Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

jankabo
19. okt 2009

Inna diky za názor. Takze si uz môzem kupiť mastičku teraz???? A v akej cenovej relácii sa pohybuju???? Ani neviem aku si kupit, pocula som ze je velmi dobra aj nejaka Cicaderma, ale tiez neviem kde ju pýtat.

inna7
19. okt 2009

cenove relacie su rozne...od nejakych 200 - po 500 sk..aj viac..ta on avent stala viac...ale tie drahšie si zbytočne nekupuj, možno nebudeš mať žiadne problemy...pytaj si v lekarni...ta pod stračou nôžkou je super lekaren, ja chodim len tam...zoženu ti čo len nechceš...aj poradia... 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankabo
19. okt 2009

Tak určite skočim do tej lekárne, ale práve som citala na jednom fore o tej masticke babylove z Dm, ze je porovnatelná s tou z Aventu.
Tie plienkočky určite skúsim do pôrodnice tie z Hypernovy alebo z Tesca a uvidíme.
Možem sa este spýtať aké vložky su najlepšie po pôrode??? Pocula som, ze stacia tie uplne lacné.
A ako je s dieťatkom a mamkou po pôrode??? Kedy nosia potom detičky na izby??? A to su potom detičky uz stále pri nás aj v noci???? alebo iba cez den????
Dúfam, ze sa tu správnu techniku kojenia naučím, lebo vsade cítam ze je najdôležitejšia. Takze aj ked este nebudem mat mliečko tak drobčeka mám dávat sať????

emita
19. okt 2009

mastička babylove stála asi 50Sk ja som natierala odkedy som ju začala prikladať až kým si bradavky nezvykli-neboli citlivé. cca týždeň.
Ja pampersky nemusím 🙄 akosi ma nenadchli. už skôr huggies. dobre si to pochopila-tie z hypernovy sa vyrábajú len väčšie ale bobooo tie zelené z tesca 3-6 sú malinké. skúšala som ich malej keď mala asi 2 týždne a boli jej akurát 😅
deti nosia najnovšie po 12 hodinách potom už sú stále pri mamkách ale kedykoľvek bude problém a požiadaš sestričky vezmú ti ho(ak sestrička nebude momentálne pri pôrode). do tých 12 hodín ich nosia asi každé 2 hodiny na 30 min. ak dobre pamätám.
seuska na tie cvičenia sa spýtaj lekára ale v "mojom čase" nič nebolo
a ešte k škole-ak budeš dlhšie preč budeš si asi musieť mliečko odsať aj tam lebo sa prsníky veľmi nalejú...

a teraz sa pochválim 🙂 môj malý už spíkuje 🙂 naučil sa podľa plyšáka povedať I love you. V jeho podaní "A ja ju" 😀 😀 😀 a už ma nevolá mama ale mami. je to také sladučké 😵 normálne si to užívam

inna7
19. okt 2009

jankabo...ako som spominala, mne ta babylove vobec nezabrala, iba ta jedina z aventu..a to som ich mala fakt veľa...aj z tych najdrahsich...takze nie su veľmi porovnateľné 😢 🙂

techniku dojčenia si myslím, som mala tiež dobrú...a aj tak som mala problémy...takže je to asi aj o inom...nielen o technike.. 😉

čo sa týka plienok, ja som sa bála nejakých plienkových dermatitíd, tak som na začiatku používala iba pampersky a musím povedať, že sú jednoznačne naj...čo sa kvality týka...vyskúšala som veľa druhov, nám sadli...najnovšie kupujeme tie sleep and play a sú super...stoja 9,90...

