Mamičky z Dlhých Dielov. Pridáte sa kočíkovať?

cicushka
22. jan 2008

Tak zacinam novu temu, ktora tu este nie je. Ak su tu nejake maminky z DD, ktore by si chceli pokecat a pripadne sa dohodnut aj na nejakom spolocnom kocikovani, piste sem. Ja a Nella sa tesim na nove kamosky a kamaratov. 😉

bambi09
31. mar 2009

chasencha,ja som dnes mimo 😀 😀 😀 som videla namiesto 1 mesiac a 3 tyzdne 1 rok a 3 tyzdne,dnes mi hrabeee,sorry 😀 😝
lasicka,aj nasa bambulka mala 2.540g ked sa narodila 🙂 🙂 🙂

lasicka_
31. mar 2009

take bobulky, ked sa narodili, ze?ja som bola na izbe so 4kg chlapcami, tak sa to nedalo porovnat

chasencha
31. mar 2009

moja mala 3 kg presne a dnes sme boli na poradni a presne 8 kg ma 🙂
bambi nevaaa aj ja mam take dni dost casto 😀

bambi09
31. mar 2009

nasa mala blbu placentu,teda ja,ale vdaka tomu nedostavala vyzivu,tak bola mrnousek,pritom UZV tyzden pred porodom ukazoval vahu 3 kg,narodila sa cisarom,lebo jej hrozilo udusenie...hroooza,toho som sa bala najviac,nechcela som epi a mala som ju zadarmo 😀 😀 😀
ale sranda to teda nebola,ked som ju isla 1.x prebalit,tak som sa rozplakala,nozicky jak triesocky,ziadny tuk,len kozicka jej visela,teraz ma okolo 9kg,ale vyzera buclatejsie,ja ju kojim,tak nie je nejako velmi gulata 🙂 😉
aj syn bol podobny,kojila som ho 18 mesiacov... 🙂

lasicka_
31. mar 2009

bambi najhorsi je ten strach o babo...si si prezila 😒 hlavne, ze uz je ok...a je super, ze este kojis, aj ja by som chcela tak dlho

bubatenko
31. mar 2009

ahojte,

lasička ja by som sa chcela prihlásiť z malým na plávanie. Ja som tam vtedy bola len sa pozrieť, aby som mala predstavu ako to prebieha a ako to tam vyzerá a sa mi to tam páčilo, aj spôsob prevedenia celej hodiny. Uvidím , kamaratka tam v sobotu ide opäť so synom na hodinu a zistí mi podrobnejšie info, ak budete chcieť poskytnem info potom.

No náš krpec mal peknú pôrodnú váhu 3710, ale nechcel papať , tak veľa schudol... nechcel sa mi prisať , tak som nakoniec skončila tak, že odsávam každé tri hodiny a pije z fľaše... som zvedavá ako dlho mi vydrží mlieko takýmto štýlom... ale dnes sme boli v poradni a mal krásnych 5,5kg.. a to má len 7 týždňov.

Chasencha nemáš náhodou kočík Jané... podľa fotky sa mi zdá, že som ťa stretávala ked som bola ešte tehula, ale nie som si istá...

bambi ten strach si viem predstaviť, mne keď povedali, že podľa oziev na monitore to vyzerá, že má krpec pupočníkovu šnúru omotanú okolo hlavy som sa skoro zosypala.... hlavné je, že nakoniec všetko dobre dopadlo a máme zdravé detičky 😉

bambi09
31. mar 2009

lasicka,kde je dopyt,je aj ponuka 😀 😀 😀 aspon pri kojeni,ale nerobim sa dolezita,len som rada,ze este mozem 🙂 🙂 🙂
ale ked je to tak,ze sa babatko neprisaje,ako Adamko u bubatenka,tak je to tazke a klobuk dole s odsavanim...nechces nejaky kontakt na poradkynu v dojceni?
ja som prekonala prvy tyzden doma chripku,40-tky horucky,do toho zapal prsnika,ked mala spala 8 hodin vkuse a ja som presvihla odsavanie,asi 3 laktacne krizy som mala,ale zatial ficime,si ani nechcem predstavit take drahe mlieka-formuly kupovat... ☹ 😒
tak bubatenko,vydrz... 🙂

