Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

zuzana0409
29. mar 2010

no ja som teraz lezala tyzden v nemocnici v snine ale ma pustili domov ze sa to nezhorsilo som zatial otvorena na 1 a pol centimetra....dufam ze este aspon ten tyzden vydrzim

oriel
29. mar 2010

ak sa da,tak urcite len lezkaj a nechaj sa obsluhovat..... naozaj vravim podla seba.... za ten tyzden doma sa to uplne zhorsilo 😖 😖 a nechceli ta nechat v nemocnici?
Holky,ozaj,kde mam odniest ziadost o prispevok pri nadodeni dietata? Manzelovi povedali,ze do socialnej poistovne,no ja som si myslela,ze na urad prace soc. veci a rodiny..... Hm? baby radte!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzana0409
29. mar 2010

no bola som tam od soboty do piatku akedze sa nic nezhorsilo ani som nemala bolesti tak ma pustili domov....a ty mas jaku doktorku ak smiem vediet?a rodila si normalne??mozem mat manzela pri porode cely cas?

oriel
29. mar 2010

myslis gynekologa? mam Vysnovskeho..... to s manzelom neviem,myslis,ze ci tam moze byt od uplneho zaciatku,este v tej predpripravnej miestnosti? to neviem,mozno niektora poradi.... 😲 Najskor som chcela cisarsky,no kedze babo bolo uplne nizucko,ze sa ma bali aj vysetrovat,ze hlavicka uz uplne naliehala a otvarala som sa,tak ma Dr. od cisarskeho odhovoril a presvedcil na normalny..... a fakt vobec nelutujem...... 😀 😀 😀 normalne mam z toho porodu celkom pekny zazitok.... najma sa mi pacilo,ked ma sil,ja som nic necitila a srandovala s nimi..... 😀 😀

zuzana0409
29. mar 2010

no tak dufam ze aj moj porod tak dopadne a v ktorom tyzdni si rodila?

zuzu101
29. mar 2010

pekný večer prajem.
oriel - najprv si daj okopírovať rodný list a kartičku z banky s číslom účtu, asi tak 8 kopii.najprv treba ísť na soc. poisťovňu s jednou kopiou oboch listov a tam ti dajú tlačivá.po vyplnení ideš na upsvar.a tam ti bude treba viac tých kopií.ale dieťatko musí mať viac ako 28 dní.prajem pevné nervy na týchto našich úradoch.a potom na poisťovni nezabudni nahlásiť to na dôchodok - neviem ako sa to presne volá - aby za teba oni platili.

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
inna7
30. mar 2010

krásny dník ...užite si lebo prídu dažde 😀 😀 😎

tak to by aj mňa zaujímalo, ani nie tak kvoli kiku, ale kvoli DM-ku...vraj ho mali koncom marca otvoriť...niekde tam pri hyperke...neviete niečo o tom??

asi sa tam pojdeme kuknúť...treba nám totiž nejakých tych zajačikov a vajíčka do košíkov....plus pre olievačov 😀 😉 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
meckat
30. mar 2010

Dm - ku robia dole vo veľkej obuvi

clover22
30. mar 2010

Ahoj Adrii v KiKu som bola včera a nič moc ceny lacné ale tovar ma neoslovil.....ako lepší čiňák.Ľudi kopec a príšerný vzduch.
Ale dá sa nakúpiť lacno.
A DM má byť v Dome obuvi dole.........konečne.A určite nebude koncom márca ešte to tam prerábajú.
Inač pekný deň želám. 🙂 🙂

inna7
30. mar 2010

mne to vravela iba predavacka v dm vo vranove..ze koncom marca pri hyperke...tak konecne uz bude aj v He... 🙂

mirrinka
30. mar 2010

čawes...my sme tiež boli včera v Kiku - kúpila som akurát jednu tuniku Lianke - peknú fialovú....bolo tam kopec ludí,ale bol to prvý den,tak asi preto.... mne sa zase vecičky páčili,ale len pre deti,neoslovili ma práve tie pre dospelých... nemali sme veľa času sa tam prechádzať,ani sa veľmi nedalo,lebo ludí tam fakt bolo dobludu aj kus 😀 a dávali aj balóny 😀

