Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

asshanti
27. apr 2010

ahojte,

Alex ma dnes 6 tyzdnov, boli sme na poradni, meria uz 59, 5 cm a vazi 5 445 g. ale sme na umelom mliecku... ☹ ja mam malo mliecka, aj ked vela pijem a tak, takze papame Nutrilon a ja si aj odsavam, ale je toho malo, nejakych 20 - 30 ml, tak za den mu aspon naodsavam jednu davku, takze trosku imunitky dostane odo mna, aspon nieco... stale sa zlostil na prsniku, plakal, pretoze mal malo mliecka, tak som zacala odsavat a prisli sme na to, ze mliecka je malo... 😒 no nevadi, teraz je aspon poriadne napapany... 😉 ale neviem ci na krstinach nechytil prievan do uska, doktorke sa zdaju citlive, vysledky mocu a stolice su ok, este cakame na jeden, ale dala nam dnes antibiotika, tak snad zaberu, lebo maly je uz dost dlho strasne nepokojny, stale sa budi, place, nic nestiham, ani vas tu, nespim... no na nieco to je dobre, mam uz o 4 kg menej ako pred otehotnenim... 😀 😀 😀 😀 😀 doktorka vravela, ze moze mat chytene mocove cesty, ci co, ze to babatka mavaju, zvycajne do 3 mesiacov, takze budeme musiet nejako pretrapit... ale inak je rozkosny, vela sa smejka, uz si chyta ruckou nozicku, vydava rozne zvuky, dokonca pismenka, ze AGGGG najcastejsie... 😵 😵 😵
Oriel, ako casto a dlho Ti spinka Leilinka? maly sa velmi casto budi, nekludne spi... ☹ a chcela by som sa s vami, skusenymi mamickami, poradit ohladom obliekania... teraz uz ma byt teplejsie, tak poradte co na von, v com spinkat... ja maleho stale kontrolujem na zatylku, dufam, ze ho neprehrievam alebo neochladzujem velmi... 😝

sara2
27. apr 2010

Asshanti,krásne ste narástli 😎 .
Písala si,že výsledky moču boli ok.Ak by mal problémy s močovými cestami buď si istá,že to moč hneď ukáže.Prišlo mi divné,že ti dr. hneď nasadila ATB.Je ešte malinký.My máme s týmto skúsenosti.Sárka prvykrát mala zápal močových ciest keď mala 9 mesiacov.Nefrologička mi povedala,že práve u dievčat je to častejšie ako u chlapcov.A keď bol výsledok moču ok a tiež stolice tak my to príde zvláštne.... 😒 A poslala vás aspoň ku krčiarovi ,aby sa kukol do uška?

emita
27. apr 2010

asshanti to je milé, musí byť fakt zlatunký. joj len buďte zdraví... 😉 tak tak ako bolo dnes napr. tak by som mu na body+dupačky dala ešte nejaké nohavičky+bundičku, čiapočku a dečku. teda ja som mala moju tak v kočíku oblečenú-ale bez tej dečky lebo nespinkala... 😉 a keby sa ti zdalo že horúco tak dáš dečku dole... ale tak nech povie oriel ako ona oblieka 😉

asshanti
27. apr 2010

sara, nie, u krciara sme neboli... ma mi zavolat tie vysledky, tak uvidime. lebo jeden vysledok mocu bol taky hranicny, ale to mal odobrate jeden den pred obedom, takze sa to spracovavalo asi az na druhy den a dnes sme boli rano, takze to bol cerstvy stredny prud mocu ako hovorila... ale musim zaklopat, dnes celkom v pohode hajkal po kazdom jedeni aspon na hodinku, aj teraz mi zaspal na rukach v hojdacom kresle, dala som ho do postielky a zatial chvalabohu spinka. 🙂
u nas dnes prsalo, nebola velka zima, iba trochu, tak som mu dala cele dupacky a na to taky teplejsi flisovy overal cely, ciapocku a zakryla teplou dekou vo vajicku. ale napr. ked bude cez vikend teplo (hlasia cca 25 stupnov), ideme do Sniny, lebo manzel bude birmovny otec, tak by som mu dala body s dlhym rukavom, polodupacky, ciapocku este taku teplejsiu, nie celkom tenku a na to taku mikinku, nie velmi zateplenu, zo 100 % bavlny a zakryla tensou deckou, myslim ze by to bolo ok... 😅 😕 😕
inac, pridala som nejake foto do albumu, tak mozete kuknut... 😉