sarianah
31. mar 2009

lasicka, Matko je teda pekny papkac...som myslela ze to len Kristianko je taky hlados..ked sa narodil vazil 3720 g a 50 cm..teraz vazi nieco cez 7 kil..nastastie maly od narodenia taha jak odsavacka, takze tuk tuk tuk, stale kojime..
Ja som isla tiez cisarskym, malemu zacali klesat srdcove odozvy, nieco mal s pupocnikom, tak sup sup rychlo cisarsky..vtedy mi tiez nebolo vsetko jedno chudiatko moje male.. no a hned jak bol vonku tak ich tam pre velky uspech vsetkych ocikal.. 😀

bambi09
31. mar 2009

sarianah 😀 😀 😀 😀 😀 pekne sa teda uvital do zivota 😀 😀 😀
mna najviac nastvalo,ze malu prvy videl muz 😀 ja sa trapim a on si zlizne smotanu 😀 😀 😀
ale nie,ja som im tam zaspala,neviem,ci mi dali nejaku silnu davku,ale moja MUDr.skusala najprv prirodzeny porod,ja som to tak chcela,ale vobec som sa neotvarala a mala zacala mat problemy,tak na prikaz nejakej lekarskej kapacity sme museli na cisara,ale tak to je jasne,ked ma babo problemy,niet o com diskutovat ☹ ☹
ja som sa prebrala,ked mi dali maly uzlicek zabaleny v plienocke ako mumia mala,bola tichucko,len som jej dala 2 pusinky,pocula som ako keby mnauknutie maciatka a bola som zas mimo.z tych liekov,unavy,som zaspala pri EPI 😀 😀 😀 len ma stale budili,aby som dychala,ja som mala pocit,ze sa zadusim,guca v krku...nic prijemne,nechapem,ako si moze niekto dobrovolne ziadat cisarsky rez ☹ 😒
mliecko som si rozpumpovala odsavackou az na treti den,po cisarskom to ide tazsie ☹ 😒
a inak pekny cvalik tvoj maly,to mas co nosit,posilnovna suvix,co? 😀 😀 🙂
tak sa drzte babenk,idem konecne hajat...dobru noc vsetkym,maminkam aj detickam... 🙂

sarianah
1. apr 2009

bambi u nas to bolo skoro podobne..
..ja som tyzden prenasala, malemu sa nejak nechcelo z bruska, tak ma prijali do nemocnice v piatok, ze v sobotu skusia vyvolat slabe kontrakcie, co na to babo povie a ked nic, tak v nedelu to vyvolame..taky bol plan a v piatok v noci, teda uz rano o jednej som zacala mat bolesti, ale nejak som sa cez to prekusala az do rana, prisla vizita, povedala som ze mam bolesti, doktor ze to su poslickovia, som si myslela, to urcite nie..vysetrili ma a lekarka, ze mozte ist rovno do porodnice..tak som zavolala svojmu lekarovi, lebo mal volno, nech pride, ze uz som v porodnici, zatial ma pripravili klystir atd., prisiel manzel, lekar kukol na mna, isli sme na salu, ze zacneme normalne, ale bola som este malo otvorena, praskol mi plodovu vodu, chvilu sme cakali kontrakcie silneli, pichli mi EPI, to bola parada...a chvilu na to zacali malemu klesat odozvy, nieco mal s pupocnikom a na moju panvu bol dost velky, tak lekar povedal ze ideme na cisarsky, zavolal rychlo primara a dalsich 2 doktorov a uz okolo mna vsetci rychlo pobehovali a pripravovali..nastastie som uz mala pichnutu EPI, tak po prevoze na operacku mohli hned zacat s cisarakom..a mne sa tak strasne zacalo spat ked ma tam priviezli, ze som aj na chvilu zaspala, aj ked som vsetko citila, nebolelo to, len som to vsetko citila, jak tam maleho doluju von a zrazu len jeeeeeej jeeeeej, vsetci sa tesili, potom sa zacali smiat, to vtedy ked ich tam ocikal a len tak z rychlika po ceste na osetrenie mi ho z dialky ukazali..ja som este nevedela kde je sever, tak som len kuk, ze jeeej ten je zlaty..tam si ho muz pofotil, mna zacali zasivat, no a pri tom mi to male zabalene klbko, tiez jak mumia doniesli ukazat, chvilu ho pri mne drzali, dala som mu pusinu, on tymi svojimi krasnymi velkymi kukadlami kukal na mna a bol spokojny, bolo mu dobre.Potom mi ho prisli ukazat az na vecer zase na 5 minut a potom az na druhy den mi ho prisli prilozit na kojenie..maly sa prisal bez problemov akoby to robil dennodenne.. 🙂

