Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bobooo
26. jan 2010

no keď sme pri váhe bábäka tak Sofia 3150g a 50cm, Tobias 3500g a 51cm.....
vonku som bola a aj u nás je kosa ale sama - nechcem ešte ich brať von akurát vyzdraveli..tak možno zajtra kus vymrznúť pôjdeme 😉

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirrinka
26. jan 2010

dakujem andriii......to som aj ja chcela napísať,že na dvojičky fakt super..... 😉

emita
26. jan 2010

bobooo to si musela mať aké brucho keď boli takí veľkí 😕 veď to je dokopy 6650g 😝 och...
moji mali: Šimon 3370g a 50cm a Emília 3450g a 50cm, a nikto mi dopredu nehovoril akí budú veľkí 😉

asshanti
26. jan 2010

este raz dakujem za vsetky blahozelania, ste zlate !!! 😵 😵 😵

mne robil sono zatial len 3 krat, v 20., 30. a 31. tt (este predtym aj 2 krat na zaciatku na potvrdenie tehotenstva, ale to bol taky zospodu, nie klasicky na brusko), ale nikdy mi nic nepovedal, iba tie udaje som vycitala z tehotenskej knizky co som pisala predtym, to je myslim rozmer stehennej kosti a nejaky prierez hlavickou, alebo tak, no vahu ani dlzku babatka mi nikdy nehovoril... a to som na to velmi zvedava!!!

zuzu101
26. jan 2010

no ja som vedela váhu svojho synčeka od deviateho tt až do pôrodu každý druhý a neskôr každý týždeň.a aj jeho dlžku.bol to krásny pocit a každý jeden papier z utz mám odložený 🙂 .škoda len že nemam fotky - iba zo začiatku tehotenstva,keď tam boli ešte dvaja.aspoň mám pamiatku aj na druhého anjelika. 😔

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzu101
26. jan 2010

no áno,čakala som. ☹ žiaľ,naši "skvelý"lekári mi dopomohli k tomu, aby som mala len to jedno.ale som veľmi šťastná že to dopadlo ako to dopadlo.

emita
26. jan 2010

Bohu vďaka aspoň za to jedno...

asshanti veď sa zachvíľu dozvieš miery 🙂

rejoice
26. jan 2010

Ahojte babenky, prosim vas poradte kde na nakup v HE na detske vecicky a hlavne kociky 😵 dakujem

asshanti
26. jan 2010

ja teda neviem, pocula som, ze nie je dobre robit ultrazvuky prilis casto... a uz vobec nie kazdu poradnu... 😒 😒 😒 aj ostatnym babam robili tak casto ultrazvuk?

oriel
26. jan 2010

Zuzu,tak ako napisala Emita..... vdaka bohu aspon za jedneho anjelika 😀 😀 😀
rejoice,asshanti.....kociariky v He predavaju na Namesti na konci v byvalom detskom svete,ked budes na namesti a nebudes moct najst,tak len sa spytaj,naviguju ta.... 😀 a potom nedaleko hlavneho kostola,tam je parkovisko,ako je cukraren daisy... a tam je predajna tiez s kociarikmi.... tam som si aj ja bola obkukat,ako vyzera v skutocnosti ten moj,no poviem pravdu,ze tu bol o cca 60eur drahsi ako na nete.... 😲 😲 😀 😀
A k tomu sonu,ani mne nic nikto nehovoril o vahe,mierach babatka a tak... no nedalo mi a pytala som sa..... 😀 😀 😀 viem,ony to bru ako samozrejmost,ale kazda mamicka to totalne preziva a chcela by vediet uplne vsetko 😀 😀 😀 😀 😀

rejoice
26. jan 2010

Ja som bola na ultrazvuk v 12tt, 20tt, 30tt a vcera mi spravila tiez ultrazvuk, ked mala ordinaciu v nemocnici tak v nej ńebol ultrazvuk. Teraz je sukromnicka a ultrazvuk ma v ordinacii, takze moze hocikedy asi spravit. Asshanti tebe uz robily CTG, to neviem presne co to je len si myslim ze to asi ako bije srdiecko babatku, to asi opasok so zariadenim cez brusko daju co som videla raz na poradni a jedna to mala tak napojene.

rejoice
26. jan 2010

Dakujem oriel 🙂 myslis ten detsky svet cez cestu od malej zeleznicnej stanice?

asshanti
26. jan 2010

nie rejoice, toto mi este nerobili... ani teraz mi nepozeral, ze ci sa otvaram, tak ja neviem, to asi kazdy lekar individualne ma svoje postupy... a citala som, ze okolo 35. - 36. tt sa maju brat stery na pritomnost nejakeho streptokoka... neviete o tom niekto nieco?
oriel, asi by som sa mala spytat dokiho, ale ja mam furt pocit ako keby som ho obtazovala... odpovie mi sice, ale mam dojem, ze to len ja som nejaka velmi zvedava, ze nikto sa nic nepyta... 😀 😀 😀

mirrinka
27. jan 2010

ahoooooooooooooooooooooooooooooj 😀
fstááááááááááááááááááááááávať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mirrinka
27. jan 2010

no to nemyslíte vážne......čo už ste všetky vonku? 😎 😎 😎 😎 😎

inna7
27. jan 2010

joooj, čo budíš.. ☹ 😀 😀 😀

my sme dnes vstali skoro a malá je už hrozne nervozna..idem ju dať spinkať skôr..

