Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

sara2
9. jan 2009

Marhar,pripájam sa malému veľa zdravia,lásky,pohodičky,úsmevu na tvári a detskej radosti a ako napísala Emita aby rodičov poslúchal pokladík malý 😀 .Až teraz som si uvedomila ako pekne znie meno Alexej 🙂

Tamarka a lekárka ti pre malého nedala žiadne lieky na imunitu?Alebo vás aspoň mala poslať za imunoalergologom.Moja Sára mala rok a 10 mesiacov keď ju zaočkovala na pneumokoka.Dovtedy ho mala opakovane vo výteroch možno 10 krát a ani jedne antibiotiká ho nezahubili.Po očkovaní ochorela jak hrom.Skončili sme v nemocnici mala vysoké teploty,hnačky,vracanie vraveli najprv,že rotavírus,potom že oslabený organizmus a nakoniec že aj imunitné testy boli podpriemerné.Odišli sme z nemocky,vymenili sme dr.A ta nová už tu spomínaná dr.Lukáčová ju dala do laty.A nebola mi chorá trištvrte roka až teraz čo nastúpila do škôlky.Hneď jej dala porobiť testy na imunitu a tam sa ukázal problém.Má nasadené dva druhy liekov plus k tomu antihistaminiká od alergologa,tak snáď to bude dobré.Nie snáď ale BUDE 😉 Čo ti odporučala doktorka s tou imunitou?

Mirri,na ďalší týždeň sa idem objednať do tej soľnej jaskyne.

Dievčatá ešte som sa chcela opýtať čí máte niektorá skúsenosti z prírodnými výrobkami od ANEŽKY.Moja sesterka k nej s deťmi chodí do KE.
pekný deň 🙂

robodracica
9. jan 2009

Sara. Moja sestra od nej mala nejaké lieky za pár tisíc, ale nič zázračné to nebolo. Ešte sa jej na to spýtam a potom Ti napíšem.
Nieje to lacný špás. 😝

sara2
9. jan 2009

ahoj robodracica.
Presne ako hovoríš,preto sa pýtam.Sesterka tiež tam tiská kopec peňazí.Ale tá si zas pochvaľuje,ale neviem či naozaj,alebo sa len upokojuje kvôli tým investovaným peniazom 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
inna7
9. jan 2009

andrii...ja som sa držala presne tej priručky od Sari.... nič zvlaštne som nerobila, jednoducho som ju iba pohladila a dala hračku do ručky...takeho latkoveho maca...prvykrat plakala 25min..(iba som vstala a pohladkala v 7min.intervaloch)....druhy raz plakala necellých 10 a teraz sa už ani nezobudi.. 😎 .
a tu hračku si krasne drži....tak som rada...uz aji menej mliečka sa mi v noci tvori, tak zaraz vynecham aj to prve kojenie....poplače ale zvykne...vyskúšaj...aj tvoj malý isto nie je hladný...iba si zvykol že dudá cicu...a ked sa prebudí tak mu chýba.... 🙂 ak chceš pošlem ti to..možno to aj tebe uľahčí spanie....ja to práve tlačím doktorke našej...no hádam to do Veľkej noci stihnem na tej našej tlačiarni 😀 😀 😀

inna7
9. jan 2009

inač sú tam naozaj dobré rady...aj o tom tam píše že netreba ponúkať čajik....že dieťatku už fakt má v noci spinkať....a že sa to aj naučí...len treba dodržať tie postupy... no už je malá hore...spinkala od 9tej...

