Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

inna7
14. nov 2008

ahojte.... 🙂
tak kde ste sa stratili??? žeby boli včera zase nejaké výpredaje??? 😉 😀 😀
no my sa asi tým ATB nevyhneme....uvidím ešte čo mi dnes povie lekárka...ale sa mi nepozdávajú...žeby sa po dvoch týždňoch stav ani trochu nezlepšil...? ☹

oriel ako ste pochodili? máte ten bajsikl?

prajeme pekný dník... 🙂 my dnes varíme rybičky... Lukinovi stále poviem že je to žralok a on to potom spapká aby bol taký silný ako on.. 😉 😀

oriel
14. nov 2008

joj,inna,vies co..... ako som predpokladala,ani v Mi ho uz nemali...... to ja tak stale..... najprv vaham a ked sa uz rozhodnem,tak tu vec uz nemaju alebo naopak,ze nieco hned kupim a potom to lutujem...... Nakoniec sme kupili tu V He v predajni bicyklov,tiez krasny,ruzovo biely...... v Draciku sme kupili len ruzovu prilbu a chranice...... aspon,ze to..... 🙂 Inna,co uz,ked ATB treba,ved uvidis,co DR. povie...... 😉 😉 😉 😉 To Lilka,ked jej davam kiwi,tak vravim,ze papa Shreka.....

sara2
14. nov 2008

Baby,som v koncoch. 😔
Moje dieťa odmieta škôlku.A to bola prvé dni nadšená 😀 .Už druhý noc mi nespí,doma nerozpráva,odmieta hranie len sedí čumí do zeme a plače.Plače ,že tam nikoho neľúbi,že pani učiteľka na ňu kričala...a ja som v koncoch s nervami...neviem ako to prekonáme.Dnes ráno to bol hororový obraz tam.Učiteľka mi ju drala z rúk,ta kričala,buchala a ja som utekala preč a cestou revala....PORAĎTE čo mám robiť?

sara2
14. nov 2008

A zabudla som vám povedať ako sme dopadli na krčnom.Sárke hlieniky neprechádzajú.V pravom ušku v sluchovej trubici sa jej vytvára tekutina,ktorá časom môže spôsobiť zápal stredného uška.Minelého roku o takomto čase sme mali to isté a trvalo to mesiac a pol.A nakoniec jej prepichoval blanku a tekutinu vyťahoval.Teraz nám odporúča operačný zákrok.Nie vytiahnutie nosovej mandle,ale jej zbrusenie a do sluchovej trubice jej chce dať zaviesť ventilačnú hadičku.Tá ma vlastne regulovať tu tekutinu v ušku,aby vychádzala vonku.Keďže je to u Sárinky recidíva odporučal nám to veľmi.Ale deti z rážtepom majú tie nosové prepážky položené inak ako normál.Preto mi na plastike neodporučali dať mandľu vyťahovať.Ešte musím sa s nim spojiť,či sa mandľa môže zbrusovať.....A nerobia to tu v He,lebo tu nemajú brúsku tak o 2 týždne mám isť na kontrolu a povie nám čo zistil,kde to vykonávajú a za akých podmienok.Bola by som rada ak by to pomohlo,nebránila by som sa tomu.Pretože môže dôjsť častými nádchami k tomu,že bude slabšie počuť,čo na pravé uško už počuje horšie to jej zistil timpanometriou.Katastrofa.Toto moje chúďa koľko si musí zažiť.A čo všetko ju ešte čaká.
Ale končím lebo ešte tu depku prenesiem na vás.
Inna7,drž mi palce idem dnes piecť tortu.
pa 🙂

oriel
14. nov 2008

Joj Sari,je mi to strasne luto..... ,no myslim,ze to netreba hned vzdat...... Mne ked Lilka prvy tyzden plakala a aj doma bola taka divna,tak som si povedala,ze pockam este dalsi tyzden..... a pomohlo,fakt u nas bol kriticky len ten prvy tyzden,potom to bolo uz stale lepsie...... No uvidis,ako to bude s tym,co vam doktor povedal,zdravie je prvorade....... Nech sa torticka vydari.....

sara2
14. nov 2008

Oriel,blbne mi telefon,volala si mi,čo?O koľkej ideš pre Lilku?Aby sme sa stretli,ja chcem potom zobrať Sárku do cukrárne do Daisy.

