Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

oriel
3. máj 2010

ahojte.... 😀 😀 😀 😀 lilka je dnes po dlhom case v skolke 😀 😀 bola uplne nadsena..... uz od pol 6tej dupotala ,ze chce ist do skolky 😀 😀 😀 😀 inna a kde bola ta sutaz? muselo byt suuuuper 😀 😀 😀 😀 😀 my sme boli uz aj v meste,stihli sme to,lebo uz aj kropit zacalo 😀 😀 😀

emita
3. máj 2010

a my sme zmokli ☹ išli sme na hojdačky a to nám bežne trvá cesta domov 30 min-dnes sme zvládli za 15 😀 😀 😀

čo sa varenia týka tak to aj ja mám inšpiračnú krízu takže prijímam akékoľvek nápady 😀 😀 😀

my sme včera boli na plavárni. šmýkalka už nefunguje 😠 neviem či šla týždeň či viac... a voda sa mi zdala pre malú príliš chladná (sme sa nekúpali) a Šimonko mal po 15 min modré ústa... 😝 takže taká hláška že pre deti od 3 mes.... možno eskimákov 😀

inna7
3. máj 2010

v Michalovciach v OC Zemplín...áno, bolo super...aspoň pre malého...ja som iba pozerala 😀 😀

my máme síce segedín od včera...ale polievočku nejakô ešte musím navariť...Saruľka si povedala písmenkovú 😵

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bobooo
3. máj 2010

júúúj aj ja sa chystám s nimi na plaváreň lebo už je opravená a toto čo? to ako to opravili? ☹

emita
3. máj 2010

no veď práveže nič moc. nová dlažba okolo detského bazéna -tá je fakn len ju mohli lepšie vyspádovať aby tam nestála voda, nové opláštenie a spravili samostatný okruh pre ten bazén teda voda kt. tam ide má menej chémie. no a ešte tá šmýkalka na ktorej bola tabuľka zákaz vstupu 😖 pani čo tam pracuje nám povedala že vraj sa už kýve 😖 ale ináč riadne rýchla šmýkalka... uf určite nič pre našich drobcov 😀 môj Šimonko by asi zomrel od strachu 😀

tak ja som práve surfovala tak mám pár nápadov : http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=24612
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=25175
alebo tiež niečo z tofu by som spravila lebo ho všetci ľúbime a dlho sme nemali 😉 a dnes boli halušky lebo Šimonko si od rána vyspevoval že ... mamka varí halušky, bryndzové, makové, budú hotové .... 😀 ale aj tak nemali úspech lebo mu dnes nejak nechutí a Emílii tiež nie - možno už vídu zúbky lebo je veľmi nervózna. keď nie tak bude chorá a to by som nerada... 😝

emita
3. máj 2010

fajn miesto fakn 😀 😀 😀

mirrinka
4. máj 2010

ahojte.ja už trapoším od piatej,lebo som manžela vyprevádzala do práce do KE a nejako sa mi už nechce spať 🙂
dnes to vyzerá na deň taký nijaký podla toho počasia,ale aspoň si oddýchnem,lebo za posledné dva dni toho oddychu moc nebolo - v nedelu ZOO Stropkov, včera Ukrajina 🙂
o akej šmýkalke to bola reč? ani o tom neviem,že niečo také bolo (či je) ....
pridávam nejaké foto,aby ste videli,ako som stihla pribrať odkedy ste ma nevideli 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
tak pekný dníček,aj ked bude asi upršaný 🙂

mirrinka
4. máj 2010

tak predsa len sa ukázalo slniečko 😎 a ja tu straším s dažďom už od skorého rána 😀 😀 😀 😀 😀

sara2
4. máj 2010

Ahoj Mirri 😉
Tak ten dážď asi predsa len bude.Ale mne to vyhovuje.Sárka je teraz hrozne kašľavá a zahlienená.Bolis me na alergologii,na pľúcnom ....atď.Všetko v poriadku akurát ju morduje alergia a teraz je najväčší rozptyl.Máme vydržať do konca mája ,vraj potom to bude ok ☹ V noci zle spí lebo kašle a dnes v noci sa aj povrackala z tých hlienov....ale cez deň funguje v pohode.
Tak len verím,že to more jej pomôže.Už máme vybraté miesto.Je to pri Zadare malé mestečko Šukošen.Ide nás viac rodín s deťmi tak sme podľa toho vyberali-aby bola piesková pláž.

Mirri,ďakujem vám obom.Babky boli veľmi spokojné 🙂 😉
Len škoda,že som nevedela,že prídeš aj ty 😒 .Pokecali by sme.Snáď nabudúce.

