Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

mirrinka
10. dec 2008

vidíš,skoro by som na ten budík zabudla,keby nie teba 😀 😀 😀 ráno hned jak prídeme,tak idem na koníka a píšem..... 😀

oriel
11. dec 2008

Dobre ranko................ 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

inna7
11. dec 2008

Dobreeee.... 🙂 🙂 🙂
včera som zohnala v tescu až jednu vykrajovačku....všetko vykupene.... 😕

sara2
11. dec 2008

Dobré ránko 🙂
No vidím,že ste sa do noci vykecávali 😀 😀 😀
Oriel,príďte na to vystupenie.Mne riaditeľka hovorila,že je to z peňazí rodičovského fondu,tak prečo nie? 🙂

No,presne ako vy tak aj ja som reagovala,keď mi pľúcny toto povedal.Ale vraj na pľúcach sa vytvorili zrasty a kvôli tomu úsudil,že ten zápal som prekonala.Ale fakt žiadne teploty,žiadna bolesť alebo zle dýchanie....tak nechápem.A máte pravdu,u nás je hotový lazaret.Sárka je už dúfam z toho bludu von...a ja som včera išla preto k dr.lebo na prieduškach začalo páliť a to som pred troma dňami dobrala ATB...Preliečovať to nebudú.Musím si dávať pozor na seba a musím ísť o 20 dní na alergologia aby mi vyšetrili imunitu.

A čo sa týka tej predlženej materskej,tak peniaze nebudeme dostávať žiadné.Akurát,že odvody za mňa bude platiť sociálka.Ale vyberať si nemôžem,zdravie malej je prvoradé.

Mirri,ako v škôlke?

emita
11. dec 2008

sara2 tak to sa mi nepáči s tou materskou. odvody platia za každú mamičku ktorá po materskej neide do práce ale sa stará o dieťa doma. ale zlý zdravotný stav je iný prípad. alebo ti to neuznali?

oriel
11. dec 2008

Sari,tak pojdeme /ak bude Lilka o.k/ Sari a preco nemoze Sarka do skolky az do marca? 😠 😠 😠 Mirri,aj ja cakam,co a ako?

sara2
11. dec 2008

Oriel,nasadili jej alergolog a pľúcna dr.silnu liečbu,ktorá spočíva v tom,že berie dva druhy liekov trikrát na den a po jedle.A vieš si predstaviť,že to hodím na učiteľky?To je jedná vec a druhá je taká,že ako vraveli dr.,že by bolo dobré ak by počas liečby nemala žiaden infekt.A v škôlke chytí kadečo.Tak si ju nechávam doma a uvidíme.Popracujem aj ja na svojej imunite.Bude jar a my s mužíčkom sa pustíme do snaženia 😀
A písala mi teraz ekonomka z Hypernovy,že mi preplatili zvyšnu nevyčerpanú dovolenku.Takže dostanem Ježíška-5500Sk.Super,že 😀 😀 😀 tak sa teším.Nepriznám sa nikomu.Kupim darček mužíčkovi /ešte neviem čo/ a Sárke Barbie novú....

ozaj a v pondelok ráno 7.30 nechoďte na cesty,mám prvú jazdu 😀 😀 😀

mirrinka
11. dec 2008

ahojte....tak myslím,že na prvý krát to nebolo až také zlé 😀 najprv to vyzeralo,že tam vkročí ako hrdinka,ale ked sa otočila a videla,že ja nejdem dnu,tak začala plakať.....potom ešte chvíľočku plakala,ale nebolo to až také strašné 😉 o pol hodinku ked som po ňu prišla tak sa pekne hrala,sa mi zdalo,že ani nechce ísť preč... 😀 ale bola celá vytešená ked sme išli domov,že vraj sa hrala s bábikou a že zajtra ide zase,tak uvidíme ako to bude vyzerať ráno,či to tiež bude niesť tak hrdinsky... 🙂 ale myslím,že nebude trvať dlho a zvykne si 🙂 dobre ste nám držali palce 😀 😀 😀

inna7
11. dec 2008

jeeej...Sari..super...aj ja by som xcela takého ježiška.... 🙂 🙂 🙂 a stou škôlkou máš pravdu...radšej nech si malá poriadne vybuduje imunitu... 🙂 a stým snažením držim prsty...ja som napríklad otehotnela keď som bola úplne na dne...mala som zlé obdobie....dlhšie sme sa pokúšali o druhé bábatko, ale nedarilo sa nám...nakoniec som po troch rokoch "snahy" otehotnela, ale nedopadlo to dobre.... hned nato umrtie v rodine, a tak .. bola som nezamestnaná....no a nakoniec ked sa mi podarilo nájsť si prácu a ako tak na všetko zabudnúť tak som zistila že čakám Sárku... 🙂 🙂 🙂

tamarka_na
11. dec 2008

Ahojte,môžem potvrdiť,že Lilka bola statočná,bola som pri tom 😀
Inna7,skús tie vykrajovačky pozrieť v Kauflande,ja som si tam kupovala minulého roku tesne pred Vianocami a mali tam toho dosť...
Viete mi niekto poradiť?Alex mi už druhý týždeň po každom čuraní plače a ťahá si dole plienku,lebo mu to vadí...nechcem ho prebaľovať po každom čuraní,tak keď mi dnes ráno plakal asi 10 minút,lebo si raz čurkol do plienky,tak som mu ju dala dole,dali sme gaťky,nočníček-...ale sadne si na 5 sekúnd,potom sa postaví a vyčurá sa vedľa-na koberec 😠 Takto mi to urobil už 4 krát behom hodiny a pol a plienku nechce... ☹ ☹ nie je to ešte skoro?Nellka sa odučila,keď mala dva roky.

inna7
11. dec 2008

Mirri...super..ona si postupne zvykne...len to chce čas....zaraz sa bude do škôlky sama pýtať.... 🙂 ako Lukáš....už mu je doma dlho... 😖

inna7
11. dec 2008

Tamarka....aj Lukáš sa odučil ked mal dva ročky.....
a nemá tam náhodou iba nejakú špinku...?? menší zápal..ktorý nie je vidieť... u nás bol problem občas práve v tomto...dr mi vravela aby som mu to iba z času na čas pretiahla pod vodičkou a bolo po probléme... 🙂
alebo žeby už bol "veľký chlap" a nechcel trápne plienkyyy??? 😀

tamarka_na
11. dec 2008

😀 tak to neviem,ja mu ho čistím,aj preťahujem,plánujem s ním ísť na urológiu,lebo aj keď sa mu dá pretiahnuť,nejde to celkom dole,zdá sa mi,že to už má trošku zrastené,žeby mal kvôli tomu problém s čuraním?Ja by som skôr povedala,že mu vadí,aj keď má len trošku mokrú plienku.
On mi vždy príde povedať,keď piškal,pri tom neplače...až potom sa začne vyzliekať a ťahať plienku dole.Ale už som to vzdala,zas ju máme... ☹ len som zvedavá,dokedy 😒

oriel
11. dec 2008

tamarka,drzim palce......... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Mna zacala kvalitne boliet hlava....... ☹ ☹ ☹ ☹ Lilka sa hra na predavacku,pri nej asi 10 babik...... takze super.... No skoda,ze stale nemozme von..... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 🙂 🙂 🙂 🙂

emita
11. dec 2008

och tak my máme problémy s tými pipíkami 😖 nás doktorka stále straší... ale ona vo veľa veciach preháňa. naposledy nám napr. povedala že nemáme s ním chodiť za ruku 😠 a to sa dá, keď za tebou príde a ťahá ťa?! no s plienkovaním neporadím, ochvíľu budeš ty radiť mne 😉 tamarka a alex už papá celkom sám alebo ho treba krmiť?

tamarka_na
11. dec 2008

A nebolí ju nič po tej operácii?
Mne Alex zaspal pred 10 minútami...ja idem pozrieť Elisu z Rivombrosy,navarené mám od včera,tak idem oddychovať 🙂 😝

tamarka_na
11. dec 2008

On by chcel papať sám,niekedy ani odo mňa nechce,ale mala by si vidieť ako to tu potom vyzerá ☹
Ale väčšinou papáme tak,že on má jednu lyžičku a ja druhú a tak sa aj napapá,aj si trénuje papať sám... 🙂
Ja by som zasa veľmi chcela,aby ma držali za ruku a najmä vonku,Nellka sa už drží pri mne,ale ten beťár,uteká kade-tade...takže ak ti chce dať ručku,tak nechápem,čo je na tom zlé...skôr naopak... 😉

oriel
11. dec 2008

Zatial mozem poklopkat,vobec nic ju neboli...... je uplne normalna..... 🙂 🙂 🙂 A to sme ani nic nedavali od bolesti..... radsej poklopem este raz...... 🙂 🙂 🙂 🙂 Akoby jej ani nic nerobili...... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sara2
11. dec 2008

Kočky bola som so Sárkou vonku....ale predtym sme zašli pozrieť deti do škôlky.A akurát tancovali 🙂 a Sárka sa pridala.Potom som sa ja vykecavala s učiteľkou,tak deti šaleli o sto šesť 😀 .Moja bábika sa tak spotila,vlasky mala akoby oliate vodou-uplne.A to sme boli vychystané do mesta,potrebovala som si niečo vybaviť.Tak viete čo som urobila?Zašla ku kaderničke a poprosila ju nech jej vlásky vyfuka do sucha 😀 ,potom do detského obchodu,kupila som suché tielko a roláčik obyčajný za 100korun a boli sme von hodinu a pol ešte 😀 😀 😀

tamarka_na
11. dec 2008

Tak to je super,dobre,ze tak,lebo neviem ako nosné,ale že krčné strašne bolia,a keď jej aj s tými niečo robilii,tak to je fakt dobré,že ju nebolia...klop 🙂

tamarka_na
11. dec 2008

no Sara,mna by take ani nenapadlo 😀 asi by som sa trepala späť domov a pritom je to také jednoduché 😀 😀 😀

oriel
11. dec 2008

a co Sari,ako deticky? Bolo ich v skolke vela? 🙂 🙂 🙂 🙂

oriel
11. dec 2008

A s nasim stretkom co? 🙂 🙂 Niekedy na buduci tyzden?Hm......... Sari,to vysupenie v skolke je v utorok? 🙂 🙂 🙂 🙂

sara2
11. dec 2008

Oriel,dnes ich bolo až 5 😲
Anička je už nešťastná,že nebude s kým vystupovať.A Drahuša povedala,že kupi červene víno,škoricu a prevaríme si ho 😀
No 16teho to je.A či je to utorok to neviem ale asi hej.

oriel
11. dec 2008

Boze,Sari..... asi fakt su vsetky deticky chore...... Zapisanych je asi 22deticiek..... ☹ ☹ ☹ ☹ Tesim sa na vinko............ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dagsty
11. dec 2008

Ahojte dievčatá, vy ste ale šikovné...
Toľko ste toho popísali, že neviem, kedy to všetko prečítam. 😉

Ako sa inak máte??? 😉

My celkom dobre, akurát nič nestíham....ako stále.

Už učím, ale to vám už oznámila marharka.
Ozvem sa večer, lebo prišla sestra a ideme spolu vyberať okuliare.... 😎 😎

Tak zatial pa pa pa

Pozdravujem všetky deťúrence..... 😵

oriel
11. dec 2008

dagsty,no konecne,ze sia sa ukazala"""""""" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Len trebalo by castejsie.......... 😀 😀 😀 😀

oriel
11. dec 2008

Halooooo.kde ste kto??????/ 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mirrinka
11. dec 2008

ahojte...konečne som tu aj ja...odkedy je u nás švagriná nemám čas ani si sadnúť za počítač....dnes sme boli na jarmoku vo Vranove a v Michalovciach v Zemplín markete - túlali sme sa po obchodoch a tak 🙂

dagsty,to kde treba napísať,že si sa konečne ukázala? hm? 😀 😀 😀
...my sa zajtra ráno zase chystáme do škôlky,Lianka sa teší,tak som zvedavá,či zase bude plakať...ale predpokladám,že to ešte nejaký ten dník potrvá 😖
dúfam,že nerobím gramatické chyby,lebo manželík ma tu nalieva fernetom 😀 ráno pôjdem do škôlky asi poriadne omámená 😀 😀 😀

oriel
11. dec 2008

Mirri,daj si aj za nas.............. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Nezabudni opat na budiiiiiiiiiik....Paaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