oriel
27. apr 2010

asshanti,ahoj moja..... joj moja,posielame bozteky Alexikovi 😀 😀 😀 😀 😀 a ako mu davas tie ATB? ja sa hrozne bojim ,ze ked Lilka pojde do skolky,tak chyti malinka nieco... vobec si nviem pedstavit,ako by som jej takej malinkej davala sirup--- po kolko ml davate? 😝 ja Leilu obliekam napr. ze kosielka ,dupacky a navrch taky prechodny overalcek..... no vacsinou ju prekryjem este deckou,no vcera ani dnes ju nemala.... a az ked sa mi teraz zdalo chladnejsie,ked sme isli domov,tak som ju zakryla....
no,s tym spinkanim ni sme ani my najlepsie.... rano poplackava uz od takej 5.00.... potom ju vezmem do druhej izby,vacsinou tak do hodinky zaspinka,ale na ruckach.... ked ju polozim tak je plaaaaaaaaac a velky 😝 😝 😝 na rukach by spala aj 3hodiny vkuse a v kociariku to iste,ale len ked je v pohybe.... 😀 jej obbrovsky problem je zaspinkat,uz ked zaspinka je dobre....

asshanti
27. apr 2010

ahojky Oriel, aj my s Alexom posielame Leile pusinky !!! 😵 😵 😵
tie ATB nataham do striekacky 2, 2 ml, to je podla jeho hmotnosti a dam do cajika a tak budem podavat 2 krat denne, su sirokospektralne, takze kebyze tie uska alebo aj mocove cesty, tak by to malo zabrat, dufam... maly tiez v pohode zaspi na ruckach, ale ked ho prelozim do postielky cez den, tak vydrzi asi 10 minut a uz sa budi s placom... v kociari teraz pospal aspon po hodinke, bez hojdania... vonku na prechadzke spi aj 2 hodky, ale ked zastanem, uz sa mrvi, musime byt stale v pohybe... v sobotu som si opalila polovicku zapasti, aj tvar, nevsimla som si to a potom som sa doma zlakla, ze mam nejaky ekzem, lebo som mala ruky cervene, ale uz to trosku zhnedlo a nevidno az tak rozdiel... 😀 😀 😀
na spanie mu davam cele dupacky a davam ho este do zavinovacky, nakolko sa stale budi tymi svojimi rucickami, aj ked nozicky ma uz vykopane, takze zavinovacka je roztvorena... 😀 😀 😀 som zvedava, ze kedy sa nauci spat s rukami von... 😠 😠 😠 cez den mu davam skusobne ruky von, lebo sa puci a taha ich, ale to sa po chvilke uz zobudi, no na nervy... 😝 😝 😝
som zvedava na dnesnu noc a ako vydrzime v Snine celu sobotu, hadam to nejako zvladneme... 😉

sara2
27. apr 2010

asshanti,malinký je nádherný 🙂 😉 .Mne sa zdá,že úplný tatino 😀

Aj ja som pridala fotos 😎

emita
27. apr 2010

ups, mne sa dnes nechce spať 😅

nádherné bábätko 🙂 🙂 🙂 a pridávam sa: čistý ocko 😀 😀 😀

a Sárka ako modelka z časopisu 🙂 🙂 🙂 teda mami, riadna kočka ti rastie 😉

a druhej Sárke prajeme všetko najlepšie k narodeninám 😉 😉 😉 Aby mohla papať celý deň čokoládku, chodiť kam ona chce, vziať si všetko čo vidí... ale nie, žartujem ale to si asi tak prajú naše deti, že 😀 no ja budem taká straomódna teta a poprajem veľa zdravia a radosti a lásky a Božieho požehnania a anjelikovi veľa sily aby ju dobre ochraňoval 😉 🙂

bobooo
27. apr 2010

asshanti... no maličký ja zlatučký....k tomu obliekaniu súhlasím s emitou, len prosím ťa nerob to čo moja sesternica:v sobotu mala vonku malého takto-oblečenie hrubšie, zavinovačka, fusak, hrubá deka a na celý kočiar ešte aj kryt 😖 no neviem mne sa to zdá prehnané neviem ako vám...a to ma dnes presne 2mesiace....
k tým ručkam ja som si to tiež nevedela predstaviť no jednoducho som ich dala raz spať bez zavinovačky a asi na druhý alebo tretí deň už bolo v pohode a mali myslím že asi tak 3mesiace...to keď začalo byť chladnejšie a už som vytiahla paplonik-dovtedy v lete spali len v zavinovačke a tenulinkou dečkou prikritý
prajem vám zábavu na birmovke-ja to mám za sebou pred týždňom v sobotu som bola segrinej dcére birmovná mama...tak sme si to užili...

bobooo
27. apr 2010

baby inak ste počuli o tej havarke čo sa stala u nás dnes ráno?bolo to aj v správach...21ročný mladý vodič napraskal to rovno do autobusa on na mieste mŕtvy, ženu odviezli do Ke vrtulníkom no a ich dcérka (14mesačná) tak ju oživovali asi pol hodiny no už sa nedalo pomôcť....je to strašné ☹ segra tam bola ako prvá pretože sa to stalo asi 20metrov od jej domu, ale vravela že tam radšej asi nemala ísť potom jej bolo dosť zle, hlavne kvôli tej malej...hrôza na to len pomyslieť...boli to rumuni a ona ani po slovensky nevedela...júúúj až ma trasie 🤐

oriel
28. apr 2010

DOBRE RANKO.... VSETKO NAJLEPSIE SARINKE KU DVOM ROCKOM 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Boze,ta havaria hroza 😢 😢 😢 😢 Emi,ani mne sa vecer nechce spat,no rano ani vstat 😲 😲 😲 Asshanti,mate krasnucku fotocku v pase..... Alex je uplny tatinko 😀 😀 😀 😀 😀

sara2
28. apr 2010

Všetko najlepšie malej oslávenkyni,veľa lásky,pokoja,Božieho Požehnania a zdravíčka 🙂 😉 😎

mirrinka
28. apr 2010

Sárke všetučko najlepšie a najkrajšie prajeme aj my s Liankou 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

......ten chlap vraj išiel 160-tkou a malá nebola v autosedačke.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

Dnes máme zase krásny deň,tak si ho užite 😉 😉 😉 😉

oriel
28. apr 2010

joj,fakt nadherne je von...... 😀 😀 😀 idem nieco uvarit a ideme von 😀 😀

sara2
28. apr 2010

Vyzerá to premenlivo-tak aprílovo 😀 .Ale je teplo.
Ja som urobila mrkvovú polivku a kuracie s hubami na smotane a ryžu.
Mirri,ak je to tak tak je to blázon-160 a dieťa nepriputané ☹

inna7
28. apr 2010

ahojte....

ďakujeme za blahoželania 😵 😵 😵 😵 😵

myslím, že ten mladík doplatil na neskúsenosť a zbytočné riskovanie... 😔 😔 ....je mi ľúto tej ženy ☹

no, utekám ... ešte mi treba urobiť misu a chlebíčky... 😵

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oriel
28. apr 2010

halooo,kocky,ta kde ste...... dnes nam prisiel pre Lilku kociarik pre babiky,taky fakt velky..... joj uzasny je... uplne ako dospelacky a taky pevny.... 😀 😀 😀 hned sme ho aj vyuzili..... no kuknite..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Mala tam spinkala ako maly anjelik...... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dobru nocku

bobooo
28. apr 2010

ahojte no tak ešte stíham...tak všeeeetko naj naj naj hlavne zdravíčka a to ostatné príde samo.... 😀 :-
k tej havarke no šiel rýchlo to viacerí potvrdili a s tou sedačkou...no viete u nich nemusí byť povinná a možno nevedel , že tu je preto ju nemal..no ale malú by zachránila myslím čo už ...smutné... ☹

inna7
29. apr 2010

Pekné ránko 😵 vonku vyzerá byť super, že?

ešte raz ďakujeme všetkým za krásne blahoželania 😵 😵 😵 no, boboo eeeeešteže si stihla 😀 😀 😀

Oslavka bola krásna, deti sa super pohrali....pridala som fotočky.... 🙂 🙂 🙂

Oriel...malinká je fakt ako anjelik....krááásnučká...a kočiarik peeeeerfeeeektný....nám chcela kúpiť krstná malej na narodky, ale vravela, že nevidela pekný.....tak musím asi tiež objednať cez net..... 🙂

sara2
29. apr 2010

Pekný deň 😉

Inna,fotky krásne.Su zlatučkí obaja 🙂
Ja idem umývať okná,prezliekať periny atď-nič lákave 😒
Sárka dostala od krstného kolieskové korčule tak je v tranze z toho.A ja mám stres ,že zbuchotá poriadne 😀
Bola som včera kuknúť v Kik a bola som sklamaná 😒 .Chcela som pre Saruľu nejaké legínky ,tuniku a nič poriadne nemali.

evina313
29. apr 2010

ahojte, kočky neviete mi poradit dobru kadernicku v Humennom? a za prijatelnu cenu 😉
dakujeeeem

emita
29. apr 2010

fakt zlatí 🙂 a torta zase super 🙂

kočiarik krásny fakt ako ozajstný 😉

tak čo? skúšali ste korčule?

evina VIP salón v jednote-blízko pekla. číslo ti pošlem do IP 😉

my najnovšie testujeme Šimonkov nočník 😀 😀 😀 už sa nám podarilo 2x kakať a 2x piškať 😀 😀 😀 A Emily má z toho veľkú zábavu 😀 😀 😀 ale zase nie žeby bola taká talentovaná 😝 len sa mi podarí vystihnúť ten správny čas 😀 😀 😀

sara2
29. apr 2010

Emi,dneska som videla tvojích fešákov pri fontáne 😉 .Spoznala som podľa Šimonka.Tie jeho krásne kuki sa nedali nespoznať 😎

emita
30. apr 2010

hej? veď ja som tam potom prišla za nimi.... 🙂 dnes bude krásne 🙂 hádam už pôjdeme bez pančušiek 😀 jooooj žienky ale my sme dnes dobre spinkaliiiiii 😎 Emily sa zobudila až o 2.00 a potom 5.30 a ešte zdriemla do 6 aj niečo 🙂 🙂 🙂 žeby to bolo tými kašičkami čo od nedele papáme na večeru? 🙂 alebo to bude len vekom? Šimonko spal od 9 mes. celú noc 🙂 no uvidíme. Ale s niečim som sa chcela poradiť. Šimonko posledných pár dní hovorí že ho bolí bruško lebo papal veľa sladkostí 😖 a ja neviem prísť na to či si vymýšľa alebo hovorí pravdu... babka mu raz povedala že nemôže papať veľa sladkostí lebo ho bude bolieť bruško. už si raz tak vymýšľal že ho bolí uško (to mu zase babka povedala že musí fúkať nos lebo ho bude bolieť uško 😀 ) a sme boli na krčnom a s uškom nemal nič 🙂 🙂 🙂 tak neviem ako to riešiť. či len na seba upútava pozornosť alebo mu fakt niečo je...

inna7
30. apr 2010

Ahojte...

Sara...vo volnej diskusii je tema Chorvatsko...skus kuknut, možno nájdeš nejaké rady... 😉 🙂

Emi....tak Lukáško mal problém s bruškom už viackrát...na začiatku som si tiež myslela, že si vymýšľa, ale potom sa tie bolesti stupňovali až sme skončili na pohotovosti....s riadnym kŕčom....(to bolo po Mikulášovi, takže to mal určite zo sladkostí) ale pichli mu iba brufen či nospu...a išli sme domov.... 😖 keby som vedela, tak mu tú nospu dám aj sama 😉

ale Šimonko je mladší, tak to si kľudne môže aj vymýšľať....no sleduj ho.... 🙂 a prevenčne žiadne sladkosti... 😉

my ideme k našim....pekný dník 😵 😵 😵

sara2
30. apr 2010

Emi, u nás sa Sárinka tiež v jeho veku sťažovala na bruško a tiež ako Inna písala sme aj my skončili na chirurgii.Mala ho nafuknuté a boľavé.Tiež jej čosi pichli....ale viackrát aj dnes sa zvykne sťažovať.A viem kedy klame a kedy nie.Keď sa sťažuje tak ma prevažne inú stolicu taku sfarbenú do zelena.Ako špenát.Trvá to najviac 2 dni a potom je normál.Nasadím jej probiotiká 2xdenne a znormalizuje sa to.Aj teraz čo mala nasadené ATB sa sťažovala a opäť bola stolica sfarbená,ale prešlo to.
Teraz sa mi však už pár mesiacov sťažuje ,že ju bolia prstíky na rukách.A naposledy u dr.som to spomenula.Lebo napr.keď si kreslí tak riadne pustí ceruzku a niekedy až slzičky jej vyjdu,že bolia prstíky 😒 .Dr.mi povedala,že je to rastom.Že keď deti rýchlo vyrastú tak zvyknú mať takéto problémy.A Sárka porástla od septembra do teraz veľmi rýchlo.Topánočka preskočila z čísla 26 na 28 a dokonca aj 29 su jej dobré.Nasadila jej jedno balenia Magnezia v tabletkách.Tak uvidíme.
No teba som pri chlapoch nevidela.Museli sme sa minúť-škoda ☹ .

oriel
30. apr 2010

asi som prisla neskoro 😎 😎 😎 dobru nocku 😀 😀

asshanti
1. máj 2010

ahojte kocky,

dakujeme za komplimenty, ste zlate !!! tak my sme v Snine, malinky spinka vedla v spalni, manzel je v kostole, my sme nesli, lebo to bude trvat dlho a aj dost fuka vonku... s tym obliekanim je to fakt dost tazke, ja som fusak uz odlozila, ved je teplo... vo stvrtok som mu dala body s dlhym rukavom, na to dupacky, teple papucky a taku teplejsiu mikinku s kapucnou, ciapku a zakryla s dekou... spoteny este nebol, iba taky prijemne teply... ale po tvaricke a na krku sa mu asi spravili potnicky, take suche... bude to z toho, ze mu je velmi teplo...??? 😒 😒 😒

inna7
3. máj 2010

pekné ránko 😀 😀 😀 😀 😀
ako po víkende?? 😀 my sme boli v Mi na kolotočoch a včera tiež na šoferáčika...taká súťaž pre deti..na kolobežkách....malý dostal certifikát z dopravnej... 😀
bolo krásne horúco, že? dnes to už vyzerá na dážď....malý išiel do škôlky - bambuľka tu pri mne pije čajík a ja kávu... 😵

a čo dnes varíte??? ja netuším....

asshanti....možno bolo dročekovi aj tepľúčko....to je také počasie, že raz teplo a potom vietor a ochladí sa....takže fakt je ťažké obliecť také bábätko... 🙂