seuska
27. jan 2010

Ahojte kocky.
Tak som Vam len chcela povedat ze na 99% nam vcera pan primar potvrdil slecnu 🙂 vsetko je v poriadku a uz sa tesime na nasu princeznu.... mame 1579 g. 🙂

oriel
27. jan 2010

seuska,gratulujeeeeeeem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Takze princeznicka 😀 😀 😀 😀 😀 juj,keby to uz bolo,vsak?
Lilka je dnes u kamosky,tak ja som tak trocha chodila po obchodoch..... uz som si pokupila,prs. vlozky,plienocky,cajik,aj pre seba,malinkej flasticku a tak.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Seuska,zajdi tu castejsie,ok? 😀 😀 😀 😀 😀 Ja si idem zaliat kavicku..... 😀 😀 😀 tento tyzden nam uz ma prist kociarik,tak sa nanho tesim 😀 😀 😀 😀 😀 no davam ho rovno do mamy,lebo Lilka si uz planuje,ze kym nieje sestricka,tak v nom bude kocikovat babiky a ze s nim mozeme ist aj von.... 😀 😀 😀 😀 😀 Hm,to by bolo 😀 😀 😀 😀 😀

asshanti
27. jan 2010

ahojte,

takze dalsie dievcatko? 😉 u nas sa teraz rodi nenormalne vela chlapcov, vsetky moje kamosky, byvale spoluziacky a kolegovci mojho muza mali chlapcov, a aj my budeme mat... 😉
ja uz kociarik mam doma a velmi sa z neho vytesujem, kazdy den nanho minimalne raz kuknem, velmi sa mi paci! uz mam nakupene aj veci do porodnice, vcera som si este cez net doobjednala veci ako odsavacku hlienov, podprsenku na kojenie, krem na popraskane bradavky a tak, a v piatok ideme do MI, idem ku kadernikovi, tak uz nam len treba dokupit termoobal na flasu pre malinkeho (ale dufam, ze budem kojit 😀) a elektronicku pestunku. neviete mi poradit nejaku dobru, s ktorou mate skusenosti?
inac, maly sa mi uklada strasne na pravy bok, mam pocit, ze keby mohol, tak prelezie az na chrbat... 😀 😀 😀 dufam, ze ho velmi netlacim, ked spim alebo lezim na boku... 😕 😕 😕

emita
27. jan 2010

seuska supeeer 🙂

rejoice, ten detský svet. kočíky majú na poschodí.

asshanti neboj, na boku ho isto netlačíš 😉 , my máte "vysielačku" topcom. úúúúžasná vecička.

zuzu mne už sa malá v noci polepšila: budí sa len 3x. 🙂 teda cca 21.00, 00.00, 4.00 to je všetko 😀 dúfam že jej to vydrží 😀 😀 😀

zuzu101
27. jan 2010

no aj ten môj fešák sa zobudí už len o druhej a potom až ráno.začala som mu pridávať večer do kaše trochu jablka a hrušky,tak zje celú a potom o hodinu dokojím.tak myslím že je to preto. 😀

zuzu101
27. jan 2010

asshanti - ja mam pestúnku od philips avent - neviem koľko chceš do nej investovať ja mam trochu drahšiu ale je veľmi dobrá a počujem aj keď ide vlak či auto.s touto značkou som veľmi spokojná - mám od nich skoro všetko pre malého. 😎

oriel
27. jan 2010

asshanti,my mame philips a tiez som spokojna....... ma super dosah.... 😀 😀 v pohode odbehujem aj vedla do domu,aj do susedky,co je super.... 😀 😀 😀 alebo niekedy som v pohode v lete lilku nechala spinkat v kociku a pri nej vysielacku a ja som v pohode doma robila co treba 😀 😀 😀 pretoze najskor som kupila,taku najlacnejsiu,no ta bola fakt len po byte 😎

asshanti
27. jan 2010

tak urcite aspon nejake 2 tisicky, teda 70 eur, lacnu nechcem... ked sme boli na velky nakup vsetkeho v KE, tak sme si aj vybrali, myslim, ze to bola ta Topcom, stala nieco vyse 60 eur, ale predavacka nam ju akosi zabudla pribalit, aj ked som jej vravela, ze ju berieme... to asi pri to mnozstve co nam balili im to uniklo... 😀 aj ja mam vela veci od firmy Avent - vlozky do podprsenky a tak, tiez z Topcom - teplomer do vody, aj Chicco - vlhcene utierky pre seba aj pre maleho, tak uvidime ako nam to bude vyhovovat... tak v piatok nejaku vysielacku vyberieme, za tych 70 eur by uz mala byt kvalitnejsia, vsak?

emita
27. jan 2010

naša topcom bola kupovana v tescu asi za 50 eur a má tiež super dosah. tiež nechávam malú vonku... 😉

faaakt? už papáte kašu? ja by som najradšej do roka len kojila 😀 😀 😀 je to také pohodlné 😅 no, snáď sa tak o týždeň dva dokopeme k nejakej mrkvičke 😅 ináč Šimonko sa v jej veku už trápil so zeleninkou 😀 to som sa nevedela dočkať 😀 ale teraz... 😖 😀 a akú kašu mu dávaš? myslím mliečnu alebo nemliečnu?

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz