Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

lenkaajarek
6. feb 2008

Ahojte a dobre ranko prajem.

Jari my sme momentalne v Londyne ja som tu uz pomaly 8 rokou.A v Papine mame rodinu Hudakovu-Madejovu.My byvame v He ale chodili sme tam do skoli asi ta rok ked si dobre pamatam 😅 .A ako deti sme sa kupali na rieke 😀. Asi pred 3 rokmi som si ju bosko presla aj so segrou az hore k priehrade.Urcite vies ako to tam vyzera 😀 😀 Stale to same nic sa nezmenilo.Velmi mi taka priroda chyba a uz sa neviem dockat leta kedy konecne pojdeme domou.

lenka78
autor
6. feb 2008

Ahojte,jarka,aj ty sa mi zdas povedoma,ved Humenne je male mesto,takze urcite sme sa niekedy stretli v meste. 😉
Dakujem,no ani neviem,ako sme ho urobili,takze nasa zasluha to ani velmi nie je.Surodenca pravdaze planujeme,chcela by som mat 3 deti,no teraz to nie je vhodne,kedze sme prisli do Irska.Byvame vo Wexforde pri pristave,akurat tu trubia lode,tak neviem co sa deje.Takze surodenca az ked tu odrobim aspon rok.A mozno ak sa bude dat tak ihned potom tretie.Ja som chcela mat za sebou deticky,no pre cisarak sme museli cakat 3 roky a potom to uz nebolo vhodne kvoli Irsku.Aj ja som zvedava ako dopadneme s tou skolou,myslim si,ze je to tazke preto,lebo sme cudzinci.
Tu je teraz krasne teplo,slnecno,nefuka,len radost zit.Vecer este ideme do kostola,tak snad ten popol stihneme.

jaruskawien
6. feb 2008

LENKA ano ano uz si Ta pamatam a ano chodila som zo segrou Tvojou do skoly , ano ked som bola dieta zivot v papine mi vyhovoval bolo to super....teraz som sa tam tiez rada vracala ale par dni mi stacilo a moje deti tam travili letne prazdniny ,ale kedze nasi sa odstahovali tak asi tak skoro tam uz nepojdeme.....ale spomienky mam krasne .....
Ja som bola v anglicku 4 roky tiez ,teraz som vo Viedni , ale minuly rok sme rozmyslali nad tym ze sa opat do UK vratime na stalo ,ale nakoniec sme si to rozmysleli.....
Takze sa ides vydavat, a kde bude svadba a co robi segra ?

Lenka78, no ked sa na Teba pozeram aj Ty si mi nejaka povedoma , neviem ja som v Humennom mala iba nejakych frajerov 😎 rodinu tam v podstate nemam , mozno sme sa niekedy stretli niekde von alebo na diske ....
To poznam ja som sa stale musela predierat svetom a vsetko dokazovat lebo som cudzinec a vzdy nim budem ,ale z krajin kde som doteraz zila ,Rakusko je najhorsie, nemaju tu radi zahranicnych.....co mi dost vadi .
Ale drzim paste nech Vam to zo skolou vide.

lenka78
autor
7. feb 2008

Jarka,mate aj nejakych fakt dobrych rakuskych priatelov?Ludia su tu mili,no asi su len dobre vychovani 😀 nevidim to tak,zeby sme sa stretavali s niekym v buducnosti.No mozno niekedy najdeme nejakych milych priatelov.
Zajtra cakam kamosku z KFC z Modrej,tak sa tesim,ze konecne nejaka navsteva.
Kocky,mozno odveci,no cim cistite kuchynu?Ja som dnes drhla sporak,no tie usadeniny po predchadzajucich najomcoch mi stale nejdu dole a stve ma to.Vsetko dookola je take lepkave,fuj,no neviem co s tym,drzi to jak lepidlo.Je tazko vyhrat nad spinou,ktora je uz zasedena 😀 😀 😀
Lenka,kde pracujete s milym?Je pekne citat spomienky na detstvo,nadherne.Ja som z III.ky a tiez sme chodili na Laborec za most,no teraz sa mi to uz nezda take pekne,upravene.Myslim,ze sme tu cast volali Indianka,bol tam taky velky kamen z ktoreho sme skakali do vody.A potom vyssie sa zvalil strom do vody a my sme po nom chodili s nohavicami vyhrnutymi po kolena.Potom som si ich nemohla dat dole,hehe 😀 😀 😀

jaruskawien
7. feb 2008

Ahojte baby,

tak ako sa dnes mame?

