Mamičky z okresu Galanta a okolia môžme sa stretnúť?

barunka
26. jún 2006

Tak začnem aj ja tému... Aj keď si myslím, že z tohto okresu tu veľa ľudí nebude...
Ja som sa teraz nedávno presťahovala do Veľkých Úľan, som na materskej a pomaly mi začína liezť na mozog, že sa tu nemám s kým porozprávať... S niekým asi tak približne v mojom veku...
Je tu niekto z tohto okolia, že by sme sa napríklad aj stretli???

kala
7. mar 2007

Veronka, ak by ste šli na stretko daj mi vedieť prišla by som aj ja s Miškouveď to mám do Galantyx kúsok, inak som rada že Simonke je už dobre, a hlavne si si odľahla ty že?

barunka
autor
7. mar 2007

veru, som rada, že konečne je simi v pohode, nemusíme držať hladovku, ale môžem jej začať opatrne dávať všetko, čo doteraz.
ak bude stretko a pôjdeme, tak ti napíšem IP (číslo nemám, neukázalo sa, ale to asi vieš 😀 😀 )

ozaj, keď budeš kupovať kočík, tak majú jeden nádherný červený, s kvietkami, ak by som si vyberala znova, tak nekúpim puzzle (aj keď sme chceli pôvodne discovery) ale ten červený...

bellasandra
7. mar 2007

Ahojte, veru je szrasne krásné to stretko by sme uz mohli dat 🙂
No ten discovery farba je uplne iný nez na obrazku-ale spokojná som.
Inak ja som platila 4700 aj s postovným 🙂 bez madla ale.
Barun- super ze je uz Simonke dobre 🙂

vilki
7. mar 2007

caute, no tak kedy dame stretko?
uz by sme sa mohli stretnut lebo sa doma zblaznim... 😀

jamuska
8. mar 2007

ahojte, vcera a dnes som si precitala stranku po stranke vasho diskusneho fora, ktore tu vediete. nakolko som zo serede,nedalo mi nezaregistrovat sa. som v 18 tt, teda zajtra zaciname 19 tttyzden. nas mayl dobko ako ho volame,je velmi vytuzene a dlhoocakavane babatko.Viem, ze niektore z vas rodili v galante. a ja sa prave medzi galantou(kde som sa aj ja narodila)a nitrou (nakolko tam mam sikromneho gynekologa)rozhodujem. Mame sice este kopeeec casu,ale ja si nikdy nic nenechavam na poslednu chvilu ako napr. moja svagrina, ktora ani nevie ako sa ocitla v porodnici v ruzomberku. Viem , ze vy sa uz vsetky navzajom poznate, mozno nebudete chciet, priijat ,, dalsiu buducu mamicku medzi seba,,ale rada by som sa pridala, pretoze mam milion otazok,a na niektore mi mozno budete vediet odpovedat prave vy. tak co?

barunka
autor
8. mar 2007

takže stretko... kedy?? budúci týždeň? či radšej neskôr??
jamuska, vitaj medzi nami... a gratulujem k brušku. Ja osobne som v galante nerodila, mala som strach po tom, čo tam zažila moja mama so mnou, sestra (snilko). A navyše som tam teraz bola tri dni s dcérkou na detskom oddelení a úprimne ti môžem povedať, že viac do tej nemocnice nevkročím. Čo som počula na pôrodnícke oddelenie, neznelo veľmi dobre. Všetci dobrí lekári poodchádzali, pootvárali si súkromné ambulancie a chodia rodiť len vlastné pacientky. O nitre toho veľa neviem, takže bude asi na tebe zvážiť všetky pre a proti týchto nemocníc. Ja som o nich čítala dosť veľa na bábetku, keď som sa rozhodovala, kde budem rodiť ja a nakoniec som si vybrala predsa len Bratislavu. Držím palce, aby si sa správne rozhodla.

simina
8. mar 2007

Ahojte babule
barunka uz ste zdrave a co ste to vlastne mali?my sme mali anginu ako hrom.
vitaj jamuska.
no kedy bude to stretko?

vilki
8. mar 2007

ahojte, no dnes je zase skarede pocasie...ani sme neboli vonku ☹ maly sa mi ani poriadne nevyspal.
co sa mna tyka tak stretko hocikedy,len vy ostatne si povedzte co ste dalej od ga.

jamuska ahoj, kludne sa pytaj na co len chces, my ti urcite odpovieme, ak budeme vediet... 🙂

bellasandra
8. mar 2007

Ahojte, ja tiez ako vilki- stretko hocikedy, tak od nedele ma byt zas pekné pocasie 🙂 takze si navrhnite kedy.
Jamuska- ahoj, gratulujem k brusku.Ja som teraz prednedávnom rodila v Ga.No pôrod dobrý- planovaný cisársky, s lekárkou som bola tiez spokojná.Ale bola vyberana dopredu, zaplatená, takze to nie je velmi objektívny nazor, co ti podávam.
Sestry na pôrodníckom- no dalo sa. Prístup- tiez v podstate, ale keby som si mohla vybrat, nieco lepsie, idem rodit inam 😉
Ale ked to zhrniem, ja som bola spokojná.No ako píse Barunka, teraz tí lekari dobrí poodchadzali, tak pokial nemas tu svojho, ja by som tam rodit nesla.

barunka
autor
8. mar 2007

simina, mali sme silnú alergickú reakciu na infanrix hexa... 😲 😖 ale našla dr. (zatiaľ teda naša) sa s tým odmieta zmieriť a stále vraví, že to je alergia na potraviny...

kala
8. mar 2007

ahojte mamičky, ahoj Veronika, čo je to presne ten infanrix hexa? juj dnes bola Mišička taká mrchavá že ma skoro šľak trafil, len mrnčala, na rukách sa chcela nosiť a hrýzla ma, to počasie ma zabíja a asi aj jej lezie na nervy, a tie naše noci ani nehovorím od 24 do rána mi len pomrnkáva z tých zúbkov chúdiatko moje už neviem čo jej mam dať, zasa lieky od bolesti jej nechcem moc podávať a tie geliky nezaberajú čo dávate vy?
jamuska aj ja som zo serede, bývaš tu priamo?

simina
8. mar 2007

Ahoj kala ja som malemu davala chamomilu vulgaris 9ch a aj 15ch alebo ked tak paralen a moja lekarka vravela ze to mam potierat vinom.
Veronka to mi ani nehovor aj nas ockuju infraxinom tak hadam nas to nechyti...preco nezmenis lekarku ja mam celkom fajn aj ked je v Ga

vilki
8. mar 2007

ahoj kala, nam pomaha gel.ale len jeden druh /calgel/.
simina a k akej doktorke chodite v ga?

simina
8. mar 2007

K repkovej aspon podla mna je super a vzdy dobre poradi,je velmi mila a aj sestricka

barunka
autor
9. mar 2007

simina, už sa na tom pracuje, akurát hľadáme s manželom nejakú dobrú a milú doktorku. Robíme si prieskum. Potom ich pôjdeme omrknúť a hajde preč od tejto.
kala, to je tá nová očkovacia látka, do jednej nožičky, od 1.1.2007 je zadarmo, predtým sa platilo nejakých 1600 Sk za zaočkovanie namiesto tou klasickou do oboch nožičiek. s tými nocami poznám, my sme mali dnes čosi podobné, Simi sa o jednej zobudila a nechcela spať, ale hrať sa. Zaspala až horko ťažko o štvrtej a o šiestej už vstávala. Teraz bola taká protivná, že som ju dala spať, nech sa z toho vyspí. MOc sa jej nechcelo, ale nemá na výber.
a na tie zúbky tiež používame calgel. Tú chamomilu tu u nás nemajú, tak som zvolila takéto čosi. Keď jej to natriem tým gélom, tak jej to tam asi vždy strpne, lebo si to skúma jazykom a čuduje sa. 🙂

jamuska
9. mar 2007

ahojte barunka, simina, viki, kala a bellasandra. Dakujeme za gratulacie, a zaroven za mile privitanie, ktore ma velmi potesilo. Dakujem aj za zopar,, slov ,, o galantskej nemocnice, o ktorej som sidoteraz myslela, ze je 1 z tych lepsich. asi som sa mylila. a predsaj len ostanem verna nitre, ,, trocha to tam uz poznam... ano kala, som priamo zo serede, byvame na Nam. slobody a ty???
ale musim povedat, ze sa o chvilu stahujeme do paty, kde mame postaveny domcek.ak sa budete cudovat, preco ideme do paty, tak preto lebo ja som zo serede a priatel( teda nastavajuci manzel) je z nitry a tak sme sa dohodli, ze budeme byvat niekde medzi a ten stred je ,,Pata,, 😉

simina
9. mar 2007

ahojte barunka ja len dufam ze to nebude mat aj nas maly s tej injekcie inak doktorku zahlusim,
dobre robis hlavne nech ste prec od hentej lekarky ked nieje dobra

snilko7
9. mar 2007

ahojte ako sa máte, čo nového simina?

simina
9. mar 2007

ahoj ale nic maly uz chodi ako siron a prechadzka nam trva cez jednu ulicu asi hodinu a co vy?ako brusko rastie?Patko poslucha?

barunka
autor
9. mar 2007

simina, neboj, určite nebudete mať reakciu ako Simi. Malinký bude na 100% v poriadku, to len Simi musí byť v niečom vždy extra... 😕
jamuska pata je dedina, že? Nebude ti chýbať potom mesto? Lebo ja som z BA a stále si neviem tu na dedine poriadne zvyknúť. Chýbajú mi kamarátky, to že ak som niečo potrebovala kúpiť v obchode to mali a tak...

bellasandra
9. mar 2007

Barun- ak hladáte lekárku v galante- ja mám velmi dobru- DR.Szitássová. Chodila som k´nej aj ja, aj brat.Je to dobrá odbornícka. Fakt jedna z výborných lekárok 🙂
Snilko- ako sa máte aj s babatkom ? Patko co ? 😉

barunka
autor
9. mar 2007

Sandri a kde má ordináciu? Že by sme jej zavolali a omrkli ju, lebo už len tak bezhlavo sa k detskej doktorke nevrhnem... ☹

vilki
9. mar 2007

ja som chodila do ga k jednej detskej doktorke ale bola som s nou totalne nespokojna,uz by som k nej nikdy nesla.teraz chodime do sale.

simina
9. mar 2007

Ahojte,vilki a ako sa volala nevies?len ci to nieje nasa

snilko7
9. mar 2007

Ahojte, tak Paťko výnimočne celkom poslušný až na občasné výpadky 😀 a bábo sa má asi OK, brucho mi rastie rapídne rýchlo, mám ho ako v piatom mesiaci a na kilá som nič nepribrala, dokonca som 5 kíl schudla 😲 V utorok idem do poradne tak som zvedavá

vilki
9. mar 2007

ahoj simina, ta dr.sa vola Kertesova.

bellasandra
10. mar 2007

Barun- v detskom pavilone v Nsp.
Vilki- Kertésova je otrasná 😝
Snilko- super, ze sa Vám dobre vodí. 🙂

barunka
autor
10. mar 2007

Bože, tak o kertesovej som toho počula veeeeeľmi veľa, ale ani jedno slovo nebolo dobré 😖 😖 😖
Snilko a Paťko je poslušný??? Prečo ma to tak veľmi prekvapuje???

bellasandra
11. mar 2007

Baby,čo to stretko? 😉

barunka
autor
11. mar 2007

budúci týždeň dáme??? len asi v stredu nemôžem, manžel ide mrknúť do práce k jeho bratovi, možno by išiel robiť aj k nim, tak idem aj ja a simi. Ja si zatiaľ okukám obchody v Pezinku 😀 😀