Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

janeette
2. feb 2008

ahoj Lenka,na tej prvej foto v tvojom albume sa Chris podobá na tvoju mamku 🙂

lenka78
autor
2. feb 2008

Vsak?Aj my si to myslime.On je asi medzinarodny mix 😀 😀 😀

sara2
3. feb 2008

dagsty,vy ste mali krááááásnuuu Snehulienku.No Rebeca je ako modelka.fakt 🙂 .Tie vlásky....
Moja kočka je hnedovlasá,ale tiež sa jej už začinaju vlásky kučeraviť.Vlastne ešte od narodenia nebola strihaná.Ale už sa s ňou chystám upraviť strih.Ale mi kámoška vravela,že keď ju dám podstrihnuť tak tie kudrlinky sa stratia.
No,idem variť.Mužiček šiel s malou do kostola a ja varím obed.
Ahojte 😝
Lenka,vyhadzujem všetky kvety z domu a spolieham sa na more.Lebo Sárka kašle jak tuberák.Našla som v katalogu Bulharsko,letecky bez sravy do apartnánu za 7990Sk plus príplatky a dieťa uplne zdarma.Tak neviem...Bulharsko či je ok.

lenkaajarek
3. feb 2008

Baby obraciam sa na vas s prozbou nepoznate nejaku dobru kadernicku?Budeme mat v auguste svadbu a ja tam nikoho nepoznam.Mozete mi poradit?????A aj kozmeticku by som rada nasla.Ak niekoho poznate dajte mi vediet popripade kontak do IP dakujem vam velmi pekne.

lenka78
autor
3. feb 2008

sara2,kedze som v Bulharsku nebola,tak neviem,no naposledy co som bola v stredozemnom,tak som sa maximalne vyhadzala.roky tvrdili,ze je uz velmi spinave,tak neviem ci z toho.na kozne choroby je najlepsie vraj Mrtve more vdaka vysokej koncentracii soli,no myslim,ze aj to Bulharsko bude ok.
lenkaajarek,neviem ako ine kocky,no mne sa zda dost ok kadernicka na cesanie svadobneho ucesu v chemlonskom internate.mozno su aj nejake nove,no nech to poradia ostatne kocky.este super cesali kadernicky pri poliklinike,no neviem,kde su momentalne.kozmeticku mas aj v chemlonskom.mna tam cesali a licili,bola som spokojna,no je tomu uz cez 5 rokov. 😀 😀

jaruskawien
3. feb 2008

tak ahojte baby, pridavam sa aj ja do Humennskej rodiny :O).....sice moja pribeh je o cosi dlhsi ale zase nebudem tu pisat vsetko napisem iba v kratkosti.
Narodila som sa v Humennom, byvala v Papine co je okres Humenne , chodila som do vedlajsej triedy kde chodila Dagsty.DOkonca som snou bola aj na uhorkovej brigade a na tu si velmi dobre spominam 🙂 .
No nic ale zivot isiel dalej , po maturite som vlastne odisla do sveta a uz som sa nevratila a tak sa svetom tulam dodnes 🙂 , odisla som do anglicka (kde som stretla aj toho mojho praveho), zila som tam 4,5 roka ,potom sme spolu odisli do svajciarska na 2,5 roka a teraz uz 5 rokov zijeme vo Viedni, a myslim ze nazatial to bude aj konecna stanica , ale clovek nikdy nevie.....takze moj muz je anglican , stym ze mama je nemka , ja mam 2 dievcata 6 a 1,5 roka , no a minuleho roku sa za nami prestahovali aj moji rodicia z vychodu takze je to super mat ich poblizsku....ja pracujem ako webdesigner , ale ucim aj anglictinu , robim preklady ....proste z kazdeho rozka troska:O) ale zatial ma to bavi .....
Kadernicku poznam velmi dobru jednu v Humennom, moju dobru kamaratku , salon Natasa sa to vola oproti detskej nemocnici ???? Ved ak by si mala zaujem poslem cislo....

