Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

lenka78
autor
8. jan 2008

sara,ked jej postupne budes davat nejake veci,tak zistis,na co je alergicka.Mne lekarka odporucala 3-dnovy odstup.Moze byt na hocico alergicka.Ja mam zistenu minimalnu alergiu na bravc.,hovadz.maso a kakao,no kozna mi povedala,ze by sme mali testy zopakovat,lebo po rokoch by sa to pokojne mohlo zmenit.Ano,vela ludi je alergickych na kakao alebo citrusy,no je vela roznych faktorov ako vajicka,arasidy,morske plody,exotika,chemicky osetrene potraviny,uhorka,paradajka,...Moj manzel sa napr.vysypal ako babatko z harmancekoveho oleja a teraz harmancek moze 😀 najlepsie je si zapisovat co vsetko spapa a potom snad na to pridete.Velakrat to moze byt reakcia na prasok,avivaz,hocico,co cloveka ani nenapadne. ☹

lenka78
autor
11. jan 2008

Kuk,Humenne,co vas zasnezilo? 😀

sara2
11. jan 2008

ahoj lenka,
práve naopak.Sneh sa pomaly topí.Sedíme doma,von je neprijemne a mne sa dnes nič nechce ☹ .A k tomu mala začala v noci opäť škaredo kašľať,tak sa nemám čomu dnes tešiť.Ešteže ide víkend a my budeme traja spolu. 🙂

janeette
11. jan 2008

😎 😎 😎 😕 Dobrý večer dievčence,ako sa darí? nuda aj u vás?neznášam ked ma muž nočnu a dnes má 😢 a ešte aj svokra je na nočnej takže som doma so svokrom a švagrom 😖 ešte horšie 😅

lenka78
autor
14. jan 2008

Ahojte,vikend mame za sebou a zacal sa novy tyzden.Nam tu cely vikend prsalo,tak sme dnes sli do detskej play zony,aby sa X trosku vysantil.Chodil 1.tyzden do skolky po sviatkoch a cely vikend bol maznavy ten nas jedinacik.Cely vikend bol na mne ako pijavica.Takze sme boli iba doma.Zajtra este idem mrknut nejake vypredaje,tak sa tesim.Snad nebude prsat.
janeette,ako sa ma Slavka?Uz Ti sedi sama?Alebo rackuje?Zubky este nemate?Pokracujes v cviceni?Obdivujem Ta a drzim palce!!!Kojis vlastne?

sara2
15. jan 2008

Ahojte,
dnešný deň ako vyšitý z mrzutej knihy,čo?Ale sa aj trošku teším lebo moja bábika sa dnes po dlhom čase rozhodla dať šlofíka poobede.A ja som si zaliala kávu....... 😀 😀 😀 .

lenka78
autor
15. jan 2008

sara,to poznam,dieta ti konecne spi a ty si mozes konecne vylozit nohy,ticho,pokoj a kavicka.My uz toto obdobie mame za sebou.Teraz je Chris cely den v skolke.A kavu uz nepijem 😀
Kedze sa nudim a chodia mi po hlave len hluposti,tak som za ten tyzden "vydumala" meno pre syna,ak o 2 roky nieco zasadime 😀
takze by to mal byt Maximilian,aby to bolo podobne ako Christian
takze Chris a Max a mam taky blby vizionarsky pocit,ze to tak aj bude
pre dievca mam vela moznosti,no este ma ten teply pocit neopantal

kedy planujete dalsich potomkov,ak nejakych este planujete a s akymi menami sa pohravate? 😀

olinka,ak toto citas,tak sa ozvi 😉

sara2
16. jan 2008

lenka,super výber mena.Aj moja sestrerka mala nedávno bábo/druhé dievčatko/.Rátala s chlapcom Maximiliánom a ak dievča tak Maximiliána.A nakoniec je to Sonička 😀 .Mám kámošku,ktorá ma dvoch synátorov.Jeden je Christián a druhý Damián.Tiež pekná kombinácia.
U nás v rodine keď sme vyberali meno pre prvé bábo bol každý proti Sáre.Musím priznať,že aj ja.Ja som chcela aby bola po mne Ivana.Ale manžel nesúhlasil.A až v ôsmom mesiaci sme vedeli,že to bude babenka a manžel prišiel so Sárou.Bola pokrstená ako Sára Mária.
A po druhom veľmi túžime a ak pán Boh nám dopraje tak dúfam,že to bude čoskoro.A chcela by som dievčatko.A bola by Nela.A chlapčenské sa mi páči Jakub.

janeette
16. jan 2008

ahojte,až dnes ma konečne pripojilo k tejto stránke.Lenka,no nemožem povedať,že sa držím skvelo ale dá sa....Ja som kojila 2 týždne,hned ked som prišla z porodky som dostala zimnicu a postupne odišlo,nepomohli ani mamine kmínkové polievky.Nuž čo.jojoooj,Slávka už sa na nohách stojí v postieľke a lieta po kolienkach kade tade.Už má 4 zúbky ale zdá sa mi,že hore má veľku medzeru.Aj fľaštičku si už sama drží.Je to ciculka. 😵 😀 😀 Aj mne sa páči meno Max,ale ked bude druhé baby(aspon o take tri roky),tak chlapček po ockovi Andrej,a dievčatko vobec neviem lebo sa mi dosť mien páči.Najradšej by som chcela len dcery a prijala by som aj dvojičky,v rodine ich máme dosť z oboch strán po rodičoch.

lenka78
autor
16. jan 2008

sara2,aj mne sa velmi paci Jakub,najviac Kubo,no manzel bol a je proti,tak je Chris.
janeette,a mate jedno alebo dvojvajecne dvojicjy?

sara2
17. jan 2008

Kočky boli ste už s deťmi pri mori na dovolenke? My by sme to tohto roku už chceli skúsiť.Sára už bude mať vtedy 2,5 roka.Ale vôbec neviem kam.Mysleli sme ,že Chorvátsko autom.Ale sme to prehodnotili.Malá nieje zvyknutá sedieť v aute.Má problém vydržať 20 km.Ak máte skúsenosť alebo o niekom viete tak dajte typ.Hľadala som už aj na internete niečo.Aby bolo k dispozicii niečo pre deti naviac.
Bože zajtra idem ťahať zub ☹ .Držte palce.

lenka78
autor
17. jan 2008

Sara2,tak Ti drzim palce s tym zubom,lebo mne to zabilo 2 tyzdne v bolesti. 😖
Nas Chris bol ako rocny pri mori.On je mozno aj zvyknuty na cestovanie,lebo ma mamu soferku,a ked bol v brusku,tak som dost soferovala.Tak do roka mi stale v aute zaspal do 2 min.Potom ked uz bol vacsi,tak spal 2x na den cestou autom,pretoze sme 2x v roku absolvovali trasu autom do Francuzska z Humenneho.K moru sme sli z Francuzska pri Zurichu dole na juh na franc.rivieru a bolo to v pohode.Stale bol natrety,tak sa velmi ani neopalil.Myslim,ze to dopadlo v pohode,nic strasne sa nestalo.Teraz sme leteli lietadlom a tiez pohoda,nad moje ocakavanie.Pred koncom bol trosku nervozny,no potom pred priletom zaspal ako dudok.
Neviem,co ocakavas od dcerky,ze ako sa v aute bude spravat,no ja som sa Xovi musela stale venovat.Takze vzadu v aute sme mali taku hrackaren.Bud sme sa hrali alebo citali knizky a najlepsie su CD s pesnickami a rozpravkami.Pri rozpravke niekedy zaspal a bolo dobre.Pravdaze treba robit prestavky,tie urobia aj vam dobre.No a nemysli si,ze celodenna cesta autom mu neliezla na nervy,no my sme sli a on to musel pochopit,ze nemame inu moznost.Aj si poplakal,no prezili sme.

lenka78
autor
17. jan 2008

Dobre si to pamatam,ze Sarinka ma ekzem?Je to super,ked idete s nou k moru,no potrebuje na to aspon 2 tyzdne.A este najprv musite zistit,ci ju more lieci alebo nie.

Inac som smutna,ze Humenne malo taku zlu reklamu v spravach.Je mi toho pana a jeho rodinky velmi luto. ☹

sara2
17. jan 2008

čau Lenka,
neviem ohodnotiť či je to ekzém.Každá lekárka nám vravela niečo iné.Teraz napr.má pokožku drsnejšiu ale nie zďaleká taku ako kedysi.
Tiež som bola v šoku z tej správy.Najprv sa Humenné preslávilo,že ako jediné mesto má sneh a teraz toto 😒

lenka78
autor
17. jan 2008

Myslim,ze budes len rada,ak to nebude ekzem.Co jej nakoniec zabralo?

sara2
18. jan 2008

Ahoj Lenka.
Už som to predtým písala,že som jej skúsila vysadiť všetko.Odložili sme aj krémiky a olejčeky na kúpanie.Pod stromček dostala od dedka a babky sprcháč obyčajný detský Včielku Máju a tým ju teraz sprchujem.A používam na telíčko po kupani buď modru indulonu alebo excipial a dávam jej papať aj ovocie exotické a tiež kakao.Takže neviem v čom to bude.A rozhodla som sa,že nepôjdem ani na kontrolu ku kožnej.Uvidím čo ukáže čas.A ako sa to bude vyvýjať.Podľa mňa má len citlivu pokožku.Aj moja svokra má taku ako ona.Stačí ,že jej dám roláčik a na krku sa jej urobí fiačik akoby mala otlačené.Alebo keď vystrájame,mojkame sa líčko na líčko tak jej o chvíľu líca očervenejú ale o chvíľu je opäť ok.Len má to telíčko také drsnejšie suché.Ale kámoška má psoriazu a naša nič podobné na pokožke nemá.Tak neviem uvidíme...
A neťahal mi zub.Len iný zablomboval a vo februári budeme ťahať.
Malu som odšikovala od rána ku svokrovcom...takže mama má ráj-v podobe upratovania ☹ a prania ale poobede sa idem "poľudštiť" do kozmetičky. 😀

janeette
18. jan 2008

Baby a čo bolo v tych správach o He?ja som tel.noviny nevidela dosť dávno....Lenka oco aj mama maju jednovaječné sestry,mamin otec bol tiež z jednovaječných dvojčiat a otcova najstaršia sestra ma dvojvaječné

janka33
18. jan 2008

ahojte,tak som rada,že sa dá popísať s babenkami z He 🙂 🙂

sara2
18. jan 2008

ahoj janka33.
🙂

janka33
18. jan 2008

ahoj sara2.tak asi nik iný tu nieje,čo? 🙂 u nás fučíííííííí,mala mi zatial spinká,tak dačo popišeme,hm?

janka33
18. jan 2008

Tak kde je kto????????Asi sa vám bližšie predstavím.Mám23, 1 dieťa,dievčatko-Klaudia má už 4 mesiace a robí nám veľkú radosť. 🙂 😀 Teraz som doma na MD.

sara2
18. jan 2008

ahoj kočky 🙂
Čo budete robiť cez víkend?
Ja som si dnes poupratovala takže mám zajtra veget.Ale moc ma toho nenapadá kam ísť.Keď vyjdeme vonku v takomto počasí musím ihneď zapínať práčku lebo Sárinka príde ako prasiatko 😀 .
Keď som pri tom praní...tie poondiate reklamy,že škvrny zaručene odstránite-bla-bla-bla 😖 .
Len nech sa nájde ten,komu sa podarí dať z bieleho trička preč škvrnu od čokolády,fixi alebo jupíka??????
Idem vegetiť pred tv.
ahojte 🙂

majina.b
19. jan 2008

sara,

skušala si pre sarku aj altermed, moja sestra ho použiva v chladnom období. kupuje si výrobky pre detičky.
stranka....altermed bodka eu lomitko sk
škvrny vždy prv periem mydlom - jadrovym alebo kamzík/palma, kvalitnejší/ cena do 10 sk, až pokial nezmizne, a potom klasicky operiem.

sara2
19. jan 2008

majina,
neskúšala som altermed-ani som o tom nepočula.Díkes,preštudujem.A to mydlo,to fakt?No ,za pokus to stojí 😀

emita
20. jan 2008

Ahojte, humenčanky! My čakáme prírastok každú chvíľu (prvý). Hrozne sa tešíme 😵 . Chcem sa vás spýtať koho máte detské lekárky a či ste s nimi spokojné. Dík.

janka33
20. jan 2008

emita,tak blahoželam,my mame Mudr.Grecovu a som velmi spokojna,no asi zohrava ulohu aj to, do ktorého obvodu patris 🙂

lenka78
autor
20. jan 2008

emita,tak drzim palce!!!my mame Mudr.Svajdlerovu.Je perfektna

emita
21. jan 2008

sara2, dúfam, že sa ti podarí prísť na to z čoho to malá má. Ja sa tiež s ekzémom trápim celý život a až v tehotenstve (!!!!)som prišla na to, že som alergická na paradajky. A to som ich vždy milovala. Až teraz si užívam prvých pár mesiacov kedy nemám problém. Mne ani more ani nič (okrem horm. mast.)nepomáhalo. Och, dúfam že to malý po mne nezdedí. neprajem nikomu. Ináč ženy, prečítala som si celú diskusiu od začiatku do konca 😀 . No čo-nudím sa. Nič nevládzem robiť len sedieť za PC 😅 .

emita
21. jan 2008

No a zabudla som-podľa obvodu patríme k Mudr. Šarišskej. Dúfam že ste nepočuli žiadne negatívne ohlasy...

janka33
21. jan 2008

cau emita,tak ja len same chvaly,je to zlata zienka