bambi09
1. apr 2009

sarianah,teda sme si uzili... ☹ 😒 ☹
ale co,uz je to za nami,nech drobci rastu,na vsetko zle zabudneme...aj ked vetu PA,ked som dosla o 2:15 do porodnice,ze mam bolesti nezabudnem,povedala:Slusni ludia v noci spia!!!
inak som na tom este "lepsie",ako vcera,boli ma aj gebula,mam to ako bonus
a stretko by bolo fajn,ale my by sme tak az po Velkej noci asi najradsej...
nech sa vyjadri kazdy za seba a potom sa snad dohodneme...
tak zatial ahojte,idem zaujat polohu lezmo... 😀 😀 😝

chasencha
1. apr 2009

bubatenkoo nemam jane ale teutoniu 🙂
co sa tyka porodu tak ja som rodila o 2 tyzdne skor ako bol termin v den svojej poradne 🙂 o 15:00 som bola na poradni ,sla som dom...tam som bola asi pol hodku a uz som si volala sanitku naspat 😀
na prvorodicku zevrak celkom rychlo som porodila,o nejakej 17:00 som bola v nemocnici,to som mala slabucke kontrakcie a o 23:25 vysla zo mna ema 🙂 epi som nemala,povedala som si ze to nemoze byt take hrozne a poviem vam kricala som ale ani druhykrat keby naaaaahodou by som epi nechcela,ta bolest je podla mna prirodzena 🙂 a hlavne patri k tomu 🙂

horalka777
1. apr 2009

no tak ja sa pridavam k matkam babatiek s lahsou vahou, my sa zajtra prevazime, ale 7kg nemame ani z daleka. Asi modelka? 😕 🙂

chasencha, aj ja som rodila podobne rychlo, jasne, ze sa da aj bez epi 🙂

sarianah
1. apr 2009

..uzili sme si, to ano..ale v pohode na to spominam, myslim ze som mala fajn porod, resp. sekciu, aj ked este 2 mesiace som sa nevedela poriadne narovnat, lebo to bolelo jak hovado..
..co sa EPI tyka, som rada ze som ju mala a dala by som si ju zas..chasencha Ty si porodila dost rychlo, tak tie kontrakcie si si tak dlho ako ja "nevychutnala"..ja som v noci o jednej zacala mat kontrakcie silne ze az no, ani chodit som nemohla, maly sa narodil 13.35 a keby mi nerobili sekciu, tak este dlho dllllho by som tam steny skrabala...keby som nemala EPI, museli by ma uplne uspat, to je pre babetko horsie..