My no kazdodenny stres ,ale bez neho by to asi ani nebolo ona, ja som uz taka nazhavena na moju cestu do UK buduci tyzden , strasne sa tesim, ale na druhej strane nechat tu tie moje rozkosne babule bude dost namahave hoci viem ze nasi sa super postaraju a nemusim mat ziadne obavy,ale aj tak....

Lenka mame tu jednych fakt super priatelov , urcite naj...naj naj... su nam aj viac ako rodina, stretavame sa , podporujeme, chodime na vylety, su to fakt skutocni priatelia. On je Ir a ona je Rakusacka, maju dvoch synov vo veku nasich deti.
No a potom tu mam aj dobre kamosky slovenky , raz do mesiaca si urobime taku zensku jazdu a to je strasne super a teraz odkedy Jessie zacala chodit do skoly tak niekedy si myslim ze nieje den aby u nas niekto nebol:O),ale je to fajn....v skole to je strasne medzinarodne fakt, a ked pocuvam tie pribehy ludi tak si myslim ze ja oproti nim som nic....

No ale ked sme tu prisli tak som sa tu citila strasne sama, bolo to hrozne....nerada na tie zaciatky spominam 😖 , chce to len cas urcite.....

Ja na detsvo strasne rada spominam , boli to super casy bez nicoho a bola som najstastnejsia na svete, lozenie po stomoch, zivanky, zabavy ...super

Lenka chodite tam na slovenske omse alebo anglicke?Davali aj popolec vcera?

Zelam baby krasny den este

emita
8. feb 2008

Ďakujem za vsetky gratulácie-až teraz som sa tu zase dostala. manžel bol pri porode a teda dalšie deti bez neho urcite rodiť nepojdem. neviem si predstaviť že by som tam bola sama ☹. mliečka máme vďaka Bohu dosť, ale už som stihla dostať aj zápal prsníka, tak som deň preležala v horúčkach. a teda Šimonko bol vtedy strašne nepokojný. ale ako mi to ustúpilo je zase zlatý. pekne spinká, len večery máme divoké. konečne sa začínam dostávať do normálu a užívať si každú chvíľočku. och, materstvo je také úžasné.

lenka78
autor
8. feb 2008

emita,tak ti gratulujem,ze to tak skvele zvladate.je super,ze kojis,myslim,ze je to aj pohodlne.
Jarka,my tu mame len polske omse,takze chodime na irske,no v pohode,aspon nas to nuti rozpravat a pocuvat.
Moji chlapi asi pojdu do cirkusu v sobotu,tak som rada,ze podniknu nieco spolu bezo mna.

janka33
8. feb 2008

ahojte mamicky 😉
emita aj mi sme to mali zo zaciatku divoke,hlavne vecer,no potom sa to upravilo,drobec si musi zvyknut na novy domov,je to pre neho nove prostredie....prajem vam aby ste boli hlavne zdravunky a tebe aby si mala dost mliecka 😵 materstvo je fakt uzasneee 🙂

lenka78
autor
8. feb 2008

Uf,tie zaciatky boli strasne,nemohla som sa vyspat,Chris sa budil cca kazde 3 hodiny na papanie.Chodila som ako zombie,no nejako som vladala.Potom sa to uz upravilo a spal celu noc,no bolo to tazke.

janeette
9. feb 2008

ja som nemala to štastie s mliečkom...ešte aj to mi robilo radost,ked sa ma niekto spýtal "kojíš?" ja že nie a hned si mysleli že nechcem kojit.dost ma to trápilo. mala sa do 3 mes.budila tiež každé 3 hod aj v noci a ja som musela každu noc 2x schádzat dolu schodmi do kuchyne ako námesačná.ale potom už spinkala celu noc od 18 00-05 00

jaruskawien
9. feb 2008

caute ,

co porabame cez vikendik? My sme si akurat dnes kupili novy vysavac tak tu vsetci vysavame a samozrejme Emma len zapina a vypina 🙂 tak sa ani vysavat neda ....
Teraz kazdi robi nieco ine , muz isiel behat a ja behat tiez ale po dome 😀 odpatujem veci, dnes je tu nadherne slnecno ale aj tak dost chladno....
Zajtra idem do BA, zo starsou dcerou ideme pre babku na vlakovu a potom pojeme do tesca ci nemaju nieco dobre , alebo si kupit aspon rozky a tresku 🙂 a nejake dobre keksiky mnam

No a s kojenim , ja som pravy priklad nekojenia, prvu dceru som kojila 2 mesiace a bola to hotova katastrofa, strasne som trpela aj ja a aj ona , ona mala tiez bolesti brusa pravidelne kricala od bolesti poobede 3-4-5 hodin v kuse ,tak som potom prestala a druhu dceru som si prilozila k prsniku a zrazu sa mi vratili vsetky spomienky ,a proste som nemohla , normlane psychicky problem, takze vypytala som si tabletku na zastavenie mlieka a bolo takze som nekojila a to vobec niesom zla mama ....ale aspon Emma od 5 tyzdov spi celu noc 😉

tak zela este krasny vikendik a EMita Ty si to fakt uzivaj je to nadherne , ja by som chcela este jedneho drobca ,ale to sa este musim dohodnut z muzom 😀

ahojte
jarka

emita
10. feb 2008

baby a ja som šťastná keď spí 3 hodinky. 🙂 a keď sa náhodou viac zmorduje a spí už štyri, tak ho budím, lebo mi tečie mliečko. keď spí tri hodinky, krásne sa v noci vyspíme aj keď to preloží 2 hodinami kedy sa mu treba povenovať. no ale veď nato ho máme, aby sme sa mu dávali 😉 v nemocnici spal väčšinou len 45 minút a to ma ničilo a k tomu spustil taký rev, že som myslela že sa zadusí a plakala som s ním ☹ .
sa smejem že nám dali v nemocnici staršie bábätko, lebo naňho nesedí nič čo píšu o novorodencoch-taký je vnímavý a šikovný. najväčšia zábava je z toho ako si sám drží cumlík v puse rúčkami 😀 - ešte že máme ten cumlík, lebo sa s ním zabaví fakt dlllllllllllho.

sara2
10. feb 2008

AHOJTE KOčKY.
Som s malou v nemocnici.Akurát som dnes na noc prišla domov a vystriedala ma mamka.Sára ma buď črevnu virozu alebo rotavírus.Uvidí sa zajtra podľa výsledkov.Sme tam už od stredy.Tak nám držte palce.Bolo to hrozné.Do včera bola Sárka pripojená na kapačkách na infuziách.Má hnačky,vysoké teploty a aj zvrackala.Je hrozne zoslabnutá.
Idem spať a čerpať silu do ďalších dní.
Ahojte

jaruskawien
10. feb 2008

Ahojte,

Emita,tak Simonko len nech nadalej robi radost , ten cumlik si pamatam je to strasne mile roztomile ako si ho vedia drzat, zavidim Vam v dobre to malinke babo, vsetko dobre a hlavne nech ste zdravucky.

Sara vela vela sil do dalsich dni, no poviem Ti musi to byt hrozne , ale hadaj malinkej Sarke bude coskoro lepsie.

A ostatne baby ako sa mame? Kde ste kto?

este pekny vecer

majina.b
11. feb 2008

SARA,
držím prsty hlavne malej Sárke, aby ju to rýchlo prešlo, a aby ste boli čím skôr doma, a hlavne zdraví.