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirrinka
9. jan 2009

baby,pošlite aj mne tú knihu - možno tam je aj to ako odučiť od pitia čaju v noci 😉

oriel
9. jan 2009

no, s tym vstavanim sme si tiez svoje uzili..... Prave preto som prestala Lilku kojit.... V noci sa budila aj pat krat,dvakrat cucla a spala dalej..... Presne na rok som ju z toho dovodu prestala kojit..... Vecer vypila flasu mlieka... v noci sa este niekedy aj dvakrat zobudila na mlieko..... no jej to zostalo doteraz... este aj teraz v noci vstane a zaveli ,,mami mlieko,,... mohla by som ju uz od toho oducit,ze jej mlieko nebudem davat,no zatial mi to nerobi ziaden problem... len jej dam do rucky flasu a spim dalej.... ona ju dopije,flasu odlozi a tiez spinka dalej... 🙂 🙂 🙂 No urcite jej nebudem davat mlieko aj v noci donekonecna...

oriel
9. jan 2009

Marhar,skoro som zabudla....
MALEMU ANJELIKOVI ZELAME VSETKO LEN TO NAJ NAJ NAJ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

inna7
9. jan 2009

fúúú..teraz sme sa vrátili z prechádzky...riadny mrázik....a samozrejme že zaspala...po sediačky...tak som utekala domov a pri vyzliekaní sa zobudila..šupla som ju do postieľky a hned zaspala... 😎

andrii...skús..ak máš normálnych susedov,tak to pochopia...tých 20min stojí za lepšiu kvalitu spánku... 😉

mirri pošli im emailovu adresu cez IP....a pošlem ti tu knihu...

inna7
9. jan 2009

mirrinka....som si nevšimla IP...už som ti to poslala....držim prsty...a daj vedieť...začneš už dnes??

idem hodiť kafku... 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
inna7
9. jan 2009

adrii...ano pijem kavu...som začinala s caro kavou, ale po par dnoch som sa z nej vyhadzala...niečo mi tam škodi...tak pijem normalnu turecku a poobede nescu...od začiatku....
som najprv myslela že mala nespi lebo pijem kavu, a skusila som ju nepiť 2t, ale nebolo to z toho..a tak si doprajem... 🙂

oriel
9. jan 2009

aj ja som v pohode pila kavu aj ked som bola tehotna a aj ked som kojila... 🙂 🙂 🙂 1-2 denne... 🙂 🙂 🙂 🙂 Niejako som zlenivela... dnes sme ani von neboli... a ani sa mi vobec nechceeee 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

inna7
9. jan 2009

ja od začiatku aj všetko jem....akurat fazuľu som nejedla ale iba preto lebo mi nechuti...som toho nazoru že pokial to dieťatku nespôsobuje problemy, tak jesť zaradom všetko...z každeho rožka troška... 😉 🙂 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oriel
9. jan 2009

ja to iste ako inna... jedla som zaradom uplne vsetko.... Chvalabohu to Lilke vobec nic nerobilo.... 🙂 🙂 🙂 Takze tiez nepoznam to,ze to nesmies alebo to.... Juj andrii,ja som sa zasa snazila pit co najmenej,pretoze som mala neuveritelne vela mlieka.... 🙂 🙂 🙂 Denne som aj 2 dcl odstriekavala...

inna7
9. jan 2009

ano, aj mne chutila melta, ale ona obsahuje v podstate to čo karo kava, takže mi škodila... ☹ ja som vždy jedla to na čo som mala chuť...v porodnici na mna len oči očili...že čo to jem... 😕

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
inna7
9. jan 2009

samozrejme že každé dieťatko je iné.... v anglicku napr.radia jesť všetko zaradom od začiatku....ja ked som videla že malinká reaguje v pohode, tak prečo nie.. 😉 🙂

moja malá odmieta jesť polievočky čo jej navarím...a tie hippky maskové, z ktorých ma napína, jej chutia...nechápem....

