Mamičky z Ľadovne - okr.Martin 🙂

nikina17
23. máj 2011

Ahojte,

som mamička skoro 5 mesačnej dcérky a bývam na Ľadovni kde som sa presťahovala za mužom. Nemám tu zatiaľ žiadne kamarátky a touto cestou hľadám mamičky alebo aj budúce mamičky na spoločné prechádzky - kočíkovanie a poklábosenie. Budem rada ak sa mi ozvete, rada by som si tu našla kamarátky na krátenie a spestrenie materskej dovolenky 🙂 Zatiaľ ahojte, Veronika

tanula84
31. máj 2011

@nikina17 nooo.ja teda nie som priamo z mt,som z okolia,ale môžeme čosi popísať 😀 ja mám chlapčeka,v sobotu bude mať 3 mesiace 😀

nikina17
autor
31. máj 2011

a ako sa vola malicky???

tanula84
1. jún 2011

@nikina17 ahoj.máme Tomáška 🙂 a kedy ste boli na tom očkovaní?dobre to malá zvládla??? 😖 lebo nás to čaká v stredu,tak už teraz bojím - bojím 😔 chudiatko,budem plakať s ním ☹ mala aj teplotku? aké obklady sa to dávajú na tie nôžky? studené,že?no ja vôbec neviem,som zvedavá ako to zvládneme my 😒 už máte aj zúbok?lebo náš sa tvári ako keby mu už išli,sliny až po kolená a obžúva všetko dookola 😀 ale zatiaľ mu nič nevidno 😝 kojíš maličkú?ja sa snažím,len mám stále pocit,že mám laktačnú krízu,neviem dokedy to budeme zvládať len ma mojom mliečku 😀 zatiaľ papa 🙂

nikina17
autor
1. jún 2011

ahoj,
tak nas ockovali teraz v pondelok...... konecne, lebo uz aj doktorka bola nervozna, ze sa jej tak dlho hojila ta ranka na ramienku (inak musi to byt fest hnus co to pichaju do tych deti, ked jej to tolkokrat cistili........ keby si videla co jej z tej rany prvy krat vytieklo.......) je mi az zle ked si na to spomeniem. Zvladla to celkom dobre, sice plakala, ale hned ako som si ju zobrala na ruky bolo dobre a uz sa usmievala cez slzy 🙂 slniecko moje male. Potom sme sa sli prejst von a spala nam v kociku 2 hodky. Akurat vecer bola velmi nervozna, plakala (co ona neplace skoro nikdy) tak sme vedeli, ze ju to asi boli. Stupla jej aj teplota, dali sme jej studene obklady lebo jej strasne opuchli stehienka, mala ich ako dva pampuchy. A dali sme jej aj polovicu parelenu, ani nie tak kvoli horucke (nemala ju az tak vysoku), ale od bolesti. Bolo nam jej luto. Asi jej to zabralo hned, lebo po 15 min. od podania paralenu sa upokojila a pekne zaspala v postielke 🙂
Zubok este nemame, ale stale pozeram, lebo bez podbradnika sa tiez nikam nepohneme (slinime ako bernardin ) a vsetko pcha do ust, najradsej svoje ruky 🙂
Malicku kojim, nastastie. A som rada, po vsetkch tych peripetiach.......som rada, ze sme to zvladli a stale mozeme kojit 🙂 mala papa rada co na nej aj vidno. Narodila sa velmi malicka mala len 2680g a pri prepustani 2550 a teraz na poradni mala 5900, od poslednej pribrala 893 g co doktorka povedala, ze je krasny vykon. Vraj mame take male sumo 🙂 tak ale som rada, ze sa jej dari 🙂

tanula84
1. jún 2011

@nikina17 jój,ako vám závidím,že to už máte za sebou ☹ aj nám to pliecko hnisalo,ale nemuseli mu to čistiť,jemu sa to samé vyčistilo,vždy ked som ho kúpala mu to nejako akoby napučalo,prasklo a tiež mu išlo z toho kvantum hnisu.a takto asi týždeň sa mu to robilo a teraz to má už pekné,také zasušené. 🙂 aký drobček bola 😅 a mne celé tehotenstvo tvrdili podľa sona,že to bude dieťatko tak do troch kíl,že je minimálne o týždeň menší,ale kedže sa narodil až na ôsmy deň po termíne 😝 tak to stihol dobehnúť v brušku 😀 a výsledok bol 3760g a 52 cm - skoro som odpadla 😀 teraz bude mať už tiež možno aj 6 kg,uvidíme u dr. máte na ľadovni bytík?joj,ako ti závidím (samozrejme v dobrom) 😎 my bývame v mojom rodičovskom dome s mojou mamou 😒 a ešte k tomu pánu bohu za chrbtom 😖 no otras,hned by som odtiaľto odišla,ale máme to také zložitejšie...ty si tam spokojná?to máte super,všetko blízko 😉 a kde si predtým bývala ?

nikina17
autor
1. jún 2011

no veru bola drobec, stale nam hovorili, ze bude malicka, ze je o viac ako tyzden pozadu a navyse sa narodila aj o dva tyzdne pred terminom 🙂 ale tak ja som bola tiez taka mala. Tak snad to dobehne. bytik mame na Ldovni, ja som predtym byvala v Klacanoch. Ale uz som si zvykla, je tu pekne prostredie, ticho a klud, sme hned vedla Jahodnickych hajov oproti skanzemu takze lesik mam za domom tak akoby som bola v Klacanoch a navyse mame vsetko blizko. a ty kde vlastne byvas?

tanula84
1. jún 2011

@nikina17 😀 to určite nepoznáš 😀 je to opačným smerom ako kľačany - abramová (muchy sa tu obracajú a líška dávajú dobrú noc) 😀 no tam vám musí byť super,ja by som tiež rada išla niekam do mt,lebo tu fakt skapal pes,ale neviem či sa mi to niekedy splní 😒 ach jaj...rodila si v mt?ako si bola spokojná?aký máš "zážitok"???

nikina17
autor
2. jún 2011

no viem kde to zhruba je....... a neuvazovali ste nad uverom? My sme si tiez brali. inak ak by si mala zaujem my tu na Ladovni kusok od nas predavame krasny jednoizbak so zvlast kuchynkou. fakt pekny, ak by si mala zaujem tak porozmyslaj. lebo prostredie je tu fakt krasne, vsetko poruke 🙂 rodila som v martine a zazitok mam fakt super. bola som spokojna, aj manzel bol pri porode a na prvorodicku som to mala za sebou za 4 hod. od odtecenia plod.vody az po porod 🙂 takze super. a ty si kde rodila, ako si bola spokojna?

deninka27
23. jún 2011

@nikina17 Ahoj ja som tu nova, ja len kukla, ze si z Ladovne lebo aj ja som a asi byvame niekde pri sebe a mozno ze sa aj z videnia pozname my byvame pri Heliose a ty kde?

nikina17
autor
23. jún 2011

@deninka27 Ahoj, no ja byvam na Kronerovej ulici pri skole. Takze prakticky kusok od teba 🙂 a ku Heliosu chodime k detskej doktorke 🙂 mozno sme sa aj videli, je to viac ako pravdepodobne.

deninka27
23. jún 2011

@nikina17 Ano aj my chodime tam k doktorke gundovej 🙂 tak sa musime z videnia aj poznat 🙂 byvas tam uz dlho?

nikina17
autor
23. jún 2011

My chodime k tej druhej k Dragulovej. No v septembri to budu uz dva roky co tu byvam. Ale predtym sme byvali o kusok dalej, teraz v decembri tesne pred porodom sme sa stahovali do noveho. A ty tu byvas uz dlho?? Mas len jedno dietatko ci viac?

mirka_mt
1. júl 2011

ahojte 😉 aj ja som z Ladovne, ale už mám trošku väčšiu dcérku ako @nikina17
ale nemám pc doma, tak asi z nás nebudú internetové kamošky. Len keby ste ma na prechádzke oslovili.

nikina17
autor
1. júl 2011

Ahoj Mirka.... a odkial presne si??? No mozno sa aj stretavame pri prechadzkach 🙂

mirka_mt
1. júl 2011

@nikina17 Myslíš? Už minule som pozerala na tvoju fotku, ale nepoznám ťa podľa nej. Podobáš sa na jednu moju spolužiačku zo ZŠ, ale volala sa inak.

deninka27
3. sep 2011

@nikina17 Sorry dlho som tu nebola🙂No my byvame na Ladovni uz 7 rok a akurat teraz sme sa stahovali do noveho, uz nebyvame pri heliose, ale kusok dalej na Suchackovej🙂chodime s malym na ihrisko tam na to kamienkove to je na Kronera nie?Mam iba jedneho chlapceka uz v pondelok ideme do skolky, takze stresy🙂a ty mas iba jedno dietatko?

deninka27
3. sep 2011

@mirka_mt Ahoj ze sa vam miesam do debaty, ale teba poznam 🙂 Mas dievcatko a byvas na michaelliho ze?ja som byvala kusok, ale sme sa teraz kusok aj odstahovali 🙂

ilona3
3. sep 2011

Baby od pondelka by uz malo byt konečne otvorené MRC huraaaaaaa 🙂

ilona3
3. sep 2011

Caute tiež sa ku Vám pridam ( vlastne som sa uz pridala 🙂 ) tiez som ladovne 🙂 neviete kedy majú dostavať na ladovni to Tesco?

deninka27
3. sep 2011

@ilona3 Ahoj no vravi sa ze Tesco by malo byt postavene do oktobra, ale pocula som uz aj ze do novembra 🙂 hadam to bude tento rok 😉 a kde presne byvas?

ilona3
3. sep 2011

Tak som zvedavá či to teda stihnú ešte tento rok 🙂 my bývame na mazurovej
Pozerám že bývaš na suchackovej, Na ktore kamienkove ihrisko chodite? Prečo nechodite na to nove ihrisko? To mas predsa hneď blízko.