Šimonkovi na tomto svete prejem hlavne zdravíčka, a rodičom veľku radosť z dieťatka.

janka33
11. feb 2008

ahojte
tak Sarke prajem skore uźdravenie a mamke vela sily
jaruskawien kolko maju tvoje slecny?
emita,tak maly musi byt rozkosny s tym cumlikom 😉 s tym tecucim mliekom to poznam velmi dobre,mne tampony do podprenky vydrzali max.1 tyzden,tak mi tieklo,no teraz sa to upravilo.Malu koijm a pomaly zaciname ochutnavat nove pokrmy,lubi papkat lyzickou.
pekny dnik mamkam i detickam

pekne svieti slniecko tak pojdeme von trosku na prechadzku 😎

robodracica
11. feb 2008

Caute baby.Som tu nova, dufam ze si tu niekedy dobre pokecame. 😀

lenka78
autor
11. feb 2008

Ahojte,tak my sme vsetci chori,dopujeme sa tabletkami.Aj nam svieti krasne slniecko a je uz aj dost teplo.Cez vikend sme boli za jednymi velmi milymi Slovakmi,lebo sme chceli,aby nam poradil s autom,lebo robime tu nieco take ako u nas STK,takze uz vieme co a ako.V nedelu boli chlapi v cirkuse,boli tam 2hod.,prvu polovicu Chris sedel a pozeral,no potom ho zaujalo svetielko jedneho chlapceka a uz sa nemohol sustredit,lakomil sa.Aj si pojazdil na takom vacsom ponikovi,tak som nanho hrda,ze sa neboji,lebo este v lete v zoologickej sa konikov bal,tak uz je z neho chlap 😀 Sam sa pytal.
Ja som si doma uzivala a naberala silu do noveho tyzdna,lebo este nie je Chris zdravy,tak sa liecime,no v stredu idem do agentury,tak ho na par hodin musim supnut do skolky.Oni tu maju teraz polrocne prazdniny,tak snad bude skolka otvorena,lebo inac neviem,co urobim.Dufam,ze mi ten paralen pomoze,lebo citim v sebe akoby chripku.Dufam,ze sa Lubko vyliecil,lebo dnes stoji cely den na ceste a usmernuje auta pred stavbou.
A vy ako?
Zdavim Ta robodracica,vitaj v klube,aj sa nam trosku predstavis? 😉

robodracica
11. feb 2008

Mam 30 rokov,6 rocneho syna a 18 mesacnu dcerku.Byvam na sidl. Pod sokolejom 😝 Rodena humencanka niesom,pochadzam z jednej nedalekej dediny.Mame 3-izb. byt,nove auto a leaseng na krku 😀 . Som modrooka blondyna,170 cm a konecne mam aj vytuzenych 58 kg. 😎 Po druhom porode to s vahou take lichotive nebolo. 😀

emita
11. feb 2008

Ako ste priberali na začiatku? Lebo my sme za týždeň pribrali len 30g a ja nechápem prečo, veď pekne papá. Som z toho riadne skrízovaná, že čo sa robí. ☹ Och, povedzte niekto že ste to zažili!!!! 😢

robodracica
11. feb 2008

Moja dcerka za prvy mesiac pribrala 1200 g 😀 .V Druhom mesiaci tiez nejak okolo kila.Presne to uz nepamatam, ale priberala az-az.Aj som si to pisala do kalendara,ale uz som ho zlikvidovala. ☹

janka33
11. feb 2008

emita,my sme za prvy mesiac pribrali 860g.Neboj ono sa to rozbehne 🙂

vitam novu robodracicu v nasej skupine 😉

janka33
11. feb 2008

emita,ked je maly spokojny,tak to neries,keby sa mu daco nepacilo,on by dal o sebe urcite vediet 😉

robodracica
12. feb 2008

Nuz Janka ja s Tvojim nazorom nesuhlasim.Taky novorodenec ma v prvych mesiacoch priberat 500-1000gramov.Tych 30g za tyzden je zalostne malo.Takym tempom priberania by ako 6 mesacny kolko vazil? 5 kg? Takze aj ked je spokojny riesit to treba urcite.A dovolim si tvrdit ze ak sa to nerozbehne tak mozno ju poslu aj do nemocnice a budu mu davat orenzym.Emita, ak Ti Simonko vela spinka tak ho musis budit a prikladat k prsniku aby papkal.Ja viem ze si spokojna ak maly spinka lebo si oddychnes, ale zo spinkania Ti nepriberie.Papat musi najmenej kazde 3 hod.Moja dcerka papala kazde 2 hod,jak vo dne tak v noci,preto mi aj tak dobre priberala.Ale je aj pravda ze od unavy som padala na zadok. 😝 Bola som v nemocnici a videla som tam deti co slabo prospievaju.Mali trebars 3 mesiace , a tipovala by si im max. mesiac. 😒Nechcem Ta strasit len som pisala realisticky, drzim Ti palce aby sa maly rozpapkal a bol z neho maly valibuk. ;-

Dakujem Lenke a Janke za privitanie. 🙂

janka.kabatova
12. feb 2008

Ahojte Humencanky///

olina01
12. feb 2008

Ahojte baby,tak ako sa mate? Trošku mam čas,tak som kukla čo mate noveho. 🙂
Emita blahoželam nech sa Šimonkovi dari,nech pekne papa aby bol z neho silny chlap. 😀 Pekne meno ste mu vybrali,musim pochvaliť. 🙂 🙂 🙂
Lenka tak vy ste teraz dostali chripku? To je neprijemne,my sme chvalabohu už ok,tak som zvedava ako dlho vydržime.Mali sme isť na operaciu,ale sme to odložili,lebo Simonka je oslabena ,tak počkame aby sa trošku zotavila.
Sara držim prsty nech sa čim skôr vyliečite. 🙂
Robodracica vitam ťa medzi nami.Ďalšia baba z Humenneho,to je super.

janka33
12. feb 2008

ahojky janka.kabatova,tak ty si tu nova,tak teda vitaj 😉

robodracica,kazde babo je indi vindy,ja som malu kojila kayde4 hodiny a pekne papkala.Tazko mi je hovorit aky je Simonko,mozno sa to s priberanim rozbehne,zo zaciatku to mozno trochu potrva...
Emita,ty to posudis najlepsie,ak sa ti nieco nepozdava,zavolaj doktorke a ona ti isto poradi,
urcite budes kludnejsia 😉 drzim ti palce 😉

lenka78
autor
12. feb 2008

Ahoj janka.kabatova,aj ty sa nam predstavis?
Ako sa to tu pekne rozbieha.
Co sa tyka priberania,tak neporadim,lebo som kojila tiez ako robodracica a na prehliadkach bolo stale vsetko ok,tak som to nejako ani nesledovala,myslim vahu kazdy tyzden.On papal a prospieval velmi dobre,len ho z toho bolelo brusko,tak som ho musela trapit vacsimi prestavkami,lebo by papal aj kazdu hodinu. 😀 😀
Olinka,tak sa drzte,aby ste dali coskoro vsetko do poriadku.My nemame nic nove.Len slnko a uz aj jarnu naladu. 🙂

sara2
12. feb 2008

Dievčatá sme domka 😀 😀 😀 .
Vitajte všetky nové kočky:janka.kabatova,robodracica 🙂
ĎAKUJEM vám všetkým za podporu.Sárka je natom lepšie.Je o kilečko ľahšia o niečo viac bledšia,ale spokojná ,že je domenka.Kopec detičiek je chorých.Detské oddelenie bolo plné.
Emita ako sa darí?
Olinka,a čo vy?Ideš do práce?
Majina,tak si predstav,že kvôli tej alergii my v nemocnici odporučali vrátiť sa k umelemu mlieku.A jedna krabička stojí 340Sk. 😒 no,ale keď to pomôže....