mirrinka
20. okt 2009

Ahojte 😉
takže máme tu tému plienky,hej? no mna sa radšej nič nepýtajte,lebo ja som už všetko zabudla - bolo to tak dáááávno 😉 😀 ja sa vám akurátže musím pochváliť,že po dlhých trápeniach s nočným čurkaním sa nám konečne podarilo zbaviť sa plienok,už siedmu noc spala úplne bez plienky a chodila čurkať do nočníka.....doma v skrini mám ešte celý balík plienok z Billy - clever - pre nás boli najlepšie tie,lebo ich neprečúrala a to vám poviem,že ona toho za noc načúrala až až 😀

čo sa týka pôrodnice a pôrodu,si myslím,že to je individuálne,ja sa na nič sťažovať nemôžem,pretože všetko prebehlo hladko a bez komplikácií a sestirčky boli tiež veľmi zlaté - aj počas pôrodu,aj potom celých 5 dní čo sme tam boli 🙂 ešte jeden taký pôrod by som si s radosťou zopakovala 😀 😀 😀 😀

mastičku na bradavky som nepoužívala žiadnu,ani som vtedy nevedela,že niečo také existuje a ani mi to nebolo treba a ešte aby som doplnila dievčatá,ktoré tu písali,že čo si treba zo sebou zobrať,tak janka,nezabudni ešte na tampóny do podprsky - ja som za ne bola neskutočne vdačná,lebo mne mlieko tieklo jak divé 😀 ked som si ich nedala,tak som vyzerala fľakato jak dalmatínec 😀

sari,si sa pýtala,že čo je s tamarkou,tak asi sa jej len nechce písať,ináč sa má ok,až na to,že včera nellka začala teplotovať 😒 ☹

to čo je vonku za počasie? 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

clover22
20. okt 2009

Ahoj tak aj ja som si konečne našlo čas,moja prečura plienku každej značky keď pije v noci čaj,tak aj matrac suším....ale už 3 noc spí a vstáva až rano,tak som konečne trochu vyspaná.Teraz máme doma stres v piatok má dcéra stužkovú tak prípravy vrcholia.....už nech je po všetkom.
A k tej mastičke mne pomohla od AVENTU je drahá ale super.A tiež biolampa na popraskané bradavky je super vec.Som v práci,ale moc sa mi nechce... 😉 😉.

oriel
20. okt 2009

ahojte kocky.... ja som po porode masticku vobec nepotrebovala..... no ja som si mastila cca dva mesiace pred porodom..... 😀 😀 a vobec nepraskali ani nic 😀 😀 mliecka som mala chvalabohu veeeeelmi vela.... myslim si,ze treba hlavne klud a ziadne znervoznovanie,ci obavy.... 😲 😀 pekny dnik

jankabo
20. okt 2009

pekný den,
baby som rada, ze ste mi každá napísala svoju skúsenosť. Oriel a a čím si sa natierala uz pre pôrodom????? Teda myslím bradavky.
Dnes je otrasné počasie a je dosť chladno vsak???
Clover tak držím palce, nech v piatok vsetko dobre dopadne a prajem príjemnú zábavu.
Emita to musí byť krásne ked drobec uz robí také pokroky a tak pekne rozpráva. 😵 😵

oriel
20. okt 2009

jankaboo,nepamatam uz presne,no brucho som natierala kremom Elasti Q alebo tak niejak sa vola /uz aj teraz natieram/ a neviem isto,no myslim,ze som mala taky aj na prsia,a natierala aj bradavky ... no teraz budem tiez urcite,lebo pamatam,ze boli take makke a vobec nepraskali 😀 dufam,ze som to dobre napisala

jankabo
20. okt 2009

Oriel aj ja sa natieram, aj brusko aj bradavky odkedy som zistila ze som tehu, aby mi nepraskalo a fakt mám pekné bruško bez jednej trhlinky, teraz používam olejčeky špeciálne pre tehulky, nevies ci ním môzem natierať aj bradavky, prsníky si natieram ale neviem či môzem aj bradavky.

