Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

sara2
4. dec 2008

Ahojte.
S Oriel som už hovorili ale musím aj vám.Držte nám palce aby sme prežili noc v pohode lebo ak nie tak cválame do nemocnice.Robili jej aj snímok.Má zostrené dychanie a presny popis neviem,ale...ma chronicku zmenu na prieduškách.Zajtra ráno jej budu brať krvičku či je to vírus.Ale pľucna vravela,že si myslí,že je to vírusové typu chrípka ale prekriť antibiotikami ju musela.Takže berieme ďalšie antibiotiká a na imunitu tabletky.Teraz spinká vnoci chuďa nespalo a od rána od pol deviatej sme prišli domov o jednej.Normálne mi behá mráz po chrbte.

mirrinka
4. dec 2008

sári,to je mi ľúto,že je to až také zlé..... dnes som čítala že k nám ide nejaký virus chrípky,ale oveľa horší a silnejší ako predtým...vraj nejaký z austrálie....vraj o dva týžde už má úplne prepuknúť,tak sa normálne bojím,lebo aj Lianka dnes začala teplotovať,a stále jej bola zima....síce nekašle,ani nesoplí,ale mám strach aby to nebolo niečo horšie... ☹

inna7
5. dec 2008

Dobré ránko... 🙂 no o tom víruse som počula aj ja asi pred týždňom....otec o tom počul v nejakej relácii....vraj má hrozný priebeh...vtedy bol niekde v UK...a má prísť koncom roka.... 😖

Sari aká bola noc?? dúfam že vám je už lepšie... 🙂

inna7
5. dec 2008

ozaj všetkým želám pekného a bohatého Mikuláška... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mirrinka
5. dec 2008

dobré ránko...
...tak my sme mali hroznú noc,na takú si ani nepamätám,žeby sme niekedy mali ☹ Lianka zaspala už o pol siedmej mne na rukách,preložila som ju do postele,ale o ôsmej už bola hore z hroznou teplotou...tak sme sa ju snažili nejako zbyť,našťastie sa podarilo,no spať sme išli až okolo jedenástej,ale zase nie nadlho...mala takú horúčku,že ked som jej dala ruku na čelo,tak som myslela,že mi zhorí.akoby som ju dala na rozpálenú panvicu...fakt takáto horúca ešte nikdy nebola...nechcela si ju dať zmerať do konca,no namerala som takmer 4O a to ešte teplomer ani nepípal,žeby už bol koniec...hrozné niečo...dala som jej čípok,a do 15-tich minút jej našťastie klesla...nespala som celú noc,len som kontrolovala,či nie je horúca...

pekného Mikúláša všetkým 😉 aj ked náš bude asi trochu iný ako sme si predstavovali 😖
sari,vy ste na tom ako?

mirrinka
5. dec 2008

a zabudla som ešte napísať,že celú noc mala hroznú triašku,bola prikritá s troma perinami,aj tak jej bola zima ☹

inna7
5. dec 2008

Mirrinka...hrozné... ☹ ona berie atb? tie by mali zabrať do dvoch dní....tak hádam sa jej cez deň uľaví a vychutná si Mikuláška aspoň doma.... 🙂 skoré uzdravenie....

mirrinka
5. dec 2008

nie,neberie nič...až včera na ňu len tak z ničoho nič prišla teplota...ani nekašle,ani nesoplí,nič...tak neviem z čoho to môže byť...ale tak tri týždne dozadu tiež teplotovala,no to jej išla posledná stolička,ktorá ešte nie je celkom vonku,tak možno že to bude aj z toho...fakt neviem

inna7
5. dec 2008

ahaa..tak to naozaj môže byť zo zúbkov... 😒 dúfajme... 🙂 nás to ešte len čaká...zatiaľ ani jeden na obzore... 😵

sara2
5. dec 2008

Ahojte kočky 🙂
Joojjj, Mirrinka to je hrozné.Môže to byť aj vírus.Vraj vyskočia teploty trvaju jeden,dva dni a potom už nič.Uvidíš,ale keby ti teplotovala aj dnes asi by som zašla za dr.
Naša noc bola Chvála Bohu až výborná 😀 Zaspala síce neskoro až o desiatej,ale do piatej poobede mi spala tak preto.Nezakašľala ani raz,takže lieky museli fakt ihneď zabrať.Má akurát upchatý nos..preplachujeme jej to fyziologickým roztokom a aj ho inhalujeme,tak sa to už uvoľňuje.A manžel včera doniesol domov zvlhčovač vzduchu s čističkou vzduchu,tak by ste mali cítiť ten svieži vzduch.Dali sme ho do spálne...je to špica,normálne som mala pocit,že dýcham v Tatrách.Taký vlhky ,svieži....super.