deninka27
3. sep 2011

@ilona3 Aha mazurova pri Falcone 🙂 akurat sme sa stahovali do noveho teda na suchackovu, ale byvali sme na michaelliho, tak preto sme chodili vacsinou na to kamienkove, ale chodime aj na to velke aj predvcerom sme boli poobede. Maly ma obdobie vzdoru a nechcem sa tam s nim natahovat , lebo je tam vela deti a on chce robit vsetko to co ostatne deti 🙂 preto chodime tam dozadu bo je tam menej deti a ja mam o krik menej 🙂 mas tri deticky?

deninka27
3. sep 2011

@ilona3 Kamienkove je tam vzadu na kronerovej pri skole vies?ja to volam kamienkove 🙂

ilona3
3. sep 2011

To natahovanie sa poznám tiež mám radšej menej deti na ihrisku a na tom " novom" býva často fakt riadne plno. My mame take mini ihrisko hneď za domom takze najčastejšie chodime tam lebo tam mozem pustiť mojich veľkých na chvilu aj samých a len ich kontrolujem z okna a ešte mozem aj poklabosit so susedami a "spoločensky sa vyžiť" aj ja a nie len vyvencit deti. mám 3 kusy.

deninka27
3. sep 2011

@ilona3 To mas pravdu milion deti na meter stvorcovych 🙂 Obdivujem ta ze mas tri deticky, lebo ja mam dost aj tohto jedneho mojho hnevacika 🙂 v pondelok ideme do skolky, takze zase budu stresy. hadam to nejako zvladneme 🙂 A tvoja asi dievcatko je stredne ze? 🙂 kde chodi do skolky?do tej na letricha?

ilona3
3. sep 2011

Obe deti chodili na Jesenskeho. Syn chodí uz do školy a mala ide od pondelka do novej škôlky na zvolensku (na severe). Uz ma pred sebou posledný rok škôlky a veľmi sa jej do novej škôlky nechce tak som zvedavá ako si zvykne. A vy idete na Letricha či do lienky?

deninka27
4. sep 2011

Sorry vcera som uz mala toho dost isla som spat 🙂 No moj Alex ide dolu do Jesienky, a preco menis malej skolku?co sa ti nepaci v jesienke?na letricha nas nevzali, ani do jahodnik a lienka je az moc predrazena, proste na to nemam davat mesiacne 150eur:(Musela som volit variantu Jesienka aj ked je o nieco drahsia ako statna skolka ale zase lacnejsia ako lienka, nic proti,ale myslim ze skolka ako skolka!Budem to mat aj blizsie akoby som mala chodit kdesi busom vies?

ilona3
4. sep 2011

@deninka27 škôlku menime hlavne preto lebo syn chodi na sever do školy a bolo dost náročné zanasat každého inde a teraz bude chodiť mala do škôlky hneď vedľa synovej školy takže to bude jednoduchšie. A tiež preto lebo jej vychádzajú zle roky, v septembri bude mat6 ale do školy ešte nejde a v jesienke chodila uz dva roky do predskolskej triedy a tretí rok v tej istej predskolskej by sa uz nudila. takže tak. A čo sa týka tej lienky podľa mna je strašne drahá a tiež by som tam preto dieťa nedala a tiež si nemyslím že by boli o toľko lepší o koľko su drahší a tiež som počula všeličo na tu škôlku.
Som zvedavá akobudete spokojný na Jesenskeho tak potom prosím ta napis. Pani učiteľky su tam veľmi milé ale Riaditelka a zriadovatelka... Tie ja teda nemusím. nemám teraz čas to rozpisovat snáď inokedy 🙂
Držím zajtra palce aby to maly zvládol a hlavne mu ty nemôžeš ukázať že sa bojiš ako to zvládne lebo to hned výciti a bude zle. 🙂

deninka27
4. sep 2011

@ilona3 Jaj tak to budes mat lepsie to je samozrejme, aby ste si nekomplikovali zivot 🙂 Az teraz na mna prichadza ta nervozita, neviem co mam cakat a bojim sa ako to maly zvladne ☹ Stale mu hovorim, ze ideme do skolky, ale on akoby to nechapal asi si mysli, ze ideme na ihrisko za detickami. Uz to vidim, ze budeme plakat ☹ hadam, to vydrzime s muzom az za brankou 🙂 Neviem co budem teraz robit ked ho nebudem mat pri sebe, bude mi smutno ked mi nebude jacat za usami 🙂 No co uz musime to zvladnut, aj vy sa drzte. Urcite napisem ako bolo, aj ty sa ozvi ako ste to zvladli. Ked budes mat cas tak mi povies o tej riaditelke ok?No aj mne prisla nejaka divna, bo mi ani zakladne info nechcela poriadne dat, tak som mala dilemu ci som spravnu skolku vybrala pre maleho ☹ Ok drzte sa prajem pekny prvy skolkarsky den 🙂

ilona3
6. sep 2011

@deninka27 tak čo ako zvladate škôlku? My zatiaľ dobre, mala bola spokojná a nechcela ísť včera ani dnes domov, hned si našla kamarátky aj kamarátov deti ju vraj prijali medzi seba dobre a aj pani učiteľky sa jej páčia. takže zatiaľ spokojnost 🙂 dúfam že aj vy to zvladate dobre a že maly je vskolke spokojny 🙂