Tak baby zatial tolko o mne , vsetkym zelam este krasny vecer
Jarka

lenka78
autor
3. feb 2008

Vitaj,Jarka,zaujimavy zivotny pribeh.Deticky mas nadherne.To mas super,ze tam mas aj rodicov.Kedy si bola naposledy v Humennom?Uz ti ani nie je smutno za rodiskom po tolkych rokoch?

jaruskawien
4. feb 2008

Dik za privitanie.Na vychod chodim tak raz za rok za kamaratkami a hlavne este mam v Michalovciach starku takze raz rocne ,alebo z detmi cez prazdniny chodime.
No smutno mi uz nieje(ale na zaciatku mi strasne bolo, hlavne ked som nevedela ani ceknut ci uz anglicky alebo nemecky ale vies situacia ta prinuti:O)),ale zase na druhej strane to bola super skusenost vybrat sa sama do sveta este som to neolutovala) , rodinu na vychode v podstate uz nemam , a vlastne svoj domov a moju rodinu mam uz tu a vies ked si clovek zvykne tu a hlavne ma nejaku predstavu o zivote ma pracu ktora ho bavi a deti sa naucia jazyky atd,atd...a je to tu strasne medzinarodne...... neviem ako by som si zivot na vychode predstavila....skusala som si hladat robotu aj tam ale bez ziadnej sance....mojmu muzovi sa na slovensku strasne paci a mozno jedneho dna....ktovie,ale momentalne urcite nie....
Lenka ako si zvykla v Irsku, si tam uz dlho ,ale bola si aj pred tym? Jedine co mna v anglicku otravovalo bolo pocasie ,ale inac ludia su tam super , maju super sence of humor(neviem ako sa to pise po slovensky),vela ich je aj tu v Rakusku, a niekedy mi je za anglickom smutno .....
Bududi tyzden letim za kamoskou do BIrminghamu , na par dni tak sa tesim....

No nic tak zatial tolko, pozdravujem do Irska, a krasny den aj na slovensko.

Jarka

jaruskawien
4. feb 2008

Dagsty gratulujem s statnici...super !

anka
4. feb 2008

Aja ti dagsty blahozelam k statniciam, dobre viem aky je to pocit mat to zu za sebou. Neviete nieco o emyte? Uz ma nieco?
Lebo ja este stale nic, vraj v piatok by mi mali vyvolat porod tak uz sa neviem dockat.

janka33
4. feb 2008

ahojky jaruska,vitaj v nasom klube 🙂

janka33
4. feb 2008

dagsy,tak mala je jak vysrihnuta z modelkovskeho casopisu 🙂

lenka78
autor
4. feb 2008

jarka,sme tu od konca septembra.Je tu nadherne,takze az take bolestive to tu nebolo 😀 😀 Aj ja mam kamosku v Birminghame.Aj vy ste tam byvali?Clovek ked je vonku s detmi,tak mysli na to,ze co im to da.Takze je super,ze Chris uz v takom utlom veku rozumie po anglicky a bude cochvila aj speakovat 😀 😀 no on sa uci aj po irsky,takze bude este mudrejsi 😀 😀 No ak sa vratime na Slovensko,tak to bude problem,lebo nechcem,aby zabudol.Ked bol rocny,tak rozumel po francuzsky,no teraz uz urcite nerozumie.Na vychode urcite nie je bilingvalna ZS,tak neviem co s tym urobime.No teraz to je este daleko.Teraz sa este len chystame od septembra do skoly,lebo tu tak od 4roch rokov davaju.Ved aj v Anglicku,vsak?
anka,moja buduca svagrinka ma termin 8.2.,tak sa mozno stretnete,hehe.Mala by mat chlapceka.
dnes mame nadherne slnecne pocasie.no vcera bolo hrozne.

jaruskawien
4. feb 2008

no ja som byvala kade tade, bola som vo Worcestri, Birmingham ,ale muzova rodina su z Cardiffu cize Wales:O),no ano moja dcera chodi do billingualnej skoly , anglicko-nemecky, a je to fakt super no a ktomu ma este slovencinu gratis :O))),
Vyhody u deti je ta ze oni sa ucia strasne rychlo a jednoducho...
Hm....ved mozno sa rozhodnete zostat na dlhsie tak budes mat aj skolu potom poriesenu na dlhsie....nikdy nevies co bude:O)

Ja som sa ucila anglictinu na strednej a poviem Ti ze ked som isla do anglicka- nevedela som ani ceknut, ale musim sa priznat ze skola ma vobec nebavila tak som ju flakala, chodila som na chemicku priemyslovku, este do dnes mam z toho zle sny 🙂 , a pravdu povediac ziadne uplatnenie z nej nemam , pretoze mi maturu nikdy neuznali, tak som si musela robit skolu v anglicku a teraz este dorabam nieco, cize ja sa budem ucit asi cely zivot :O)

Janka33 ahojko aj Tebe

majte sa zienky
jarka

lenka78
autor
4. feb 2008

jarka,neviem ako to bude,ked napr.chris bude tretiak a my sa vratime domov.deti sa rychlo ucia,no aj rychlo zabudnu,ked to nebude podporovane.co na nasich obycajnych skolach nebude.
ked sa mozem spytat,aku kvalifikaciu si robis?
ty si chodila na chemicku a ja hned oproti,urcite sme sa niekedy stretli,ked nie cestou zo skoly,tak mozno v jedalni 😀 😀 alebo na disco 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sara2
5. feb 2008

ahoj Jarka 🙂
Ahoj kočky, a mám to za sebou.Konečne je zub von 😀 .Ale príjemné to nebolo,hoci mi napichal injekcie 😒 .
Janeette už máš ten maľovaný obraz?

jaruskawien
5. feb 2008

no mas pravdu lenka ,ale ved mozno sa nieco v Humennom najde kde by sa dali jeho jazykove schopnosti podporovat...takze mate v plane sa vratit ?nezostali by ste uz iba koli malemu?mam na mysli skola...?

No ja som vecny student takze ja sa ucim stale.....v anglicku som si urobila statnicu z anglictiny , teraz pracujem na nemcine.....a pred 3 rokmi som zacala studovat vysku , ktoru som potom prerusila lebo som bola tehotna a teraz v tom pokracujem, robi pravo,ale iba dialkovo.... popri tom aj kurz na vyucovanie anglictiny, chcela by som to robit tak pomimo.....ked sa bude dat vsetko stihnut.

No a od muza som pochytila nejake znalosti z pocitacov a tak som sa naucila robit webstranky a tak pracovne momentalne robim to , s ty ze to robim preklady stranok do nemciny anglictiny a aj slovenciny ak je poziadavka....

Takze z kazdeho rozka troska, ale v podstate sa vsetko toci okolo jazykov , ktorym by som sa chcela v buducnoti plne venovat pocitam tak o rok , rok a pol , ked mala Emka nastupi do skolky ....do vtedy by moje studia mali byt uzavrete ak sa budem snazit 😉

takze ty si chodila na gymko? isla si potom na vysku ,alebo si isla von ?

zelam krasny den

emita
5. feb 2008

Ahojte. Tak my sme už doma. Včera nás pustili. Šimonko sa narodil 31.1.(presne podľa termínu) o 5.45. Mal 3360g a 50cm. Proste ideálne dieťatko 🙂 Síce v nemocnici to tak nevyzeralo, lebo všetkým osebe dával vedieť svojím krikom. To sestričky už rovno išli na našu izbu keď spustil. Až zachrípol-chudáčik. Ale doma sme ako vymenený. Dnes spal od 6.20 do 10.30 a keby som ho nezobudila tak neviem. No a teraz zase spinká. je to úžasné. A ani na chvíľku som neoľutovala že sme nevyčkali do 1.2. Veď sme sa nakoniec narodili na ockove a dedkove meniny 😀 Tak toľko o nás.