U nás už Mikuláš chodil ráno...Sárka si umyla ráno čižmičku a čakala.Muž jej tam vlozil balíček a išla sa kuknúť či už tam niečo je...mali ste vidieť tu radosť a ten krik 😀

Oriel,máte už fotky?Mne ich ráno doniesla Marianna,su krásne.A predstav si,že Vierke dali na fotenie Sárkinu mikinu,tú srdiečkovú....dobre čo?

mirrinka
5. dec 2008

sari,tak to je super,že to už začína vyzerť lepšie,dúfam,že sa tej nemocnici vyhnete....lebo čo mi rozprávala Nika,ta Kristiánkova mama,tak je to tam hrozné...ona si našťastie priplatila nadštandarnú izbu,tak tam môže byť s malým,ale že zo všadial počuť len plač a krik detí,ktoré sú tam samé a hlavne cigančiatka...musí to byť strašné...a ten zvlhčovač zduchu je fakt výborný nápad,lebo mám kamošku,čo má dve deti a tie jej boli vždy choré,do mesiaca a pol vybral jej malý aj troje ATB...raz sme boli u nej a môj manžel jej tiež poradil zvlhčovač,alebo aby robila aspoň niečo,aby nemala ten vzduch taký suchý,tak si dala pomedzi rebriny na riadiatore krabice od mlieka a v nich má vodu a ťuk,ťuk,deťom to vážne pomohlo...

emita
5. dec 2008

☹ ☹ ☹ och nestrašte s vírusmi, my nesmieme byť chorí 😠 veľmi ma mrzí mirrinka že aj na vás čosi "skočilo" ☹ aj nám dnes prišla jedna učka na hodinu taká chorá že som mala normálne nervy. Chápete: niečo chytím, donesiem domov 😠 veď my by sme sa vôbec nehnevali keby neprišla 😀 u nás príde Mikuláš až ráno (aby som si to užila aj ja) tak sa veľmi teším-je to náš prvý 😵

sara2
5. dec 2008

ahojte,kde ste kto?
Kuknite foto ako Sárka čakala Mikuláša.
dobru nocku

emita
6. dec 2008

ahojte, ahojte. tak už aj k nám došiel Mikuláš 😀 zo všetkých sladkostí, ovocia, výživiek ho najviac zaujala kaša. len k nej sa chcel dostať a potom ju stískal a ocmuľkával... 😀 kašu pozná-to je mňamka. ovocie neľúbi a sladksti nepozná 😉

sara2
6. dec 2008

Emi, to robiš dobre.Naša Sárka je hrozne na sladké.A teraz čo bola chorá a nechcela veľmi papať,tak sladkosti hej...a čo sa týka ovocia tak len jablko a nasilu mandarinku a ináč jej odšťavujem.A v lete jedla jahody.Ani hrozno,ani slivky,ale v kompote áno.Tak keď mám iné ovocie ako jabko tak jej ho natriem na kašičku ani nevie čo tam je.Pridám aj kivu a pod.a takto to zje.A čo sa tyka zeleniny,absolutne nič.Kamaratkin synček zje aj papriku,paradajku...ale naša nič ☹ .Tak varím každy deň zeleninové polievky aby aspoň tak som do nej dostala zeleninku.

Čo robíte všetky?
Mirri,dufam,že ste v poriadku.Teploty pominuly?
Oriel,a vy ako?
ahojte 🙂

oriel
6. dec 2008

Ahojte...... my sme vcera boli na Mikulasske vystupenie v Msks.... cestou sme sa zastavili aj v skolke po fotocky.... Sari,su fakt peknucke..... A ozaj na oper. ideme uz v pondelok..... zajtra tam ideme,pozru ju,povedia co a ako,pojdeme domov /aby smetam nemuseli spat/ a rano prideme na lacno..... Takze tak..... uz sa nam to blizi..... Prajem pekny vikend................... 🙂 🙂 🙂 🙂

mirrinka
6. dec 2008

ahojte 🙂
sari,áno,sme v poriadku,vdaka za opýtanie,len nebolo času napísať sem....tá teplota nás už viac nenavštívala,bolo to z tej stoličky,čo jej ešte rastie,lebo sa jej pod dolnou perou spravilo niečo také ako herpes,ale nie je to herpes,robilo sa jej to už od prvého zuba až teraz po ten posledný,takže aspoň som si istá,že je to z toho...

hodím sem foto z Mikuláša - boli sme na troch,tak kuknite ak chcete

oriel,neboj,zvládnete to,ved na vás budú myslieť všetky humenské konikárky 😉

emita
7. dec 2008

jeeej mirrinka super, práve som na fotkách zistila že sa kamarátiš s mojou sesternicou Tamarou 😀 😀 😀 že ju pozdravujem 😉

oriel, aspoň to už budete mať za sebou... nebudete stresovať... budeme s vami 😉

inna7
7. dec 2008

Dobré ráno.... Oriel..držíme vám zajtra pršteky... 🙂 🙂 🙂 nech to dopadne na jednotku..! 😎
my sme tiež boli na mikulášskom vystúpení... 🙂 no ja som tam skoro zaspala.... 😅 fakt...o minútu dlhší program tak je trapas na svete... 😖 🙂 .. no hlavná vec že mal malý zážitok 🙂 ... aj ked nakoniec povedal že či mikuláš nevedel že on chcel nejakú hračku.... 😉

sara2
7. dec 2008

Čaute konikárky 😀 😀 😀 -dobre si to vymyslela Mirri.

