Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

emita
8. dec 2008

my ešte stále nespíme 😠 aj ja by som sa mala učiť ale odkedy Šimonko nespí 2x denne nemám kedy... ☹ asi musím menej písať na koníka 😀

emita
9. dec 2008

Dobré ráno, dobrý deň... a zase som tu... 😅 posledná a prvá 😉

emita
9. dec 2008

Som sa nepochválila že som Šimonka včera ostrihala. už bol riadny Beatles 😀 (fotka na nočníku) a teraz sa kochám v svojom výtvore 😎

oriel
9. dec 2008

Dobre ranko baby..... tak my sme uz chvalabohu doma..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Boze,taka som rada,ze uz to ma za sebou..... Myslim,ze to zvladla v pohode..... Vcera bola cely den este taka omamena,stale po trocha spinkala.... no vecer uz bola v pohode,uz si behala po chodbe a tak..... Bolo tam kopec deticiek...... S izbou som bola spokojna,fakt ovela lepsie,ako na detskom.... O dva tyzdne mame ist na kontrolu,tak dufam,ze bude vsetko o.k.... 🙂 🙂 🙂 DAKUJEM,ZE STE NA NAS MYSLELI..... idem dat prat a potom pocitat,co ste pisali,lebo ste sa riadne rozpisali..... len tak dalej...........

emita
9. dec 2008

oriel tak blahoželáme 😉 bolí ju to? robili jej aj nosnú aj krčnú?

oriel
9. dec 2008

Nosnu celu a z tych krcnych brusili,ci nieco take.... Zatial je uplne v pohode,vravi,ze ju nic neboli,ani neplace.... Mam aj sirupik od bolesti,no zatial nedavam,ked ju neboli...........

emita
9. dec 2008

vďaka Bohu....verím že jej zákrok pomohol 😉

inna7
9. dec 2008

Dobre rano... 🙂 Oriel..tak super...tešim sa s vami... 🙂 🙂 🙂 hlavne že ju nič neboli... 😎
Ja sa asi dnes vyberiem do mesta...niečo poobzerať...nemám ešte pre nikoho nič.... 🙂

mirrinka
9. dec 2008

Ahojte 🙂
Oriel,to je super,že sa Lilka už cíti v pohode....hlavne,že to už má za sebou a že ste už doma 🙂 😉 posielame pusinku 🙂
a čo sa týka toho stretka - tiež som za... dajte návrhy na dátum a miesto 😉

emita
9. dec 2008

čo sa času týka nám by vyhovovalo doobedu cca 10.00 a potom poobede až tak 15.00

mirrinka
9. dec 2008

no,v podstate aj nám nejako takto 😉

tamarka_na
9. dec 2008

Ahojte... 🙂

Oriel,som prekvapená,že vás pustili tak skoro,myslela som,že sa s tým leží v nemocnici dlhšie.Som rada,že všetko dobre dopadlo a hoci vás ešte nepoznám dlho,veľmi sme vám a najmä malej držali palce.Je fakt statočná... 😉

Alex teraz zaspal,tak dúfam,že potiahne aspoň dve hodinky a nie pol ako včera,nie že by som nemala čo robiť,ale nejdem robiť nič,idem si užívať to ticho... 😀 papa

...a Miri,zajtra sa pojdeme opýtať do toho sanatória?Aby sme na to zas nezabudli... 🙂

mirrinka
9. dec 2008

ahoj 🙂
no,zajtra by som už chcela ísť,ráno príde martin z nočnej,tak mu poviem aby nás zobudil,lebo dnes sme zase vstali pred pol deviatou 😀 tak si užívaj ticho.... kým môžeš 😀

emita
9. dec 2008

no mne môj zázrak zaspal na prechádzke o 10.00 a spal do 11.30-som ho zobudila lebo chcem aby pospal aj poobede aby som sa dačo poučila. tomu nerozumiem raz spí len 1 hod na obed-aj to reve keď ho ukladám a druhýkrát zaspí v kočíku 😅 ale zato je teraz sladučký ako medík, som mohla spokojne variť. ozaj čo varíte? my dnes kuracie rezne. dajte nejaké tipy 😉

tamarka_na
9. dec 2008

Ja som dnes varila rezance s tvarohom a s cibuľkou popraženou na masle-Alex to zbožňuje,keby ste videli koľko toho zjedol,mam pocit,že on to ani nežuve,ale rovno hltá 😀

Alex mi pospal 2 a pol hodiny,aj ja som si trošku zdriemla s ním... 😔

Miri,tak sa stretneme ráno,keď pôjdem s Nellkou do škôlky?Okolo 7.40 pôjdeme z domu... 😉

mirrinka
9. dec 2008

ok. 😝 7:40 😝 áááááááááááááááááá pomooooooooooooooc,to je pre mňa hrozne skoro,ale čo už.... 😀 😀 😀
my sme sa teraz akurát vrátili domov,boli sme na Laborci nakrmiť kačičky a v Hypernove v detskom kútiku trochu sa pohrať 😉

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirrinka
9. dec 2008

andrii,neboj,nebude to nič zlé....oddýchni si a nestresuj 😉

mirrinka
9. dec 2008

ja som sa tiež bála,že z čoho môže mať lianka tie teploty a nakoniec to tiež bolo zu zúbka...ak Matúško ešte nemá zúbok,tak to najskôr bude z toho....tie zuby si musíme asi všetci odtrpieť...ale najhoršie je,že rastom sa to nekonči.... 😝 vyrastú,vypadnú,potom zase nové,a potom problémy a problémy 😝 😀

inna7
9. dec 2008

my sme dnes mali zapekané cestovinky so zeleninou... 🙂 ale zajtra netušim čo budem variť...asi šošovicovú polievočku..a druheee..???

andrii....dúfam že to Matúškovi rýchlo prejde.... 🙂 my sme dnes boli dlhšie vonku a maličká mi už zasa začína kýchať... ☹

tamarka_na
9. dec 2008

andrii,ja som to isté prežívala pri Nellke.Tá mala teploty pri každom zube,ktorý sa jej tlačil. Prvý zúbok jej vyšiel,keď mala 7 mes.a asi dva týždne predtým dostala teploty,tiež také vysoké,šli sme k doktorke,mala červené hrdlo,tak jej dala ATB,nakoniec to nebola angína,ale zub...tie teploty jej vtedy trvali asi 3 dni... ☹

Alexovi sa všetky zuby tlačili so soplíkmi(ale poriadnymi),ešte nás čakajú 4 stoličky ☹

Miri,zvykaj si,keď budete chodit do skolky,budete takto vstávat takmer každý deň 😝

oriel
9. dec 2008

my sme si s teplotami tiez uzili svoje..... lilka mala velmi vysoke teploty..... Stacilo,ze mala trocha zapalene hrdielko a uz 40tky teplty,no najhorsie bolo,ze uz ani cipky /panadol,nurofen atd... / nezaberali a sirupy tiez.... Jedine cipok Rectodelt,ten fakt pomohol.... zo 40tky bolo do hodiny 37..... 😉 😉 😉 Dnes mi uz prisiel ten sirup Echinacina..... tak uvidime...... 😉 😉 😉 😉 Lilka nechce nic papat,cele dni by pila len a len mlieko.... normalne by dokazala vypit aj 2 litre..... no jest nechce absolutne nic,ani sladkosti nic..... Este cestoviny spapa a ine nic... 😉 Neviem,no ja v tehotenstve to iste.... Denne som vypila cez liter mlieka a jedine co mi chutilo boli cestoviny s kadecim,hlavne,ze boli cestoviny 🙂 🙂 🙂 Doktorka jej predpisala sirup na chut do jedla Peritol.... No este som jej nedavala,chcela som,nech ma tu oper. za sebou......neviete nieco este poradit na chut do jedla? 🙂 🙂 🙂 Tamarka pozerala som fotocky..... drobci su rozkosni...... Vychadzaju spolu dobre? Uz sa aj pohrajkaju spolu?

oriel
9. dec 2008

Sari,ty si tu dnes nebola? Ozaj,lilka ti dnes poslala dve prazdne sms.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ja som tiez za stretko,no my tento tyzden nemozme.... Lilka nesmie chodit teraz von..... 😉 😒 😒 😒 😒 😒

emita
9. dec 2008

oriel: mätový čaj keď chceš niečo prírodné. ale neviem či ti ho Lilka vypije...

tamarka_na
9. dec 2008

vychádzajú spolu dobre,teda ako kedy,no to by ste ich mali vidiet...Napriklad minule sme boli vonku a Nellka ho celý čas držala za vetrovku,aby nespadol a keď spadol,tak mu otrepala nohavice,očistila rúčky,len som pozerala 😨
a keď ideme pre Nellku do škôlky,jak sa tešia jeden druhému...
ale doma sa vedia aj pobiť,Alex jej robí napriek a potom si to zlízne... 😖 🙂

tamarka_na
9. dec 2008

a Miri,odkáž Martinovi,že jeho prognóza nevyšla... 😀 o čo ste sa to vlastne vtedy stavili?
(Mirkin manžel nás totiž na Mikuláša presviedčal o tom,že včera malo nasnežiť...a tak presvedčivo,že som fakt verila,že nasneží...čakala som až do dnešného rána...a nič ☹ )

mirrinka
9. dec 2008

ahojte 😉
tak som to Martinovi odkázala,a vravel,že máš počkať ešte dva dni 😀 že on vravel,že nasneží,ale nie v Humennom 😀 a bla,bla,bla....šak to poznáš....a nakoniec sme skončili zase pri tých jeho filozofických úvahách 😢 😀 😀 no proste je to chlap 😀 😀 😀

idem kukať ordináciu 🙂 čááááááááááááute

sara2
9. dec 2008

Oriel,hej som si hneď myslela,že tie prázdne smsky boli od Lilky 🙂 .Ale ma potešilo,že práve nám sa jej podarilo poslať 😀 😀 .Zajtra idem do škôlky pre básničku,ktorú ju mám naučiť na toho 16teho na to vystupenie.Drahuša mi dnes volala nech prídeme lebo chcu ,aby Sárka recitovala....prídte aj vy nato vystupenie.Budu aj tancovať 🙂

Andrii,moja Sárika keď mala 7 mesiacov,tak takto teplotovala pár dni.Potom na pár dni to ustalo a znova.A keď som už nevedela čo s ňou tak dr povedala,že to od zubov.A nakoniec sme skončili o dva mesiace na detskom v nemocnici lebo teploty sa nedali ničím zbyť.Aj tam sme bojovali 5 dni s vysokymi teplotami.Sprchovali ju tam v studenej vode lebo už nič nepomahalo.Nakoniec z toho bola Infekcia močových ciest.Ak to neprejde tak skus odchytiť moč do sačika a dať na rozbor.Popytaj sa doktorky čo ti nato povie.Daju sa vo vydajni zdr.potrieb kupiť také sáčiky špeciálne pre chlapcov a špec.pre dievčatká.Nalepíš sáčok,maý sa vyčurka a odnesieš.Naša tiež nemala žiadne príznaky choroby len tie teploty...

oriel
9. dec 2008

Sari,neviem,ci toho 16teho psojdeme,lebo Lilka teraz vobec nechodila,tak uz by ani nesla tancovat.... len pri mne by sedela.... 😉 😉 Ved uvidime.... este daleko..... Sari a s tou materskou ako?Da sa to nejako predlzit? Ja som sa tiez nad tym teraz zamyslala,ze matersku neberiem a napr. tento mesiac nebude Lilka ani jediny den.v skolke.... No ale co uz.....Aj Lilka,ked mala nieco po roku..... tak tiez tak teplotovala.... ziadne ine priznaky /ani kasel,sopliky.... nic..../ len tie teploty,brala aj atb,teploty neustupovali a az na snimku zistili,ze ma zapal pluc...... ☹ ☹ ☹ ☹

oriel
9. dec 2008

tak kde ste vsetky????????//