čo sa týka otca pri pôrode,neviem ako to je teraz,ale ked som ja rodila,tak manžel pri mne nemohol byť celý čas,ked som sa už dostatočne otvorila,že to vyzeralo,že do pol hodinky porodím,tak mu volali aby prišiel 😉

dnes hrozne fúka,čo? aspon teda u nás...

majina.b
30. mar 2010

dm drogeria je pod obuvou antoňakovej, vedľa pošty, bude menšia ako v snine alebo MI, ale ako drogeria je dosť draha

oriel
30. mar 2010

ahojteeee 😀 😀 😀 😀 takze uz mame Kik otvoreny??? super.... o DM som vobec nevedela........ 😲

andrii
30. mar 2010

ahojte...tak ja som sa práve vrátila z Kik...ľudí až toľko nebolo,dalo sa v pohode aj s malým v kočiari. kúpila som mu tričko s dlhým rukávom,také pekné prúžkované bielo-modro-hnedé za 2,2 a k tomu 3/4 nohavice hnedé,ako prúžok na tričku,
za 3 eurá. a ešte čelenku pre Simonku. ako písala mirrinka-pre deti celkom pekné veci,hlavne na chlapcov je problém nájsť niečo pekné a frajerské v obchodoch a tam sa dá vybrať-napr.rifle...ale pre dospelých ma tiež nič neoslovilo.ale ešte sa mi páčili vankúše ozdobné 😉

a veru ,vyzerá byť pekne ,ale dosť fúka

emita
30. mar 2010

to som tu tak dlho nebola či ste toľko veľa popísali? 😀 😀 😀

súhlasím aj s tým že je to taký lepší číňan aj s tým že veci na deti pekné. v HE som ešte nebola len v MI a dm ma celkom potešila lebo máme kupóny (babybonus). a či je predražená? niečo určite a niečo sa zas vyplatí. plienky majú fajn. som chcela kúpiť cumeľ na fľašu MAM a v dm asi 1,90€ a som si povedala-veď dm je drahá, kúpim niekde inde-a v HE v detskom svete ada bum ho 3,45€ no fakt! desný rozdiel! 😠 no čo už? kúpila som 😖 zase nebudem pre cumeľ ísť do MI 😅

a manžel pri pôrode: pri prvom ako píše mirrinka pol hodinu pred mohol prísť. ale teraz celý celučičký čas 🙂 možno to zmenou primára 😉 ale asi záleží aj koľko majú pôrodov. vtedy nebol nikto 😉

emita
30. mar 2010

a ešte som zabudla že v dm mám najradšej vlhčené utierky babylove sensitive-tie sú pre nás najlepšie na svete 🙂 🙂 🙂 a tablety do umývačky denk mit nature sa nám po calgonit quantum najviac pozdávali. takže sa na dm teším 🙂 🙂 🙂

asshanti
30. mar 2010

ahojte baby,

tak mliecko sa nam asi rozbieha, uz som si nasla aj flaky na pyzame rano, aj mi tieklo ako som krmila maleho... 😀 😀 😀 teraz vypije z flasky uplne minimum, niekedy 30, inokedy nic... len dufam, ze je to ok, ze pribera, ze nepapa malo... 😒 😒 😒 ale napr. dnes som mu davala o tretej poobede, on furt taha a taha, potom vyberiem prsnik a este ze lezal naboku, lebo grcol kopec mlieka, potom uz ani z flasky nechcel... ale budil sa castejsie zo spanku, agresivne zuje cumlik, myslim ze je hladny... vam ako deticky davaju najavo, ze im staci mliecka od maminky? lebo moj taha, asi az kym sa nezgrca... 😒 😒 😒

inna7
30. mar 2010

tak boli sme aj my pozriet v kiku...kupila som malej krasnu svetrikovu fialovu tunicku za 2 eur.. 😀 a lukaskovi mikinu tiez taku "drahu" 😀 ...plus kopec hraciek si povyberal...teda hlavne take obrazky zvierat -šeliem, čo sa vyškrabavaju...su velmi pekne...a hlavne ze ho zamestnaju...teraz vyškrabuje a bavi ho to.. 😀 😀 😀