Ja dnes nevarím.Od rána mám zapnutý počítač,Sárke som dovolila kukať telku a mnažel je dnes v zástere 😀 .
No dufám,že sa aj najeme 😀

Mirri,krásne fotočky.Najviac ma pobavili tie čapice na tých malých chutných hlávkach 🙂

Oriel až ma ruky bolia ako stískam prsty....nech to dobre dopadne.

Inna a kde bol tak nudný Mikuláš?
Moji svokrovci Sárke doniesli balíček ,že akože od Mikiho a ona ho rozbalila a boli tam šaty pre Barbie.A ona im vraví,že Mikuláš nosí len ovocie a sladkosti,toto mi mal doniesť Ježiško.Mikuláš asi vypil veľa piva keď to poplietol,dobre čo?

mirrinka
7. dec 2008

ahojte....pekný nedelný dníček 😉
sari,malá je úžasná aké má hlášky 😉 .....to by sme my dospelí určite nevymysleli nečo také 😀 😀 😀
emi,to fakt? ty si Tamarina sesternica? my sme skoro stále spolu - bud oni u nás alebo my u nich.... poznáme sa ešte od strednej,Tamara chodila o ročník nižšie než ja,do triedy s mojim bratom 🙂 a môj manžel zbožňuje Alexa 🙂

inna7
7. dec 2008

Sara...nebolo to vôbec nudné vystúpenie...deti mali určite silný zážitok..to len na mňa doľahla únava...keďže to bolo dlhšie ako som očakávala.. 🙂 ...a keď v noci nespíme... 😒
no ako...napapali ste sa?? ja som tiež dnes nevarila..neviem sa prebrať....hrozná noc... 😖

emita
7. dec 2008

takže ty si tiež z GJZ? Alex je krásny 😵 my sme zase spolu veľmi málo odkedy má detičky ☹ škoda lebo niekedy sme mali k sebe blízko... tak ich pozdravuj 😉 Ozaj a Lianka je celý tato, že?

my sme dnes boli prvýkrát pozrieť stromček v meste. šimonko sa skoro rozplakal(neviem prečo) ale potom pozeral na deti ako behajú okolo... O rok už bude aj on medzi nimi 😎

tamarka_na
7. dec 2008

Ahojte,môžem sa pridať?Dozvedela som sa o tejto stránke až dnes ráno vďaka Mirrinke.Volám sa Tamara a už tu o mne bola reč 🙂 (ja som tá,ktorá má v radiátore krabice od mlieka na zvlhčenie vzduchu 😀 )Ale fakt to pomáha...
Ahoj Emi,aj mne je ľuto,ze sa stretávame len občas a najmä teraz,keď sme obe mamičky...ale ja sa pri svojich malých drobcoch väčšinou zdržiavam len na našom sídlisku,takže aj preto na to nemáme veľa príležitostí...

oriel
7. dec 2008

Ahoj tamarka..... len sa pridaj,aby nas tu bolo viac...... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Dievcata,drzte nam palce.... uz sa nam to blizi,boze,taky mam stisnuty zaludok..... dnes sme tam boli,primar ju pozrel,takze nosna ide von a aj z tych krcnych je nutne zbrusit.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ az sa to normalne zle pocuva..... Takze rano medzi 7.00-7.40 jej to budu robit....... Je tam kopec malych deticiek.... dnes som sa tam citila,akoby to bolo detske oddelenie..... ☹ Chvalabohu,ze bude volna aspon ta nadst. izba... V utorok by sme mali byt doma /ked vsetko bude o.k/ Myslite na nas....... DAKUJEEEEEEEM

tamarka_na
7. dec 2008

Ahoj Oriel.Ďakujem ze privítanie 🙂 Čítala som si vaše príspevky,takže viem,že maličkú čaká operácia.Neboj sa,všetko dobre dopadne,veľmi vám držíme palce...

emita
7. dec 2008

jeeeej serus moja 😵 😵 😵 som rada že sa aspoň tak stretneme 😉 a možno takto niekedy aj dohodneme stretko, hmm? Majo je už doma?

oriel budeme myslieť, neboj sa... utorok budete frajerky 😉

mirrinka
7. dec 2008

no serus čaja... 😀

mirrinka
7. dec 2008

haloooooo...ta kde si? 😉

tamarka_na
7. dec 2008

Ahojte... 😉 Majo isiel pred dvoma tyzdnami ☹ Na Vianoce by mal prisť,tak na 80 percent,ak nie,tak po Novom roku...Čo máte nové?A čo Šimonko?Už je z neho veľký chlap 🙂 ale čistá mamina,za tým si stojím 😀