inna7
14. nov 2008

Sara2....my sme mali tiež ťažké začiatky.... presne ako píšeš...prvé dni bol nadšený...s radosťou utekal za deťmi...ani sa so mnou nerozlúčil a už ho nebolo.... ale neskôr mi ho tiež trhali učiteľky z rúk...a u nás to trvalo dlhšie...nemohol si tam zvyknúť...asi bol na mňa veľmi naviazaný... a až tak zhruba po 3-4t sa to zlepšilo...ale opakovalo sa to stále ked bol napr.chorý alebo bol dlhšie doma... tak dúfam že si tam malinká rýchlo zvykne... 🙂 🙂 🙂 treba len vydržať...a neplač...ona si síce trošku poplače ale potom ju to prejde a určite sa pekne hrá s deťmi.... 🙂
a s tými hlienmi ma to tiež mrzí....neviem ti poradiť pretože s tým nemám skúsenosti...ale veľmi vám držím prsty aby nešla do horšieho a rýchlo sa vyliečila....poraď sa s viacerými lekármi ohľadne toho zbrúsenia...určite to nebude veľký zákrok a ak má pomôcť predísť ďalším chorobám, tak neváhaj.... 🙂

nech sa tortička podarí....a tiež marcipán....tešim sa na foto...

mirrinka
14. nov 2008

ach sari,to je strašné,kolko si tie deti musia vytrpiet,čo? 😢 budem vám držať prsty a dúfam,že Sárinka sa z toho rýchlo dostane a vylieči sa...ja už len ked niečo také počujem,tak mi je do plaču...my sme si tiež toho dost museli prejst už od narodenia.počnúc rezaním pupka a o ostatnom ani nehovorím... 😢 ale deti všetko znášajú lahšie ako dospeláci - či už psychicky alebo fyzicky - sú statočnejšie 😉 držte sa 😉

oriel,Lilka už vie sama bicyklovať?Lebo Lianke to akosi nejde.v lete sme vždy chodili na hrádzu ku Laborcu učiť sa bicyklovat,ale žiadne pokroky som nezaznamenala...nevie krútiť tými pedálmi 😒 😝 a na kolko ťa vyšiel ten bicykel aj s prilbou a so všetkým?

oriel
14. nov 2008

Nie Mirri,urcite este nebude vediet,lebo v predajni sme skusali,tak nic len sedela.... no dufam,ze sa do jari nauci...... budeme trenovat dnu....... Bicyklik stal 2700sk a prilba Barbie s chranicmi 599sk.... 🙂 🙂 🙂 Dufam,ze do vianoc vydrzim a neam jej ho......

emita
14. nov 2008

moja kamoška z roboty mala problém so synčekom v škôlke v podstate od septembra do decembra. Tiež sa najprv tešil a potom ho to prešlo. A nebolo to tým že by bol naviazaný, lebo od pol roka bol s opatrovateľkou. vyrešila to tak, že chcela zmeniť škôlku a tak vzala malého na skúšku do súkromnej. A to úplne zmenilo jeho postoj (asi videl že všetky deti chodia do škôlky alebo neviem) a odvtedy chodil do škôlky v pohode (do tej pôvodnej) tak držíme palce aby vás to rýchlo prešlo lebo viem si predstaviť aké je to ťažké ☹ a tiež nech vás všetko zlé obchádza, prajem veľa sily, odvahy a pevné nervy. To teraz potrebuješ, že?

A ešte k tej škôlke-ja si ani nefandím že to budeme mať ľahké. Šimík je hrozne citlivý.

o týždeň mám prvý zápočet tak držte prsty. Neviem či sa podarí ale aspoň vyskúšame, že? 😀

mirrinka
15. nov 2008

dobré ránko 😉 vstávať,je sobota,rozprávky idú... 😀 😀 😀

inna7
15. nov 2008

dobré ráno... 🙂 áno áno rozprávky u nás už fičia...od skorého rána... 😉 😀

Emita...tak len sa pekne učkaj...a bude to pohodička... 😉 budeme držať prsty.... ja som sa najviac bála matiky...a spravila som ju ako prvú skúšku... 😉

