Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

sara2
12. feb 2009

Jooj,Inna sú aj omnoho lacnejšie.My sme to dostali na predpis od pľúcnej dr.Čabakovej.
Fenorin mám aj ja doma len som si myslela,že je to na kašeľ.
Tuším aj Livostin mám...
a za ten recept sme doplácali 50Sk

inna7
12. feb 2009

to vážne? tak ale asi až také jednoduché to nebude dostať na predpis, čo?
lebo ináč to je fakt drahé...
raz nám ho dr požičala domov a viem že hovorila aby som dávala pozor lebo stál cez 5tisíc..a to bolo ešte dávno...

oriel
12. feb 2009

Jeeeej,vy ste tu a ja beham kade tade..... Sari,joj,mozno je to len nieco take.... A nema to nieco s ockovanim? ☹ ☹ Ja davam Lilka sinupret,ked ma hlieny.... 🙂 Joj,moja zlata..... Aj ucitelka rano vravela,ze je veeelmi vela deti chorych a aj tie starsie,co sa drzali 🙂 🙂 🙂 Inna,aj ja som pocula,ze to centrum zrusili... no tiez si myslim,ze by tu tabulu dali dole,nie? 🙂 🙂 🙂 Vidite ake slniecko vyslo vonku? 🙂 🙂

mirrinka
12. feb 2009

ahojte.... dakujem za pochvalu fotky,to bolo fotené ešte niekedy v októbri...teraz už mám krátke vlasy 🙂 ....to centrum sa aj mne zdá,že je už zrušené,a tabuľu som tiež videla,že tam ešte straší.....vraj to centrum nemalo veľký uspech,tak ho zrušili..... my sme chodili do centrumu do MC,tam je dobre,len je to tam strašne malé

sara2
12. feb 2009

a už aj zachádza za mraky Oriel 😒

Vieš,tiež som rozmýšľala či to nebude reakcia na očkovanie...ale to bolo na žltačku nie na chrípku,tak skôr nie ako áno.Ale ona je alergik.A ako vravela Inna-otepľuje sa a to je pre alergikov ako jar-najhoršie obdobie.
Našla som ten Livostin,to nám dal alergolog tak jej ho budem striekať.Ani moc nekašle...tak to zatiaľ neriešim.Varím jej teraz kuraciu polievku o chvíľu dostane porciu ovocia a potom ideme von.Dnes s nami bude celý deň babka-moja mama tak sa obe tešíme.Taká zmena 😎 a pozvala nás na zákusok 🙂

Inna,neviem koľko stál ten náš inhalator.My sme ho dostali bez toho aby sme si ho pýtali.Chodievali sme tam často.Sárka prekonala do dvoch rokov dvakrát zápal pľúc a raz priedušiek.A chodilis me k nej na kontroly pravidelne a keď jej trebalo dávať inhalácie tak sme chodili do nemocnice.A raz mi pľúcna povedala,ja vám ho predpíšem,poisťovne to hradia...nebudete s ňou chodiť do nemocky keď je tam toľko bacilov...tak sme sa potešili.Lebo je to u nás ako SOS-keď zbadám že sa jej lesknú oči,alebo veľa kýcha hneď inhalujeme.

mirrinka
12. feb 2009

a neviete niečo o tom zrušení očkovania na tri roky? lebo ked sme boli posleddný krát u dr., tak nám povedala,že to očk.na tri toky je zrušené,že najbližšie očkovanie je až na 6 rokov...

oriel
12. feb 2009

asi som prisla neskoro,vsak? 🙂 🙂 Neviem,mohlo by to tu fungovat aj na tokomto principe,aby sme mohli vidiet,kto je preve prihlaseny,vsak? 🙂 🙂

oriel
12. feb 2009

no ja som,ale truba.... pozerala som stale len na svoj prispevok a vase som nevidela.... idem citat....som tuuuu

sara2
12. feb 2009

Mirri,tak toto som fakt nepočula.Sárka mala tri roky v novembri a očkovali ju.Šak v tom očkovaní sú zahrnuté choroby typu tetanus,šarlach,obrna-nepočula som o tom ,aby to zrušili.Myslíš to povinné očkovanie?To my fakt nejde do hlavy.Daj si to zistiť aj niekde inde.

oriel
12. feb 2009

mirri,ja neviem o nicom 😉 😉 😉 😉 Ako lili?

mirrinka
12. feb 2009

no vážne mi to vraverla naša sestrička u dr........ tak ja neviem....pozriem ešte na nete...
lianke je už lepšie,dakuejeme za opýtanie,teplotu mala len vtedy raz večer,teraz už len trochu pokašliava a zase začala sopliť,takže sme znova na začiatku s tými solíkmi ☹

inna7
12. feb 2009

joj som sa tešila že aspon niečo je na tej gaštanke...tak už nič... 😠 autom sa mi nexce behať do mesta do mc...to možem radšej isť rovno do mesta... 🙂

sara...aj moj maly mal časté zápaly pľúc a priedušiek...ale nám nič nenavrhli... 😒 2x som s ním aj v nemocnici ležala...no popýtam sa lekárky...

mirrinka
12. feb 2009

http://www.zzz.sk/?clanok=3407 tak asi je to fakt pravda,lebo na tri roky očkovanie tu nepíše

inna7
12. feb 2009

a čo varíme?? ja idem robiť ryžový nákyp s jabĺčkami...bezlepkovýýýý... 😉

mirrinka
12. feb 2009

ryžový nákyp som už nejedla ani nepamätám - dala by som si....minule som robila žemľovku,no skončila v žalúdku nášho psa 😀

oriel
12. feb 2009

inna,ako vzdy,chutneeee 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 My mame od vcera... svokor vari paradajkovu omacku s mas. gulami 🙂 🙂 🙂 🙂 Dnes v MC je karneval... idete niektora???/

mirrinka
12. feb 2009

my nie....až ked sa vyliečime....ale už by som niekedy do toho MC chcela zájsť,už sme tam dáááávno neboli... 😅

mirrinka
12. feb 2009

teraz maa napadlo,ža by sme si to stretko mohli dať v MC....ale zase neviem či by sa nás tam tolko pomestilo- lebo je to dosť malinká miestnosť 😀

bobooo
12. feb 2009

joj baby také počasie fakt na choroby...až je mi vás ľúto každá niečo máte...no treba vydržať..my sme zdravučký tak som rada dúfam že deti nič nechytia...ja som Tobiasovi urobila letný strih...úplne na krátko...mal už dlhé vlásky a všetky mu stáli hore...tak som ich upravila chi chi...inak chcem sa opýtať..viem že v He je na plavárni bazén pre deti. chodili ste tam niektoré s malými deťmi? pýtam sa pretože moji drobci majú 8mesiacov a chcela by som isť s nimi do bazéna...aký máte na to názor?

mirrinka
12. feb 2009

bobooo my sme chodili s Liankou,teda chodili ako chodili,zopár krát sme tam boli v tom bazéme,to nemala ešte ani rok,možno v takom veku ako sú tvoji....najprv sa bála,no nakoniec nechcela z vody vyliezť...ta sa k tomu staviam kladne,aj teraz ked sa vyliečime,tak sa chystáme do sauny a do bazéna 😉

mirrinka
12. feb 2009

hrôza - dnes píšem len s chybami 😀

mirrinka
12. feb 2009

...dala som tú moju fotku aj do albumu ak ju chcete vidieť zväčšene 😀

emita
12. feb 2009

ja som tiež minule rozmýšľala nad plavárňou ale určite až v lete-na jeseň. sa bojím s takým malým a ešte v zime. bobooo je to síce detský bazén a nie pre bábätká (čo som čítala v časopisoch tak pre bábätká býva voda teplejšia a nie chem. upravovaná) táto má len o niečo viac ako vo veľkom bazéne a bazén je menší. môžem sa spýtať na presnú teplotu-manžel v lete robí na kupku 😉 a čo ostatné? kedy ste začali chodiť plávať?

tamarka_na
12. feb 2009

Ahojte...ja by som tiez chcela ist s Nellkou.Mirri,môžme ísť spolu niekedy... 😉

Dnes som bola s Alexom za alergológom,dal nám Trifed na tie soplíky a zajtra ideme na genetiku.Zoberú mu krv,či nemá alergiu na kravské mlieko.

oriel
12. feb 2009

ja som pocula,ze tu na kupku je detsky bazen vhodny pre deti od 6 rokov.... pre mensie na vlastne riziko 😒 😒 😒 No neviem,co je na tom pravdy... mna kupko s Lilkou moc nelaka... hlavne nie v lete.... v lete sme boli asi len raz a aj to sa jej po puse porobili take ako herpesy,alebo neviem,ako to nazvat,no viem isto,ze to bolo z kupka... nam staci nas bazenik.... 🙂 🙂 🙂

mirrinka
12. feb 2009

my ked sme chodili do bazéna,tak tam bolo dosť malých detičiek a voda bola celkom teplá,ale ako vravím to bolo niekedy pred dvoma rokmi..... teraz neviem ako to tam vyzerá,ale viem,že tam robili aj nejakú rekonštrukciu...naposledy čo sme boli v bazéne,tak to sme boli v hoteli Chemes na Šírave,a tam bolo perfektne,nebol to síce detský bazén,ale Lianke sa tam páčilo,a voda bola príjemná 😉

emita
12. feb 2009

čiže teplota vody je 27-28 v detskom bazéne. rekonštrukcia sa robila na veľkom bazéne a šatne. ja si tiež pamätám že chodili aj malinkými bábätami ale mne sa to zdá dosť chladná voda keď doma sa kúpe v 37. treba na to asi dieťatko dopredu pripravovať, otužovať doma vo vani-si myslím. ale veľmi sa teším až začneme chodiť s malým plávať 🙂

mirri a s tým stretkom v MC to nieje zlý nápad (ja som tam ešte nebola) až budú všetci zdraví už sa musíme stretnúť 😉

oriel
12. feb 2009

aj ja som za..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 neboli ste teraz niektora von? ze ci je kosa? 🙂 🙂

sara2
12. feb 2009

ahojte.Moja bábika spí aj dnes 😀 No asi ju láme na spanie tá choroba.Vonku je kosa.My sme boli vonku okolo pol jednej a fukal silný vietor.Oriel ale detičky dnes boli vonku.S Aničkou sa hrali na naháňačku.Lilka behala o stošesť 😀
Mám kámošku v Pezinku a tam majú špeciálnu výuku plávania pre detičky.Chodí s ňou od tuším 4tého mesiaca.A ako vraví Emita,voda musí byť tak okolo 35-37 stupňov.A nie chemický upravovaná.Do roka by som určite nešla tu na kupko,ale už s takým väčším určite.Deti majú radi vodičku,nie?
Mirri,minule som sa stretla s jednou maminou s ktorou som chodila do MC a vravela,že to presťahovali na prízemie.Ten kútik detský a že je vraj raz taká veľká miestnosť ako bola.A že každý deň sa zapisuješ do zoznamu na ďalší deň.Dávajú limit,aby tam nechodilo veľa detí.Tak neviem čo je natom pravdy...

oriel
12. feb 2009

My sme prave prisli domov.... este sme sa po skolke prechadzali,no fakt je kosa.... 😉 😉 😉 Sari,ako je Sarke? Myslis,ze na nu nieco lezie? 😠 😠 😠