Mamičky z Dlhých Dielov. Pridáte sa kočíkovať?

cicushka
22. jan 2008

Tak zacinam novu temu, ktora tu este nie je. Ak su tu nejake maminky z DD, ktore by si chceli pokecat a pripadne sa dohodnut aj na nejakom spolocnom kocikovani, piste sem. Ja a Nella sa tesim na nove kamosky a kamaratov. 😉

novinka
6. apr 2009

ajojte, pisem sem prvy krat ale pridala som fotky do albumu DD, jednu aj s menami ale Tessie je tam slabo vidiet ☹ pokusim sa to zajtra vylepsit, teraz som sa s tym hrala 3/4 hodiny a uz tu chrapem nad PC. paaa, bru nocku 🙂

sarianah
6. apr 2009

ahojte, my sme boli tiez na klbikoch v karlovke..nasa mudr. nam dala vymenny listok s cislom a menom komu mame zavolat..ked sa tam muz dovolal, bola tam uplne neochotna doktorka, ze ona nas nezoberie, lebo ma plno na pol roka dopredu a dala nam cislo na ineho doktora u ktoreho sme sa objednali..dosli sme tam, prisli pred ordinaciu ktoru nam povedal a tam ani tabulka, ani ludi a uz ani doktora..sme sa pytali na info a ze ten minuly tyzden skoncil a odisiel inde..no tak sme sa zaradili do dlllllllhokanskeho radu, za asi 20 mamiciek k tej doktorke co nas nechcela zobrat, bez objednania a hotovo..

chasencha
..my chodime do karlovky mudr. Uhrinovej, ma ambulanciu uplne na konci chodby vedla rohalovej a tuk tuk tuk som zatial spokojna..ked ideme do poradne sem tam v cakarni caka nejaka mamicka a ako som sa pytala tak tiez su s nou spokojne..

bambi09
6. apr 2009

Katka,to ano,my mame blizko MUDr.Prcuchovu,tak sme u nej,pre teba by to bolo od ruky,tebe by bolo lepsie na polikliniku...neradim koho,ale ten pristup vasej terajsej MUDr.je podivny... 😒 😖 😠
tak drzim palce...inak,aj my sme sa telefonicky objednavali na klbiky,cakali sme tiez asi 3 tyzdne na termin,na ambulancii ziadna cedula 😠 😖 😒
novinka,dakujeme za fotky... 🙂 😉

novinka
7. apr 2009

ajojte, pekny dnik! 🙂
chasencha tak to je sila, ona nema pravo Ti brat zdrav.karticku, to by som jej urcite nenechala! keby sa jej nieco stalo, co spravis? ziadny lekar ju neosetri bez karticky 😔 a tych 50 eur, no sila! to som este nepocula ale tiez mam s nimi zla skusenosti. mali sme tam ist na KO po navrate z porodnice ale oni mali plno, tak nas objednala o 3 mesiace! a nerobila si z toho tazku hlavu. a s Rohalovou tiez nemam dobre skusenosti, kludne to napisem verejne, mam jej uz plne zuby!
Sarianah vyskusam Uhrinovu, konecne nieco blizko, zatial som tu pocula len o zlych doktorkach 😕

tynushqa
7. apr 2009

ahojte baby,
chcela som sa opytat ako sa volal ten krem od BIODERMY na tu tvaricku vyhadzanu, alebo ta nejaka "smradlava mast" 😀
Dakujeeeem dufam ze nam to pomoze, mame to cim dalej tym horsie.. ☹

sarianah
7. apr 2009

novinka
no jasne skus, ked rohalova je taka na nic..

bubatenko
7. apr 2009

ahojte,

škoda, že včera mi to s tým stretkom nevyšlo, ale boli sme na kontrole očiek s krpcom.... a neuveríte kvôli Rohálovej... však Novinka vie tiež svoje... Adamček má 2 mesiace a od narodenia riešime zápal spojiviek... pani Dr. nám naordinovala mastičky, antibiotiká, ktoré sa môžu max. brať 10 dní.. nám ich kázala 5 týždnov, našťastie som sa s koňom nezrazila, ale malý aj tak dostal alekgickú reakciu, tak sme nabehli k súkromnej detskej očnej lekárke a môžem po 8 týždnoch boja povedať, že konečne máme zdravé očičká.... môj muž radšej so mnou nejde ani do poradne, lebo by ju asi zbil... tak tiež sa pripájam do klubu hladania novej pediatričky 😒

kukenzi
7. apr 2009

ahojte babenky,

ak mozem poradit, tak velmi dobra doktorka je MUDr. Foltinova, ordinuje sice v dubravke, ale za ten pristup to stoji, tu na DD a v KV som bohuzial nenasla dobreho pediatra 😖

novinka
7. apr 2009

Tynus bol to tusim Atoderm 😅
Bubi supeeeer ze uz ste oukej 😵 😵 😵 a skoda velika ze ste neboli, no hlavne ze ocka su zdrave 😉
Kukenzi urcite je super aj tato ale ja pojdem radsej Uhrinovej, ked to mam hned vedla Rohalovej. Nechce sa mi cestovat s kocikom, MHD byva plna a nie vzdy ma vezme...atd...