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tamarka_na
9. jan 2009

Sara,bola som už aj za alergológom.Dal mu lieky na imunitu,Isoprinose,ktoré berie trikrát denne a sirup Aerius,ale ja si myslím,že alergiu nema.Podľa mňa tá jeho koža reaguje na tú oslabenú imunitu.V nemoccnici mu brali krv,imunitu má veľmi slabú.
V lete som deťom namiesto čaju robila citronádu,čistú vodu nemajú radi a aspoň som do nich nenalievala sirupy a podobné éčka.Alex mal vtedy kožu ukážkovú,a teraz mi zakázali mu dávať citrusy,lebo je vraj silný alergik.A už dva týždňe nič také neje,žiadnu čokoládu,čaj iba čierny a predvčerom sa mu zas urobil na brušku ekzém.Tak ja fakt neviem.
Sara...a môžeš ju dávať do škôlky,aj keď má pneumokoka?Alebo ho už nemá?Mne zas doktorka vravela,že v škôlke má možno polovica detí pneumokoka a ani o tom nevedia,tak pokiaľ má slabšiu imunitu,môže to od nich chytiť.Ja som dala urobiť Nellke výtery,tak som zvedavá. 😒

mirrinka
9. jan 2009

inna,vďaka....akurát som si to pozrela...no,dnes to ešte nebudem skúšať,musím si to najprv poriadne naštudovať 😉 a to budem robiť asi až večer,ked malá zaspí a manžel pôjde na nočnú 😉 to ma už nebude mať kto vyrušiť....dúfam 😀

emita
9. jan 2009

ja som pri Šimonkovi skoro nič nemohla jesť-zo všetkého ho bolelo bruško. a mali sme otras leto-vstával cca 5x za noc a za každým som musela kojiť a potom sám od seba sa jednej septembrovej noci ani raz nezobudil a potom aj keď sa zobudil tak nechcel nič-ani čajík. takže ja nič neriešim, nechávam voľný priebeh.

tamarka ja doteraz neviem z čoho mám ekzém 😝 či niečo jem či nejem-stále. akurát keď som čakala Šimiho tak od 2. trimestra som nemala a po pôrode zase. už som si zvykla ☹ ináč som dnes stretla v potravinách Aničku-tvoju kmotru 😉

mirrinka
9. jan 2009

ja som jedla tiež takmer všetko na čo som mala chuť,teda okrem strukovín...a meltu tiež zbožňujem 😉 ale zaujímavé je,že počas tehotenstva a kojenia som ju neznášala 😝 sa pamätám ako mi ju mama nosila do pôrodnice v termoske 😀 trochu som sa nasilu napila a zvyšok som vyliala 😀 ale ked som prestala kojiť,tak mi zase začala chutiť.... 🙂

dagsty
9. jan 2009

Ahojte baby, v prvom rade chcem Alexejovi popriať veľa, veľa zdravia, detských radostí a nech mu v živote nič nechýba .../ samoška ani titul pred a za menom ...hi hi hi / 😉 😉 😉 /marhar/

Dnes sme boli na kontrole u pľúciarky. Tak dýchanie trošilinku lepšie, je neskutočne zahlienený.... Takže liečba sa nemení, pokračujeme ďalej s inhaláciami atd.
V stredu na kontrolu.

Idem si urobiť vločky , lebo zožeriem aj koňa....alebo si nakrájam ovovcie????? 😒 😒 😒
Alebo nezjem nič??? 😀 😀 😀

tamarka_na
9. jan 2009

Dagsty,a chodite aj na injekcie?Alebo len na tie inhalacie?Alex mal tiez obojstranny,ale silne ATB,injekcie,som prekvapena,ze ste nemuseli do nemocnice...ale doma je doma a Nikolas je uz predsa väcsi...

Emi neviem,ked bol maly,mal ekzem,potom mu to preslo a teraz zas,ale fakt si myslim,ze to nie je z jedla.Dnes som mu dala dva mesiaciky mandarinky a asi dve lentilky...tak som zvedava,co to s nim urobi... 😖

Ja som pri Nellke mohla jest vsetko,ale ked som kojila Alexa,musela som si davat velky pozor,bolelo ho casto brusko.Ale melte neodolam ani teraz 😀 zdrava a dobra...

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz