Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

oriel
26. aug 2008

Sari,ja som teraz v jari kupovala v obuve pri detskom svete (tam na konci/ ako je NF a dalej/ 🙂 Ja tiez uz niejako citim akoby mala byt jesen.... 😉 a potom zima..... ☹ ☹ a zas vsetko dookola..... 😉 Boze,vsetko tak rychlo leti.....

emita
26. aug 2008

Fakt aj mne sa zdá že už je jeseň. Pre mňa už dokonca začal aj školský rok 🙂. manžel je učiteľ a už chodí do práce. čomu sa my so Šimonečkom veľmi tešíme, lebo je viac doma ako keď v lete robil "letné zamestnanie". Ja sa už tiež teším do školy. fakt. vypadnem z domu, bude zmena 😉
dnes sme mali takú noc že hrúza des ☹ a ešte u nás spala švagrinka tak človek chcel aj na ňu brať ohľady aby sa vyspala... 5x bol hore z toho 4x sme museli papať 😠 a ešte od 5.00 do 6.15 vystrájal 😠 och a to od 2 mes. sa v noci budil len raz... a teraz keď je "veľký chlap" tak chytá bábätkovské maniere 😠 . No len nech chorý nebude...
a keď je reč o topánkach, kde ste kupovali prvé topánočky? Mne sa páčia tie čo majú vo Flipperovi len neviem či sú dobré. A potom vám behali detičky doma bosé, alebo mali papučky?

sara2
26. aug 2008

Emita,ja som vždy Sárinke dávala a dávam dodnes papučky.Od prvých krôčikov až doteraz som kupovala klasické v akých sme vyrástli aj my.Tie šnurovacie menčestrové.Kamarátka aj moje sesterky,ktoré majú detičky chodili kupovať ortopedické do zdravotníckych potrieb.Ja som sa informovala u našej vtedajšej detskej dr a ona povedala,že pokiaľ niesu žiadne problémy s nožičkami nieje nutné kupovať ortopedické,pretože su dosť tvrdé a aj tá klemba je moc vytvrdená.Tak som kupovala klasiku.A kupujem aj doteraz.
Šimonka určite trápia zúbky preto ti toľko vstáva.
Oriel,akurát mi volala kámoška,že v tej obuve ktorú spomínaš majú teraz zľavy,tak sa idem neskôr pozrieť lebo si predstavte,že moja bábika spí 😀 A to spala v noci vkuse 11 hodín.Tiež dúfam,že to nieje predzvesť choroby 😠 .Zajtra ideme na taký rýchly dvojdňový výlet do Banskej Bystrice.
papa

mirrinka
26. aug 2008

no baby,tak mi od včera teplotujeme ☹ dnes mala Lianka najvyššiu teplotu až 39,2 ...a to som si myslela,že aspoň do jesene bude pokoj.manžel ide dnes na nočnú,tak dúfam,že sa tu sama nezbláznim,lebo to vždy je tak,že najvyššie horúčky má vtedy ked som s ňou sama...ale dúfam,že to nejako zvládneme 😉 držte sa,aby sa aj na vašich drobcov niečo nechytilo,lebo asi niečo lieta vzduchom mám taký pocit ☹

emita
26. aug 2008

☹ och miri, dúfam že budete mať pokojnú nocku 😒 och, snáď my chorí nebudeme 😖

sara2 prajeme krásny výlet 😉

ajka122
26. aug 2008

Ahojte , akurat som si precitala prispevky odkedy som tu nebola , takze citam , ze stretnutie dopadlo super , dufam ,ze to nebolo prve a posledne , lebo na dalsom uz by som sa rada zucastnila ,

marhar , ano to sme boli my s tymi klokankami , ja som chcela vziat chlapcov do kociarika , ale manzel vymyslel , ze ich vezmeme do klokaniek

mirrinka
27. aug 2008

ahojte....tak akurát sme prišli od doktora.....hnisavá angína ☹

oriel
27. aug 2008

joooj,mirri chudatko Lianka..... ☹ ☹ ☹ Nech sa skoro udravi..... 😉 😉 😉

oriel
28. aug 2008

Halooooooo,kde ste vsetky...... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

emita
28. aug 2008

Tu sme 😀

Mirrinka ako Lianka? Už lepšie?

Boli sme sa teraz doobedu hrať u susedov a susedkina mama spomínala ako robila v jasličkách 😕 3 mali na starosti 18 detičiek cca v Šimonkovom veku (+-)si to viete predstaviť? 😅 4 deti dali do 1 kočíka a šli na prechádzku 😅 Sranda

mirrinka
28. aug 2008

Ahojte... 🙂
tak nám už je chválabohu lepšie,dnes už ani teplota nebola 🙂 ,no uvidíme aká bude dnešná noc... doberie ATB a dúfam,že už aspoň na polroka bude pokoj,lebo malá zvykne byť chorá tak 2x do roka...

tak dobrú nôcku babuľky a babuľčatká 😉

sara2
29. aug 2008

Čaute,už sme doma. 🙂
Ideme akurát raňajkovať,tak sa ozvem neskôr ako bolo.Ale bývali sme v hoteli Kaštieľ.A keď sme tam dorazili tak Sárka skríkla:"hurá zámoček" 😀 😀 😀 .A od tej chvíle sme hľadali princeznú-celé dva dni a pridal sa k nám aj personál...
čaute

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oriel
30. aug 2008

Vonku je uz fakt ako v jeseni...... 🙂 🙂 🙂 Mirri,dobre,ze Lianke je uz lepsie.... 🙂 🙂 Sara,take bolo super!!! to s tym zamockom nema chybu..... 🙂 🙂 🙂 😀 😀

sara2
30. aug 2008

Jáááj,čo sa to vonku stalo? 😠
Ani sa mi tam nechce.Normálne skúšam Sárke nohavice hrubšie lebo mám pocit,že vonku je to na oteplováky 😒
Mirrinka,ako je malej?Snáď už je to ok.
Andrii,ja si pamätám ako dieťa,že takto tety chodievali s jasličkármi v kočiarikoch.A deťurence mali aj rovnaké šatičky na sebe.ja mám tiež fotku z jasličiek a všetci sme rovnako oblečení.Takí malí trpaslíci 😀 😀 😀 .
Kočky,dávali ste niekedy svojím deťom sirup IMUNOGLUKAN-na zvýšenie imunity?Ak áno tak ako dlho a či ste liečbu opakovali.My sme to užívali 4 mesiace a neviem či môžem znova začať.Kvôli počasiu ktoré bude stále horšie a kvôli škôlke...poraďte 🙂
Marhar,ako sa vám darí? 🙂

oriel
30. aug 2008

Sari,mne doktorka povedala,ze je dobre trocha prerusit /napr. v lete/ a potom opat davat,dlhodobo,ze aj celu zimu..... 🙂 🙂 Neviem,ja som davala,asi dva 5 mesiacov,2 mesiace bolo o.K a potom uz bola opakovane chora.... ☹ Tiez som terz romyslala,ze o chvilu bude treba nieco davat.....

dagsty
30. aug 2008

sevas dievčatá, čítam, že trochu chorľaviete... ☹ Tak Vám prajem veľa, veľa zdravíčka....... 😉

Ja za knihami nonstop....na nervy....už mám termín 2.9.2008....normálne mám žalúdočnú nervozitu.... 😒

Takže v utorok : - vyprevadiť deťúrence do školky, prípadne do školy a celý deň držať palce dagsty!!!!
OK? 😵 😵 😵

Dnes prišiel Nikolas z mesta a vraví mi: "Mami, veľmi ťa ľúbim, ďakujem ti , že sa o nás staráš, že si ma dobre vychovala, tak som ti kúpil darček . /mal 100sk/.
Vytiahol z tašky balíček - tam voňavka....vyzerala dobre....po otvorení som myslela , že sa pozvraciam - taká vôňa ako ruské voňavky....
Samoška, že som mu povedala, že super, ale nech mi už nekupuje, lebo mám veľa..... 😉

Môj zlatý, chcel mamičke urobiť radosť....

Rebeku mi zobrala opatrovateľka na prázdniny....privezie ju v pondelok večer, ale ja už nebudem doma...

Určite sa pôjdem s mojou bambuľkou rozlúčiť.....

Ako dopadlo stretko.....pošlite mi fotečky 😵 Komu mám napísať do ip mailovú adresu?

Majte sa krásne v utorok večer sa Vám ozvem - dúfam, že s dobrou zvesťou.....

Držte mi palce!!!!

Posielam detičkám božteky.......pa 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
30. aug 2008

no a ako princezná sa nenašla? ☹ 🙂

dagsty vydrrrrrrrrrž!!!!! 😉 budeme na teba myslieť 😉 A Nikolas je úžasný. Och keď mi toto raz Šimon vyvedie tak budem revať ako malá 😀

andrii-super cena, porozmýšľam.

Náš drobec je taký usilovný, že zopár dní už nerobí nič iné len sa stavia na nožičky 😕 . Sa mi to najprv nepáčilo lebo sa mi zdalo že je to skoro 😖 no ale robí to sám tak čo už? No čo, aspoň ušetríme na capačkách a kúpime už topánky 😎 Capačky-botasky sú mu malé tak som myslela že kúpime druhé... No ale sa už neoplatí, že? Kedy ste vy kupovali prvé topánky? A kedy vám začali detičky chodiť odkedy sa začali stavať? Šimonko začal račkovať mesiac po tom čo sa začal stavať na 4.

oriel
31. aug 2008

Emi,Lilka sa zacala staviat na nozky tie priblizne ako Simonko okolo 7 mesiaca,od deviateho mesiaca u chodila za rucky /pre mna to bolo najhorsie obdobie,pretoze aj ked vedela rackovat,no odkedy uz vedela za rucky,tak som musela aj 3 metre ist s nou za rucky..... V kuse chcela chodit..... 🙂 🙂 🙂 Ja som jej doma davala stale papucky, presne na 11 mesiacov zacala sama chodit.... 🙂 🙂

sara2
31. aug 2008

Ahoj babule,čo robíte?
Ja idem na "rande" so spolužiačkami a tatino berie Sárinku na výlet.Neprezradil jej kam idú,tak je napnutá ako guma v gatiach 😀 .
Emita,bohužiaľ,princezná sa nenašla,ale aspoň bola zábava a všetci sa bavili na Sárke ako chodí,kňúra a nazerá do všetkých dverí a hľadá princeznú...na koniec jej čašníčka povedala,že princezná odcestovala na iný zámok,tak ju to prešlo.
Dagsty držím palce.
Mirrinka ako,už ste v pohode? Dúfam,že nás sa nič nechytí.Tatík nás chce vziať o týždeň do Čiech,tak pevne verím,že nám to choroba nepokazi. 😎
Oriel,aj ja začnem Sárike teraz ten sirupček na jeseň znovu dávať.Je to všetko prírodné žiadna chémia a dokonca nám to odporučal aj alergolog.
ahoj kočky 😀

mirrinka
1. sep 2008

Ahojte 🙂
no my sme už v pohode,dakujeme,že ste na nás mysleli 😉 v stredu ideme na kontrolu,tak snáď už aj doktor povie,že je to o.k.....

dagsty,na stretnutí som robila fotografku ja tak ak chceš tak mi napíš adresu a skúsim ti niečo poslať...

emi,tebe asi neprišli tie fotky kde je pofotený šimonko,tak si skús zo schránky povymazovať nejaké staré maily a ja ti tie fotky pošlem znova 😉

pekný dníček....pa pa 🙂

ajka122
2. sep 2008

ahojte .... , mojmu Matuskovi idu zubky , behom mesiaca mu vyslo 8 zubkov , je strasne zly a nervozny , chcem sa vas opytat , ci ste davali svojim deturenciam nejake kvapky na dasienka , ja som z lekarne kupila Babydent , ale myslim, ze to vobec nepomaha , mate s nejakymi inymi kvapkami skusenosti ,

este nastastie , ze zatial Samkovi nejdu zubky , to by u nas vyzeralo

emita
2. sep 2008

ajka to faaakt? už máte 8 zúbkov?! neuveriteľné 😕 a Samko nič a vraj dvojičky 🙂 Ja neporadím, my sme nedávali nič zatiaľ.

Ale už sme kúpili topánky-z Flippera. Sú z Partizánskeho, certifikované tak snáď budú fajn.

ajka122
2. sep 2008

emita , Simonkovi idu uz zubky ? aj ja som kupovala chlapcom capacky , ale vobec ich nechcu mat na nozickach , stale sa zobuvaju ,

emita
2. sep 2008

my máme 2 zúbky 😉

mirrinka
2. sep 2008

baby,gratulujem k tým zúbkom 😉 ....mojej Lianke vyšiel prvý zúbok ked bola v takom veku ako vaší chlapci - 7 mes. 🙂 a potom to išlo závratnou rýchlosťou.teraz už má takmer všetky - chýbajú jej ešte posledné stoličky 🙂

dnes sme mali zase dámsku jazdu,pred chvíľou sme sa vrátili zo Strážskeho - sa nám nechcelo sedieť doma,tak sme išli na zmrzku - teda ja na zmrzku a Lily na kornútok - po tej angíne si tohto roku už o zmrzku ani nečuchne 😀 😀 😀

pomaličky sa chystáme do vane a potom hajdy spinuškať 😵 ...dúfam,že sa tu večer ešte niektorá stavíte...pa pa zatiaľ

ajka122
2. sep 2008

mirrinka , ta zmrzka v Strazskom je riadne vychyrena , my ked prechadzame cez Strazske , tak tam stale musime zajst

marhar
2. sep 2008

jémine, ja vás baby nestíham čítať. idem spať, ešte prezradím za dagsty, že je už komepletka 😉 😀 , teda je šikula šikovná a má to za sebou...dagsty, neva,však?
ale vlastne som začala písať len kvôli tomu, aby som ti ajka poradila "mindusal gél". teraz ho už síce veľmi nedávame, lebo Alexej znáša zúbky celkom dobre, akurát chudinka hnačkuje - teraz nám idú naraz štyri stoličky...a už puchnú očné...takže ideme v kuse.... 😖 , akurát my hnačkujeme. ale ten gél sa mi celkom pozdával, tak skús.
papa

marhar
2. sep 2008

myslím,že teraz si už určite všetky zapamätáte, že my hnačkujeme..... 😀 😀 😀 😀 ....idem radšej spať, lebo mi to voľajako nejde, ahojtééé