sara2
15. nov 2008

Dobré ránko,my sme dnes hajali do pol ôsmej 😀 😀 😀 ,normálne nechápem.A konečne sme sa aj vyspali.Raz sa dnes len Sárka zobudila a plakala,že nepôjde do škôlky.A raz som ju budila o druhej v noci ja na lieky...tak celkom ok.
Dikes za povzbudivé slová.Napr.dnes ráno sa s ňou dalo už v kľude o škôlke hovoriť.Sárka je veľmi rozumná a tiež citlivá.Aj učiteľky mi povedali po dvoch dňoch,že má obrovský záber vedomostí,že je inteligentná a že niet témy do ktorej by sa nepustila.Ale...čo sa odhoralo to fakt neviem.Ten deň keď tam tak vyvádzala bola úplne mimo.Fakt som sa kočky o ňu bála.Len pozerala do zeme,s ničím sa nehrala len poplakávala.A večer sa jej moja mama snažila opýtať tak povedala,že keď ráno plačkala tak pani učiteľka na ňu veľmi kričala,že"Sárka neplač" a že ju zavrela potom do spálne 😒 .Tak neviem čo si o tom myslieť.Dokáže dieťa klamať?Čítala som,že deti do 5 rokov klamať nevedia...Ráno na druhý deň som za tou učiteľkou bez malej išla a povedala som jej to.Že nemá Sárka problém s druhou,že sa bojí iba tejto.A ona na mňa kukala čo to hovorím a vzala ma za riaditeľkou nech nám tá poradí čo ďalej...No čo na to poviete? Ja len nechcem,aby Sárka mala traumu zo škôlky.Zažila si negatívnych zážitkov už dosť.A keď som po ňu išla včera bola tam tá druhá učiteľka,tak hovorila že od obeda neplakala,krásne jedla,dokonca spinkala a poobede tancovali a hrali sa.A privítala ma s úsmevom 🙂 .
Tak neviem
Už mám upečený korpus,teda dva.Jeden kakaový a jeden žltý.Idem variť plnku a večer ten marcipán.
Včera som si robila tehu test,ale Bohužiaľ nič ☹ .
Krásny predlžený víkend

emita
15. nov 2008

sara2... nabudúce... nebuď smutná... nech sa tortička vydarí a nech je mňam-mňam. držíme palce so škôlkou...

my rozprávky ešte nepozeráme ale teraz pozerám reprízu Slovensko má talent lebo v tom súbore H and T bolo dievčatko ktoré vyzeralo ako Šimonko len v dievčenskom vydaní. tak sme sa na tom bavili že takto bude vyzerať naša Emka 😀

mirrinka
16. nov 2008

ahojte 🙂
sari,tak ako to dopadlo s tou tortičkou? vydarila sa? 🙂 😉 užite si oslavu... 😀

sara2
16. nov 2008

Babenky,oslava jedná báseň.Torta supeeeer 🙂 .
Inna7 díkes za receptík.
Keď sa mi podarí pozmenšovať fotky tak urobím album.

inna7
17. nov 2008

Dobre ranko.... 🙂 🙂 🙂
sara2.....Tak to som rada, že sa tortička podarila... 😎 a čo si nakoniec urobila...princeznu???
inač s tým vymýšľaním je to tak, že aj Lukino vravel že na neho kričia v škôlke a dokonca že ho aj zbila jedna učiteľka...ale máme tam tetu a ona vravela, že to nie je pravda...on si iba vymýšľal, aby som ho tam nedávala...nejde ani tak o klamanie z jeho strany....pretože si myslím, že deti fakt nevedia klamať...ide o jeho fantáziu .....a to je rozdiel..... 🙂

my sme dnes zasa sami celý deň...deti stále choručké... ☹ aspoň že navarené máme....
tak pekný dník....

sara2
17. nov 2008

Inna7, tak teraz si ma ozaj presvedčila,že si asi Sárka vymýšľaľa.Fakt tie deti urobia aj nemožné...
A vraj deti do 5 rokov ani nevedia klamať.Tak naozaj dúfam,že to tak je.Asi Sárinka len skúša maminu či povolí.Ale nemôžem.
Urobila som ružovú tortu.Po okrajoch som dala anjelikov-kúpené z Kauflandu a obsypala som to malými kvietočkami a na vrch som mala takého usmievajúceho chrobáčika na zelenom lístočku a margarétky.Švagriná jej urobila Macka Pu.Akurát pojedám tortu ku káve.
Ani našej Sárke neprechádza choroba.Síce nič vážne ale je zachripnutá trošku a furt tie sople.
Aj my sme samé doma,chystám sa o chvíľu do Tesca len tak omrknúť veci.Kupim malej tepláky do škôlky.
Pekný slnečný deň. 🙂

