠 kedy sa jej to objavilo?

bobooo
14. jan 2009

no narodila sa s tým...ale bolo lepšie , sem tam zabral krémik ale minulý týždeň sa to zhoršilo, má už aj suché ručky a pod krkom....doteraz to prešlo a objavilo sa a tak...no a ja aj brat sme také mali ale len do roka tak dúfam že ju to potom prejde...

emita
14. jan 2009

no, tak dúfajme že bude dobre 😉

kde ste humenčanky? ste sa odsťahovali? či začal nejaký seriál? 😀

sara2
14. jan 2009

Čaute,tak asi to tu zatváram dnes. ☹
Mirri,zajtra odfoť ako sa ti podaril náš "spoločný recept".Ja som si už dnes nachystala.Zajtra len zapečiem.
dobrú noc,ale to už asi máte,že? 🙂

inna7
15. jan 2009

Čafte 🙂
a ja dnes nemám šajnu čo budem variť...idem niečo kuknuť na mmb... 😅

Sara....ujo je maliar...teta výtvarníčka...tak nejaký ten génik zablúdil aj ku mne... 😀 ale ako som už písala, je to iba moje hobby...no času málo....a pri deťoch už fakt iba semtam...ja najradšej kvetiny...s ol.farbami...a tiež detske obrazky...malemu som namaľovala do izbičky...ale to zvládne skoro každý...to sú také typické detské motívy...

emita
15. jan 2009

no inna každý to nezvládne 😝 ja určite nie, ja neviem maľovať. takže ťa tiež obdivujem. nemôžeš hodiť nejaké obrázky do albumu? 🙂

inna7
15. jan 2009

tie detské isto zvladneš aj ty...mám kdesi fotku jeho izbičky..tak ak sa mi ju podarí nájsť tak ju potom priložím... 🙂 🙂 🙂

sara2
15. jan 2009

Inna ahoj 🙂

Práve preto som sa ťa nato maľovanie pýtala.U našej detskej lekárky sú také detské motívy.Jej otec to maľuje.Nádherné obrázky.A my budeme konečne Sárke zariaďovať izbičku a práve takéto obrázky s detským motívom som chcela. 😉 A ja to určite nezvládnem-tos i buď istá.Ja vôbec neviem maľovať.Učiteľ na výtvarnej mi raz povedal-ešte na základke ,že maľujem hlvavy jak hrnce 😀 😀 😀 .

Tak len prihoď tu fotku,aby sme videli...

Mirri,ako obed.Môj už je 😀

Kde ste?????mám trošku čas a vás tu niet ☹

sara2
15. jan 2009

Mirri,už som priložila foto.Trošku som ho pozmenila.Dala som nie mleté mäsko,ale kuracie prsia na kusky malinké pokrajané a nedala som pretlak,ale kečup....uvidíme.

To počasie je hnusné.Asi už zima skončila.A v takom počasí skutočne chrípka dorazí,že?Ja som bola radšej keď boli mrazíky.

inna7
15. jan 2009

nenašla som to, tak potom odfotim nanovo..a prihodim...ale moje su normalne obrazočky....ja som veľa aj porozdavala, tak mne ostal ten "zbytok"... utekam variť...lebo som sa zasedela na netom...a zaraz princezna kriči... 😕

sara2
15. jan 2009

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8338.
Robili ste niečo podobné niekedy?Čo poviete?
Asi som tu dnes sama.Už aj ja končím...ideme odzdobovať stromček 😉

tamarka_na
15. jan 2009

Ahojte baby 😉
ja som dnes varila nakoniec ten horniacky guľáš...dostala som chuť 😝 ale tie receptíky z mmb vyzerajú fakt chutne...ešte som na tej stranke nebola,ale to sa zmení 😀

Inna,ja tiež maľovať neviem,ale rada vyšívam...veľmi ma to baví,len mám na to veľmi málo času.Jednu výšivku vyšívam už tri roky,ale keby som mala viac času,tak to je pre mňa ako droga,keby som sa do toho púustila,tak by deti boli hladné 😀 😀 pridám tiež foto...

A boboo,my máme s ekzémom tiež skúsenosti,už sa tu o tom aj písalo nedávno...Nellka mala ekzém do dvoch rokov,som sa neskôr dočítala,že po dvoch rokoch by takýto detský ekzém mal zmiznúť a tak aj bolo.A Alex má s tým problémy stále...ale nám pomohla Dr.Homičková,dala mu na to olejček na kúpanie Oilatum a miešanú mastičku...v nemocnici nám na to dávali namiešané HPV(hydrokortizón,pytiol a vazelína)a to mu pomohlo tiež.Aj nám povedali,že je alergik,ale ja si nemyslím...no berie a aj sirup na alergiu... 😕

inna7
15. jan 2009

no konečne som si sadla...malá je celý čas mrzutá, asi jej už konečne ten horný zúbok vyjde... 😀 ja som varila francúzske zemiačky so všetkým čo chladnička dala a zemiakovú polievku na kyslo...

no ja mám k vyšívaniu veeeľmi ďaleko...mne zase na také veci chýba trpezlivosť...ale je to určite pekný koníček... 🙂 🙂 🙂

tamarka_na
15. jan 2009

no...ja nie som veľmi trpezlivý človek,ale vyšívanie...to je o takej inej trpezlivosti 🙂 ale treba na to kľud,dokonca nemám rada,keď sa ku mne vtedy niekto ozýva alebo mi niečo hovorí,lebo vtedy nikoho nevnímam 😀 😀 trošku nahlavu,že? 😀 už som pridala foto 😉

oriel
15. jan 2009

tamarka,nadherne.... hotove umelecke dielo.... 🙂 🙂 🙂 🙂 Sari,nakoniec sa mi nepodarilo napalit ani deduska ani macka,pretoze nase dvd su doskriabane.... takze ma to stve... 😉 😉 ☹ ☹ Boze,pocasie hruza des 😝 😝 😝

sara2
15. jan 2009

Oriel ahojček.Ako Lilka drží sa v škôlke?
Ako vravíš-des počasie a môže začať chrípka z toho akurát.Mne Sárka zaspala na posteli sama od seba...ja sa idem učiť 😕

sara2
15. jan 2009

Tamarka-to fakt si toto robila ty? 😲 😲 😲
Tak toto by som ja nedokázala-si trieda 😉

mirrinka
15. jan 2009

ahojte 😉
...tak mi zajtra ideme k doktorovi - malej tečú nehorázne sople,aj ju včera aj dnes dávali v škôlke naparovať pod akúsi lampu,ale vraveli že radšej aby som s ňou zašla,lebo tie sople sú občas aj zelené,tak aby to nakoniec nebola angína ☹ no hrúza....
v saune dnes nebola,nechcela tam ísť, dokonca sa nechcela ani vyzliecť,tak s ňou pôjdeme my asi na kupko,a uvidíme...snád sa jej to zapáči,ked bude vidieť že sme tam s ňou 😉

sari,ja som dnes nevarila ten "náš obedík",lebo sme mali návštevu a manžel chcel segedín,tak som spravila segedín a zajtra sa pustím do toho mletého mäska a zemiačikov.....aké to bolo s tou tvojou premenou? na fotke to vyzera super... 😉

a tými tamarkinými výtvormi som bola tiež očarená - som ich videla "naživo" 😉 je to fakt nádherné...

inna7
15. jan 2009

tamarka... a kde to je, ja som to nenašla...

oriel
15. jan 2009

Sari,zatial mozem poklopkat drzi sa.... myslim tym chorobu.... no nevidim to na dlho,pretoze mna nehorazne zacalo boliet hrdlo a taktiez mam plny nos.... 😠 😠 😠 No ja sa najviac tesim,ze si neodvykla.... ze uplne natesena chodi do skolky bez jedinej slzicky,len s usmevom uteka k ucitelke... 🙂 🙂 🙂 No tie choroby zakerne 😠 😠 😠 musia vsetko kazit"""" 😠 😠 😠 😠

emita
15. jan 2009

inna posledný obrázok v Alexovom albume 😉 naaadhera 🙂

ja so učíííím, ja tu niesom 😀 😀 😀 ale som tu len tak zabehla pozrieť. ináč som sama doma-moji chlapci my vytvorili študijnú atmošku-išli k svokrovcom. idem mi to 2x ľahšie ako keby tu boli 😉

inna7
15. jan 2009

tamarka...tak klobúk dole...to chce určite veľa času...to máš predlohu, alebo podľa obrázka...ja sa v tomto nevyznám.. 🙂
predtým to tam nebolo...pozerala som do obidvoch albumčekov.. 🙂

bobooo
15. jan 2009

Tamarka_na - no ja som alergik aj detičky pijú bebu hypoalergénnu...no a v pôrodnici ju kúpali v hypermangáne a bolo lepšie...ja mám tiež oilatum aj holtov krém, ale už to nezaberá...teraz mi niečo predpísala kožna, ale bolo to len na 3 dni pretože to bola mastička hormonálna ale po nej to bolo úžasné, do 2 hodín po prvom natretí jej 70% zmizlo , no a teraz mám nejaký tém krémik miešaný, no neviem čo to je ale až taký dobrý nie je...dúfam že tak do roka jej to zmizne...ako mne...no a malý ten nemá ani nemal zatiaľ chála bohu nič... 😅 tak si niečo musím prečítať čo ste písali pred tým ako som tu ešte nebola....

emita
15. jan 2009

no dnešný limit som splnila, môžem surfovať 😀

Šimonko tiež pije bebu HA 😉 ale tá nová v plechovkách je úplne iná 😖 taká riedka a hrozne špiní fľašu 😖 ale po roku prechádzame na normálnu bebu-doteraz sme mali na predpis...

inna7
15. jan 2009

tak sa mi podarilo nájsť v tých našich neusporiadaných fotkách aj Lukiho izbu...tie obrázky som maľovala ešte asi pred 5r...ale v skutočnosti vyzerajú krajšie ako na tej fotke...oni sú také vypuklé akoby 3D 😀 😀 😀
medzitým som maľovala už len pre známych... 🙂
a obrazy pofotené nemám...tak možno inokedy ich sem prihodím... 🙂

oriel
15. jan 2009

inna,uzasne..... 🙂 🙂 🙂 fakt klobuk dolu.... 🙂 🙂 🙂 co porabate? My mame doma cajovy vecer''' 🙂 🙂 🙂 Kazdeho nalievam cajickom..... mame niejaky ,,slivkovy hriaty,, s malinkym podielom alkoholu.... mne chuti... rozvoniava to tu u nas ako na jarmoku....

mirrinka
15. jan 2009

😀 aj ja mám čajový večer,ale mám len mätový....no,srkla by som si trochu z toho slivkového,keby sa dalo 😀 vravíš,že s podielom alkoholu? 😀