Emi presne tak s tou DM...niektore veci tam maju praveže oveľa lacnejšie...ja mam rada ich vyrobky..a tiež kupujem tie vlhke obrusky...plus semtam pleny ........ale ja sa najviac tešim bezlepkovym vyrobkom 😀 😀 😀 tie musli su suprove.. 😵

a k otcovi pri porode...tak ja som ho mala cely-celučičky čas pri sebe..ale to preto lebo tam nebol primar...inač by sme platili.... 😎 no a v snine to iste...bol pri mne od prichodu do porodnice po samotny porod... 🙂

emita
30. mar 2010

asshanti, keď sa zgrcá tak podľa mňa sa prejedol takže sa nemusíš báť že málo papá 🙂 🙂 🙂 to je úžasné že ste sa tak rozbehli 🙂 🙂 🙂 nech vám to dlho vydrží.

my sme platili obidva razy, hoci prvýkrát tam bol fakt len asi pol hodinu pred a pol hodinu po pôrode 😖 a platilo sa 1000Sk/33 alebo 34€ už nepamätám na koľko to presne prepočítali.

mirrinka
30. mar 2010

my sme platili ešte vtedy 500 SK.....dobru nocku 😔 😔 😔

oriel
31. mar 2010

HALO,ja ze budem posledna a som tu prva 😀 😀 😀 😀 😀 😀 asi sa vsetky flakate po vonku,vsak?

emita
31. mar 2010

hej, boli sme vonku a celkom úspešne. asi preto že len na krátko kvôli vetru. úspešne preto lebo Emilke sa páčilo (dnes bez plaču). prvýkrát tento rok sme sa hojdali na záhradnej hojdačke-to sa páčilo zo všetkého najviac 😀 😀 😀
ale noc desná. najdlhšie pospala 2 hodiny a medzi 3.00 a 4.00 vstávala každých 15 minút. tak ja neviem či ju trápia zuby alebo je hladná... kašu ešte nedávame, minulý týždeň sme zaviedli ovocie tak nechcem všetko naraz.... ale kaša aj fľaška už kúpená tak ešte jedna taká noc... 😀 😀 😀

oriel vy už chodíte vonku s malinkou?

oriel
31. mar 2010

Emi nie,este s malinkou von nechodime..... neviem,nielen preto,ze este nebola krstena,no zda sa mi taka este malinka a tak dobre jej je domka 😀 😀 😀 😀 😀 Ani neviem,jak ju poobliekat,ci jej nebude zima a tak alebo naopak 😀 😀 krstit sa bude tyzden po Velkej noci..... a myslim,ze uz aj pocasie bude take akurat..... 😀 😀 a ostatne kde ste ??? hm

nika23t
31. mar 2010

Ahojte maminy 🙂 Len sa chcem opytat na nejake cerstve informacie ohladom humenskej porodnice, lekarov, sestrier, izieb a tak podobne... Proste by som chcela vediet vsetko o nasej porodnici. A ako je to s nadstand. izbami? Je potrebne nejako vopred zarezervovat, alebo len povedat pri porode, alebo ako to funguje? Vdaka vopred a pekny vecer.