lenka78
autor
5. feb 2008

jarka,sla som na vysku,potom som 2 roky ucila do poslednej chvile,az hospitalizacia a domaci pobyt ma odputal posledny mesiac od skoly,tak potom som bola na materskej,z toho rok a pol Francuzsko,no manzelovi sa to tam nezdalo,tak skusame stastie v Irsku,kedze som posledny polrok materskej nenasla ziadnu pracu v He.tu su aj moznosti,ze mozes dat skoro dieta do skolky,takze v pohode.len tu zeny robia vela polovicnych uvazkov a ked nie je vela zakaznikov,tak aj tych hodin je malo,tak ma to rozculuje ten system tu.vies,nezohnali sme uz inu skolku,tak mame asi to najdrahsie a musime platit aj ked do skolky nechodi,no niekedy ked nie je praca,tak nerobim aj 2 tyzdne a potom z coho platit este aj tu skolku.nedavat do skolky ho tiez nemozem,lebo musim stale platit,aj keby mesiac nechodil.a do skolky ho chceme davat,lebo od 4 rokov tu davaju deti do skoly a ta je uz bezplatna,no zase je kratko,tak treba hladat k tomu aj nieco ako druzinu po skole.takze bojujeme.som zvedava kedy uz konecne zvitazime. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janeette
5. feb 2008

emita BLAHOžELáM!!!!!hlavne že ste zdravý...a to je woooow,že sa narodil v istý dátum ako tato a dedo,úžasné 🙂

janeette
5. feb 2008

a manžel bol pri porode,emita? 😉

lenka78
autor
5. feb 2008

jeeej,emita,tak gratulujem.Aky bol porod?kojis?

sara2
5. feb 2008

emita BLAHOŽELAM......nech sa vám darí.
a čo pôrod,dalo sa to.Pri ktorom dr si rodila.Všetko dobré prajeme 🙂

janka33
5. feb 2008

emita,blahozelam.

jaruskawien
5. feb 2008

EMITA BLAHOZELAM; vela zdravicka a mliecka a nadhernych chvil spolu zelam 🙂

jaruskawien
5. feb 2008

Lenka , ano viem aky je tam system , skolky su strasne drahe , ked som videla kolko sa musi platit tak viac mi netrebalo, tu je to tiez drahe ,ale nie az take...a tiez sa tu musi platit aj ked dieta nechodi......co je dost blbe,ale keby ze neplatim tak Ti nepodrzia miesto a potom co?!
ALe skolky su otvorene aj v lete a vlastne od rana 6 do vecera 6 , co je super.

A deti zacinaju skolu uz od 4 rokov v anglicku , ale zase maju skolu do 15:30 zvycajne nie? Moja starsia dcera zacal teraz chodit do skoly a to uz konci o 12 alebo 1 takze je to dost narocne to zorganizovat a ktomu maju tolko prazdninyn ......

Ja som v anglicku robila kade co , robola som v restike, upratovala som , robila som v B&B , chodila do obchodu kde som zehlila.....a to vsetko naraz , dalo sa zarobit ,ale bolo to narocne ,ale to som vtedy bola slobodna a mala cas, takze viem si predstavit.
A Tvoj muzik co robi, ak sa smiem spytat? Ako na Teba posobi Irsko a Iri?

lenka78
autor
5. feb 2008

manzel robi na stavbe.Iri boli zatial na mna mili a Irsko je nadherne.Akurat nam dnes povedali,ze nemaju pre nas skolu,tak ideme bojovat.

lenkaajarek
5. feb 2008

Ahojte baby vdaka za typ na kadernicky!

Emita gratulujem k syncekovi a prajem hlavne veeeeela zdravicka a lasky 🙂

Jari my mame tiez rodinu z Papina a tusim ta aj z videnia poznam.Chodila si do ZS s mojou sestrou alebo bratrancom teraz si niesom 100% ista.

baby dajte aj nasmu Kevinkovi hlas je v modrej vanicke hned 2 fotka dakujeme!!!!!!!!!! 🙂
http://www.bounty.com/competitions/BabyOfTheMon...

jaruskawien
6. feb 2008

Ahojte, dobre ranko

ako sa dnes vsetki mate....?
tu je dnes skaredo zamracene...hmmm

Lenka ahoj, podla fotiek sa mi zdas nejaka povedoma, ale ku komu by som Ta zaradila neviem 😉, kde sanachadzas momentalne ?
Mas krasneho synceka , drobcek maly.

Lenka78, a to uz preco nemaju skolu? ved do skoly ist musi nie? Tak Vam drzim prsty aby ste dobre dopadli,maleho mas zlateho , planujete aj nejakeho surodenca pre neho

juj ale som zvedava co? 🙂

tak zelam krasny den a ja to tu idem dat do poriadku .........
ahojte