inna7
18. nov 2008

Dobré ránko... 🙂 🙂 🙂 slniečko nám síce vyšlo, ale kosa je riadna.... 😎 čo dobrého dnes varíte...? 🙂
Ja som v tescu nebola ani nepamätám...musím sa už vybrať...aspoň poobzerať a trochu vypadnúť z domu....Aj Lukáškovi kúpim nejakú hračku lebo chudáčik už je tretí týždeň so mnou doma... 😖
Dnes zasa strávime dve hodiny u lekára.... ☹

mirrinka
18. nov 2008

čawes 😉 🙂
kosa je riadna,to vám poviem....o desiatej ked sme išli od našich,som nemohla dvere na aute otvoriť,také boli primrznuté...a na oknách kopa ľadu,tak som ešte zoškrabávala 😠
...my sa dnes tiež cgystáme do Tesca,chcem kúpiť mikulášsky oblek,tak dúfam,že ho ešte budú mať - minule som ho tam videla,stál okolo 200 sk - celkom v pohode cena,tak ho zbehnem kúpiť...na Mikuláša chystáme takú menšiu párty pre 4 deti (naša a kamoškine)- aby mali zážitok 😀 tak Mikuláš tam samozrejme nesmie chýbať...asi ho bude hrať náš ocko,kedže zo všetkých zúčastnených tam bude mať najväčšie brucho 😀 😀 😀

oriel
18. nov 2008

joj mirri,aj ja som ten oblek kupila.... /249sk/,hned som sa aj donho obliekla /co som asi nespravila dobre/,pretoze som v kuse musela akoze rozdavat doma darceky...... a teraz ked Lilka vidi v telke Mikulasa,tak hned s usmevom ,,aha mama,, Ale aspon sa dufam,ze nebude v skolke bat mikulasa,lebo stale sa bala......

sara2
18. nov 2008

Ahoj Oriel.Akurát som sledovala deťurence.Už išli dnu.Sme sa s mužom dohodli,že bude Sárku vodiť ráno on.Lepšie to znáša. 🙂

sara2
18. nov 2008

Keď spomínate Mikuláša,tak ja som minulého roku bola s malou v kupturnom stredisku na Mikuláša.Bolo to celkom fajn.A potom večer k nám prišiel kamaratkin otec prezlečený za Mikuláša.Bolo to úžasné.Sárka sa vôbec nebála,vyklopila všetko čo sa jej pýtal,aj spievala aj recitovala.Tak tohto roku znova.A asi aj v škôlke budú mať Mikuláša 🙂

mirrinka
18. nov 2008

...tak už som ten oblek kúpila...stál 199 😉
ale ked som ho rozbalila,tak Lianka hned utiekla do vedlajšej izby - sa bála...tak asi to spravím tak ako ty,oriel,že si ho oblečiem nech si na Mikuláša zvyká,aby sme potom na tej párty nemali viac revu ako smiechu 😀 😀 😀

oriel
18. nov 2008

Hm,mirri,tak si dobre kupila..... moj stal 249sk...... nevis,ci tam mali aj iny....alebo bol zlacneny........

mirrinka
18. nov 2008

ked som ho brala,tak cenovka tam bola 249,ale na bločku bolo napísané 199... 😉

emita
18. nov 2008

np pekne 😀 moja neter keď mali v škôlke Mikuláša tak povedala že to je falošný, lebo ozajstný Mikuláš je biskup 😉

inna7
18. nov 2008

aj myyyy sme si kupiiiili mikulašsky obleeek...ale veľkosť 6-9 mesiacov 😉 a ine dobrotky..vyživky a tak...
oriel nič si z toho nerob...to ja väčšinou tiež furt kupim pred zľavou.... ☹ 🙂

oriel
18. nov 2008

jeeej,tak Sarinka bude zlaty mikulasik...... Ja mam tiez aj pre Lilku este z minuleho roku,lebo som zospodku odparala tie papucky a s cervenymi pancuchami jej je aj teraz super.......

mirrinka
18. nov 2008

no,u nás bude na Mikuláša asi rev 😝 mali ste to vidieť,ked som si obliekla ten kostým - katastrofa... ale aspoň ju mám čím strašiť...predstavte si,že už asi týždeň nevypila kvapku mlieka,pretože kravské nemôže a sojové nechce...dnes som jej spravila sójové a povedala som,že ked ho nevypije,tak zavolám ocina a poviem mu nech sa prezlečie za Mikuláša... baby,to bola podívaná - pila jak dúha 😀 😀 😀 tak možno som zbytočne nevyhodila peniaze 😀