Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

inna7
19. dec 2009

ozaj, ešte k tomu cisarskemu, prečo si sa tak rozhodla? ja som bola na izbe s tromi babami po cisarskom a poviem ti, že by som ho nechcela ani za svet... ☹ asi jedna bola ok, aj to nadavala že nikdy viac.... ale tie dve, dostali aj horučky a nemohli sa ani pohnuť...
aj moja sestra mala tretie babo na cisarsky a vravela že tie bolesti nepraje nikomu... ☹

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
19. dec 2009

ahoj janka, už sa tešíme na ďalšie info 🙂

ja som tiež mala na izbe jednu po cisárskom a rodila až deň po mne takže som si to všetko odkukala. Bože zavaruj 😖 fakt dobrovoľne nikdy. iné je keď sú komplikácie s pôrodom ako v jej prípade.

Emilka sa nám polepšila v spinkaní. zaspáva tak 15-45 min. ale čo je hlavné-zase v postieľke. síce pri nej musím byť ako morálna podpora a podávač cumlíka 😀 a musí hrať uspávanka ale hlavne že ju netreba kolísať v lehátku 🙂 cesto na koláčiky stojí, večer pečiem 😎 🙂

bobooo
19. dec 2009

ahojte no ja som mala cisársky ale nič strašné...je pravda že prvý deň je taký zvláštny ani nie že to bolí ale je to také jak umelé v podbrušku a ani sa nemôžeš pohnúť ale na ten tretí deň som vstávala super a na 4 už bez držanie a opory tak ja stým nemám zlé skúsenosti - ale asi koľko ľudí toľko skúseností 😖
emita som rada že sa ti polepšila malá...moji tak zaspávajú do teraz oni ľahnú do postielok a ja do postele...je pravda že asi do pol roka zaspávali sami..jednoducho som ich položila do postieľky natiahla kolotoč a šla som preč..no potom sa to pokazilo tak musím byť pri nim 😠 a to do teraz...

oriel
19. dec 2009

ja som mala porod uplne super..... /aspon dr. a sestricky to tak vraveli,ze lepsi uz ani nemoze byt/ ... do porodnice som prisla o jednej,aj to este bez bolesti,len plod. voda odtiekla a o 3.10 uz bola Lilka na svete.... 😀 no ja sa z toho do dnesneho dna nemozem spamatat... dalej to sitie,.... katastrofa.... a po porode ma to dlho bolelo.... 😝 😝 😝 😝 som rozhodnuta pre cisarsky,aspon budem vediet podla seba posudit,co je lepsie,ked zazijem aj to,aj to..... 😔

emita
19. dec 2009

oriel, mňa to po prvom tiež veľmi dlho bolelo ale pri druhom som už bola frajerka 😎 predsa len cisársky je operácia a zotavuje sa po nej dlhšie. inak som nevedela že už aj na Slovensku sa dá rozhodnúť pre cisársky.
bobooo, vieš že som na teba normálne myslela že ako si ty uspávala dvojčatá? 😀 😀 😀 tak to si mala fakt super 😉
koláčiky hotové, manžel skladá poklony 😀 😀 😀 prajem dobrú nocku 🙂

bobooo
19. dec 2009

emita dik....no úplne na začiatku to bolo s malým horšie-kolika a tak to trvalo dlhšie to zaspávanie, ale potom akoby uťalo...šak hovorím mať také deti tak obrátim dvojičky ešte raz 😀 😀 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara2
21. dec 2009

dobré ránko 🙂 kde ste kto?????

oriel
21. dec 2009

sari cauko...... 😀 😀 😀 😀 ja som tuuuuu....... 😀 😀 sice pracovne,no stale kukam,ci tu nik nieje 😀 😀 😀 boze,vonku je kosaaaaaa 😲 😲 😲

sara2
21. dec 2009

ahoj
Oriel.
Máte krásne vysvietený dom 😉 .My sme si so Sárikou včera večer so Sárkou zdobili stromček.Máme živú jedličku.Tak krásne nam tu rozvoniava.A dali sme na neho len slamené figurky a drevené a sviečky.A ešte 5 bombúľ,ktoré sme dávali my ako deti na stromček,ale...3 z toho rozbila keď vešela.A chcela som s ňou ísť vonku,ale nejdeme do tej zimy a tak budeme robiť z vykresov snehuliačikov.

oriel
21. dec 2009

dakujeeem 😀 😀 sari,to musi byt nadherne.... hod potom foto 😀 😀 😀 😀 aj mne normalne chyba vona ziveho stromceka..... 😲 vonku je fakt zimiska 😝 😝 😝 😝

emita
21. dec 2009

uf ešte dobre že nám netreba ísť vonku 😖
http://dnes.atlas.sk/regiony/615302/shmu-vydal-...
pred chvíľou sme vyprevadili krstného. prišiel len na otočku z PO len aby deti mali pod stromčekom darčeky 🙂 počasie vonkoncom nevhodné na cestovanie ale čo už. deti budú mať radosť 🙂
sara tešíme sa na fotky 🙂

jankabo
21. dec 2009

ahojte,
tak malička si zvyká, je rozkošná, pôrod trval hodinku a pol. ale tie bolesti, ale ved vy viete, ved ste vsetky rodili. Rodila som pri Fockovi aj Dr. Tyšovej boli zlatí. Ked budem mat cas, tak sem pridam fotky z Barborky.
Vidím, ze darčeky nakúpené, ja nemám pre nikoho tohto roku nič. Mozno snad este niečo stiham.
PA 😎

oriel
21. dec 2009

janka,tesim sa na fotocky..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

inna7
22. dec 2009

pekne ranko...tak kde ste sa podeli? pečieteeee??? 😕 😉 🙂 my sme včera zdobili stromček, ja som dala guľu na stromček a malá zo stromčeka naspäť do krabice 😀 😉 ale teraz už našťastie iba zakukuje a nechytá ho.. 😵
ešte stále mi chýba darček pre mamu...včera večer som vybehla do mesta, ale nič som nezohnala... 😕 😵

Emi tak to máte zlatého krstného... 🙂
Janka tiež sa nevieme dočkať fotiek... 🙂
Oriel, my máme síce umelý stromček, ale stále mám vo váze živú vetvičku..kvôli vôni.. 🙂

mirrinka
22. dec 2009

Ahojte....ja som tu,ja nepečiem 😀 😀 😀 my dnes upratujeme už od rána,a zachvíľku idem variť obed a potom už budeme len čakať ocka,lebo príde po týždni domov 🙂 stomček máme už od piatku,taký ten náš tradičný malinký ( trochu vyšší než Lianka - čiže cca meter aj niečo ) 😀 a veľký sme zdobili v sobotu u našich,kedže tam budeme na Štedrý den 😉 to s tou vetvičkou je dobrý nápad,nikdy som to neskúšala,ale teraz skúsim 😉 len kde ju teraz zohnať,aby nám to tu voňalo a do tej kosy sa mi ani náhodou nechce 😀 včera som tiež ešte behala po meste s bratom,a premrzla som do kosti...brrrrr.... ráno som bola v Tescu a mali 50% zlavy na všetky kozmetické balíčky,ľudí tam bolo do bludu a ešte kus 😀 nedalo sa tam v tej uličke ani pohnuť a ked som tam prišla okolo pol jednej s bratom,tak po balíčkoch ani stopy,zostali tam na tom obrovskom regáli asi dve vaňavky a testery 😀 😀 😀 😀 😀 ale ja som happy,lebo som včera zase natrafila na tričko pre Lianku za 1,75 € ....posledný kus a presne na 4-5 rokov - čiže Liankina veľkosť 😉 no práčka mi už doprala,tak sa idem pustiť do roboty 😀 😀 😀 😀 😀 pekný dník 🙂

emita
22. dec 2009

tak dnes zase nejdeme vonku. zafúkalo nám chodník k dverám. dúfam že náš tato trafí domov 😀
stromček ešte nemáme. možno dnes, možno zajtra... umelý bude ako každý rok. už sa taaak teším keď bude všetko porobené 😀 zajtra nás ešte čaká kontrola na ortopédii 😝 keby už posledná... pečte, zdobte, upratujte a tešte sa na Ježiška 😉