tynushqa
7. apr 2009

Novinka, a nevies co jej mam z toho radu kupit? lebo som pozerala na internetovej lekarni /mimochodom je velmi vyhodna - www.docsimon.sk/, tam je ze balzam, krem, zinc krem, tycinka na pery 😕 a som si myslela ze to je specialne pre deti 🙂

novinka
7. apr 2009

Tynus neviem, my ekzem nemame, len co sa pamatam ze ste sa rozpravali. skoda, ze ta lekaren nema pobocku v BA, aby sa to dalo osobne vyzdvihnut zadarmo a nie postovne platit....

sarianah
7. apr 2009

tynushqa
..ja som tiez zabudla ako sa to vola, tak som si pozrela na nete konkretne vyrobky detskej kozmetiky od Biodermy aj s popisom, nasla som Bioderma Péri-Oral, neviem ci baby hovorili presne o tomto, ale ja som to vcera kupila a uz som to malemu 2x natrela a vyzera ze to fakt pomaha, uvidime ako dalej..tu je link toho kremu..
http://www.docsimon.sk/tovar/bioderma-abcderm-p...

sarianah
7. apr 2009

..jaaaj a zabudla som, ano je to urcene specialne pre deti a oplati sa to objednat na tej net stranke, ja som za to v lekarni dala 11.90, ale som to uz chcela mat doma, ja nedockava 😀 ..

tessie
7. apr 2009

ahojte, stretko bolo super. Nabudúce nás bude asi už viac.

Tynushka - ten smrdlavý krém sa volá Holtov krém.

My máme inak tiež tú doktorku Foltínovú z Dúbravky, tiež som na žiadnu z DD nič dobré nepočula.. tak uvidíme, dokedy ma bude baviť chodiť tak ďaleko. Ale pokiaľ sa nič vážne nedeje, tak sa to dá zniesť.

pekný večer všetkým

zitaje
7. apr 2009

Bubatenko, a ostatne, ktore mate rovnaku detsku lekarku ako my... len tak pre zaujimavost, pani doktorka predpisala antibioticku masticku obom mojim detom hned po navrate z porodnice (ku ktorym neprisla domov). Podla mna uplne zbytocne, Sofuske som ju uz ani nedavala, kedze ona mala jednoznacnu krvnu podliatinu od porodu (z tlacenia), ona bola chuda cela taka dobita, modriny kade-tade po hlavicke. Ja neviem, co je to za pristup... Inak pripajam sa do klubu nespokojnic.
😖 Tessie, a fakt je taka dobra? Nejake podrobnosti? A berie hocikoho?

chelsee
7. apr 2009

ahojte kocky k tym detskym lekarkam...na dd su dve co su tam snad odkedy dlhe diely postavili, prcuchova a kridlova, k tej prvej som chodila este aj ja a pak aj mala a ta druha je sukromna ale tiez dobra, o niecom svedci ze su tam snad uz skoro celu vecnost a preslo cez ne hoodne vela deti...prcuchovu doporucujem da sa snou konzultovat a vzdy je taka pokojna a ochotna....ale to len preto ze ju poznam lepsie a hlavne ked jedna z nich ma dovcu abo tak vzdy ta druha zaskakuje a od seba su dve zastavky....o inych lekarkach detskych na dd snad ani neviem...len som chcela tym napisat ze su oskusane tieto dve a osvedcene 😉

horalka777
8. apr 2009

ahojte, ja som nestihala net a citam, ze stretko bolo nakoniec presunute na jednu poobede??? Skoda, to by som dosla.., no nic, nabuduce 🙂 Ale ked pozeram fotky, tak vy vsetky take mladuchy 😕 😅 by som vam kazila vekovy priemer (a asi aj vahovy) 😀

bambi09
8. apr 2009

horalka,nic sa neboj,budeme im to kazit dve...nabuduce 😀 😀 😀
my zajtra(dufam,lebo na muza nieco lezie...a ja to nie som 😀 😝 )vyrazame na dlhuuuu cestu,tak drzte palce...
tak sa tu par dni neukazem... 😝 😝 u nasich mozem o nete iba snivat 😀 😖
tak vam prajem vsetkym krasnu,veselu a slnecnu Velku noc,uzite si to vsetky aj s detickami...a vasimi chlapmi,samozrejme 😀 😀 😀

tynushqa
11. apr 2009

ahojte,
nejak to tu skapalo 😀 asi uz vsetky sviatkujete...
my sa chystame na velku noc na zahradu aby sme mali pokoj 😅

Sarianah - ten krem co si mi poradila som objednala, dufam ze nam to pomoze 🙂 len som zvedava kedy prijde..

