Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

mirrinka
7. jan 2009

sari a kedy máš skúšky? môj brat mal 18.dec. 😉

mirrinka
7. jan 2009

dievčatá,pozerali ste dnes správy? vraj za dva,tri týždne tu bude chrípka 😠 a horšia ako minulý rok 😠 ☹ ☹ ☹

dagsty
7. jan 2009

Ahojko, ja len na skok, lebo žehlím....
sara, ako stojíš s diétkou??? Ja otras, mám takú pneumatiku jak nikdy v živote!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠

Vyzerám jak keby som teraz porodila!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠

Dajte nejakú dobrú, rýchlu a účinnú diétku!!!!OK???

Dobrú nôcku!

Neboj Mirrinka, naše deťúrence ju ani nepostrehnú , ok? Môžeme sa tak dohodnúť??? 😵 😵 😵

Ešte toto by mi chýbalo!

emita
8. jan 2009

ja mám tiež hrôzu z tej chrípky... v mojom stave... 😖

chceš účinnú dietu? Ja som raz držala takú že ráno si dáš niečo mliečne (tvaroh, cottage, jogurt s rožkom alebo kúskom chleba a nejakú zeleninku môžeš) na obed vždy ryža natural-tá hnedá, prvé 3 dni čistá ryža, ďalšie 3 dni s listovou zeleninou, ďalšie 3 dni s koreňovou a posledné 3 dni s dietným mäskom-napr. prsia a na večeru len ovocie. a tej ryže máš navariť 1 šálku (treba zaliať 2 šálkami vody) a máš ju jesť 2 dni(jednu šálku) ono je to dosť drastické ale funguje to. prišiel s tým môj brat, on to mal na 5 dní (5+5+5+5) ale ja som si to musela skrátiť lebo som to chcela ukončiť do promócií 😀 . schudli sme obaja, bola som spokojná. ale nikdy viac som to nezopakovala. vždy keď si naplánujem že idem so sebou niečo robiť tak ostanem tehotná 😀 😀 😀

dnes išiel po dlhom čase náš ocko do robotky tak sa tu musíme rozbehnúť sami. nielen pre neho je to ťažké 😖

poraďte čo dnes variť. ja nemám nanič chuť. tak mi nejakú chuť prosím spravte 🙂

mirrinka
8. jan 2009

ahojte 🙂
chcela som sa vás spýtať,či neviete niečo o tom,či sa zmenil alebo nezmenil zákon o rodičovskom príspevku,ked dám dieťa do súkromnej škôlky (ktoré ešte nemá 3 roky) a nechodím do práce... ja som z tých zákonov teraz cap 😅

s diétkou nepomôžem,našťastie mi ju netreba,ja mám v génoch,že budem vždy chudá 😀 dúfam... 😀 😀 😀
emi,ja dnes tiež neviem čo variť,ale môžem ti pomôcť s chuťou - čo tak kôprovka,alebo buchty na pare,alebo vyprážaný syr ... 😀 ponúkla som ti z každého rožka 😀

sara2
8. jan 2009

Ahoj Emi 🙂 Ešte si tu?
Ja dnes nevarím,tak ti neporadím ☹ .ja som sa nechala pozvať ku mojej babke.Na obed k nej ideme s malou autobusom. 😎 Ale včera som robila kuracie pečienky na cibuľke so zemiakovou kašou.Sárka to jedla so slivkovým kompotom-desná kombinácia,ale tak jej chutilo 😀

dagsty
8. jan 2009

ahojte divečatá, emi dikes za diétku, ale neviem.... celé dni len ryža!!!
Ja určite niečo skúsim, lebo fakt otras.....sara, a ty ako , chudneš???? 😉

Mirrinka , tak to ti ozaj závidím, že si stálechudá, aj ked zješ slona 😠 😠 😠

Emi ja som všera varila kura na smotane s kolienkami...moje deti to zbožňujú! 😲

Tak uvar napríklad granadír, to je tiež dobré , moje deti sa tiež toho nevedia dojesť:

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1161

sara2
8. jan 2009

Mirri,nestraš s chrípkou ☹ Ja som Sárku chcela dať zaočkovať,ale bola chorá a teraz počas liečby trojmesačnej nemôže byť očkovaná.A chcela som aj očkovanie proti kliešťovej encefalitíde a tiež ovčie kiahne.A čítala som v novom Mama a ja aj o očkovaní na žltačkuA.Je toho veľa....ale nedá sa.
A skúšky neviem kedy budem mať.Zatiaľ mám len 8 jázd a treba mi ešte 7.A brácho asi chodil do inej skupiny.

Dagsty presne ako píšeš aj ja mám pneumatiku.Ale desí ma to,že si to všímlo už aj moje okolie.Lebo každý mi vraví,že vidno,že som pribrala. 😒 Tak napr.teraz som dojedla jogurt,zalievam si kávu a jesť na obed nebudem lebo babka robí pirohy a to si nemôžem dovoliť 😠 Tak si dám ryžu.A na večer mám jablko,pomaranč a jednu kivi.Niekedy som držala diety a šlo to super,ale teraz...nie a nie ani deko dole.

emita
8. jan 2009

mňam pečienky by som si dala ale nemám doma ☹ a v tej zime sa mi so Šimonkom do obchodu nechce. kôprovku neľúbim, sladké nemusím a vyprážané tiež 😝 ale dík. ja sa nemám kde pozvať ☹ 😀
neviem ako je to s príspevkom ja som tiež z toho jeleň. najlepšie bude ísť sa rovno spýtať na UPSVaR 😒

dagsty
8. jan 2009

Napríklad ja som tento recept ešte nerobila , ako myslím s kečupom a slaninkou, ale nôže to byť ešte šťavnatejšie...treba skúsim. A je to rychlovka. Ja mám také rýchle recepty najradšej. Minule som robila mäsové gule s paradajkovou omáčkou a s knedlíkom....to bola mňamkotka 😀 😀

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3675

ked neviem čo variť, tak stále pozriem na mimibazar do kategórie receptov a tam je strašne veľa dobrých, rýchlych a chutných receptíkov 😉 😉 😉

dagsty
8. jan 2009

No sara, vek je vek 😀 😀 😀
Ja som tomu nechcela veriť, ked som mala 25, a vravela mi to známa : "UVidíš, ked budeš mať 30, ako to pôjde s kilečkami ťažko".
No a je to tu!!!

Sara, nič si z toho nerob, mne každý hovorí, že jaká som pekná, taká fajna...pribratá!!!! NA PORAZENIE.
Nosím teraz rifle, ktoré som nosila, ked som prišla z pôrodnice s Rebekou domov. Rifle som už mala odložené v skrini, že ich niekomu dám, že sú mi strááááášne veľké!
Ked som ich minule vyskúšala, som myslela, že ma šľak trafí....sadli ako uliate!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠

dagsty
8. jan 2009

Emita, a ako sa máš v tvojom stave 😉 ???? Nebýva ti zle?

dagsty
8. jan 2009

Idem upratovať... zatial pa.... 😉 😉

emita
8. jan 2009

Šimík ma celé ráno len ťahá za ruku aby som s ním chodila a pritom vie krásne chodiť sám 😠 na nervy. nič nespravím ☹ žeby som objednala pizzu? 😀
tamarka čo je s vami?

robodracica
8. jan 2009

Pizzerie sú ešte zatvorené. 🙂

robodracica
8. jan 2009

Sara, ak budeš cvičiť , tak pneumatika zmizne raz-dva. Mám s tým skúsenosť. Keď som potrebovala zhodiť po pôrode tak som pila aj spaľovač tukov a s tým to išlo ako po masle, ale samozrejmä že treba aj vtedy cvičiť. 😉

emita
8. jan 2009

to fakt, a kedy otvoria? 😕

emita
8. jan 2009

dagsty, býva mi ťažko ale negrcám ak na to myslíš a som hrooozne unavená. ale musím pozbierať sily a učiť sa-šak to poznáš... 😖

dagsty
8. jan 2009

robodracica a čo si pila L - carnitín? Ja som ho tiež pila a tiež som schudla.
Poraď nejaký super cvik na pneumatiku....hmmmmmmmmmm

Emi, drž sa, ja som sa tiež počas tehotenstva nevedela dospať 😉

sara2
8. jan 2009

Mirri,chodí Lianka už do škôlky na celý deň?A tiež som sa chcela opýtať či chodia tam detičky do bazéna a do sauny povinne každý deň?
Dagsty nenapísala si ako je Nikolasovi?

Tamarka a vy čo?

oriel
8. jan 2009

Ahojky.... my sme prave vstali...... 🙂 🙂 Ja som zaspala o pol dvanastej a to Lilka este bola hore.... Myslim,ze niekedy po mne tiez zaspala pri Shrekovi.... telka nam sla do rana.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ja s vahou zatial nemam problem /fakt zatial/... lebo tiez mi kazdy vravi... ze okolo 30tky to zacne.... hm... aj mam viac kamosiek,co boli uplne chudulinke a potom trocha pribrali..... 🙂 🙂 No pneumatike sa nevyhnem ani ja.... tiez by trebalo pocvicit... chcela som,ze zacnem od noheo roku kazdy den brusaky..... no kazdym dnom to nechavam na dalsi.... a dalsi den.... 🙂 🙂 🙂 Juj,pizzu by som si aj ja dala.... ani Lilka by urite neodmietla..... 🙂 🙂 🙂

oriel
8. jan 2009

a este k tej diete... kamoska vyradila z jedalnicka uplne chlieb aj pecivo,proste vsetko take.... rano jedla nieco mliecne.... obed klasika,len trocha mensia porcia, poobede nieco lahsie,no normalne sa najedla a po 16.00 uz nejedla.... neschudla ze uplne hned,no fakt to zabralo... ked som ju videla po mesiaci a pol. tak hned to bolo vidiet....