oriel
20. okt 2009

ja si myslim,ze v pohode mozes.... ja som cca taky posledny tyzden uz nenatierala 😀 aj mne sa pri malej osvedcilo hned od zaciatku tehu natierat brucho a aj prsia.... fakt tiez nemam ani jedinu trhlinku 😀 😀 😀
jankaboo a kociarik uz mas vybraty?

seuska
20. okt 2009

ja si tiez od zaciatku natieram brusko aj prsia s olejom Eucerin proti striam a je super, zatial ziadne trhlinky... Inak vsetky informacie co pisete tak hltam, lebo aj mna to caka 😀

inna7
20. okt 2009

Ahojte dievky..ja som dnes odbehla na ukrajinu...kupila som si plienocky...pampersky sleep and play 58ks za 9,70 eur...tu je mensie balenie za 9,90...prasok ariel 15kg za 450.- a takeeeeeee 😵

nooo, ja som si tiez natierala brusko...do posledneho dna som nemala ani ciarocku...a tesne pred pôrodom mi zopar nabehlo.. ☹ ale je to z časti aj dedična vec... 😉 počula som tiež že veľmi dobrý proti striam je detský olejček bubchen...tiež ale treba natierať od začiatku tehu... 😉

clover22
21. okt 2009

Pekné ráno,káva už vypitá deti v škole,akurát to najmenšie spinká....to je ticho normálne si to vychutnávam.Ja dnes idem kupiť tie plienky z Lidlu tak som zvedavá?????Mala ste ich niektorá? 🙂 🙂

inna7
21. okt 2009

pekné ránko.... 🙂 clover, ja ich tiež kupujem...na striedačku....sú dobré...trošku tvrdšie ako pampersy, ale dajú sa... 🙂
ja som akurát obom deťom porobila zábaly, a sebe kávu....noc hrozná... 🙄 obaja kašlú....Sárka sa mi nepáči..dr. je predpísala iba trifed, LUkáškovi atb...a pritom kašle viac ako on... ☹

sara2
21. okt 2009

Ahojte.

Inna ak máš jazveciu masť,tak jej natieraj hrudníček.A aj moja Sárka užívala ten trifed-žltý a kašľala po ňom omnoho horšie tak teraz jej už dr.nedáva.Dusil ju nejako.Všetko naokolo choré.Počasie je hrozné.My máme ísť dnes na tanečnú len neviem či to neprehodnotíme ☹

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara2
21. okt 2009

Emi,zabudla som.Díkes,presne toto som myslela-myslím tu modelovaciu hmotu.Už sa teším. 🙂
Andrii,rýchle sa uzdravte.

inna7
21. okt 2009

sara...máme jazvečiu masť...manžel strelil minulý týždeň 😉 poctivo natierameeeee 🙂 ono, ten trifed nám vždy zaberie, ale iba na nádchu...čo sa týka kašľa tak vôbec..neviem prečo jej ho predpísala..už som jej ale volala, tak sme to zmenili na mucosolvan....chcem sa vyhnúť antibiotikám... 🙂

emita
21. okt 2009

sara tak daj vedieť ako sa vám darilo.

všetkým prajem skoré uzdravenie.

k striám. ja som čítala že žiaden krém proti striám nepomôže ak ich raz máte mať. Kamarátka nenatierala a nemá, ja som pri Šimonkovi natierala a mám a po tom čo som zistila že krémy sú nafigu (bolo to asi v Mamine) tak som to nechala tak no a k tým čo som mala po malom mi pribudlo len pár. strie mám ukážkové 😖 no ale čo už. hlavne že sme zdraví 🙂

jankabo
21. okt 2009

ahojte,
tak dnes sa chystám do lekárne popýtat sa na nejaké tie masticky na bradavky, aj si chcem kúpiť tie sieťkované popôrodne nohavičky, aj este nejaké vecičky pre bábätko aj pre mna do porodnice.
Tak baby teraz vam nezávidim, ked su vasi drobci chorí. No ale je teraz také blbé obdobie, tak zelám vela trpezlivosti a nech su detúrence čím skôr zdarvé.
Oriel, tak kočík síce este nemáme, ale chcela by som určite červený s nejakou kombináciou napríklad so šedou.

