Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

matka331
20. jan 2010

asshanti na poradni mi vysetrovali moc a merali tlak ...ale uz som tam bola 2krat a ani raz ma nepozeral zo spodu ....moja doktorka v so ma stale vysetrovala zospodu ci som zatvorena na kazdej poradni ...kp znamena poloha koncom panvovym zadokom dole....tak mam vybavenehoprimara focka ale on ma teraz dovolenku a aj takmi to moze byt jednokto mi spravi cs

emita
20. jan 2010

no vidíš Mirri, celý život sa učíme 😀 😀 😀 😀 😀 dobrú noc 😉

oriel
21. jan 2010

Dobre ranko 😀 😀 😀 😀 😀 ja som si dnes privstala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

inna7
21. jan 2010

Dobre ranko 🙂 ....Oriel čo tak skoro 😕 🙂

ja musím malej dávať iba punčošky....ponožky nemajú šancu...vždy ich dá dole 🤐 o papučkách ani nehovorím...

no kto si dá kávu?? ja mám svoju už pri sebe 😎

zuzu101
21. jan 2010

dobré ránko.mne len doperie práčka a ideme vonku.káva bude až k obedu.alebo po ňom? 😒

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara2
21. jan 2010

Andrii,ty si šikovná 🙂 😉 .A ako maľuješ? Myslím na akú farbu? A to takto za provozu? 😀
Ja robím zemiakové slýže a polievku mám od včera kuraciu.Vonku snáď až poobede,teraz sa mi nechce.Akurát si vychutnávam kafe 😉

emita
21. jan 2010

andrii ty si kedy ráno vstávala? 😕

ja si vychutnávam jogurt 😀 Emily spí vonku, Šimon ešte ostal vonku s dedom (do deda je zbláznený 😅 ) tak idem variť obed. cuketová polievka a špagety. ako robíte tie slíže?

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara2
21. jan 2010

Emí,píšu slýže s y alebo slíže s i....fakt neviem.
No je to z uvarených zemiakov-necháš ich vychladnúť,pridáš múku,vajce a urobíš cesto.Potom z neho urobím také "šuľky" a krájam ich tak na pol centimentra a dám uvariť.K tomu buď mak alebo popraženú strúhanku na sladko. 😎

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
inna7
21. jan 2010

Sara...tie slíže som robila ja včera--písala som šúlance...s makom...mňamka je to 🙂 a na dnes mám už rozmrazené kuracie prsia...asi na prírodno...a polievku od včera... 🙂

Andrii...okrem toho maľovania som na tom podobne..len obedík dovarím... 🙂
no zaraz mi príde návšteva, tak idem hodiť tapetu na tvár 😀 😀

mirrinka
21. jan 2010

čaute...my sme dnes vstali 9.15.....tak kým som vás dočítala,tak mi to dalo trochu zabrať....Lianka dnes nešla do škôlky,lebo včera začala sopliť a večer už mala trochu zvýšenú teplotu,teraz už nemá ale radšej ju nedávam....možno jej to do pondelka prejde...a okrem toho dnes nám príde domov tatino,tak nech si ho užije 😀 lebo zajtra ráno zase odchádza ☹

mirrinka
21. jan 2010

inna,aj mna treba otapetovať,ale sa mi nechce..... 😀 😀 😀 😀 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
21. jan 2010

a zemiaky v šupke alebo tak normálne uvarené?

mirrinka
21. jan 2010

emi,asi normálne....asi ako ked ideš robiť cesto na lokše ...či nie? 😀 ja som to tiež ešte nikdy nerobila 😀 😀 😀 😀 😀

mirrinka
21. jan 2010

emi,pozri si toto

https://www.youtube.com/watch?v=GziJABuhba4


😀 😀 😀 😀

mirrinka
21. jan 2010

si predstavte,že dnes mi najlepšie zo všetkých stránok ide koň 😀 čo je málokedy zvykom...aj facebook mi blbne,aj všetko ostatné,ale koň dneska akosi fakt fičí jak divý 😀 😀 😀

asshanti
21. jan 2010

matka331, ja som dnes rozpravala s kamoskou co mi bude vybavovat to Humenne. v pondelok sa porozpravam s mojim gynekologom a uz mi to vychadza tak, ze na dalsiu poradnu, teda o 2 tyzdne by som mala uz ist tam do nemocnice. takze ona tam pojde so mnou prvykrat poukazovat a tak a potom uz pojdeme sami s manzelom. ona chce rodit pri nejakom Pisakovi, toho mi chvalila aj jej svagrina, moja kamoska, ktora rodila pred cca 2 a pol rokmi pri nom. mne je to jedno, nepoznam doktorov v MI, tak aj v HE mi to bude jedno... inac, to mas celkom dobre, ze uz vies kedy to bude... ja zajtra vstupujem do 35. tyzdna, tak som zvedava, ze kedy to pride na mna... 😀 😀 😀 mozno sa tam stretneme s rejoice, ktora ma podobne termin... 😵 😵 😵

emita
21. jan 2010

mirrinka to je riadna haluška 😀 😀 😀

rejoice
21. jan 2010

Ahojte 🙂

asshanti bola by sranda keby sa nasi manzelia predbehovali cestou do porodnice 😀
A inak to ta nikdy na poradni nevysetroval doktor dole? A ani ti nebral ster? Aj ja mam poradnu v pondelok, ale mna doktorka stale robi prehliadku aj dole, a samozrejme vystrenie mocu a zmeranie vahy a tlaku.

Matka331 ty sa drz, lebo moja kamaratka co mala termin 7.2. uz predvcerom porodila 😵
A chcela som sa ta opytat ci ti nehovorili co si mas zobrat so sebou do nemocnice. Zaujima ma hlavne co pre babo, ked ho davaju hned k mamicke na izbu. Aj plienky? a utierky?, nieco na ritku?, satky?, a kto ho bude kupat? A este ked sa ide rodit tak nevies ci ta oblecu do toho ich rucha, alebo si mame pripravit kosielu aj na porod? Ja asi dost stresujem, ale mam dost strach aby som takemu malickemu babu nejak nechtiac neublizila, ved predsa budem unavena a zoslabnuta aj po porode. Ty chces aj nadstandardnu izbu, alebo manzela pri porode? Nevies kolko moze nieco take stat? Matka ked uz budes mat po porode tak na nas s asshanti nezabudni a hned ked budes moct opises nam dojem z tvojho porodu a pobytu v HE 😅

mirrinka
21. jan 2010

rejoice,ked budeš rodiť,tak dostaneš to ich "rúcho" 😀 takže na rodenie ti žiadnu košelu netreba....a ked som ja rodila,tak manžel pri pôrode stále vtedy ešte 500 SK,teraz sa mi zdá,že to už je viac,no neviem.... ale odporúčam,ja by som bez manžela rodiť nechcela,je to super...aj ked som mu skoro ruku vykrútila 😀 😀 😀 😀 je to veľká podpora v tej chvíli..... a pre bábätko ti treba ja plienky,aj utierky,aj nejakú mastičku na riťku samozrejme a oblečenie až na posledný den,ked ho budú chystať domov.....kúpať ho budú sestričky,no ked chceš tak si to môžeš vyskúšať za ich asistencie samozrejme.....
pripomínam,že toto info dávam zo svojej skúsenosti starej 3 a pol roka 😉 😀 😀 😀

asshanti
21. jan 2010

ahoj rejoice,

mna zdola vobec nevysetroval, iba klasika : moc, tlak, vaha, opuchy ci nemam a prehmatanie bruska, ze v akej polohe je babo a pocuva este ozvy... uvidime co bude v pondelok... 😉
co so sebou do porodnice este poriadne neviem, ale babo je asi oblecene v ich nemocnicnych veciach a urcite treba krem na ritku, jednorazove plienky (minimalne 40 ks), vlhcene utierky, ale dalej neviem... do michalovskej nemocnice mi uz kamosky popisali co treba, ale tu neviem... to sa urcite spytam, ked tam pojdem na prvu poradnu, aby som mala vsetko nachystane... viem, ze za pritomnost otecka pri porode sa plati cca 33 eur. Ty tam chces mat svojho? moj drahy bude s nami... 😵 😵 😵

bobooo
21. jan 2010

ahojte no tak deti už lepšie sofii som atb už vyradila ešte kus malý berie ale je už v pohode už ho ani nenapína ani nesoplí ani sa už v noci nebudí na také ako keby krče v brušku..

rejoice tak ako mirrinka napísala - len plienočky jednorázové, utierky a mastičku...možno cumlík (neviem ja som ho nepoužívala) 😀 a oblečenie len to v čom si detičky zoberieš domov...

sara2 ja to tiež robím a voláme to šúľance...

emita zemiaky normálne uvarené a lepšie sú z predošlého dňa keď napr. nezjete - vtedy sa ti cesto lepšie urobí, aspoň mňne...alebo kúpiť obyčajné zemiakové cesto v prášku - tam pridáš 1 vajce a vodu podľa návodu (tuším 300ml na jedno cesto 😖 )

asshanti ja som tiež rodila pri Pisákovi a je naozaj zlatý....

zuzu101
21. jan 2010

tak dnes sme to zas "prežili" v pohode,dieťa už spí a ja idem tiež. 😔 tak vám prajem dobrú noc. 🙂

mirrinka
22. jan 2010

ránečko...............prvááááááááá 😀 😀
joj,to je pohodka - lianka ešte chrapká a ja s notebookom na posteli 😀 😀 😀
dúfam,že potiahne aspoň do osmej....včera spala do 9:15 ale dnes to na až tak dlho nevidím.........