sara2
8. jan 2009

Oriel,ja tiež nejem pečivo,žiaden chlieb len si v tescu kupujem sucháre 😎
Ideme so Sárkou vonku na čerstvý vzduch.
čaute.

Dagsty a tie čaje na chudnutie nemajú nejaké vedľajšie účinky.Akurát som predchvíľkou pozerala na stránku Just,či tam niečo na chudnutie nieje.Ale ja mám z toho taký blbý pocit.Fakt,viac pohybu,redukcia prejedania sa,vynechanie tukov a snáď to pôjde. 🙂

oriel
8. jan 2009

Sari.... juj,uz teraz mi je zima.... aj mna Lilka vkuse taha von.... no nechce sa mi do tej kosy..... 🙂 🙂 🙂 Neviem,kamoska uz mala tie prasky z Justu a vraj nic..... 🙂 🙂 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
8. jan 2009

no tak nakoniec varím bravčové rizoto. už mi aj celkom prišla naňho chuť keď som začala variť 😀

my sme už boli vonku, je celkom príjemne akurát že mi zase zaspal v kočíku. našťastie sme už boli blízko domu tak som ho vytiahla, nasilu zobudila a musel chodiť po terase 😅 no šak to sa nedá-bolo ešte len 10.30. to by do večera potom nevydržal a 2x ho nemôžem dať spať lebo by nezaspal večer 😒 tak ho uložím o pol hodinku snáď zaspí...

andrii aj ja by som chcela taký problém 😀 na mňa sa kilá lepia rýchlo... 😠

robodracica
8. jan 2009

Dagsty: Ja som pila Mochatonix http://www.sensational.com/diet/MochaTonix.html
Ten "super cvik" na pneumatiku su brušaky, bez nich to isto ťažko zlezie. Ja som v priebehu roka schudla 10 kg, a odozva bola dobrá. 😎 To človeka poteší a aj povzbudí. V lete som schudla na 54 kg, ale to som mala pocit že mi už aj zuby trčia. 😒 Teraz mám 58 kg a cítim sa ok.
Na boky je dobrý cvik v stoji alebo v ľahu švihanie nohou v bok. Každý týždeň som mala "prdel" menšiu o 1 cm - je to fakt super cvik.

oriel
8. jan 2009

Ja mam 56kg... tiez sa citim o.k... 🙂 🙂 🙂 Len s to brucho by som chcela mat take pevne... Takze od dnes... zaciname s brusakmi>>>>>> 🙂 🙂 🙂 🙂 Robodracica,v pase mas realnu fotku?Byvas tu v He? Dufam,ze tu budes chodit kazdy den.... Hm?

robodracica
8. jan 2009

Nie, nieje to moje foto 🤐 . Nerada pcham rodinné fotky na net. Ale ja som Ťa už neraz videla. Naposledy v Tescu si s Lilkou obzerala detské veci, a potom si išla kúpiť farbu na vlasy. Inak ja som kámoška Mariany K., čo majú Emku. A Jančo je môj bývali sused, ako deti sme sa vždy spolu hrali kedže sme jeden ročník.
Aj Dagsty som minule videla....

mirrinka
8. jan 2009

sari,v sanatóriu chodia deti do sauny raz do týždňa (každý štvrtok),niekedy to bolo dvakrát,teraz už len raz...ale to deti v triede kam chodí Lily..tvoja Sárka ak by tam chodila, tak by chodila ku starším detom od troch rokov,a tam už neviem ako to chodí,oni možno chodia viackrát... Lily pôjde na budúci štvrtok prvýkrát,pýtali sa ma či chcem aby tam chodila,lebo niektorí rodičia to nechcú,a niektoré deti tiež...tak uvidíme,či sa jej to bude páčiť 😉 bazén tam už nefunguje,Prokipčák túto možnosť už zrušil ☹ je tam skupinová a individuálna LTV,to každé dieťa absolvuje 3x v týždni a individuálne inhalácie,tie dieťaťu ordinuje doktor.... a od 8:30 do 9:00 je lekárska vizita.... 🙂

ja som dnes robila cestoviny so smotanou,kukuricou a tuniakom...mňam 😉