Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

asshanti
5. mar 2010

ahojte,

tak ja som este stale pohromade... 😀 😀 😀 vysetroval ma dnes Dr. Pisak, skusil aj amnioskopiu, ale nedalo sa, vravel, ze ma nebude zbytocne trapit, ze na porod to urcite nevyzera, trosku ma to bolelo, jak ma tlacil. a potom sme sa rozpravali a bola tam aj Dr. Palkova, ze ja mam strasne nepravidelny menstruacny cyklus, takze tazko s terminom a povedal, ze podla ultrazvuku mi dava termin na 11.3. 😉 urobil mi aj dalsie sono, prietoky mam vyborne, maly uz vazi 3, 6 kg, takze kazdy tyzden pekne pribera po 10 dkg, bucko malicky... 😀 😀 😀 ale v pondelok ideme naspat, vravel, ze ked termin je vo stvrtok, tak uz ma tak nepustia, nenechaju ze raz za tyzden, takze kazde 3 dni... 😉 a tiez mi robili monitor srdiecka, Dr. Palkova pozrela papiere, ze vyborne srdiecko ma! 😵 😵 😵 ale uz ma strasne bolel chrbat tolko tam lezat... a babatka zase dnes tak krasne si tam spievali... 🙂 🙂 🙂

rejoice
5. mar 2010

Ahojte 🙂
ja som bola dnes na poradni, a v pondelok rano mam ist na odber plodovej vody, asshanti to sa ako presne robi, velmi to bolelo? Moja vazi 3,3 kg, tak akurat 😵 😵 😵

asshanti
5. mar 2010

rejoice, najprv ma len vysetril normalne prstami a potom ze skusi tu amnioskopiu, ze aspon s "malym" nastrojom... bolo to take dlhe kovove myslim, ked som dobre videla, neviem to opisat a kedze mi tlacil aj brusko, aj ten nastroj do mna, tak to bolelo, ale nie az tak hrozne, len to bolo neprijemne... a mozes po tom spinit trosku, tak sa vobec nezlakni. ja v stredu nic, ale dnes som mala take 2 male hnede skvrnky, ale daju Ti vlozku, tak je to ok. 😉 a kedy tam mas byt? ja zase tak okolo osmej, tiez v pondelok... 😉

rejoice
5. mar 2010

Tak to sa asi stretneme, lebo ja mam prist na 7.45 😵

asshanti
5. mar 2010

ok, tak sa dufam spozname... 😉 😉 😉

inna7
6. mar 2010

pekny dnik... 🙂

co sa tyka topanociek, tak ja kupujem detom nove...v zdrav.potrebach maju zbytocne predrazene topanky....ja stale dokupim ortopedicke vlozky...v kauflande ich dostat za super cenu... 😉

prave som dopiekla fantasticky kolacik...smotanovo-pudingovy...vyzera sice ako vyzera, ale chuti skvele.. 😵

emita
6. mar 2010

hmmm ten som aj ja raz skúšala a na pohľad sa teda vôbec nevydaril ale mňamka bola dobrá 😀 😀 😀 a kde kupuješ topánky. práveže zo všetkých obuví v HE maju v ZP najlacnejšie topánočky. jedne čo mal odtiaľ som našla v meste o 200 Sk drahšie 😝

emita
6. mar 2010

A ešte niečo keď už som načala topánkovú tému. čo si vy myslíte o tých topánkach s mäkkou koženou podrážkou (liliputi a pod.)

asshanti
6. mar 2010

ahojte baby,

my sme dnes s drahym vstali skoro, tak sme sa prevalovali a kecali, potom sme na hodinku este zaspali, naranajkovali sme sa a on isiel do lesa, odniest zvieratkam sol a pohladat nejake zhodene parohy. ja som si upratala cele poschodie, dala do pracky, vyvesila 2 krat pradlo, myslela som si, ze budem aj zehlit, ale uz sa mi nechce... nejak vela energie mam, ale rano ma vsetko bolelo, klby, hlava a hlavne ruky, mam ich dost opuchnute, nohy nic, iba ruky... 😝

a vcera som si urobila radost a kupila si hojdacie kreslo, to este k narodeninam, lebo som dostala prachy, ale vsetky boli v meste vykupene a dalo sa objednat len so zelenym potahom a to mi neladi do izby. vcera sme konecne nasli, krasne, kombinacia dub a bezovy potah a debil skladnik nam do auta nalozil s modrym potahom, ale to sme zistili az doma... 😠 😠 😠 ale dnes nam uz dosli vymenit tie potahy, uz sa tesim, jak sa budeme s babom hojdat a muckat v nom... 😵 a tiez som si kupila bombovu kabelku, takze som uz skantrila vsetky prachy co som dostala k narodkam... ale vydrzali od konca januara... pokrok u mna... 😀 😀 😀

sara2
6. mar 2010

asshanti,ty si ešte doma? 😀 😀 😀 😀
Joooj, ako ti tie krásne starosti a predstavy závidim 🙂 -ale v dobrom,nie v zlom,ok? 😎

Ja som poobede piekla muffinky s borievkami.Vôbec niesu sladké ale su krásne a chutné.Recept som mala z MMB.
Saruľku mám okupanú teraz len dopozerá večerníček a ide do hajan. 😉
pekný večer 😉

inna7
6. mar 2010

Emita, tiez som o tom citala, a dost ma to prekvapilo, pretoze doteraz vsetci ortopedi odporucali jedine pevnu obuv na prve krocky.....a teraz uplny opak.....mäkulinke topanocky...tak hovori sa ze najzdravsie je chodenie na boso....a tie topky to najviac pripominaju.... 🙂 opytam sa švagra na nazor...je ortopéd 😉

no moji šibali sú už tiež okúpkaní - už len urobím mliečka a šup spať... 😵

inna7
6. mar 2010

ináč malej som nedávno kúpila Nike botasky z deichmanu, zlacnené z 34 na 17 eur...a sú úplne mäkučké..vrátane podrážky....malá ich ani nechcela zobuť.. 🙂

bobooo
6. mar 2010

ahojte
no tak ja som malým dávala normálne papučky klasické na chodenie ale teraz som v decembri kúpila malej len také papučky z deichmanu s mäkkou podrážkou...tiež som o tom veľa počula že naboso je najlepšie...ale keď sa učila chodiť tak pevnú mala obuv-myslím že je to lepšie pretože lepšie si vie udržať rovnováhu, ale keď už vie chodiť tak tie mäkké v pohode si myslím...

mirrinka
6. mar 2010

moja teraz doma najradšej chodí v tých takých ponožkách čo sa trochu podobaju na papučky - maju trochu hrubšiu podrážku 😉 ja som zase ,počula že chodenie na boso = ploché nohy.....ale neviem čo je v tom pravdy 😒

emita
6. mar 2010

inna super, určite sa spytaj. zaujima ma to 🙂

rejoice
7. mar 2010

Ahojte 🙂 Vcera sa nam narodila nasa dcerka Mariannka, vaha 3480g a ma 49cm 😵 😵 😵 viac vam napisem az budeme doma 😉

mirrinka
7. mar 2010

rejoice,gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 supééééér správička..... držte sa a veľa zdravíčka 🙂

sara2
7. mar 2010

Rejoice,gratulujem 😉 😉 🙂 .Prajem malinkej všetko krásne a veľa zdravia 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
7. mar 2010

jej tak to sa teším 🙂 obom veľa zdravia, lásky, pokoja a mliečka, nech je všetko ok a nech ste rýchlo doma 🙂

asshanti
7. mar 2010

rejoice, blahozelame, super, velmi sa s Tebou tesim !!! nech ste obe zdravucke a krasnucke !!! 😵 😵 😵 😵 😵 sa mi ani nechcelo verit, jak som to precitala, ved v piatok sme sa dohodli, ze sa v pondelok stretneme... 😀 😀 😀 😀 😀 to len nase dieta je take lenive, vobec sa mu nechce... 😀 😀 😀

inac, v piatok som si pisala s Oriel, aj ona ma posunuty termin porodu, na 20.4., ale vraveli jej, ze ked vydrzia do 20.3., tak bude vsetko ok, velmi vas vsetky pozdravuje !!! 😉

ja vegetim s nohami vylozenymi v novom hojdacom kresle a citam casopis, takze relax... 😉

inna7
7. mar 2010

rejoice...taktiež sa pripájam ku gratulácii... 😵 😵 😵 super...veľa zdravička malinkej... 😵 😵 😵

bobooo
7. mar 2010

rejoice blahoželáááám....veľa veľa zdravíčka a nech malinká rastie do krásy .... 😀

rejoice
8. mar 2010

Dakujem krasne za gratulacie 😵 😵 😵

emita
8. mar 2010

Tak ženy, všetko najlepšie k nášmu sviatku 🙂 🙂 🙂

asshanti
8. mar 2010

ahojte,

vsetko dobre k dnesnemu nasmu sviatku !!! 😵 😵 😵 😵 😵

tak my sme dnes opat boli s drahym v HE, vysetrovala ma opat Dr. Palkova, ale amnioskopia sa nedala zase urobit, malemu sa ocividne paci u maminky a este sa nezbera vonku, sak je zima... 😀 😀 😀 zase mi robili aj monitor srdiecka, vsetko v poriadku, v stredu rano mame prist znovu. 😉 pytala som sa, ze co ak to v stredu bude rovnake, tak vravela, ze uvidime... 😅 😅 😅 tak sme sli na nakup potravin, kupila som si fajnu teplakovu supravu na doma, idem dat do pracky a asi nieco ozehlit, lebo v sobotu sa mi nechcelo... 😀 😀 😀

mirrinka
8. mar 2010

baby,všetko naj nám všetkým 😀 😀 😀 😀 😀

emita
9. mar 2010

Bré ránko 🙂 Dnes ozaj dobré lebo sme túto noc rekordne málo vstávali: len 2x. Ale neočakávam že to bude trvalé zlepšenie lebo nemá ešte ani jeden zúbok tak sa ešte potrápime... 😉
Ráno Šimonko začal spievať (ráno mu je najviac do spevu 😀 ): Benda bada, benda bada.... Uhádne niekto o akú pesničku ide? 😀 😀 😀 Pec nám spadla 😀 😀 😀
Teším sa z toho počasia hoci je ešte zima ale človeku je hneď veselšie 🙂 a deň už je dlhý... 🙂 super 🙂
a čo varíme? Teda ja už mám guľky v paradajkovej omáčke od včera ale s polievkami mi nejak dochádza fantázia 😅

sara2
9. mar 2010

pekný deň prajem 😉

No,kde ste kto??? 😒

Ja mám Sárku u svokrovcov a idem si užívať upratovania 😒
Nevarím nič ale na zajtra budem robiť zemiakové guľky plnené slivkami a polievku neviem.Keby som sa opytala Sárinki tak by zvíťazila "omáčková-paradajková".Jedla by ju non-stop 😀

Počasie je prekrásne.Hoci je mráz -2 ,ale je to slniečko sa už snaží prihrievať a teší to.
Sestra mi písala,že oni už druhý deň majú letné teploty a to pred týždňom mali snehovú kalamitu.Tak snáď už jar o týždeň bude aj u nás. 😎
ahojte.

Mirri,čo je s Tamarkou?

mirrinka
9. mar 2010

ahojte 😀 tak dnes sme sa dali na paradajky? ja varím paradajkovu polievku a kuracie mäsko s ryžou 😉
ráno ked sme išli do škôlky tak som mala chuť si dať dole vetrovku 😀 😀 krásne je vonku 😎 😎