Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

tamarka_na
23. feb 2009

Ahojte 😉
Nam je uz lepsie...Nellka mala este v noci teplotu,ale teraz su v pohode...Ja ked pocujem slovo ATB,tak mi beha mraz po chrbte...som presvedcena,ze vdaka nim ma Alex teraz taku imunitu nanic 😒 a ktovie,kolko z nich bolo naozaj nutných...

tamarka_na
23. feb 2009

Tak sa,bobooo,rychlo vyliecte 😨

mirrinka
23. feb 2009

emi,kuk sem..... tu sú krásne bodynká http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=25303
tamarka,ahoj....super,že je vám už lepšie.....
boboooooo,tak aj na vás už prišlo????? skoro sa vyliečte 🙂)))

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bobooo
23. feb 2009

tamarka prvá moja reakcia u lekárky bola či sú antibiotiká také nutné...ale vraví že veľa detí je teraz takto chorých a viacerým to prechádza do zápalu pľúc..tak preto radšej áno..no nadšená som z toho nebola, ale čo už...uvidíme ☹ presne kvôli tej imunite som povedala že to bude len v najhoršom prípade ale je mu fakt zle až ho ľutujem...

inna7
23. feb 2009

my sme tiez boli vonku..ale kedze sme mali s lukaskom "preteky" tak som prisla az spotena...krasne vsetko biele... 🙂 a na dvore sme robili snehuliakov...mame dvoch big snehuliakov asi 30cm.. 😀 🙂

oriel
23. feb 2009

ahojte babule..... 🙂 🙂 🙂 🙂 dnes som bola cely den v pracicke.... 🙂 🙂 🙂 Lilka bola doobedu doma s tatikom,potom k nej prisla babka..... 🙂 🙂 🙂 este pokaslieva.... ☹ vecer sa zastavim.....paaaaaaa

bobooo
23. feb 2009

baby ešte som chcela aký máte názor na dithiaden pre 8mesačné deti? je to o.k.?

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
24. feb 2009

dobré ráááánkoooo!
bobooo to ma mrzí že aj vy ste chorí, ja som Šimonkovi dávala dithiaden mal asi 9-10 mes. 1/3 tabletky. myslím že mu pomohlo.
k tomu snehu-no comment. my sme včera ani vonku neboli lebo s kočíkom by som sa neprebrodila a v sánkach by ho zafúkalo ☹ dúfam že dnes sa niekde dostaneme...
u nás dnes budú fašírky 😉

inna7
24. feb 2009

Ahojte...pekné ránko...furt biele... 😉 🙂 kukám akurát či naši snehuliaci žijú...a žijúúúú 🙂

boboo..ja som dávala dithiaden aj skôr...oveľa skôr..samozrejme v minimálnych dávkach...je to normálne antihistaminikum ktoré sa podáva pri nádche...vysušuje soplíky... 🙂

dnes budem robiť ryžový nákyp...minule mal úspech 😉 🙂 🙂

sara2
24. feb 2009

Dobré ránko.

Emi,my tiež tak.Sedeli sme poobede doma lebo by nás snáď aj odfúklo niekde ďaleko. 😠
Inna ako robíš ryžový nákyp.Som zvedavá.Lebo môj je dosť suchý.
Ja som dnes sama doma.Sárka je u babky a ja idem o dve hodinky ťahať zub 😒 Držte mi palce.
ahoj

inna7
24. feb 2009

Sara...ja mám uložený tento receptík a môžem povedať že nákyp je super...vôbec nie je suchý je výborný...

Ryžový nákyp

Potrebujeme:
- 350 g ryže (klasickej, nie tej vo varných vreckách)
- liter mlieka
- 20 g masla (ja tam švacnem aj viac, je to chutnejšie)
- 80 g práškového cukru
- 1 balíček vanilínového cukru
- 3 vajíčka (ešte ich nerozbíjajte, budeme ich deliť na žltú a tú bielu mazľavú
časť)
- lyžicu práškového cukru (to pôjde do snehu)
- čerešňový kompót (alebo aj iný, ale ja to mám najradšej s čerešňovým)
- štipku soli (štipka soli ide skoro všade, neviem prečo, ale dodržiavam to)
No a takto to raz-dva pripravím:
1. Ryžu treba prebrať (čiže odhaliť a vyšmariť to, čo nepatrí do jedla – čierne,
sivé, škaredé zrnká alebo drobné kamienky) a prepláchneme vodou v nejakom
cedidle.
2. Nasypeme do rajnice (radšej do väčšej, lebo ryža zväčší svoj objem a budeme k
nej ešte niečo pridávať) alebo do špeciálneho hrnca na varenie mlieka. Ryžu
zalejeme mliekom, postrašíme soľou a uvaríme do "ryžoskoroúplnemäkka". Ryžu
treba občas pomiešať, ochutnať a hlavne sledovať, aby neprihorela kvôli
nedostatku mlieka. Mám vyskúšané, že ten liter na to množstvo ryže je akurát a
keď sa všetko mlieko „stratí“ a ostane pekná hustá kaša, ryža je uvarená tak,
ako má byť. Pre istotu ale treba mať poruke ešte nejaké mlieko na prípadné
doliatie.
3. Zapneme rúru, aby sa vyhriala, kým budeme pripravovať ryžu.
4. Odstavíme z ohňa, necháme trošku vychladnúť, ale naozaj iba trošku, s teplou
kašou sa pracuje lepšie ako so studenou. Do ryže vmiešame maslo, cukor,
vanilínový cukor a tri žĺtky.
5. Z troch bielkov (mali by byť studené) si ušľaháme sneh a také dve tretiny
primiešame k ryži. Zvyšok zatiaľ odložíme do chladničky.
6. Do ryže ešte primiešame odkvapkané čerešne (šťavu si necháme v chladničke) a
celé to vylejeme do maslom vymastenej zapekacej misy.
7. Celé dielo poručíme do rúk všemocnej rúry a necháme ho tam piecť asi 40 minút
– kým okraje nezačnú slabučko hnednúť. Vyberieme z rúry, ktorú ale ešte
nevypíname.
8. Z chladničky vytiahneme odložený zvyšok snehu, pridáme k nemu lyžicu cukru a
ak treba, ešte trošku prešľaháme. Navrstvíme na nákyp a šupneme do rúry ešte na
takých 10-15 minút, kým snehová čiapočka nechytí ružovohnedú farbu.
9. Ja to dávam na tanier teplé, nie horúce a polievam si to studenou šťavou z
čerešňového kompótu, ktorú riedim 1:1, keďže ryža je už dosť sladká. Okraje aj
povrch je nádherne chrumkavý a vnútro je ako ryžový koláčik, žiadna nepríjemná,
mazľavá hmota.

inna7
24. feb 2009

ozaj a toho zubára ti nezávidím...to je moja najväčšia mora...ani na pôrod som sa tak nebála.. 😀 ☹ 🙂

sara2
24. feb 2009

No,vyzerá to super.Ja dávam len jedno vajíčko a zapekaciu misu vysypávam strúhankou,tak asi preto to bolo suché...vyskúšam takto.Urobím to v piatok.Zajtra máme lososa,keďže je pôst.
Kávu mám dopitú,idem sa chystať a vy my držte palce.Nebojím sa samotného ťahania,ale toho napichania s injekciami. ☹ ☹

inna7
24. feb 2009

ja to dávam na ten papier napečenie...už utekám chystať kým malá ešte spinká...

držím prsty...!!! u zubára... 🤐 🤐 🤐

sara2
24. feb 2009

Ozaj Inna,ako ti Sárka spinká?Ešte máte problém alebo zabrala tá kniha?Už si to tu dávnejšie nespomínala tak predpokladám,že je dobre 🙂

bobooo
24. feb 2009

no to som rada minulú noc sme bojovali...Tobino zaspal na 10 minút potom 2minúty plač...a toto dookola do pol4 rána...je to prvý krát čo sme v noci nespali...hrozné...si neviem predstaviť ako niekto nespí od narodenia pri deťoch...dúfam že je to len kvôli tomu zapchatému nosu a kašľu...aj preto som sa pýtala na dithiaden....no vraveli mi dnes že môžem pol tabletky dať...nie je to veľa? 😢

mirrinka
24. feb 2009

ahojte....tak tu sa robí ryžový nákyp? mnam,dala by som si - už snád sto rokov som ho nejedla 😀
bobooo,ja som nespala celých dobrých 10 mesiacov - fakt...možno ked tak hodinku dokopy za noc 😠 už mi z toho chvíľami aj preskakovalo,ale nejako som to zvládla 😉 ...my sme dithiaden ešte neskúšali...
akurát som poslala objednávku cez happy foto,majú zase ekšn - 0,05 Eur za fotku 9x13 cm 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirrinka
24. feb 2009

baby,kde ste pozaliezali? alebo ste povyliezali na slniečko? 😎 😎 😎 😎 😎 😀

oriel
24. feb 2009

ahojte.... ja som prave prisla domov a som tu....... vonku pekne slnecno..... normalne sa cloveku chce zit.... 😎 😎 😎 Mnam,aj ja by som si dala ryzovy nakyp.no mne moj tiez niejako nechutna.... 😠 musim vyskusat Innin recept.... Kupila som Lilke dvd Hurvinka,tak cumi dookola...

sara2
24. feb 2009

Ahoj Oriel.Aj dnes si pracovala?
Ja varím rybaciu polievku.Sárka má o chvíľku prísť a ide s babkou na detskú omšu.Ja trčím doma lebo ma ten zub vytrhnutý,teda to miesto po vytrhnutí bolí. ☹

oriel
24. feb 2009

hej Sar,pracovala.... no len do 15.30... este som isla na postu..... 😀 Boze,aj mne treba ist do zubara,no tiez sa neskutocne bojim.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

inna7
24. feb 2009

boboo podla mna je pol tab.privela...ja davam stvrtku...popučim a zmiešam s čajikom.. 🙂 Lukaškovi davam polovicku a riadne ho to zmohne...

Sara...no malinka spi super...klopklop...osem mesiacov som v noci nespala, a cele dni su potom nanič...resp.neuživala som si matersku..až teraz...pospi do rana..zvyčajne sa budila okolo 5tej rana, vypila mliečko a spinkala dalej do 7mej..a teraz posledne dni spinka do 7mej rana... 😕 tak hadam jej to vydrži... 😵

dnes mi prišli botasečky "najky" čo som jej objednala z mmb...neskutočne krááásne. 🙂 ..mi urobili radosť...aj malej..hovorila ccc akože peknééé 🙂 výborná kúpa...po jednej bambulke za tristo sk..a každý si myslí že sú nové..lebo tak aj vyzerajú... 😵

mirrinka
24. feb 2009

inna,hod foto,nech sa aj my pokocháme 😉 ccc 😀

oriel
24. feb 2009

Inna,tk to je super,ze tak krasnucko spinka.... 🙂 🙂 joj inna,aj ja sa tak vytesujem z veciciek... boze,muz sa zo mna smeje.... ze vkuse mi balicky chodia.... 🙂 🙂 tie botasocky su fakt dobra kupa.... ja som teraz tiez malej objednala ,,najky,, ,no nove,pretoze na nu uz predavaju vacsinou dost znicene..... a pre tvoju Sarinku sa daju kupit fakt krasnucke,pretoze take dietatko este neznici topanocky... no aj tak som spokojna s kupou,pretoze ja som ich kupila za 28eur uz aj s postovnym a u nas tu v He som presne take iste videla za 40eur.... no uznajte.... a tak je to skoro so vsetkymi vecami Adidas a nike... Supravicka na MMB... 29eur.... tu okolo 40eur... 😠 😠

inna7
24. feb 2009

ok miri zajtra hodim foto...ccc 😀

oriel...no ja som tiež váhala či kupovať nosené..ale boli nad moje očakávania...nevidieť na nich nosenie..a tá mamina aj písala že ich málo nosili... 🙂 máš pravdu, neoplatí sa kupovať z obchodu...na mmb majú kopec akcií...ešte sa mi páči jedna súpravička adidas...bude mať zaraz rôčik, tak asi niekomu navrhnem... 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oriel
25. feb 2009

DOBRE RANICKO 😀 😀 😀 😀 😀 😀
VSTAVAME A HOR SA DO PRACE.... 😲 😀 😲 😀 😲