Oriel,ako Lili v škôlke?Emka je chorá a vraj aj Sofia opäť....ide to ako na bežiacom páse.

mirrinka
4. máj 2010

Sari,ahoj 🙂
tak včera to bolo super,máš úžasnú maminu a o babke ani nehovorím - na svoj vek veľmi čiperná a múdra žena 🙂 🙂 🙂 a ešte k tomu sme dalo by sa povedať z jednej dediny - aj ked ja som tam chodila len na prázdniny k dedovi 🙂
domček je krásny a dvor perfektný - dúfam,že bude ešte krajší 😉 😉 😉 😉 len aby manželovi do toho niečo neprišlo ( ale nemalo by ),lebo niekedy by som tam chcela potom prisť s nim sa na to pozrieť - a potom dúfam,sa aj stretneme 🙂 🙂 🙂

sara2
5. máj 2010

Kde ste ktoooooo???????????? ☹
Ja popíjam kafe,varí sa mi obed a čakám....a tu nikto na pokecanie.Som rada,že prší pretože trošku zmyje ten peľ zo stromov čo nás tak vyvádza z miery 😒
Ja mám dnes zemiačkovu polievku s vajíčkom a šúlance 😉
čafte

inna7
5. máj 2010

čauko Sari...my akurát odchádzame na oslavku.....Lukáška som nedala kvôli tomu do škôlky...tak pekný dník... 😵

emita
5. máj 2010

ja som dnes uvarila hráškovú krémovú a môj výmyselník ju samozrejme nechcel. Akože už ma nebaví variť to isté dookola ale čo mi ostáva... musím asi variť to čo sa zje...

nakoniec sa ukázal pekný deň. my už máme za sebou jednu prechádzku, ak slniečko vydrží tak pôjdeme aj poobede... 🙂 inna príjemnú oslavu. ja idem hľadať niečo na dovolenku. Ak máte nejaké tipy na Slovenskú dovolenku sem s nimi. Ale max. po Liptov 😉 sara2 vy kde chodíte do Tatier. vieš poradiť nejaké fajné ubytko? dík 😉

mirrinka
5. máj 2010

čaute....ja som dnes behala po meste,zhánala som malej niečo na vystúpenie na den matiek - nakoniec až v Kik-u,no ale des a hruza,okrem tých jedných šiat čo som kúpila sa mi tam teraz absolútne nič nejako nepáčilo.... kúpila som jej také fialkové šatočky za 5€ aj niečo,tak potom po tom vystúpení dám nejaké foto.... 😉

sara2
5. máj 2010

Ahojte.

Emi chodievali sme do Ždiaru.Ale tam je síce pekne ,ale je to dosť ďaleko autom do ostatných častí Tatier.Teda ďaleko kvôli detičkám na presun.Teraz sme boli v Západných Tatrách v Zuberci.To ma veľmi oslovilo.Boli sme tam už dvakrát a chystáme sa tam aj mimo zimu.S ubytkom tam sme boli veľmi spokojní.A ešte sme boli keď mala Sárka niečo okolo roka a pol až dvoch v Starej Lesnej.A to bolo najlepšie pretože to bolo blízko aj na Štrbské Pleso aj do Tatranskej Lomnice a pod.Ubytko sme mali na súkromí u veľmi dobrých ľudí.K dispozicii aj dvor na výbeh pre deti,čistučko -super.

Sárinka mi hajá a tatík je na služobke tak sme sami babinec 🙂

emita
5. máj 2010

joooj čo tu ešte robím? 😠 a zajtra nebudem vládať ani dýchať pri mojej nervóznej slečinke 😝

sara ďakujem. ten Ždiar vážne zvažujeme. ešte sme tam neboli 😉

oriel
5. máj 2010

emi,este aj ja som tu 😀 😀 😀 😀 joj kocky,moju malinku trapi brusko.... Espumisan nepomaha.... ma ho uplne nafuknute... ani ta rurka nic extra.... aj Dr. sa cudovala,ked sme jej ju u nej davali... skoro nic nevyslo 😢 Poradila mi este skusit probiotika Infants Dophilus.... ,dufam,ze pomozu.... 😲 pribera krasne..... uz mame 5200g a to sme z porodnice odchadzali s 2960g.... 😀

inna7
6. máj 2010

Dobre ranko 😀 ale nám dnes pekne prší 🙂

Oriel, môjho malého trápilo bruško do 4,5 mesiaca...probiotiká sú ok...ale s liekmi to nepreháňaj...hlavné je, že pekne priberá 😵 😵 😵 Lukáškovi ešte pomáhal a teplý kúpeľ...ukľudnilo ho to... 😵 a masíruj jej často bruško...ale nie dlho...sú aj také mastičky proti nafukovaniu...tuším ju ešte aj mám doma..volá sa flatulin...od altermedu....

joj aj ja by som išla niekam do Tatier...my sme boli viackrát na Štrbskom plese...tam bolo super... 😵

sara2
6. máj 2010

Pekný upršaný deň 😉

Oriel nech to malej chytro prejde.Aj ja som Sárke masírovala bruško tiež s nejakou mastičkou len si už nepamätám jej názov.Taká ukľudnená bola potom.Neješ niečo ty čo by jej mohlo škodiť? A tu rektálnu rúrku máš tu klasickú oranžovú? Švagriná kupovala pre malého nejakú špecialnu na koliky takú silikonovú.On mal trápenie s kolikami do 3,5 mesiaca.Popýtam sa jej a dám ti vedieť. 😉

Počujte také sme navnadené na Tatry...nedáme stretko tam??????? 😀 😝 😀 😝

oriel
6. máj 2010

sari,mam taku oranzovu... no mam pocit,ze to nieje nic moc.... vobec ten vzduch nevychadza.... a fakt ho ma skoro stale take nafuknute.... joj,tak my je jej luto,pretoze ten plac je taky uboleny..... masirujeme casto,no niejako ,fakt neviem.... na stravu uz davam obrovsky pozor,zo zaciatku som nedavala,no potom,ked zacala plackat,tak sa uz fakt bojim zjest nieco.... 😎 skus sa moja opytat na tu rurku na koliky 😎
Lilka je v skolke,chodim po nu az do malej skupiny,lebo skor nechce chodit domov a rano chodi uz od siedmej,lebo od 6.15 uz chce ist....... vonku prsi ako o dusu 😎 😎 😎 od zajtra maju bys spustene kolotoce,no v takom pocasi.... 😖 😖

emita
6. máj 2010

hmmm s kolikami nejak neviem poradiť. ja viem, znie to smiešne ale už si napamätám 😅 Emilka nemala vžne ťažkosti na a Šimonka sme už nejak pretrpeli. ale oranžová rúrka bola veľká pomocníčka 🙂 ešte aj teraz pár týždňov dozadu keď mávala Emilka zápchu... nedám na ňu dopustiť 😀 😀 😀

sara no jasnééééé keď sa nám nedarí dať stretko v HE dajme v Tatrách 😀 😀 😀

zuzu101
6. máj 2010

dobré ránko.aj my máme problémy s bruškom a tá rúrka je fakt o ničom. 😝 nám zaberá teplomer.my to máme z toho, že malý je chudokrvný dva mesiace sme brali maltofer a veľmi ho zapekalo.pomohli nám aj probiotiká biogaja.
oriel, malá priberá krásne.u nás je to opak.za posledné dva mesiace pribral len 400g a teráz má 6860g. ☹ ☹ ☹ teraz mám pochybnosti o mojom mliečku, skúsila som mu dať aj umelé ale neotvorí pusu.uvidíme ako sa to bude vyvíjať, lekárka povedala že vyzerá dobre na to že bol - je hypotrof.
tak pekný dník prajem. 😀 😀 😀

emita
6. máj 2010

zuzu no jasne, veselý je 😀 😀 😀 čo mu chýba 😀 😀 😀 ja som našu vážila naposledy v decembri. už by ma zaujímalo koľko váži ale očkovanie až na konci júna... a dúfam že nebude iný dôvod ísť k doktorke 😝 🙂 ale vidím že bruško má fajné... presný Šimonkov opak. zachviľu ho s váhou dobehne a možno aj predbehne. on za rok pribral 1kg a vyrástol 17 cm. tak si viete predstaviť... len sa naťahuje a chudý je taký že ešte aj tento rok bude nosiť šortky čo nosil prvé leto (keď mal pol roka) 😀 😀 😀 tento rok už ale bez plienky 😎

zuzu101
6. máj 2010

my chodíme každý druhý mesiac na poradňu.tam sa váži, meria dlžka a obvod hlavičky, lekárka ho popočúva, skontroluje.všetko je ok len teraz tá váha...hlavne že je zdravučký 😀 😀 😀

asshanti
6. máj 2010

ahojte,

my sme boli v utorok na kontrole, ma vysadene tie ATB, aj kvapky do usi, vysledky mocu vraj neboli take hrozne ako si doktorka myslela... asi sme to podchytili na zaciatku, tak je pokoj. 😉 chvalila nas, ze taky dobry na poradni este nebol, predtym furt plakal a bol vynervovany... teraz sa smial na plne usta a aj "rozpraval"... 😀 😀 😀 doktorka nam objednala nejake telove mliecko z Nemecka, nejaka znacka LR, 200 ml - 13 eur, tak uvidime ako sa osvedci, je s Aloe Vera. my sme rurku (klasicku oranzovu) pouzivali cca 2 tyzdne, teraz malinky kaka pravidelne sam. mysleli sme si, ze z kvapiek SAB simplex ci dajako tak, ale uz ich od soboty nedavam, doktorka vravela, ze to z tych ATB, ale od pondelka ich uz neberie a kaka aj dnes, tak neviem... len sa vyhadzal na celom tele, asi zo sirupu, ale uz to ustupuje, chvalabohu... 🙂
teraz mame len jeden problem a to jeho rucicky... baby, neverili by ste, co on robi, ked mu ich nechavam rozbalene, teraz velmi casto, lebo chcem aby si na ne zvykol, ale on to nedokaze... ☹ ☹ ☹ v kociari ako tak, ale to musime v kuse kocikovat, no v postielke sa neda, vyhadzuje nimi ako totalne splaseny (to neprehanam!), skriabe sa, normalne si ide ucho odtrhnut, alebo ocko vyskriabat... ☹ ☹ ☹ ja uz som z neho zufala, lebo vobec nespi, potom strasne place, vyvadza, lebo je unaveny, chce spat a nemoze... 😠 😠 😠 teraz bol 2 dni v spacom vaku, no hruza, dnes od rana ani v postielke, ani v kociari, ani so mnou na velkej posteli, zaspi na minutu a dost, potom place, ziva, sucha si ocka... tak som to vzdala, dala som ho do zavinovacky a spi uz viac ako hodinu a pol v kuse v postielke, bez cumlika, bez cicikania... takze ho asi este budem balit... len ako sa neskor nauci spat s tymi rukami...??? 😠 😠 😠 ved v lete mu bude v tej zavinovacke horuco predsa... 😠 😠 😠

Oriel, dufam, ze to Leilinke rychlo prejde, myslim na vas !!! 😵 😵 😵

zuzu101
6. máj 2010

s tými ručičkami sme mali to isté, tak som mu na noc dávala bavlnené rukavičky.používali sme ich len v noci a až pred týždňom som mu ich prestala dávať.s nimi bol kľudnejší a neškriabal sa.rúčky do perinky som mu nebalila nikdy, ani v pôrodnici detičkám ich nebalili.a spací vak som používala od tretieho mesiaca.

emita
6. máj 2010

asshanti moje krstniatko sa tiež budí rukami. kmotra ju cez deň necháva doma spať na brušku. mňa oslovilo na internete toto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6831538&tab=1 ale ja som doteraz s deťmi také problémy nemala. oni práveže chceli mať rúčky voľné. a načo to mliečko? super že ste už ok.

zuzu tak tak. a keď doktorka povie že je ok tak sa nemáš čo trápiť 😉 a s umelým mliečkom neviem ako si poradíme ani my veď ona vôbec nechce piť z fľaše...

asshanti
6. máj 2010

tak maly v zavinovacke zalomil na viac ako 2 hodinky v kuse, iba spokojne odfukoval... 😀 dokonca zabudol, ze ma jest... 😀 😀 😀 tak sa napapal, odgrgol, prebalila som ho, krasne sa posmejkal, povydaval zvuky a uz si zacal poplackavat, to je jeho znamenie, ze chce hajkat. dala som ho do kociara, ale tam sa budil stale ruckami, tak siel do zavinovacky a uz si spokojne spinka v postielke... 😉 cumlik uz ma vypluvnuty na druhej strane postielky a len tak si odfukuje. 😀 dnes uz aj krasne drzal v rucke hrkalku !!! 😵 😵 😵 lebo mna stale drzi za tricko, plienku si chyti a svoje body ked ho prebalujem, tak som mu dala hrkalku, taky mesiacik a aj si ju podrzal. a strasne sa mu pacia zvuky, kolotoc nad postielkou, hrkalka co hraje a kohutik plysovy co kikirka, ked mu to pustim, tak to sleduje, smeje sa na plne usta a hrkuta si, je rozkosny ! 😵 tak ho asi este budem balit, nech sa spokojne vyspi, niekde som citala, ze tie reflexy (co mu tak lietaju ruky) casom vyprchaju, tak dufam, ze to nebude trvat vecnost... 😀 😀 😀
emita, taku zavinovacku mame aj my doma, znacky Red Castle, ale poviem Ti pravdu, este sme ju ani raz nepouzili... 😝 😝 😝 zda sa mi v nej babo take nejake velmi stisnute... ja mam klasicku zavinovacku, trcia mu z nej uz nohy, takze ich ma pekne volne, aj okolo krku a tvare, len rucicky ma zviazane... ja ho stale polohujem, spinka raz na jednom, raz na druhom boku v postielke, myslim, ze to ma rad, az hlavu niekedy vypcha zo zavinovacky na plachtu... 😀 ozaj, dokedy ho mam takto polohovat? odkedy moze spat na chrbatiku? to mliecko je normalne na tvar a telo, doktorka sa ma pytala, ze aku kozmetiku pouzivam, ja ze NIVEA Baby a ona ze mi nieco objedna z Nemecka, ze je to s Aloe Vera a ze je to velmi dobre, tak ja reku, ze dobre... 😉

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz