Mamičky z okresu Galanta a okolia môžme sa stretnúť?

barunka
26. jún 2006

Tak začnem aj ja tému... Aj keď si myslím, že z tohto okresu tu veľa ľudí nebude...
Ja som sa teraz nedávno presťahovala do Veľkých Úľan, som na materskej a pomaly mi začína liezť na mozog, že sa tu nemám s kým porozprávať... S niekým asi tak približne v mojom veku...
Je tu niekto z tohto okolia, že by sme sa napríklad aj stretli???

petruci6
4. aug 2009

no hadam ta knizka pomoze
aj my mame malo zeleza

manika77
4. aug 2009

noo dufam ze hej. 😉 my ho mame od narodenia malo...a zltackovali sme do piatich mesiacov..a vobec z nej nebol ospaly 😎

danona
5. aug 2009

manika-moja tiez spava maalinko.. 😔 ako to bolo do roka, to by som sa musela kuk do knizky kde si take raz za cas zapisovavam.. 😅 okolo 1 roka spavala 2x za den po 1,5hodinke, po 1.narodeninach spavala 1x za den, od 2.narodenin nespi cez den vobec.. 😔 vvecer zaspava okolo 22-23h., no stalo sa, ze sa zahrala a zaspala az o 01 rano... ked sme na nejakej dovolenke,akcii,silvester, bez problemu je s nami hore dokedy sme my... 😝 vcera cez den plavala, bola s mamkou na prechadzke po meste, vecer zaspala "uz" o 22.10, o 4.05 sa zobudila vyspata aby sme sa isli hrat... 😝 okolo7h ranno zase zaspala, zatial spi.. 😖 taketo sa mi uz dlho nestalo.. 😔 no viem, ze ked ju dam spat, a podari sami ju uspat okolo 19.30-20.00h vecer, tak sa vzdy po 1,5 hod. spanku zobudi vyspata a plna energie... ☹

danona
5. aug 2009

k spanku nam nepomohlo ani to baby plavanie co sme chodili 2x tyzdenne...ine deticky potom super zaspali /byvalo to doobeda/, nasa nic... 😒
petruci-o ninusinom "nespani" by ti vedela aj kristina rozpravat.. 😀 😝
som zvedava,co bude v skolke... hadam mi ju neveratia ze nech si ju radsej necham doma.. 😝 ona okrem toho ze nespava,ma straasne velku papulu-napr. v maji na letisku vo viedni okolo 23.30 sme cakali na odlet, jednej takej 25-rocnej kocky co tam sedela so zapnutym laptopom, sa spytala ze "mas zapnute icq?" -bola to slovenka,rehotala sa aj s kamosmi tak ze aaaz... 😀 😎

petruci6
5. aug 2009

danona 😀
ides ju dat do skolky? od septembra? a do ktorej? ja som rozmyslala,ze ta na snp je pekna
ovela viac sa mi ta paci,len ktovie kolko bude potom deticiek ci nas tam zoberu

manika77
5. aug 2009

danona lenze keby to trvalo raz za tyzden alebo tak..lenze my sme uz tyzden a pol poriadne nespali..chodime cvicit kazdy den a nic ja ho zabijem 😠 ...
petruci kedy idete na krv? my jedenasteho 😉
a k tej skolke mne susedka hovorila ona je riaditelka v sali v skolke... 😉 ze ti ju musia zobrat aj ked je decembrova..proste ze ju zapises ked bude mat dva takze v marci ci kedy sa chodi a das k tomu ze nastupi v januari ked bude mat plne tri rocky a ze to je hlupost ze nezoberu ze musia ked ti konci materska..aj od januara zobrat..lebo my mame tento ist problem a tiez som sa bala 😉 ale ona my to povedala ze musia,..tak sa tam staci ozvat potom 😉

danona
5. aug 2009

petruci, davam ju do skolky od oktobra, chcem ist od 15.10 do roboty.. 🙂 a davam ju na snp-dada mi chodi hned vedla do skoly-keby som skolku nestihala ja..tak preto.. 😉 inak velky rozdiel medzi skolkami tu v meste nevidim.. 😒
manika-nie je to pravda, dieta ti nemusia do skolky zobrat..ani na snp nepobrali vsetky deticky..prednost maju predskolaci, potom surodenci, potom uz 3-rocne deti a az potom tie najmensie.. 😒 zavisi to teda od poctu prihlasenych deti a miesta v triedach - plati nejaky novsi zakon, ktory znizil pocet deti v triede /co je na jednej strane super/, no tym padom ta ista skolka pobere menej deticiek - ak teda nepriberu novych ucitelov..a neviem o tom, ze by ich priberali.. 😒 veelky problem s tym maju v trnave, nezobrali tam teraz do skolok /od 9/2009/ cca 280 deti... 😒

manika77
5. aug 2009

no neviem ako to je len ona mi to vravela 😉 este sa nas to netyka 🙂
a popripade ho dam do sale do skolky a hotovka 🙂 aj tak este neviem kam pojdem do roboty

danona
5. aug 2009

manika-aspon mas tu salu v zalohe 😵 😉 no ja ked sa chcem vratit na povodne miesto, tak musim do tych tretich narodenin nastupit,aj sa uz tesim medzi "dospelakov" 😀 , tak hadam mi to vydrzi.. 😀
papa ideme "zurovat" k neterke na detsku oslavu... 😎

manika77
5. aug 2009

nnoo tak prijemnu zabavu..ja sa nemam kam vratiti ☹ som bola akurat nezamestnana... 😀

manika77
5. aug 2009

noo tak marko ulozeny..je napapny, napit dostal, prebaleny, okupany..a rozhodla som sa ze pri mrncani nepojdem k nemu a hotovo..musi sa naucit spinkat 😉

pipinka82
5. aug 2009

mamika tak čo dnes spinká zatial lepšie ked je už ten zúbok vonku 😉

manika77
6. aug 2009

noo houby spal do pol druhej som s nim bola hore ☹ to asi nebolo z toho...nechala som ho hodinu revat v postielke a aj tak nezaspal slak ma z neho trafi uz 😠

pipinka82
6. aug 2009

Ryanko už buvinká a vy?? 😉 ked sa zobudí voláme si 😉 potom pojdeme kuk aj Siwi 😎

petruci6
6. aug 2009

manika my ideme 12.8 na krv
bojim ako to zvladneme

manika77
6. aug 2009

neboj tak ked sa nato nemozes pozerat tak vyjdi von ani ja tam nemozem byt lebo vtedy aj marko viac placka...a dokonca ked mu teraz beru tak uz ani neplacka 😉 uz si asi zvykol chudatko moje...a ktorej lekarke chodis?

petruci6
6. aug 2009

Szitasovej a ty?
tam ju urcite budem musiet drzat,oni ju neudrzia,ona je vkuse v pohybe
aj teraz stale len chodit,chodit,nechce ani sediet ani lezat
prejdeme cely byt a este chce viac a viac 😀

manika77
6. aug 2009

ja k stalmachovej...no myslim ze oni si s nou poradia...aj maly je taky nekludny furt v pohybe 😒
my chodit nemozeme lebo nam to dr. zakazala este ☹
on vydrzi v tej postielke revat dve hodiny teda zatial su to dve hodiny..mna uz trafi z neho slak 😠

petruci6
6. aug 2009

fuu neviem ako ti pomoct,pockaj kuknem ci nie su nejake homeopatika na nespavost

manika77
6. aug 2009

petruci uz sme skusali a nezabralo to 😒
vcera bolo pol druhej v noci este sme nespali ja som uz normalne plakala od unavy... ☹
vela krat keby neni pipi tak ani navarit neviem ani nic 😒

petruci6
6. aug 2009

toto si neskusala?
viac by som to odporucala ako ten diazepan 😒
SEDALIA – NESPAVOSŤ A NERVOZITA U DETÍ
● prechodné poruchy spánku
● ťažkosti so zaspávaním
● nespavosť - s nočnými desmi
- zo strachu z tmy
- pri prerezávaní zubov
- nadmerne zaťažených detí
● nervozita pri zmene prostredia
● nervozita a strach zo školy
● dávkovanie: deti od 2,5 roka: 1 odmerka ráno a večer (max. 10 dní pri samoliečbe, potom je potrebné vyšetrenie lekárom)
deti od 1 do 2,5 roka: na odporúčanie lekára

Výhody lieku:
100 percentný prírodný liek ● preventívne aj liečebné pôsobenie ● rýchly a komplexný účinok ● bez vedľajších nežiaducich účinkov ● na liek nevzniká závislosť

petruci6
6. aug 2009

a co v kociku? vonku ti pospi?

manika77
6. aug 2009

noo pospi desat minut dvadsat minut.....aj po cviceni..to je vsetko..ale uz aspon tam nereve dakedy reval jak pavian aj tam 😒

petruci6
6. aug 2009

muz ti aspon pomaha s domacnostou,ked si s malym stale hore?

manika77
6. aug 2009

niesme manzelia 😒 ..noo pomaha ako on sa snazi ale ja som nervozna z maleho a potom to uz ide aj tam a uz sa len vadime 😕 najviac mi pomaha pipi.. 😉

petruci6
6. aug 2009

to neriesim ci ste manzelia
ani ja som sa nevydala

ale pipi nie je tvoj chlap,mal by ti on pomahat,ved je maleho otcom,nemozes mat vsetko na pleciach len ty!
a co svokra? mama?
nemozu si ho zobrat pokocikovat a ty si zatial pospis? aspon hodinku dve?

manika77
6. aug 2009

noo svokra byva pat minut od nas..a maleho mi nezoberie vobec.tu neriesim..a moja mamina ta chodi do roboty a byvaju v sali..ale na vikend tam asi pojde maly..
ja mam normalne pocit ze sa mi hybu vsetky zuby asi mi fakt sibe..
a propo on stale reve 😠

petruci6
6. aug 2009

zober si ho na ruky
nech sa ukludni

preco je svokra taka truba??? 😠

rozmyslam ako ti pomoct,ale nic ma nenapada uz

manika77
6. aug 2009

😖 vies co uz tolko krat som obanovala ze zijeme tu v GA...keby som mala prachy odidem hned prec

petruci6
6. aug 2009

no to ti verim,tiez to tu velmi nemusim,aj ked som tu od narodenia