bobooo
21. okt 2009

no ahojte

emita ja s tebou s tými plienkami súhlasím...ale vieš vtedy som nevedela čo a ako a bála som sa že budú drobci malinký a nedajbože sa narodia predčasne tak kvôli tomu tie malé 2-5kg..

jankabo inak s tými plienočkami ja skôr súhlasím s innou čiže kvalitnejšie...je pravda že sa často prebaľuje ale zase také bábätko ma nesmierne jemnučkú pokožku a veľmi náchylnú na zapareniny, červený zadoček atď..

no a čo sa týka strií tak to nezáleží od toho či si bruško krémujete alebo nie záleží to len a len od pokožky akú máte...čiže ak je pružnejšia nemusíš ani krémovať a nijaké sa ti neobjavia a naopak a pružná nie je môžeš sa krémovať aj 24hodín v kuse každý deň a aj tak ti bruško popraská

mne sa objavili asi až v 8 mesiaci...no ani sa nečudujem pri takom brušisku 😠

mirrinka
21. okt 2009

ahojte 🙂
ja som sa tiež ničím nenatierala,a okrem jednej čiarky na krížoch nemám žiadne strie 😉 js myslím,že to závisí od veľkosti bruška,ako veľmi sa tá pokožka natiahne....

my sme včera dostali fotky zo škôlky,deti sa fotili už tuším viac ako pred mesiacom a až teraz nám dali pozrieť si,no nevzala som si ani jednu,lebo boli fakt desnééééé,fotili s tou fotografkou prvý krát a vraj aj posledný...dovolím si tvrdiť,že ja ako fotograf amatér mám v pc milionkrát krajšie fotky ako ona nafotila...no fakt hrozné,na to,že boli fotení škôlkári,aj to pozadie bolo brutálne dospelácke a škaredé...... v utorok sa budú fotiť zase,už s osvedčeným fotografom a vraj v nejakých vianočných kostýmoch,tak na tieto fotky sa teším..... len dúfam,že nás nezastihne choroba,ked to tu tak prepuklo ☹ želám všetkých chorým drobcom skoré uzdravenie - držte sa 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 papa

jankabo
21. okt 2009

baby, a este sa chcem spýtať aké vlozky ste si kupovali do pôrodnice??????
Neviete mi poradit kolko asi stoja Hugies New Born a nejaké Pampersi??? Ja fakt neviem kolko by mali stát.

inna7
21. okt 2009

jankabo...ja som si brala úplne normálne vložky čo sa bežne používajú...normal...mne aspoň úplne stačili... 😉 a čo sa týka plienočiek, celkom dobrú cenu majú na mmb...mimibazár...posielam link...

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5771776

alebo popozeraj letáčiky či nemajú akurát nejakú akciu v obchodoch...ja som teraz zásobená plienkami, tak to nemám odsledované.. 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara2
21. okt 2009

jankabo,ja som tiež používala normálne always normál.Ale švagriná rodila pred rokom a pol a spomínala ,že vo výdajni zdravotníckych potrieb kupila nejaké špeciálne popôrodné vložky a vraj boli dobré.Tak skús aj to pozrieť. 😉

oriel
21. okt 2009

aj ja som pouzivala tie poporodne vlozky.... hlavne v porodnici a potom uz normalne 😀
Vsetkym choruckym skore uzdravenie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Mirri,aj Lilka sa v skolke maju fotit v tych kostymcekoch.... maju to byt vraj niejake vianocne pelerinky,,... vraj fotocky su velmi pekne.... Lilka sa fotia 2. 11... asi to bude ten isty fotograf,len si podelil datumy v kazdej skolke... 😀 😀 😀 😀
Sari,ako sa mate?