oriel
22. dec 2009

dobre ranko.... tak a u nas to vyzera tak,ze budeme marodovat.... Lilka zacala vecer teplotovat a aj dost kaslat 😖 😖 😖 😖 ideme k doktorke.... 😢 ten kasel sa mi nepaci.... 😲 kym Lilka spala,ja som bola v skolke po veci a aj som zbehla do obchodu..... 😲 von fuci jak dive...... 😝 😝 😝 😝

sara2
22. dec 2009

ahojte.
Tiež sedíme dnes opäť domka 😒 .Sárka sa teší zo snežika dnes len z okna ☹ .
Ja nepečiem lebo nemôžem to jesť.Ale iba piškotové cesto a tak si zajtra urobím tvarohovu tortičku.Na Štedrý večer ideme k mame,tak sa s babkou o všetko postarajú 😀
Inna,ani ja nemám darček pre moju mamku.Zajtra idem na kontrolu na infekčné a potom na interné tak to využijem a pobehám ešte mesto.
Sárka sa teší veľmi na vianoce.Teraz sme sa rozprávali o tom čo to vianoce sú.Že sa narodí Ježiško.A ona to nechápe lebo ako vraví" veď aj minulý rok boli vianoce-aj minulý rok sa Ježiško narodil?A už aj vyrástol tak,že sa zas narodil????"- môj malý filozof 🙂

oriel
22. dec 2009

takze po dlhej dobe berieme aj my ATB..... 😠 ma zapalene aj hrdielko a ten kasel.... hruuuuza 😝 😝 😝 😝 dnes nam prisli DVD Mickey mouse club... takze Lilka ma o zabavu postarane 😲

sara2
22. dec 2009

Oriel,rýchle uzdravenie.Na hrdielko jej dávaj olejový zábal.To pomáha aj na kašeľ.Ja Sárke v takom prípade dávam aj na hrdielko aj na pľúcka.Pozdravuj od nás Lilku 😉

emita
22. dec 2009

oriel, fakt nech jej lieky rýchlo zaberú nech máte pokojné Vianoce. a ten olejový zábal pomohol aj mne keď som bola chorá 😉

sara to je milé. mne to pripomenulo jeden príbeh. neviem kto rozprával o svojich deťoch že ako sa na Vianoce tešili z Betelehema, že im všetko povysvetľovali... a potom prišla Veľka noc a začali deťom vysvetľovať že Ježiško zomrel... a deti na to že Ježiško nesmie zomrieť, že nech radšej zomrie Jozef, veď už je starý 😅 😕 🙂

sara2
22. dec 2009

Emi 😀 🙂 -deti sú fakt maý "filozofovia".

inna7
23. dec 2009

krásne predvianočné ránko... 😵 🙂 😉
Mirri, aj ja som vtedy bola v tescu...a ušlo sa mi zopár pekných kozm.balíčkov za super cenu.. 😉
Emi...dúfam, že nožičky budú už v poriadku..držím palce.. 🙂
Oriel...ako Lilka? želáme skoré uzdravenie...my sme tiež trošku "chytení" ja, aj deti...len dúfam, že nepôjdeme do horšieho...
tak darčeky už mám kompletné...a ešte ma čaká to najhlavnejšie...spoveď... 🙂 síce na poslednú chvíľu ale predsa 😉
tak príjemný dník všetkým... 🙂 🙂 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
23. dec 2009

tak s nožičkami sme na tom tak že "dobre, ďalej baliť". tak ešte 6 týždňov musíme vydržať, hoci Emilka medzičasom tak narástla, že mám niekedy normálne problém jej perinku pozapínať 😝

prajeme vštekým pokojné a požehnané sviatky. buďte zdraví a ľubkajte Ježiška 🙂 🙂 🙂

oriel
23. dec 2009

u nas bola noc hrozna.... Lilka v kuse teploty cez 39.... nijako sa nedali znizit.... museli sme dat az rectodelt cipok... pri jej teplotach uz zabera jedine ten... nurofen,panadol nemaju ziaden ucinok.... 😠 😠 dnes uz teplota cez den nebola, v kuse ju napina akoby na kasel,no nemoze vykaslat,pretoze to tam ma take huste,ze az ju napina na vracanie,no nejde nic..... ☹ ☹ verim,ze jej to do zajtra niejako polavi...... 😲 😲 😲
ZELAME VAM KRASNE A POZEHNANE SVIATKY,PLNE POKOJA A LASKY 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