Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

asshanti
28. feb 2010

rejoice, ja to iste... 😀 😀 😀 uz mi volaju kamosky, kolegyne z roboty, sesternice, na facebooku si chatujem furt s tromi naraz, kazdy je zvedavy... 😀 😀 😀 uvidime co bude v stredu, najradsej by som to uz mala za sebou, aj ked sa citim fajn, ale predsa je mi uz tazsie, aj sediet, aj lezat...

baby, napisete mi ako sa robi ta amnioskopia a ci to boli...??? dik, aby som mala predstavu... 😉

emita
28. feb 2010

tak len si to užívajte, lebo keď príde drobec zmení celý svet 😀 Ako sa robí amnioskopia? ľahneš si, najprv skontroluje ako si otvorená, potom vezme taký nástroj (asi nejaké kukátko 😀 ) a skontroluje. či je to bolestivé? To je individuálne, asi aj záleží kto ju robí. Mňa to teda bolelo dosť 😖 ale napr. sesternica hovorila že ju to vôbec nebolelo 😉 Z mojej skúsenosti: radšej nezažiť 😀 No ale na druhej strane "rozšupal" ma tak že sa to v noci rozbehlo 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asshanti
28. feb 2010

tak to som zvedava, ze ako bude mne... 😅 😅 😅 ved streda sa uz blizi... 😀 😀 😀

emita
28. feb 2010

asshanti možno ani nezažiješ. Určite už by si mala drobčeka najradšej v náručí, že?
sara a ako sa má oriel? Nevolala si s ňou?

bobooo
28. feb 2010

ahojte
asshanti, rejoice vidím že sa držíte ...akurát včera porodila moja sesternica chlapčeka a termín mala 10.marca 😅 inak tiež je z" miešaného"manželstva - ona vranovčanka a on humenčan... 😀
my sme boli cez víkend v kamenici u svagrinej...no bolo super aj keď naši mužíčkovia to troška prehnali s alkoholom...už o 22.00 spali...no mali sme aspoň my pokoj 😀 😀

inna7
1. mar 2010

Krásny prvý marec 😵 😵 😵 nech už je tepľúčko... 😉
upratané, navarené, malý v škôlke, malá sa pekne hraje, kávy ešte polhrnčeka - no čo viac ešte môže človek chcieť 😀 😀 😉

inna7
1. mar 2010

a ktomu všetkému prváááá 😀

mirrinka
1. mar 2010

druháááá a už je skoro obed 😀 .....ja mám na sporáku zajaca,robím ho na smotane a prvý krát tak som zvedava,čo z toho bude 😀 😀 😀
vonku to vyzerá na jar,ale hlásia ešte ochladenie,tak som zvedavá 😀 ináč,moja Lianka má dnes presne 3 roky a 8 mesiacov,za 4 mesiace oslavujeme štvorročnicu 😀 😀 ach,ale to rýchlo beží....
rejoice,asshanti ani sa nenazdáte a už pečiete torty na prvé narodeninky 😀 😀 😀

emita
1. mar 2010

vonku je tak kraaaasne 🙂 🙂 🙂

ale toto fakt nemám rada: keď sa deťom mení režim... 😒 no, ťažký týždeň nás čaká... ale keď bude svietiť slniečko.... 🙂 🙂 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara2
1. mar 2010

Mirri,tak aký bol zajac? AKo dieťa ho moji starkí chovali vo veľkom...jedli sme bez problémov...ale teraz mám obrovské zábrany.Raz som ho urobila keď bola Saruľa malinká ale jedla ho len ona,ja som to nedokázala ☹

Vonku je fakt prekrásne.Ja sa zatiaľ na jar nanastavujem lebo potom budem sklamaná keď opäť príde zima 😵

Lianke blahoželáme k 3 rokom a 8 mesiasom 😉 .Fakt to ohromne letí...mojej to tiahne na 5 ☹ .Na jednej strane Chvála Bohu za ňu a na druhej ma srdce bolí ,že tak rýchlo rastie.Ale ešte stále sa vie krásne "mojkať"

pekný deň.

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirrinka
1. mar 2010

zajac sa vydaril 🙂 už po nom neostalo ani stopy,a to ešte mama,sestra a brat nie su doma - tak neviem čo budú jesť 😀 😀 😀 😀 asi čo chladnička dá,lebo ja už nevarím 😀
u nás na dvore je blata a blata,že keby som ho predávala,tak som milionárka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nechcete niektorá kúpiť? 😀

asshanti
1. mar 2010

caute baby,

dnes sme rano boli v meste, boli sme za detskou pani doktorkou, velmi zlata a odbornicka na novorodencov, byva v HE, vola sa Viera Sepelova a dochadza k nam do Sobraniec, tam ma ambulanciu na poliklinike. tak mi dala vizitku, ze keby nejake problemy s dojcenim, tak pride za mnou aj do nemocnice v HE, lebo tam byva a ze ked budeme doma, tak hned pride k malemu, aby sme ho netahali do ambulancie k chorym, velmi dobry dojem na mna spravila! potom sme boli po nakupoch, zabehla som k babam do prace, teraz idem povegetit a vecer pride kamoska, maleho krstna, tak sa tesim, drahy ide na nocnu... 😉
emita, mas uplnu pravdu, uz keby bol doma vo svojej krasnej postielke... neviem sa ho dockat a som nanho velmi zvedava !!! 😵 😵 😵 a konecne by opadli aj obavy ci je zdravucky a podobne... 😔 😔 😔

sara2
1. mar 2010

Andrii, nemáš sa prečo trápiť.Veď pre malého si čo sa týka kojenia podľa môjho názoru urobila už maximum.Moja švagriná,ktorá rodila s tebou keď si spomínaš malého odstavila presne na rok.Malému Matúškovi si dala ohromný základ.Veď mateske mlieko pre dieťatko je požehnanie.A ty to "ťaháš" doteraz.Si úžasná mama keď aj teraz máš v sebe rozpror-či svoje zdravie alebo malý.

Mirri super,že sa ti to vydarilo.No dnes by som tvojím hosťom nechcela byť 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝

Asshanti,tá doktorka Šepeľová je fakt dobrá.Robila kedysi tu v humenskej nemocke na detskom oddelení.

inna7
1. mar 2010

Andri...tiež si myslím, to čo Sára...ja som mala tiež takéto výčitky, keď som musela odstaviť Sárku - a to mala 9 mesiacov...ale ja som nemohla inak... 🤐 ináč mám kámošku čo takto stále podľahne svojej dcérke doteraz...mala 3ročky nedávno 😕 😕 😕 😉

Mirri...ty zajaca - ja diviaka 😀 a blata máme aj my ... takže dík za ponuku 😀

Sara...tvoja Sarulka je strašne zlatučké dievčatko...také poslušné...a sorry za to lízatko.. 😉 🙂

sara2
1. mar 2010

Inna, v pohode.Bol to dnes pre ňu najsilnejší zážitok-to lízatko 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

asshanti
1. mar 2010

andrii, musis mysliet na svoje zdravie, aby sa Ti to nezhorsilo... 😉 mama si naozaj uzasna, pre maleho si uz urobila viac nez dost, tak sa netrap! 😉

sara, aj ja som pocula na tu pani doktorku len velmi priaznive ohlasy a dnes na mna spravila perfektny dojem !!! 😵 ozaj, nevies ako s Oriel, este je v nemocnici? dufam, ze su v poriadku, obidve zlaticka ! 😵

pred chvilou odisla kamoska, doniesla mi dodatocne darceky na Vianoce a k narodeninam, kedze bola v USA, tak sa vytesujem ! 😵 😵 😵 kupila mi nejake cukriky, zuvacky, svajciarsku cokoladu, klucenku a magnetku New York, spiralu Loreal, krasne cierne tricko a parfem Paris Hilton... 😉 😉 😉
drahy je na nocnej, tak dufam, ze to na mna nepride prave dnes... 😀 😀 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bobooo
1. mar 2010

ahojte...
andrii súhlasím s babami...a myslím že aj ty máš na druhej strane pravdu, aj keď ja to nemôžem povedať ☹ ja som mliečko vôbec nemala a tak som asi po 3dňoch prešla na UM... 😖

inna7
2. mar 2010

prvááprváááprvááá 😀

pekné slniečkové ránko... 😵
čo dnes varíme?? 😕

sara2
2. mar 2010

dobré ránko 😎
Slniečko super svieti len ten mráz by už mohol tiahnúť na severný pol 😀

Ja akurát idem variť cestovinky s kuracím mäskom a smotanovo-syrovou omáčkou.A musím to stihnúť navariť a najesť rýchlo lebo ideme k babke.

Oriel sa má dobre.Ja v nemocnici a pozdravuje vás všetky.

tak ja letííííííím 😀

inna7
2. mar 2010

ja som sa rozhodla pre podobný obedík....špagetky s mletým kuracím mäskom... 😵

boli ste niekto kuknúť ten kik?

emita
2. mar 2010

my sme už prišli z vonku... krása... 🙂

u nás šošovicová a rizoto

andrii úplne ťa chápem. Ale zase musíš pozerať aj na svoje zdravie. aby si to Matúško potom nebodaj nemusel vyčítať...

asshanti
2. mar 2010

ahojte kocky,

aj u nas je krasny slnecny dnik od rana, ale este som nebola vonku... nalozila som do pracky, teraz si balim tasku do porodnice a potom pojdeme k svokre na kavu, tak si uzijem tu nadheru vonku. 😉 inac, od rana som strasne nervozna, az ma zaludok boli... 😖 😖 😖 to z toho, ze clovek nevie do coho vlastne ide. na jednej strane by som to uz chcela mat za sebou a drzat nase vytuzene babenko v naruci a na druhej strane sa velmi bojim... 😠 😠 😠
teraz som pisala Oriel, kedze tam zajtra budem a mozno aj ostanem... 😀 stale je v nemocnici a ostava az do 20. marca, vtedy sa uz babika moze narodit, lebo bude v 9. mesiaci. tak som jej pisala, ze to uz vydrzia a ze vsetky na nu myslime a pozdravujeme ju !!! 😵 😵 😵

rejoice
2. mar 2010

ahojte 🙂
ja som dnes mala upratovaci den, doobedu som vetrala cely dom, tak je teraz doma tak prijemne sviezo 😉
asshanti ja mam uplne tie iste pocity ako ty, velmi sa tesim na babo a potom mam strach ako zvladnem porod. Zajtra ti budem silno drzat prsty, aby vsetko bolo ok, ked si ta tam uz nechaju tak by mohol dat dajake info o tebe ci si v poriadku tvoj manzelik 😅 Ja idem na poradnu v piatok , tak som zvedava co a ako bude. Drz sa 😵 😵 😵

asshanti
2. mar 2010

ahojky rejoice, dufam, ze zajtra to bude vsetko ok a podobne Ty v piatok, budem na Teba mysliet ! 😉

tasku uz mam zbalenu, aj pripravene veci pre babo, aby manzelik zobral, ked po nas pojde, tak uvidime ci ostanem alebo pridem este domov... 😀 😀 😀
chcem sa este spytat, ci mam do nemocky brat osusku pre babatko a sebe nejaku kavu alebo caj ??? dik. 🙂

emita
2. mar 2010

asshanti osušku pre babo ti netreba. Na nadštandardnej izbe asi je kanvica ale keď by si šla na normálnu tak ti zbytočne brať. návšteva ti môže doniesť v termoske 😉 držte sa 😉

sara2
3. mar 2010

Pekný dník 😉

Kde ste kto?????
My sme hore už od 6.20h.Mám navarený obed,akurát sme doraňajkovali.Sárka kuká rozprávku a ja idem upratovať a potom hajde vonku aspoň na chvíľku.Akurát ma sklamal ten sniežik vonku.Ja už chcem jar 😎