Mamičky z Dlhých Dielov. Pridáte sa kočíkovať?

cicushka
22. jan 2008

Tak zacinam novu temu, ktora tu este nie je. Ak su tu nejake maminky z DD, ktore by si chceli pokecat a pripadne sa dohodnut aj na nejakom spolocnom kocikovani, piste sem. Ja a Nella sa tesim na nove kamosky a kamaratov. 😉

bambi09
1. apr 2009

chasencha,co by si sa hanbila???len chod...aj za nas... 😀 😀 😀
inak Viburcol aj nam zabera,len brutal aplikacia...mala revala a ja s nou ☹ ☹ ☹
tak vydrzte,je to hnus,ale musite vydrzat... ☹ 🙂
a k teme porody,kazda sme si teda uzili svoje,roman by sa dal napisat z toho... 😀 😀 😀 😝
hlavne,ze je to uz za nami...aj ked lasicka teda nejako skoro ma chutky na druhe 😀 😀 😀

lasicka_
1. apr 2009

bambi aj pred otehotnenim som chcela babo a ked to prislo, tak ma to zarazilo, ze sak bol este cas a teraz by to prebiehalo asi tiez tak 😅

certica
1. apr 2009

vau, tady to zije...snad ani neni moznee 😕 😀
len tak z rychlika som preletela, co ste zhruba popisali a ci niekoho nepoznam podla fotosky, no a az na horalku777, ktora mi je jedina povedoma, nist 😅 .

k stretku sa rada pridam, keby bolo nieco po velkej noci, super 😉 . my ideme v nedelu na tyzden dovolenkovat, ale potom by sa dalo.

bubatenko, teba si pamatam este mozno tak spred 2 rokov z jednej temy. inak kde si rodila?
no a co sa porodov tyka, tak ja mam super spomienky 🙂 , aj ked obidva sc.

sarianah
1. apr 2009

..to mi hovorte, ze je nieco vo vzduchu...maleho som teraz uspala, normalne zalahne 21.30 kazdy den presny jak hodinky a teraz to bolo normalne trapenie, este aj s muzom sme sa stihli vyhadat..

bubatenko
..obdivuhodny vykon ten Tvoj porod..nezavidim, ale obdivujem.. 😉

Ja na stretko nejdem, v sobotu ideme na volby a potom utekame gratulovat na svadbu..cez tyzden mi to viac vyhovuje..

bambi09
1. apr 2009

lasicka,ja chapem,tiez mi chybalo brusko 😀 😀 😀 teda slanina zostala,ale babo chybalo...ale tak uz ju mozem vystiskat,kedy chcem...teda,kedy ma naladu na stiskanie 😝 😝 😀
ja som posledny mesiac tehu pretrpela,doslova...som sa nevedela dockat,kedy to skonci...ale tak,ako je syndrom prazdneho hniezda,ja som mala syndrom prazdneho bruska 😀 😀 😀
certica,vauuu,ze sem zabludis,teraz snad castejsie,nie nepozname sa,ale stretko to snad napravi...asi kazdy by mohol po Velkej noci,co?? 🙂 🙂 😉
jeeeeeeeej,sarianah ma foteckuuu,zlatuckiii ste,supeeer...nasa potvorka-mimozemstan bola hore od 14:00 a zaspala o 23:30,hroooooza,to uz dlho nebolo,som ju okolo 18:00 chcela uspat,ale mlatila ma po lici a ked som jej povedala nie a chytila ruku,tak sa rehlila,koza jedna...hryzie,jak pes baskervil,co jej idu tie ocaky,normalne je agresivna...len hodi tie anjelske ocicka a kusne...aaaaa,uz nech tie zuby vylezuuuu... 😀 😀 😀 😝

sarianah
2. apr 2009

..pridavam sa, aj mne v prvom momente chybalo brusko, ale som rada ze uz je drobec na svete, ku koncu som uz bola jak tank...a to spanie..no hruuuza..pribrala som 19 kil, takze bola to sila...

bambi
dakujemeee 🙂
..vyhrabala som nejaku fotku, aj ked nebolo to lahke, lebo vsetky fotky ma muzo v druhom compe, v tomto nic nemame, len par fotiek od narodenia..
Fuuuha tych zubov sa uz teraz bojim..dufam ze maly nebude moc vyvadzat..no uvidime..

lasicka_
2. apr 2009

sarianah, ked sme uz pri tej vahe 🙂 ja som pribrala 21kg a este mam navyse 6kg a nie a nie to zhodit.a ta pneumatika no des 😠 inak baby kolko mate rokov?ja som tu asi najmladsia coooo?(23)

chasencha
2. apr 2009

lasicka ja mam tiez 23 tak sme narovnako 🙂 aja som pribrala 14 kil aaaaa z porodnice som sla o 10 menej a teraz mam zase viac ale uz davam dole.... 😒

lasicka_
2. apr 2009

chasencha tak si drzme palce, aby to slo dole co najrychlejsie 😉

chasencha
2. apr 2009

presne tak,co najrychlesie 🙂

horalka777
2. apr 2009

o vahe nezacinat, prosiiiim 😠 ja som pribrala 24kg v tehu a zial, kopa este ostala na mne, kym kojim, neschudnem ani za svet 🙄

certi, odkial som ti povedomaaa? 😅

lasicka_
2. apr 2009

vsetci vraveli, ze ked budem kojit pojde to rychlo dole...no neviem...neda sa ani cvicit, ani drzat dietu 😠 ale aspon sa mam na co vyhovorit 😉

sarianah
2. apr 2009

..ja uz mam navyse len 1,5 kg 🙂 ...co Vam budem hovorit..kojime a kazdy den dvihat hore - dole 7 kg babo, to sa musi niekde ukazat 😀
..ja mam 25..

certica
2. apr 2009

ajojte 🙂

horalka, no ja nemam zrovna pamat na tvare a navyse na DD je strasne mnozstvo mamiciek, ale myslim, ze som ta zoparkrat mohla zahliadnut na prechadzke. a dokonca aj v satke, to mas storch pruhy? inak je tu viac satkarok, co som mala moznost vidiet. a citala som, ze sa chystas na to stretko do bojnic...keby sme nesli zrovna na liptov, asi by som tiez na otocku prisla mrknut babule, i ked ja teda az taky extra nosic nie som (mam akurat ergo, predtym mdc chvilu).

lasicka, ja som napr. kojenim chudla, pomaly ale velmi iste ma krpaty vyzdimal, teda aj tukove zasoby... ono to na nom aj bolo vidno - porod. vaha v pohode 3650g, ale v 5.-6. mesiacoch mal uz 11kg
😅 . teraz bude mat rok a chvalabohu sa to vyrazne spomalilo, vazi 12kg. len zase ja som fakt brutal kojila a 9 mes. vyhradne, kedze prikrmy odmietal.
s tym chudnutim pocas kojenia je to hrozne indivindi. mam kamosku, ktorej to tiez zliezlo dole az ked s dojcenim prestala.

certica
2. apr 2009

este k vaham.... ja som pri prvom pribrala 13,5kg a do pol roka som ich mala dole. pri druhom som vsak zacinala s vyssou vahou, pribrala som 16kg a teraz mam -22kg.
o veku radsej pomlcim 🤐 😀 , som tu jednoznacne najstarsia 😉

lasicka_
2. apr 2009

tak mne by vaha ani nevadila, len ta matadorka 😠
certica tak ak si najstarsia urcite nie ovela, lebo nevyzeras...ja mam sice 23, ale vyzeram omnoho mladsie (tak na 15-16)poviem vam je to horor.ked som bola tehotna kukali na mna ako na ciganku a teraz?ze ci som s bratom na prechadzke 😠 😠 😠 😀

bambi09
2. apr 2009

lasicka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a o veku pomlciiiime,ja som tu uuurcite najstarsia,takze bacha 😀 😀 😀
ja som prave v tehu nepribrala,len 7kg,ale vobec som nemohla jest,tak po porode som sa rozozrala a slaninka pribudala,ja mam Michelinky 😀 😀 😀 take kvalitneeee 😀 😀 😀
tiez si myslim,ze som tmava vynimka,ze kojenim nechudnem,kamoska kojila rok a pol a je stiiihluckaaa,aaach jo,preco musim byt vzdy inaaa 😀 😀 😝
lasicka,mladatko,neboj,furt lepsie,ako vyzerat staro,nie??? 😀 😀 😀

horalka777
2. apr 2009

no schvalne, certica a bambi, priznajte vek aspon do IP 😀

zial, aj ja kojim brutalne a este do minuleho tyzdna vyhradne, ale teda chudnutie nebadam. Zeby mam este viac kocikovat a nosit??? 😝

horalka777
2. apr 2009

...no ale poooockajte ked dokojim, uplna stihla lan 😎

certi, mas dobre pozorovacie schopnosti, hej, mam storcha inku 😉 ale uz vidim, ze na letne nosenie hladam daco tensieho a vzdusnjesieho.

A kolko tipujete mne, haaa? 😀

bambi09
2. apr 2009

horalka,ty?tak 25? ja sa nehanbim,ved co uz,38 rokov uz tu strasim na tomto svete...ale necitim sa na to... 😀 😝
a chudnut musim cim skor,lebo v lete budem chodit po kanaloch 😀 😀 😀
mame masinku,len som seknuta,tak slape len syn-sucha ratolest...boze,po kom to dite je???

bambi09
2. apr 2009

baby,tak co si mam sama so sebou pisat???nikde nikto skoro cely den,uz hajate???
moja mala pospala hodinu a je plnaaaa energie,pomooooc,mimozemstaaan moj malyyyyy 😀 😀 😝

tessie
2. apr 2009

tak som vás konečne prišla zasa kuknúť... K téme pôrod sa zatiaľ nevyjadrujem... manžel má čo robiť, aby ma nahovoril na druhé 😀

a k téme chudnutie, tak ja som vďačná Sophinke a aj DD za taký hrozný terén, lebo ja som celkom dobre schudla pred otehotnením, pri tehu som pribrala 16kg a už som schudla 20kg. Takže -4kg. Sa teším jak malý Jojo 😉

Ja mám pocit, že nepoznám z vás nikoho, tak sa teším na stretko v pondelok, nech vás spoznám osobne...

bambi09
2. apr 2009

tessie,ahoj,tak aspon jedna ziva dusa,asi uz vsetky spia 😀
tak ti zavidim tie -4 kg,ja mam plus 6 od porodu,bleeeee 😝 😀 😀
ked ma odsekne,brutal utok bude na moje kilaaaaa 😀 😀 😝
a nechcem rypat,ale porod bol taky des???ze druhe babo ee?

bambi09
3. apr 2009

tak to tu zas pusto,prazdno...kde ste baby???????, ☹ ☹ ☹

certica
3. apr 2009

bambi, no vonku 😎 ...konecne teplo, jar atd.
inak si ma teda nakoniec pripravila o prvenstvo 😀 , ja mam 33

bubatenko
3. apr 2009

ahojte,

tak po dlhšej dobe 😉 som uspala moju šelmu bezzubú a dúfam, že tak do 2 mám kľud, lebo keď má muž trojdňovku, tak mám večer akurát dosť 😒

Čerti aj ja si ťa pamätám s nejakých predchádzajúcich tém a už aj z videnia, pár krát som ťa identifikovala podľa kočíka , keď som bola ešte tehula 🙂 Rodila som nakoniec na Kramároch a určite pôjdem znova, nemôžem sa sťažovať. Aj keď som mala pôrod ako-taký, išla by som rodiť aj zajtra - super personál, ktorý dokonale odľahčil atmosféru, takže nemám žiadnu traumu a len pozitívne pocity 😉

No čo sa týka postavy, ja som do piateho mesiace nepribrala ani kilo a potom som stihla 16. V pôrodnici som nechala 10 a ešte mi zostalo 6. Mne tiež to kojenie nezaberá a už som bola sa popýtať aj vo fitku, čo je v tom kaskádovom dome. Je prístupne len ženám , tak rozmýšľam, že pomaličky začnem, ale tak, aby som nestratila mlieko, lebo keď sa pozriem do zrkadla, tak mi vždy zostane zle 😠

Inak ja mám 28.

Chcem sa spýtať, stalo sa Vám, že vaše dieťa chcelo cez deň len spať, môj malý má dnes nejaký ospalý deň, aj v čase jedenia mi flašu odmietol a papal po šiestich hodinách, keď sa zobudil, potom zase zalomil. Merala som aj teplotu a nič... normálne som nesvoja, či mu niečo nie je, lebo inokedy , je taký čulý, sa hrá, väčšinou je medzi papaním hore, občas si dá takého 30 min. šlofíka......Mama sa mi smiala, že iné maminy by boli rady a ja robím paniku 😒

bambi09
3. apr 2009

certica,ja viem,mne bol muz deti vencit po dva dni,mna este boli chrbat... 😝 ☹ 😝
a ano,som najstarsia,vykajte mi heeeej 😀 😀 😀 😀 😀
bubatenko,to nic,ja mam mimozemstana 😀 😀 😀 😀 😀
uvidis,aky bude zajtra...

zitaje
3. apr 2009

Ahojte,
ja sem chodim len ked je tema DD na prvej strane, lebo hladat ju ma nikdy nenapadne. 😎 Aj tak zabudam...
Tak ako teda, bude nejaka stretavka? Ja sa tiez rada stretnem, len obcas pracujem, tak nie vzdy mozem. Bude teda nakoniec nieco uz teraz, alebo som to prehliadla? Napiste prosim este raz cas a miesto, dakujem.
Inak ja mam 32 (este par mesiacov). A podla fotiek nikoho nepoznam...😒

sarianah
3. apr 2009

zlatenkom ja som tiez pozerala to fitko pre zeny v tom kaskadovom dome..tiez rozmyslam ze by som tam zacala chodit, ale neviem ako to je ked kojim, nerada by som prisla o mlieko, tak zatial som stale len pri tom rozmyslani..ja mam navyse len 1,5 - 2 kg, ale kvoli kondicke a zmene prostredia a tak som chcela, nech nezacne cloveku z tej materskej hrabat..
..a k tomu spinkaniu..moj maly ma tiez take dni, ze cely den prespi, proste je vtedy asi take ovzdusie, tlak alebo co, tak ja sa nebranim a chrnim s nim.. 😀

zitaje
..stretavka je v pondelok o 11tej, pri kostole na DD..

bambi09
3. apr 2009

zitaje,hladaj v teme stretka,ja nemozem,asi skoncim na obstrekoch,v pondelok idem k MUDr.fakt musim,vo stvrtok ma caka 500 km cesta... 😝 😒 😝