Tessie - nemohla by si mi poslat nejaky kontakt na to babyplavanie co chodite? som nakoniec presvedcila muzika 😀 Inak tam je to od 6 mesiacov, ze? tak budeme musiet pockat

A nechce sa ku nam niekto pridat ?v 😉

sarianah
14. apr 2009

ahojte,
..ano nejak to tu zaspalo ☹ ..ale asi vsetci fakt sviatkuju..

tynushqa
..malemu ten krem natieram 3x denne, davam mu to na cele licka, nostek a okolo pusiny, lebo on je vzdy totalne zaslintany a pekne mu to pomaha, sice sem tam sa mu objavi nejaka cervena bodka, ale neda sa to porovnat s tym aky bol stale vyhadzany..tak drzim palce nech to aj vam pomoze.. 😉

A k tomu plavaniu.. kde to je?..mozno by som sa aj ja pridala..

horalka777
14. apr 2009

taham temu zasa na titulku 😉
tak ako, dlhodielcanky, stretame sa tento tyzden, ci nie? Ja mozem zajtra poobede a pozajtra a vo stvrtok kedykolvek. V piatok zdrham na rodnu hrudu asi na 10 dni...

sviatkove zhony opadli, tak idealny cas len tak vyvetrat hlavy a drobcov 🙂 co vy na to?

bambi09
15. apr 2009

ahojte vsetky,tak my sme uz 2 dni doma,ale som bola vypluta z tej cesty,znicena psychicky aj fyzicky,tak som si vychutnavala domov 😉 a je pekne,tak sme vonku kazdy den,tak tu nestiham pisat,len obcas mrk,ked mala spi
do konca aprila chcem umyt okna,tak mam co robit,lebo buduci vikend ideme k znamym na chalupu na Myjavu,tak to musim stihnut.... 😖
a stretko by mohlo byt,len u nas az poobede pripada do uvahy...
a horalka,do ktorych koncin ides??
stastnu cestu potom,aj stastny navrat... 🙂 🙂 😉

zitaje
15. apr 2009

Ja vas obcas citam, ale klasika - nestiham. Tak keby bolo nahodou zase nejake stretko a nahodou by som vtedy mohla, urcite pridem. 😉

sarianah
16. apr 2009

ahoj bambi,
Ty si teda cestovatelka, sotva sa vratis a uz pomaly balis na dalsi vylet.. 😀 ale vonku je super, tak pekne si to uzite 😉
...tiez by som privitala nejaku chalupu, ale svokrovci maju rodinny dom so zahradou, tak chalupa sa nekona ☹ a ja by som tak rada vypadla niekedy z Ba na vikend.. ☹

tynushqa
16. apr 2009

Ahojte,
tak stretko by sme mohli urobit 😉

Sarianah, chcela som chodit ako mi hovorila Tessie do hotelu West, a teraz som konecne nasla ich stranku, ale vsetko je plne do juna 😢 tak som sa tesila ...
Tak jedine ze by som nasla nieco ine...bolo by fajn keby s nami niekto chodil 😉 my mame aj podobne stare babatka

chasencha
16. apr 2009

no baby a co takto v sade janka krala?my tam, dnes ideme aj s dekou tak kto chce sme tam priblizne do 17 🙂

zitaje
16. apr 2009

A nieco blizsie? Napr. Liscak? 😀 Alebo my chodime este aj hore na luku. Ale zas nechcem navrhovat, lebo ja doobeda nemozem (mala spi) a podvecer som vacsinou v robote, takze podla mna sa neda orientovat. ☹

sarianah
16. apr 2009

..stretko by bolo fajn.. 🙂

tynushqa
..jeeeej, no vazne..som si ani nevsimla ze mame rovnako starych drobcov..🙂) ..to by bolo super, keby sme nieco nasli a chodili spolu 🙂 ..
Idealne by bolo, keby bolo nejake plavanie tu na dlhacoch, ale to by som asi vela chcela.. 😀..ved nieco najdeme.. 😉

bambi09
16. apr 2009

ahojte,tiez by som radsej tu blizsie,liscak by mohol byt...ale nasa mala tiez spi doobeda,tak az poobede,by sme mohli...inak ak by to nevadilo,mohli by sme to urobit na 2 krat,tie,co mozu doobeda,sa stretnu vtedy,my ostatne poobede... 😀 😝