majina.b
31. mar 2010
asshanti
1. apr 2010

ahojte kocky,

tak vyzera to tak, ze my sa budeme uz len kojit, teda dufam... 😵 😵 😵 dnes sme boli na prvej poradni, odkedy je maly doma (od minuleho pondelka) pribral cca 415 g, takze ma zrejme dost mliecka odo mna, lebo z flasky uz nechce, a ked tak len malicko, mozno 10 ml a doktorka vravela, ze pokial nepotiahne aspon 50 ml, tak dokrmovanie nema zmysel... akurat sa nemohol celu noc vykakat, tak mu zaviedla rektalnu rurku a to ste mali vidiet ten bordel... 😀 😀 😀 vsetko ocural a okakal... 😀 😀 😀 ale sa mu ulavilo riadne, pochvalila ho, ze je krasny macko, tak som aj ja pokojnejsia, lebo uz som bola niekedy dost smutna, az zufala, ze ci je s nim vsetko ok... manzel mi hovoril, ze to preto, lebo som velka puntickarka a vsetko chcem mat dokonale... 😀 😀 😀 ked sme dosli domov, nakojila som ho, zaspal pri tom, dala som ho do postielky a teraz tam chvalabohu bez prestavky hajka viac ako hodinu a pol. 😉
my sme boli parkrat vonku, ale len na dvore a na ulicke pred domom, tiez neviem ako ho velmi poobliekat, lebo uz sa mu aj potnicky raz spravili, ale uz su prec... dnes mal dupacky a taky hruby overal vo vajicku a zakryty bol hrubou dekou, doktorka vravela, ze takto je to dobre, lebo ze je este dost chladno. tak som zvedava, ze ako budem dalej vediet ako ho poobliekat, ked bude teplejsie... 😅 😅 😅 baby, dajte nejake tipy !!! 😉 😉 😉 my mame krstiny zahovorene na 18.4., uz sa tesim, ze normalne pojdeme kocikovat! 😵 😵 😵 😵 😵

mojho manzela pustili ku mne az po cca 2 hodinach ako mi zaviedli tu infuzku, ale to preto, ze vedla bol iny porod asi... tak bol so mnou asi 2 hodiny, potom ma zobrali na cisarsky rez, takze uz nebol pri mne, ale normalne zaplatil nieco vyse 33 eur, ako keby bol po cely cas so mnou... 😠 😠 😠 prisiel za nim zastupca primara, ze ako s platenim, tak jasne, ze sa s nim nenatahoval a zaplatil...

rejoice
1. apr 2010

Ahojte 🙂
My sme boli vcera s Mariannkou na prvej kontrole, pribrala iba 100g - co je spodna hranica ☹ , a je dlhsia o 2 cm. Ja ju nicim neprikrmujem iba dojcim, a mame pri tom aj ostat, lebo sme skusali kolko potiahne mojho mliecka a za 20 min 70 ml - to je ok, tak nerozumiem preco nepribera. Mamka mi hovorila ze mam asi riedke mliecko - moze to byt pravda? Vcera sme boli v Michalovciach aj na kontrolu klbov, klby ma v poriadku ale mame ist este na kontrolu o 3 mesiace. Poviem vam ze to tam bolo strasne, ambulancia je v suterene, ziadne okno, a strasne vela mamiciek s babatkami, bolo tam hrozne dusno, a to sme sa bali ze uz nas nestihnu vysetrit, lebo robia len 1 hodinu a my sme prisli predposledni.

asshanti - moja bud pri prsniku zaspi, tak jej vypadne z pusinky a inokedy zasa chce tolko cicat ze si grcne 😖 cumel vobec nechce, stale vypluva.

nika23t- ja ked som prisla do nemocnice tak ma dali na obycajnu izbu, bola som s nou spokojna tak som ani nechcela nakoniec na nadstandard, ale ked som rodila tak manzel poprosil doktorku aby ma prelozily na nadstandardnu izbu. Boli sme tam dve, mali sme TV a chladnicku a pre mna jedina vyhoda bola v tom ze sme mohli mat navstevu na izbe az do vecera aj do osmej, a nemuseli sme sediet ubolene po porode na chladnej chodbe. Je tam este jedna nadstandardna jednopostelova izba plus gauc tam je. sprcha a WC je spolocne s tou dvojpostelovou izbou. Myslim ze za noc platil manzel 10 eur.

rejoice
1. apr 2010

asshanti - tak klop - klop tvoj Alex krasne pribral a to uz sa aj narodil s peknou vahou 😉 a ku ktorej doktorke chodite? My chodime do SO k Heimovej - je velmi mila.
My mame krstiny 10.4. uz sa neviem dockat kedy budem moct ist kocikovat a konecne sa poprechadzat, strasne mi chyba normalny pohyb, nie len okolo malej 😅 Ja som vcera dala malej body s dlahym rukavom hrube ponozky, na to dupacky a na dupacky este svetrik. a bola v zavinovacke co je do autosedacky.