bambi09
1. apr 2009

horalka,my mame uz rok,ale 9kg este nemame,mala je drobna,po mne...a ako prvorodicka som prisla do porodnice o 18:00 a o 20:15 bol maly na svete,takze fakt rychlovka,ale otras porod,uz to bude 14 rokov,ale nezabudam...horor...som myslela,ze malu len tak vyplujem,ale po takej dobe to je ako prvorodicka,alebo este horsie...mne robili cisara len s EPI,ale ja som si sama dala narkozu... 😀 😀 😝 zachrnala som im tam 😀 😀 😀
a inak fakt sekcia boli viac,ta jazva,mozem porovnavat prirodzeny porod a sekciu...ja som sa bala aj zakaslat,nehovorim o WC... 😝 😝 😝

sarianah
1. apr 2009

bambi
..ja som mala tiez len EPI a tiez som tam zachrnala 😀
..prirodzeny porod je najprv bolest, potom pohoda a sekcia je najprv pohoda a az potom to boli jak hovado..
bambi ja som bola na wcku v poho, ale ked som si kychla, tak som to este 10 minut rozdychavala a bala sa pozriet dole, som si hovorila, urcite mam tu ranu otvorenu 😀 ..

lasicka_
1. apr 2009

ahojte
no mne by stretavka tiez vyhovovala az po Velkej noci alebo sa pridam az k dalsej 😉
chasencha ja som tiez rodila o 3tyzdne skor, a tiez v den poradne. ma doktor kukal a ze noooo to je na porod (to iste sa mi v tu noc snivalo) a porod?no hroza.som sa tam natahovala za sestrickou, strasne som potrebovala niekoho pucit za ruku 😀 ta potom, ked na mna prisli kontrakcie utekala kade lahsie 😠 😀

bambi09
1. apr 2009

sarianah,a co potom to vytahovanie snury z brucha na siesty den??? ☹
ja som videla vsetky hviezdicky,jak mi to nejaka MUDr.vytrhla,som to este hodinu predychavala,ale bola tam mamina po sekcii 10 dni a horucky,tak som bola rada,ze idem domov... ☹ 🙂 😉

lasicka_
1. apr 2009

no kazdemu asi vyjde ten porod inac.ja som plakala po porode este dva tyzdne. nemohla som sediet, nemohla som ist na velku, nemohla som sa v posteli otocit, zdvihnut nohy, roztrhla som sa po zadok, stehy vonku, vnutri...no des...babenka co bola so mnou na izbe po cisarskom bola v uplnej pohode, chodila, o malu sa starala len som kukala...

sarianah
1. apr 2009

bambi
..mne nit vytahovali na piaty den a vtedy ma aj pustili domov, ale pohoda..mi to robil taky mily lekar..ten koniec jak chytil, aby ho odstrihol, to bolo trochu blbe, ale to ostatne som ani necitila..

lasicka
..Ta tvoja spolubyvajuca si dala asi cipky proti bolesti, alebo injekcie, ja som bola v tomto taka prirodna..nechcela ziadne cipky, ani injekcie, nic, dufala som ze to uz coskoro prestane same..no to som si este pockala 🙂 ..

bambi09
1. apr 2009

lasicka,auuuu,ja som tiez bola pri synovi zasivana a v jedalni som sedela na kolese nafukovacom,ale si predstav,ze mas rozparane brucho,nemozes si pre bolest ani kychnut ci zakaslat,aj ja som sa starala o malu,ale zatinala som zuby zakazdym,ked som liezla na postel alebo z postele,co bolo asi 100x za den 😀 😀 😀
infuziu mi dali len 1.den,potom som mala malu,tak uz som nemohla cakat,kym mi to stecie,myslela som,ze to nikdy neprestane boliet,jazvu citim aj teraz,pri zmene pocasia... ☹ ,ale ano,ak sa velmi zena dotrha pri porode dole,tiez je to nehorazna bolest... ☹ ☹ ☹

bambi09
1. apr 2009

sarianah,lasicka,hodte nejake foto,nech nie ste inkognito... 😀 😀 😀 😀

lasicka_
1. apr 2009

tak ci tak jednoznacne je porod bolestivy a chlapi by ho urcite neprezili 😀
ja dam foto hned ako pridem do BA, lebo tu nemam kabel z foto do pc, takze zatial budeme s Matkom taki tajomni 😎

bambi09
1. apr 2009

jasneeee,ved preto zeny rodia,nie???a na fotecky sa tesiiiiim 😀 😀 😀 🙂

lasicka_
1. apr 2009

no baby kde ste?s detmi je vela roboty,co? 🙂

bambi09
1. apr 2009

lasicka,ja som tu... 😀 😀 😀

bubatenko
1. apr 2009

ahojte,

tak konečne dnes som mala prvý krát pocit vonku, že je jar... dúfam, že sa to nepokazí 😉

Tak aj ja prispejem k téme pôrod.... mňa hospitalizovali vo štvrtok, lebo som už 7 dní prenášala a už vyše dvoch týždňov som bola otvorená na 3 prsty. Moj Dr. skúšal Hamiltonov hmat, ale skutek-utek...síce so štvrtka na piatok mi začali slabé kontrakcie každých 15 min, ale v piatok večer prestali . V sobotu mal službu môj Dr. tak mi dal štvrť tabletky vyvolávačky, že keď to má byť dnes, tak to bude ak nie tak počkáme ešte. Našťastie sa to dostalo na tú úroveň ako v piatok, kontrakcie každých 15 min a otvorila som sa na 4 prsty, tak ma dal už na pôrodnicu,prepichol vodu, nasadili mi o dve hodiny EPI / vynikajúca vec - lebo dve hodiny pred podaním, som steny škrábala 🙂/ Potom som už bola na boxe, muž so mnou, otvorila som sa na 10 prstov, ale malý nezostúpil do pôrodných ciest, tak som ďalšie dve hodiny ležala no ľavoboku a to bolo najhoršie... potreba tlačiť a nemôžem, len predýchavať, EPI mi už neučínkovala, lebo mi odmietli pichnúť ďalšiu dávku, aby som cítila kontrakcie... no potom mi povedali , že to skúsime , tak som tlačila... už to vyzeralo na sekciu, dr. povedal, že to skúsime ešte dva-tri krát a keď nič, tak sekcia... no poviem vám, že som vytiahla silu až z päty, ale vytlačila som ho. Roztrhaná som bola kade-tade, 25 štichov, bolesť riadna, ale keď mi priniesli malého a musela som sa začať okolo neho točiť, tak som aj zabudla, že ma niečo bolí a na druhý deň som si už aj cez zuby sadla a potom to už išlo, po týždni som nevedela , že som rodila 🙂

Inak neviem ako vaše deti dnes, ale doobeda bolo niečo vo vzduchu, malý bol nervózny, nevedel čo so sebou, ani hrať sa, ani ležať, ani sedieť, ani nosiť. Síce som sa mu ani nečudovala, lebo aj mna tak bolela hlava, že akonáhle som ho uspala, som išla s ním .

chasencha
1. apr 2009

aj ja som tu konecne,to zaspavanie ma nenormalne unavuje...teraz ked tie hnusne zubiska sa tlacia von.....uz som zufala,len viburcol pomaha a aj to kym zaucinkuje 🙄
idete niekto na to stretko zajtra?
bammi mrzi ma ze ti to zdravie nedovoli ☹ ja sa tam kuknem,keby som sa nahodou hanbila tak zajdem do auparku 😀 😀 😀 😀 😀

lasicka_
1. apr 2009

bubatenko tak si si tiez prezila svoje, ale ako som sa na porodnej sale zaprisahala, ze uz ziadne dieta, tak teraz by som si chcela uz znova hladkat brusko🙂 moj maly je dnes tiez akysi nervozny, teraz konecne zaspal asi pojdem aj ja